Skocz do zawartości


Zdjęcie

Góry


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
55 odpowiedzi w tym temacie

budo_sid
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1086 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Góry
Na początek pytanie, by sytuacja stała się jasna. Później przejdę do rzeczy. Czy jest ktoś, kto je lubi (góry), wie o co chodzi i często w nich bywa?
  • 0

budo_gab3d
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1572 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Z lasu

Napisano Ponad rok temu

Re: Góry
Ostatnio nie bywam czesto, bo nie ma kasy czasu, ale chyba wiem o co chodzi :) Jeszcze jakis czas temu troche sie pomykalo po biechach glownie.
  • 0

budo_slaszysz
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 3313 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Góry
Owszem lubię, tylko czasu jakby brakuje...
  • 0

budo_|_mavi_|
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 133 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Gdynia

Napisano Ponad rok temu

Re: Góry
No ja sobie lubie pochodzic :wink:
Wlasnie niedlugo wybieram sie w Bieszczady 8) (poczatek sierpnia) na tak 1-2 tygodnie (na tyle na ile starczy kaska :wink: ).
A jak bedzie jakis zastrzyk finanowy to moze na jesien sie wybiore jeszcze ;) ale watpie.
  • 0

budo_charly
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 2742 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:3miasto
  • Zainteresowania:BJJ

Napisano Ponad rok temu

Re: Góry
Góry? A co to takiego? Czy to to 5 metrowe wzniesienie na podwórku przed blokiem do zjeżdżania na sankach? :wink:
  • 0

budo_slaszysz
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 3313 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Góry

Góry? A co to takiego? Czy to to 5 metrowe wzniesienie na podwórku przed blokiem do zjeżdżania na sankach? :wink:

Biedne dziecko, całe życie nad morzem i gór nie widziało... :lol:
  • 0

budo_taxx
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 687 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Łomianki

Napisano Ponad rok temu

Re: Góry
Kiedyś bardzo nie lubiłem gór. W tym roku byłem na klasowej wycieczce w górach i było bardzo fajnie, na tyle fajnie, ze naszła mnie ochota na wyjazd z kumplami i łażenie po górach. Niestety skrzywdziłęm sie w noge i plany spaliły na panewce. Moze za rok :)
  • 0

budo_zedd
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 170 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Walbrzych

Napisano Ponad rok temu

Re: Góry
Kocham w gory. Praktycznie co weekend jade sobie gdzies polazic...
Coz, mieszkanie w nich ma swoje zalety ;) :)
  • 0

budo_gab3d
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1572 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Z lasu

Napisano Ponad rok temu

Re: Góry
Aha zapomnialem dodac. Nie lubie lazic po gorach w lato. Lubie hardcoreowe wyjscia w pozadnym sniegu. Kocham to uczucie. Juz ledwo leziesz, wlazisz do schroniska robi sie cieplutko. Tu musze powiedziec ze wkurzyla mnie komercjalizacja tymbarku :D Kiedys tymbark sie pilo w schronisku po maksowym lazeniu. A teraz mam go w sklepie 10 metrow od domu... tak sie nie robi!
  • 0

budo_sid
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1086 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Góry
Dobrze. Odpowiedzi mnie zadowoliły :) A teraz ciąg dalszy, kolejne pytanie. Czy próbował ktoś wchodzić na Rysy (lub podobnie wysoko, w tych samych warunkach)?
  • 0

budo_marcin954
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 2861 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Manchester UK
  • Zainteresowania:MMA

Napisano Ponad rok temu

Re: Góry
kiedyś próbowałem, ale to dawne czasy i nic z tego nie wyszło, chodziłem po górach w Bułgarii i na Ukrainie, niesamowite są, no i zero ludzi
  • 0

budo_slaszysz
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 3313 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Góry

Dobrze. Odpowiedzi mnie zadowoliły :) A teraz ciąg dalszy, kolejne pytanie. Czy próbował ktoś wchodzić na Rysy (lub podobnie wysoko, w tych samych warunkach)?

Nie próbowałem, bo prawdę mówiąc jakoś mnie tam nie ciągnie. Zresztą trasa ta jest dość oblegana, a są przecież inne, równie ciekawe, a mniej uczęszczane.

Podstawa to trafić na dobrą pogodę. Aha, wejście od strony słowackiej jest dużo łatwiejsze. No, ale jakieś obycie z wyższymi górami i ekspozycją trzeba mieć tak czy tak.
  • 0

budo_valkyria
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 183 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Zainteresowania:Kendo

Napisano Ponad rok temu

Re: Góry

Na początek pytanie, by sytuacja stała się jasna. Później przejdę do rzeczy. Czy jest ktoś, kto je lubi (góry), wie o co chodzi i często w nich bywa?

