Skocz do zawartości


Zdjęcie

Brzuszki


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
87 odpowiedzi w tym temacie

budo_jacatb
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 177 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Katowice

Napisano Ponad rok temu

Re: Brzuszki

Na silowni cwiczylem nieraz

zauważyłem po postach, że siedzisz trochę w temacie :)

sorki Niedziel :oops: :lol: małe nieporozumienie to było do

ok troche lamerskie pytanie - co to jest martwy ciąg?

ponieważ to jest pytanie z seri: po co bokserowi rękawice przecież tam gdzie ćwiczą jest chyba ciepło :) no może mniej wiecej :)
Kto pyta nie błądzi :!: ale takie pytania zawsze wytwołują uśmiech na twarzach ludzi siedziących w danej dziedzinie :)
  • 0

budo_kubuś puchatek
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 4530 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Skadinad

Napisano Ponad rok temu

Re: Brzuszki
Najlepsza silownia to drazek, skakanka, plywanie i bieganie.
Efekt masz na cale zycie a nie na pol roku po zakonczeniu cwiczen na silowni - napisales Niedziel.
Popieram i propaguje wsrod "mlodych".
K_P
  • 0

budo_rabi
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 597 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Elbląg

Napisano Ponad rok temu

Re: Brzuszki
Hmmm. A ja jestem przeciwny stwierdzeniu ze miesnie wypracowane na silowni znikaja po pol roku :P Nie bylem na silowni od poczatku marca do wczoraj. W lapie spadlo mi 1cm, 100kg wycisne 8 razy a nie 9, czyli jedno powtorzenie stowa, reszta miesni wyglada dobrze, a nawet wydaje mi sie ze motyl troche lepiej. Jedyne co spadlo to wytrzymalosc treningowa a jedyne co uroslo to troche brzuszek od piwka :) Ale osobiscie zgodze sie z twierdzeniem ze po pol roku bez silowni efekty wczesniejszego na nia chodzenia sa niewidoczne, jesli ktos bierze liche sterydy anaboliczne a potem siadzie z dupa na te pol roku i nic nie robi. Polecam kazdemu cwiczienie na silowni bo sa zajebiste! :)

a co do martwego, to jak sie nie przesadza z ciezarem i dba o to by cwiczenie bylo wykonywane poprawnie technicznie, nie ma bata zeby dostac jakiejs kontuzji. Wiekszosc znannych prze mnie ludzi ktorzy byli kontuzjowani podczas tego cwiczenia, doigralo sie poprostu zbyt duzymi ciezarami. Jak nie chcecie kontuzji, nie stawiaj ciezaru ponad technike. mowa
  • 0

budo_jacatb
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 177 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Katowice

Napisano Ponad rok temu

Re: Brzuszki
Dokładnie! zgadzam się z tym co mówi Rabi, dodam że najwięcej lamentują ludzie, którzy mają genetykę niepredysponującą ich do pakowania - wcinają odżywki i często koksy, jedzą za dwóch żeby tylko być na dodatnim bilansie i wtedy następują np. wakacje :) parę miechów luzu bez odżywek, koksów, żarcia w takich ilościach zaczynają używki i wtedy waga, siła leci w dół. Oczywiście skłamałbym gdybym poweidział, że waga i siła nie spadają jak się nie ćwiczy!!! spadają ale proces ten normalnie trwa dłuższy czas niż parę miechów i zawsze "trochę" wypracowanej siły zostaje.
Stwierdzenie że drążek, bieganie, basen itd. dają siłę na wiele lat mija się z prawdą - jak ktoś przestanie się podciagać na drążku lub biegać niech następnie za pół roku spróbuje znowy :) na pewno nie będzie taki sam silny/wytrzymały jak wtedy kiedy ćwiczył.
Siłownia jest Ok jak i wszystkie ćwiczenia, ale powinno się je robić z głową i mierzyć cele swoją miarą :!:
Dorianem czy Lee nie każdy się rodzi :!:
  • 0

budo_kubuś puchatek
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 4530 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Skadinad

