Skocz do zawartości


Zdjęcie

Brzuszki


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
87 odpowiedzi w tym temacie

budo_jeanpaul
  • Użytkownik
  • PipPip
  • 99 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Warszawa

Napisano Ponad rok temu

Brzuszki
Witam, jestem na tym forum nowy. Podobnego tematu nie znalazłem więc pozwalam sobie Was zapytać o sposób wykonywania brzuszków.

Zauważyłem mianowicie dwie podstawowe wersje:

- pełne brzuszki czyli z leżenia do pełnego siadu
- skrócone brzuszki czyli z leżenia unoszenie ciała do miej więcej kąta 30 stopni od ziemi

Również trafiłem na opinię, a raczej zalecenie robienia tych drugich? Jeżeli ktoś wie dlaczego niech napisze. Także napiszcie jakie brzuszki są najlepsze do budowania twardych mięśni, nie piwnych :) .

Pozdrawiam.
  • 0

budo_combat
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 3360 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Brzuszki
Najwięcej dają brzuszki na ławce skośnej (np. silownia)- maksymalny kąt + na końcu ruchu łokcie do kolan. Serie 5-6 x 20 ruchów.

A goście co robią niepełne ruchy to jest opieprzanie się - nie ćwiczenie :lol:

Natomiast na ziemi - to po prostu dwie odmiany ćwiczeń. Tych skróconych robi się więcej.
  • 0

budo_maciek
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 875 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Gdynia

Napisano Ponad rok temu

Re: Brzuszki
Cwiczenia te obciazaja miesnie brzucha w rozny sposob, dajac rozne efekty - dlatego warto je laczyc.
Jezeli zalezy Ci na kaloryferze, pamietaj o dobrej diecie oraz nie zaniedbuj dolnych partii brzucha, ktorych te cwiczenia w zasadzie nie rozwijaja. Osobiscie doradzam wznosy kolan ( pozniej calych nog ) w zwisie. Miesnie brzucha dobrze rozwija tez ponoc 'martwy ciag' - osobiscie nie probowalem.
  • 0

budo_niedziel
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 2844 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:ze wsi jestem
  • Zainteresowania:Taekwondo

Napisano Ponad rok temu

Re: Brzuszki
MAciek :"Osobiscie doradzam wznosy kolan ( pozniej calych nog ) w zwisie. ".
To jest dobre. Potrzebujesz drazka rozporowego, cena ok 35 zl i mantujesz we framudze. A co do drazka to to najzaj.... jaki istnieje.
  • 0

budo_jeanpaul
  • Użytkownik
  • PipPip
  • 99 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Warszawa

Napisano Ponad rok temu

Re: Brzuszki
Dzięki za odpowiedzi,
hmmm to brzuszki nie rozwijają dolnych partii brzucha? tego nie wiedziałem. Jeżeli kaloryfer zapewnia twardy brzuch to może być. Bo mnie na wyglądzie to tak mniej zależy. Raczej na sile i wytrzymałości.

Co do drążka to mam taki :) tylko zrezygnowałem z niego jak sobie ćwiczyłem podciągnięcie nóg do wymyku. Bardzo ładnie spadłem na plecy ;) i tak sobie poleżałem z minute zanim zdecydowałem się wstać. To tak apropo domowych metod :)
  • 0

budo_niedziel
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 2844 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:ze wsi jestem
  • Zainteresowania:Taekwondo

Napisano Ponad rok temu

Re: Brzuszki

Co do drążka to mam taki :) tylko zrezygnowałem z niego jak sobie ćwiczyłem podciągnięcie nóg do wymyku. Bardzo ładnie spadłem na plecy ;) i tak sobie poleżałem z minute zanim zdecydowałem się wstać. To tak apropo domowych metod :)


Jak spadles :?: :? :?:
  • 0

budo_jeanpaul
  • Użytkownik
  • PipPip
  • 99 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Warszawa

Napisano Ponad rok temu

Re: Brzuszki
Plecami na próg w drzwiach :) , trzymając w rękach drążek.
  • 0

budo_niedziel
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 2844 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:ze wsi jestem
  • Zainteresowania:Taekwondo

Napisano Ponad rok temu

Re: Brzuszki
:rofl:

Sory ze sie smieje :oops:

Ja waze prawie 100 i mi siecos takiego nie zdazylo.
Przykrecaj kluczem francuskim, potem te zabezpieczenia dokrec.
Drazek rulezzzzz!!!!! Ja codziennie robie po 50 i to najlepiej wydane pieniadze w moim zyciu.