Ja bardzo lubię, wydaje mi się że wiem o co chodzi, a staram się być jak najczęściej (a to wychodzi ostatnio niestety zbyt rzadko :cry: ) - w Tatrach ostatnio raz 2 dni w lutym (nie na nartach), Bieszczady 2 dni w maju
  • 0

budo_wallace
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 567 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Warszawa

Napisano Ponad rok temu

Re: Góry
Ja uwielbiam góry - staram się być w Tatrach co roku ... nawet niedługo się w nie wybieram... Co do ciekawszych tras to polecam na rozgrzewke Kościelec (niesamowite uczycie jak się siedzi na szczycie, a pod Tobą 1000m pionowej ściany) lub Orlą Perć - jedena z najpiękniejszych i najtrudniejszych(turystycznie oczywiście) tras w Tatrach .. obie serdecznie polecam....
  • 0

budo_slaszysz
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 3313 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Góry
Najpierw wypadałoby zorientować się, jakie doświadczenie górskie ma pytający, a nie "na rozgrzewkę" proponować mu Orlą Perć.
  • 0

budo_valkyria
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 183 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Zainteresowania:Kendo

Napisano Ponad rok temu

Re: Góry

Najpierw wypadałoby zorientować się, jakie doświadczenie górskie ma pytający, a nie "na rozgrzewkę" proponować mu Orlą Perć.

Na razie z pytań pytającego nie wynika o co mu chodziło, byly takie hm - quizowe, jak na razie :wink:
  • 0

budo_sid
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1086 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Góry

Najpierw wypadałoby zorientować się, jakie doświadczenie górskie ma pytający, a nie "na rozgrzewkę" proponować mu Orlą Perć


Hmmm... doświadczenie. Trudno powiedzieć. A co je określa? Napisz, a ja określę się sam... :)

Te Rysy. Na co powinienem sie przygotować?
  • 0

budo_wallace
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 567 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Warszawa

Napisano Ponad rok temu

Re: Góry
Dlatego na rozgrzewke zaproponowałem Kościelec - jeśli wejdzie - to może iść spokojnie na Orlą - zresztą widziałem tam tak różnych ludzi, że śmiem twierdzić, że tylko osoba upośledzona ruchowo lub mająca lęk wysokości sobie nie poradzi .. 8)
  • 0

budo_slaszysz
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 3313 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Góry
Doświadczenie to doświadczenie. :) Po jakich górach chodziłeś, w jakim sezonie, jak długie to były wycieczki, samodzielne/w grupie/zorganizowane, z dużym/małym obciążeniem, czy potrafisz korzystać z mapy w górach i znasz zasady tam obowiązujące, no i takie tam inne. No i czy potrafisz zrezygnować z wycieczki ze względów pogodowych/kondycyjnych/innych i nie pchasz się w górę za wszelką cenę.

Wallace: ja nie zaproponowałbym nieznanej mi osobie Orlej Perci itp. szlaków, bo mam jeszcze trochę rozsądku i odpowiedzialności...
  • 0

budo_wallace
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 567 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Warszawa

Napisano Ponad rok temu

Re: Góry
skaszysz: nie demonizuj tego szlaku .. to tak naprawdę nic wielkiego go przejść.. Dałem Kościelec jako rozgrzewkę, gdyż jest to wg. mnie taki wstęp do Orlej - trasa króciutka, końcowe wejście zbliżone trudnością do tych, które można spotkać na Orlej, poza tym od razu widzimy jak jest z naszym odbiorem dużych wysokości...
Jeśli wszystko jest ok, to można bez problemu walić na Orlą - oczywiście w dobrą pogode... nie polecam deszczu, śniegu, a w szczególności burzy .. :twisted:
Piszesz o doświadczeniu: spoko, tylko tak naprawde najważniejszy w górych na szlakach turystycznych(bo o takich rozmoawiamy) jest zdrowy rozsądek i on w zupełności wystarcza do oceny niebezpieczeństw jakie na nas czychają ...
  • 0


Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych

Ikona FaceBook

10 następnych tematów

Plany treningowe i dietetyczne
 

Forum: 2002 : 2003 : 2004 : 2005 : 2006 : 2007 : 2008 : 2009 : 2010 : 2011 : 2012 : 2013 : 2014 : 2015 : 2016 : 2017 : 2018 : 2019 : 2020 : 2021 : 2022 : 2023 : 2024