Napisano Ponad rok temu

Re: Brzuszki
Cos sie nie zrozumielismy... Moja refleksja. Po wielu latach spedzonych na silowniach stwierdzam, ze ten sport jest, w takiej postaci jaka panuje obecnie na wiekszosci silowni - z lekka absurdalny, sprzeczny z natura. Jest pogwalceniem jej praw. Co na wiekszosci adeptow pakowania predzej, czy pozniej negatywnie sie odbija.
Generalnie nie rozwija zadnej szczegolnej sprawnosci fizycznej (kulturysta naprawde nie ma czym zaimponowac otoczeniu), a tym bardziej wydolnosci. Daje tylko chwilowa satysfakcje z gabartytow. Z sily, ktora do niczego nie jest potrzebna, bo madry czlowiek np. wymyslil dawno dzwignie jednostronna, a i wozek widlowy (to w kontekscie strongmanow). Sily, ktora w bardzo znacznym procencie nie jest przekladalna na np. sztuki walki, boks etc.
Jest to sport, ktory generuje przewaznie jakies grube swinie (przepraszam za porownanie swinie), biologiczne maszyny do zarcia w monstrualnych ilosciach i wydalania. A ceche przyrastania mieszaniny tluszczu i miesa nazywa sie talentem.

A wszystko konczy sie przewaznie powaznymi chorobami ukladu krazenia, watroby i chorobami jelit, negatywnymi zmianami psychicznymi.

W tym sensie wymienione przez nas wczesniej aktywnosci zwlaszcza plywanie, bieganie, skakanka - czyli generalnie cwiczenia areobowe sluza ze wszech miar zdrowiu. A drazek - buduje duza sile relatywna do masy ciala, a zaangazowane w ten sposob grupy miesniowe napewno beda sluzyly, wszystkim operacjom zwiazanym z mobilnoscia tego ciala.

Tu masz racje - sprawnosc fizyczna, zwlaszcza kondycje traci sie w zastraszajacym tempie, doswiadczyl tego moj kolega sportowiec na poziomie olimpijskim, ktory kilka tygodni po zakonczeniu kariery ( i nic nierobieniu), zdziwil sie, ze zasapal sie przy wchodzeniu na 9 pietre.
W istocie - sile zachowuje sie najdluzej, szybkosc traci sie naszybciej.

Czy warto cwiczyc silowo? Nie wiele wspolczesnych dyscyplin sportowych moze obyc sie bez cwiczen silowych. Ale pamietajmy - powinny one spelniac role sluzebna, a nie byc celem samym w sobie, czy co najgorsze jakas pokretna "religia".

K_P
  • 0

budo_niedziel
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 2844 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:ze wsi jestem
  • Zainteresowania:Taekwondo

Napisano Ponad rok temu

Re: Brzuszki
Co do sily wyrabianej na silowni.
Byla taka sytuacja : bylismy ze znajomymi w knajpie. Byla tam silownia, a na niej taka maszyna do bicia w nia, potem pojawiala sie sila ciosu.
Zobaczylem ze "bywalcy" w nia bija. Osiagaja niezle wyniki. Jak podeszlismy z ziomem i uderzylismy po razie, osiagajac wyniki o 100-150 punktow wieksze od "koxow".

Nie jest sztuka byc napakowanym po silowni, tylko miec sile optymalna do rzezby swojego ciala.
  • 0

budo_combat
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 3360 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Brzuszki
W 100% zgadzam się z KP (często to następuje :wink: 8) )

Dodam tylko że trening siłowy - bardzo przydaje się przy: dźwigniach, rzutach, parterze (oczywiście na 1szym miejscu technika), a przy uderzeniach - to :lol: Chyba że ktoś POŁACZY treningi - bo inaczej to jest śmieszne...