3maj sie
  • 0

budo_telex
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 676 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Poznan

Napisano Ponad rok temu

Re: Brzuszki

A goście co robią niepełne ruchy to jest opieprzanie się - nie ćwiczenie

Natomiast na ziemi - to po prostu dwie odmiany ćwiczeń. Tych skróconych robi się więcej.


To nie do konca prawda.
Pelne sklony obciazaja dolny odcinek kregoslupa, ledzwia. Niepelne pozwalaja wyeliminowac to obciazenie bez szkody dla jakosci cwiczenia miesni brzucha. Nie chodzi tu wiec o "opieprzanie" czy szpanowanie iloscia, tylko o zdrowie. Zwlaszcza gdy ktos ma problemy z kregoslupem.
Brzuszki - rozwijaja miesnie gorne brzucha, wznosy nog - miesnie dolne brzucha, skrety tlowia - miesnie skosne brzucha. Nie ma tu zadnych czarow ani cudownego panaceum na wszystko w postaci brzuszkow. Trzeba wykonywac roznorodne cwiczenia.
  • 0

budo_jeanpaul
  • Użytkownik
  • PipPip
  • 99 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Warszawa

Napisano Ponad rok temu

Re: Brzuszki
Niedziel śmiej się śmiej, mnie do śmiechu nie było ;) . A wyobraź sobie, że też dokręcałem kluczem francuskim :P . Na szczęście było to dawno i nic się nie stało.

A jednak znalazłem podobny temat, sorka w takim razie za powtórke.

[link widoczny dla zalogowanych Użytkowników]
  • 0

budo_jacatb
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 177 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Katowice

Napisano Ponad rok temu

Re: Brzuszki
Motod ćwiczeń brzucha jest bardzo dużo :D
Opiszę może podstawę: brzuch dzielimy na mięśnie proste (górne, dolne), miesnie skośne (górne, dolne)
więc wszystkie skłony działają na mięśnie proste (górne), wszelkie unoszenia nóg działaja na mięśnie proste (dolne) wszelkie skłony ze skrętem ciała, uginanie się na boki stojąc, skręty w opadzie ciała, rzymskie ławki, działają na mięśnie skośne (górne), wszelkie unoszenia nóg ze skrętem, wszelkie skręty w zwisie i unoszenie bokiem działaja na mięsnie skośne (dolne) - generalnie można jeszcze te ćwiczenia podzielić na w pełnym zakresie ruchu, w niepełnym i spięcia;)
Oczywiście podczas kazdego ćwiczenia działaja wszystkie mięśnie brzucha z tym, że ćwiczenia są ukierunkowane na pewne części mięśnia o wiele bardziej niż na inne.
Cwiczenia to: skłony (proste, ze skrętem), wznosy (proste, ze skrętem), spięcia (proste ze skrętem), rzymskie ławki, zginania boczne ciała, skręty w opadzie i stojąc, no i najciekawsze-najtrudniejsze technicznie-jedno z najlepszych ćwiczeń ściąganie górnego wyciągu bloczkowego klęcząc w pochyleniu przodem - linka za karkiem do kolan;-) (wtajemniczeni wiedzą o co chodzi), no i wszelkiego rodzaju maszyny....
więc jak sam widzisz możliwości jest multum a to niby tylko brzuch;-)))
  • 0

budo_eax
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 354 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Krakow
  • Zainteresowania:Muay Thai

Napisano Ponad rok temu

Re: Brzuszki
Zeby mniej obciazac kregoslup zgina sie nogi w kolanach. Ja w warunkach domowych soobiscoe polecam krzeselka albo spiecia
  • 0

budo_niedziel
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 2844 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:ze wsi jestem
  • Zainteresowania:Taekwondo

Napisano Ponad rok temu

Re: Brzuszki
Ja myslalem ze to nie chodzi o kregoslup, tylko o sile, czyli ze tak jest trudniej.
Wiem ze to nie dot. brzuszkow, czyli offtopic, ale jak to jest z drazkiem i kregoslupem, ja zawsze muslalem ze naciagac kregoslup jest zdrowo.
  • 0

budo_telex
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 676 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Poznan

Napisano Ponad rok temu

Re: Brzuszki

jak to jest z drazkiem i kregoslupem, ja zawsze muslalem ze naciagac kregoslup jest zdrowo.


