Skocz do zawartości


Zdjęcie

Mostek...


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
6 odpowiedzi w tym temacie

budo_seba5tian
  • Użytkownik
  • Pip
  • 31 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Świebodzin

Napisano Ponad rok temu

Mostek...
Zaczelem od niedawna trenowac mostek i ostatnio jak sie napielem to kosci w klacie zaczely mi strezlac i mialem wrazenie ze wykluje sie zaraz obcy, pozatym bolaly mnie plecy przez caly dzien.
Czy ktos ma jakies instrukcje odnosnie prawidlowego stawania w mostku jak ile i kiedy ?
  • 0

budo_lbartekl
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 637 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:3city

Napisano Ponad rok temu

Re: Mostek...
Przede wszystkim rozgrzej się przed robieniem mostku :!:
  • 0

budo_seba5tian
  • Użytkownik
  • Pip
  • 31 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Świebodzin

Napisano Ponad rok temu

Re: Mostek...
No a jakies inne instrukcje np. ile razy dziennnie go cwiczyc i po ile czasu ? I jak sie nauczyc opadania z pozycji stojacej do tylu na mostek ?
  • 0

budo_anjin
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 600 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Warszawa

Napisano Ponad rok temu

Re: Mostek...
Nie do konca wiem, po co Ci ten mostek, ale co tam. Opadanie ze stania dobrze cwiczy sie prz drabinkach, tzn. stajesz tylem do drabinek w odpowiedniej odleglosci, podnosisz rece do gory i odchylasz sie, az bedziesz mogl zlapac drabinke (dosc wysoko). Potem powoli przechodzisz rekami coraz nizej, az do mostka. Dobrze jest to robic z asekuracja. I druga opcja - bez drabinek, ale z asekuracja - ktos Cie przytrzymuje, a Ty starasz sie odchylic.
Pozdrawiam,
  • 0

budo_seba5tian
  • Użytkownik
  • Pip
  • 31 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Świebodzin

Napisano Ponad rok temu

Re: Mostek...
dzieki ,zawsze to cos a mostek potrzebny mi jest do rzucenia nog na ziemie ze stania na rekach bo jak narazie to upadam na plecy i niezdaze sie wygiac
  • 0

budo_misman
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 629 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:3miasto, Dybowo, Knurów, inne... ;)

Napisano Ponad rok temu

Re: Mostek...

Nie do konca wiem, po co Ci ten mostek, ale co tam.


Np. zeby suples wykonac, efektywnie i na dodatek nie robiac *sobie* krzywdy... ? ;) :)
  • 0

budo_carpediem
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 349 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Biała Podlaska

Napisano Ponad rok temu

Re: Mostek...
Witam!

Aby utrzymac dluzsza rownowage zanim tułów opadnie z rękami na ziemię, można obrócić głowę w lewą albo prawą stronę => spojrzeć w lewa albo prawo, a nie odchylać głowę do tyłu. Pozwala to zwiększyć zasięg ruchu w tył zanim nastąpi kontakt rąk z podłożem, mi to przynajmniej pomaga. Poza tym należy porozciągać mięśnie brzucha i grzbietu przed i po treningu.

Pzdr CarpeDiem
  • 0


Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych

Ikona FaceBook

10 następnych tematów

Plany treningowe i dietetyczne
 

Forum: 2002 : 2003 : 2004 : 2005 : 2006 : 2007 : 2008 : 2009 : 2010 : 2011 : 2012 : 2013 : 2014 : 2015 : 2016 : 2017 : 2018 : 2019 : 2020 : 2021 : 2022 : 2023 : 2024