Druga kwestia jednak siłownia może pomóc osiągnąć masę - a ona jest potrzebna - nie oszukujmy się. Nie przerost -a chociażby takie podstawowe 80-90 kg.
  • 0

budo_kubuś puchatek
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 4530 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Skadinad

Napisano Ponad rok temu

Re: Brzuszki
Combat zgadzam sie z Toba. Mozna zbudowac tzw. suchy miesien i zwiekszyc swoja mase o te powiedzmy 20 proc. ale nie podwajac ja dzieki farmokologii! Wyobrazmy soebie jak sie zachowuje miesien sercowy (na dodatek nietrenowany), ktory mial do obsluzenia 60 kg cialo, a pol roku 100 kg!
K_P
  • 0

budo_combat
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 3360 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Brzuszki
Dokładnie!! Zadnej chemii, zadnego dopingu.

Do tego DEBILE (tak debile, kretyni, idioci) - mający te 16-18 lat, staż na siłowni pół roku, może rok - chcą być pakerami!! Ładują sterydy, przekraczają normy dopingowe o połowę, kupują najtańsze środki, tragedia. Sam doping uznaję za bezmyślność, a już to co prezentuje wielu - ww. to całkiem. Czystość sportu to mit - ale można koksować naukowo (profesjonalni sportowcy) i amatorsko (samobójczo).

A kto nie wie po co są sterydy - dla chorych, w uzasadnionych przypadkach etc.
  • 0

budo_rabi
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 597 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Elbląg

Napisano Ponad rok temu

Re: Brzuszki
Ale opowiadacie gupoty!! Wcale nie 16-18, tylko teraz juz widzialem takich po 14 co wstrzykuja sobie takie ilosci, ze masakra :wink: Straszne rzeczy sie dzieja. I najgorsze ze takiemu nie pretlumaczysz. On widzi ze rosnie i szczesliwy. Ale szkoda gadac, czlowiek uczy sie na wlasnych bledach, no to tacy ludzie tez sie naucza, ale lekcja ta zazwyczaj bardzo drogo kosztuje :) Kazdy robi jak woli. mowajaha
  • 0

budo_taxx
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 687 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Łomianki

Napisano Ponad rok temu

Re: Brzuszki
oka - odgrzewam kotleta :)

chodzę ostatnio na siłkę i robie brzuszki na ławce skośnej. problem wygląda tak - robiąc brzuszki (serie po 20) w 3/4 mniej więce zaczynają mi się strasznie męczyc plecy (znów lędźwie). Pytałem się trenera i odpowiedział , że "on też tak ma" i zalecił żebym robił zwykłe na leżąco (w zasadzie to zwykłe spięcia :) ) Czy to znaczy że takie, męczenie się występuje tylko u niektórych?

a z innej beczki: patrzyłem jak ludzie robią brzuszki na ławce skośnej i w zasadzie wszyscy robią tak że nigdy nie odchylają się do końca (znaczy - nie kładą się na ławce), tylko do poziomu. to normalna technika?
  • 0

budo_sirvaleq
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 236 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Brzuszki
Ławka skośna jest po to (z tego co wiem), żeby się na niczym nie kłaść i cały czas trzymać brzuch w napięciu, ale przesadą jest, tak jak zauważyłeś, że prawie wszyscy obnizają się tylko do poziomu, nie schodzą niżej, a można.
Co do bólu też tak czasem mam przy niektórych wersjach brzuszków, to chyba zależy od budowy ciała.
  • 0

budo_kruk
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 109 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Katowice

Napisano Ponad rok temu

Re: Brzuszki
moze to juz ktoś pisął ale ja polecam ABS
uzwam podoba mi sie jest ok
dajcie @ to prześle


ps. potrzebny drązek to ćwiczeń
  • 0

budo_campo
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 905 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Rybnik
  • Zainteresowania:BJJ

Napisano Ponad rok temu

Re: Brzuszki

moze to juz ktoś pisął ale ja polecam ABS
uzwam podoba mi sie jest ok
dajcie @ to prześle


ps. potrzebny drązek to ćwiczeń


mówisz o ABS II?? Ja właśnie do tego cyklu dorzuciłem jeszcze kilka innych ćwiczeń i jestem zadowolony z efektów jak cholera!
  • 0

budo_gubrin
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1323 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Brzuszki
Wiec podaj co dorzuciles. ;) Tez cwicze ABS-em i jest git.