To akurat jest zdrowe :D
Cwiczenia na drazku sa wrecz zalecane dla korekcji wad postawy, przy roznych schorzeniach kregoslupa itp
  • 0

budo_niedziel
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 2844 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:ze wsi jestem
  • Zainteresowania:Taekwondo

Napisano Ponad rok temu

Re: Brzuszki
THX, tak myslalem, w koncu jest " ogulno rozwojowy " itd. :-)
  • 0

budo_anjin
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 600 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Warszawa

Napisano Ponad rok temu

Re: Brzuszki

Ja myslalem ze to nie chodzi o kregoslup, tylko o sile, czyli ze tak jest trudniej.


To po czesci tez, tzn. jesli robisz "krotkie" brzuszki, to pracuja rzeczywiscie miesnie brzucha, przy pelnym sklonie mozna sobie "pomoc" miesniami plecow, zgieciem tulowia itp., czyli przy "krotkich" brzuszkach lepiej izoluje sie miesnie brzucha.

Pozdrawiam,
  • 0

budo_taxx
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 687 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Łomianki

Napisano Ponad rok temu

Re: Brzuszki
Kurcze. Robie brzuszki od 2 tyg. Codziennie. Doszedłem do tego że robiłem 2 serie po 50. Ale coś zaczeło mnie boleć w plecach (lędźwie). Teraz robie 2x40 +20. Mógłbym więcej bo brzuch sie jeszcze nie męczy strasznie ale pod koniec zaczynają mnie boleć plecy. Robie pełne brzuszki. Nogi schowane pod kaloryferem ( :) ), lekko ugięte w kolanach. Macie na to jakąś radę?
  • 0

budo_niedziel
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 2844 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:ze wsi jestem
  • Zainteresowania:Taekwondo

Napisano Ponad rok temu

Re: Brzuszki
Pewno ze mamy.
Podluz sobie cos miekkiego pod dupe i ledzwie.
Bol minie :wink: :)
  • 0

budo_jeanpaul
  • Użytkownik
  • PipPip
  • 99 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Warszawa

Napisano Ponad rok temu

Re: Brzuszki
A może to zakwasy w prostownikach grzbietu? :)
Mam nadzieję że przed ćwiczeniami się rozgrzewasz? Po ćwiczeniach siłowych się rozciągasz?
  • 0

budo_valkyria
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 183 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Zainteresowania:Kendo

Napisano Ponad rok temu

Re: Brzuszki

Kurcze. Robie brzuszki od 2 tyg. Codziennie. Doszedłem do tego że robiłem 2 serie po 50. Ale coś zaczeło mnie boleć w plecach (lędźwie). Teraz robie 2x40 +20. Mógłbym więcej bo brzuch sie jeszcze nie męczy strasznie ale pod koniec zaczynają mnie boleć plecy. Robie pełne brzuszki. Nogi schowane pod kaloryferem ( :) ), lekko ugięte w kolanach. Macie na to jakąś radę?

Mam podobnie czasami, też się zastanawiam czy na pewno poprawnie wykonuję ćwiczenie, czy nie obciążam za bardzo kręgosłupa :(

A może to zakwasy w prostownikach grzbietu? :)

nie sądzę żeby to były zakwasy niestety
  • 0


Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych

Ikona FaceBook

10 następnych tematów

Plany treningowe i dietetyczne
 

Forum: 2002 : 2003 : 2004 : 2005 : 2006 : 2007 : 2008 : 2009 : 2010 : 2011 : 2012 : 2013 : 2014 : 2015 : 2016 : 2017 : 2018 : 2019 : 2020 : 2021 : 2022 : 2023 : 2024