Skocz do zawartości


Zdjęcie

Brzuszki


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
87 odpowiedzi w tym temacie

budo_the_d
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 320 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Warszawa

Napisano Ponad rok temu

Re: Brzuszki
1. To raczej nie ma wiekszego znaczenia, rob tak zebys mial pozycje stabilna.
2. Byc moze masz slabiutkie miesnie brzucha, albo slabo jestes rozciagniety w kazdym razie wazne jest aby probowac uniesc tlow jednoczesnie z nogami wtedy miesnie pracuja bardzo intensywnie. Bol karku mi sie raczej nie zdarzal, ale te miesnie niewatpliwie tez pracuja wiec jesli masz slabe to sie tez moze na poczatku pojawic. Staraj sie unikac napinania karku. Czyli nie ciagni glowa a staraj sie unoscic caly tlow.
3. Ja robilem do pionu
4. Przytrzymac chwile, i poczuc jak miesnie pracuja
5. Poluz sobie koc i bedzie ok.
6. Powinny pracowac tylko na tyle aby utrzymac rownowage, jesli bardzo silujesz sie nimi to chyba robisz cos nie tak.

To jedno z mojch ulubionych cwiczen, 20 poprawnie wykonanych powtorzec z przytrzymaniem 2-3s i miesnie plona, do tego jedno z nie wielu cwiczen ktore cwiczy miesnie dolne brzucha. Takze nie zniechecaj sie.
  • 0

budo_the_d
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 320 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Warszawa

Napisano Ponad rok temu

Re: Brzuszki
Odnosnie jeszcze pytania nr 5 to tak sie mi przypomnialo ze tez kiedys mialem taki problem, i np: zrobienie paru brzuszkow na deskach na sali bylo dla mnie problematyczne i zawsze robilem troche bokiem wlasnie ze wzgeldu na bol. Ale od jakiegos czasu dosc intensywnie cwicze miesnie plecow i zauwazylem ze kregoslup zaczal sie chowac w takim 'rowku' a nawet po mocnym zgieciu sie nie jest on juz tak bardzo wypukly jak kiedys i problem z brzuszkami na ziemi tez juz powoli zanika. Moze to tez jest jakies rozwiazanie ;)
  • 0

budo_ftr
  • Użytkownik
  • 9 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Brzuszki
polecam akrobatyczna 6 weidera - super cwiczenia hmm... a jakie efekty ;)
p. :twisted:
  • 0

budo_nightwolf
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 686 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:P-sk
  • Zainteresowania:Judo

Napisano Ponad rok temu

Re: Brzuszki
przestancie pisac o tych g***o dajacych brzuszkach, opisany wyzej ABSII jest najlepszy, aktualnie jestem na poziomie 4 a wyglad i sila miesni brzucha wzrosly diametralnie 8O
  • 0

budo_ray_luka
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 205 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Katowice

Napisano Ponad rok temu

Re: Brzuszki

polecam akrobatyczna 6 weidera - super cwiczenia hmm... a jakie efekty ;)
p. :twisted:

Ćwiczenie nazywa się "Aerobiczna 6 Weidera". Właśnie skończyłem dzień 16. Efekt jest taki, że muszę nosić pasek do spodni, które wcześniej same się trzymały. Mam nadzieję, że jak skończę cały cykl to będzie kaloryferek :D
  • 0

budo_archi
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 466 postów
  • Pomógł: 0
2
Neutralna
  • Lokalizacja:ABADA Białystok/Gdańsk

Napisano Ponad rok temu

Re: Brzuszki

przestancie pisac o tych g***o dajacych brzuszkach, opisany wyzej ABSII jest najlepszy, aktualnie jestem na poziomie 4 a wyglad i sila miesni brzucha wzrosly diametralnie 8O


Ototototo. Ja teraz robie poziom 3 i mi pasuje póki co ;)
  • 0

budo_patrol
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 524 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Brzuszki
Wracając jeszcze do wypchnięć nóg w leżeniu to odkryłem czemu nie mogłem utrzymać barków w górze i chciałbym się podzielić spostrzeżeniami - a nuż się komuś przyda. Otóż w opisie ćwiczenia było napisane "wypchnij do góry biodra i nogi, jakbyś chciał sięgnąć podeszwami sufitu". Za bardzo wziąłem sobie do serca to "sięganie sufitu" i w efekcie wypychałem biodra do tego stopnia że robiłem prawie świecę. Dodatkowo moje nogi lekko przekraczały linię pionu co powodowało że ich ciężar naciskał w stronę mojej głowy i powodował ruch po skosie, a nie pionowo do góry (a to odciążało mięśnie brzucha, które powinny pracować intensywniej). Teraz po prostu przykładam uwagę do tego, aby nogi były jak najbardziej pionowo i wypycham biodra tylko tyle, aby ten pion zachować i móc jednocześnie utrzymać głowę i barki w górze. Napięcie mięśni brzucha się przez to zwiększyło, więc chyba tak właśnie powinno wyglądać to ćwiczenie.


Mam też pytanie: po zakończonych wszystkich seriach, odginam tułów do góry rozciągając mięśnie brzucha no i wtedy czuć dosyć intensywny ból co jest zrozumiałe. Po upływie jednak powiedzmy 15 minut, ból już totalnie zanika i nie ma żadnych śladów po nim, późniejszych zakwasów itd. Czy to jest normalne zjawisko że mięśnie tak szybko przestają boleć?
  • 0

budo_paeł
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 942 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Kraków

Napisano Ponad rok temu

Re: Brzuszki
mnie jak robilem 1szy raz to napierdzielaly miesnia nastepnego dnia, jak zrobilem 2gi raz to dokladnie tak jak piszesz
  • 0


Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych

Ikona FaceBook

10 następnych tematów

Plany treningowe i dietetyczne
 

Forum: 2002 : 2003 : 2004 : 2005 : 2006 : 2007 : 2008 : 2009 : 2010 : 2011 : 2012 : 2013 : 2014 : 2015 : 2016 : 2017 : 2018 : 2019 : 2020 : 2021 : 2022 : 2023 : 2024