Co do brzuszkow na skosnej to tylko do pewnego momentu dzialaja miesnie brzucha, potem za ruch odpowiadaja miesnie pleckow. Moim zdaniem lepiej robic brzuch i plecy oddzielnie. Po co niepotrzebnie nadwerezac kregoslup przy brzuszkach na skosnej ?

Swoja droga musze sobie drazek zrobic jakis. Problem w tym, ze jestem za wysoki jak na drazek na framudze i chyba bede musial obmyslic projekt sufitowo scienny i dac do zespawania mi takiego cosia ;)

Pozdrawiam.
  • 0

budo_kruk
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 109 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Katowice

Napisano Ponad rok temu

Re: Brzuszki
campo ja tez sie chętnie dowiem jak uleprzyłeś ABS-a
:wink:

a skoro masz taki zmysł ulepszana rzeczy moze stworzysz jakąs odmiane SW :) :) :) :twisted:
  • 0

budo_campo
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 905 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Rybnik
  • Zainteresowania:BJJ

Napisano Ponad rok temu

Re: Brzuszki

campo ja tez sie chętnie dowiem jak uleprzyłeś ABS-a
:wink:

a skoro masz taki zmysł ulepszana rzeczy moze stworzysz jakąs odmiane SW :) :) :) :twisted:

Ja nie mówię, że ulepszyłem! Ja poprostu dołorzuciłem m.in. przysiady ze sztangą, wysiskanie hantli stojąc ze skrętem, skręty tułowia, scyzoryki z piłką
  • 0

budo_the_d
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 320 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Warszawa

Napisano Ponad rok temu

Re: Brzuszki
A co uwazacie o brzuszkach wykonyanych w ten sposob ze:
Nogi pod kaloryfer, dupa na stolek ok 40cm i wyginamy sie glowa dotykajac ziemi. I z tej pozycji robimy brzuszki do siadu. Nie wiem jaka jest efektywnosc tych cwiczen ale trenuje tak od ok 2tyg z 3-4razy w tygodniu i wydaje mi sie ze sa duzo lepsze efekty niz po cwiczeniach normalnych.

Obecnie wykonuje ok 100 normalnych sklownow(nogi ugiete) do pozycji ok 45st(czyli nie pelne) ale bardzo energicznie aby rozgrzac miesnie(tzn musze poczuc 'ogien' w brzuchu) potem wlasnie robie ta moja metoda ok 70. Natepnie ta moja metoda tyle ze klade sie bokiem i cwicze na skosne ok 30-40razy.
  • 0

budo_r0bak
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 413 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Kędzierzyn/Wrocław
  • Zainteresowania:BJJ

Napisano Ponad rok temu

Re: Brzuszki
Ten sposób co opisałeś z tym krzesłem, nie jest dobry, bo mięśnie brzucha pracują same tylko do momentu zgięcia przucha pod kątem ok. 30stopni. Jak nie wierzysz zrób wolno taki "brzuszek" i poczujesz jakie mięśnie bardziej ci pracują - kręgosłupa czy brzucha.
Dla pogłębienia wiedzy proponuję lekturę ABS
  • 0

budo_the_d
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 320 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Warszawa

Napisano Ponad rok temu

Re: Brzuszki
Nie no dobra ale zaczynaja pracowac duzo wczeniej. Nie wiem czemu ale po wlasnie takim treningu miesnie brzucha robia sie przez pewien czas twarde jak stal - autentyk. Po normalnym treningu nie ma az takiego efektu
  • 0


Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych

Ikona FaceBook

10 następnych tematów

Plany treningowe i dietetyczne
 

Forum: 2002 : 2003 : 2004 : 2005 : 2006 : 2007 : 2008 : 2009 : 2010 : 2011 : 2012 : 2013 : 2014 : 2015 : 2016 : 2017 : 2018 : 2019 : 2020 : 2021 : 2022 : 2023 : 2024