Skocz do zawartości


Zdjęcie

Magiczne techniki Systema


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
101 odpowiedzi w tym temacie

budo_combat
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 3360 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Magiczne techniki Systema

A to defendo niby takie dobre?


Dobre - spójrz na techniki.

A dlaczego nie jest dostepne?


Bo np. w Polsce nie ma instruktorów i trenują (trenowali) to tylko Amerykanie. Niestety nie wiem, jak wygląda sytuacja w USA i czy ten system nosi obecnie taką nazwę czy inną...
  • 0

budo_martius
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 4483 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Piastów / Wa-wa - EUROPA od ZAWSZE
  • Zainteresowania:JJ

Napisano Ponad rok temu

Re: Magiczne techniki Systema
Defendo nie dostepne ?
Nie zgodze sie - jest nauczane na zachodzie - w tym i cywilow. Ale to jest system wbrew pozorom bardzo techniczny i opanowac nie jest go latwwo.
Wersje wojskowe no coz - wezmy pod uwage to ze w wiekszosci najczesciej jeden korpus uczony jest walki wrecz porzadnie a reszta na papierkach podobnie jak w polsce. Jedynie nieliczni instruktorzy wojskowi maja opanowany jakis system walki na wyzszym poziomie.
  • 0

budo_martius
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 4483 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Piastów / Wa-wa - EUROPA od ZAWSZE
  • Zainteresowania:JJ

Napisano Ponad rok temu

Re: Magiczne techniki Systema
Stany i Kanada w innych krajach to juz trudno powiedziec ze to ten system nawet jesli ma taka nazwe
  • 0

budo_kenjiro
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1799 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Gdynia

Napisano Ponad rok temu

Re: Magiczne techniki Systema
Czy to jest to na [link widoczny dla zalogowanych Użytkowników]
Taki lysy dziadek jako guru?
  • 0

budo_combat
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 3360 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Magiczne techniki Systema

Defendo nie dostepne ?
Nie zgodze sie - jest nauczane na zachodzie - w tym i cywilow. Ale to jest system wbrew pozorom bardzo techniczny i opanowac nie jest go latwwo.


1) Pisałem o Polsce. "Bo np. w Polsce nie ma instruktorów i trenują (trenowali) to tylko Amerykanie. "

2) Możesz napisać więcej? Masz może jakieś konkretne, zwarte materiały szkoleniowe?

Bo np. [link widoczny dla zalogowanych Użytkowników] - nie pokazuje zbyt wiele...

Czy mają walkę pałką, kijem, nożem?

3) No właśnie pozostaje pytanie - czy to jest ten system który był używany w II WS (Fairbairn); a obecnie czym jest Fm 21-150 i MCRP-302B (Marines)... ?

Bo te dwa ostatnie są bardzo ciekawe...
  • 0

budo_combat
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 3360 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Magiczne techniki Systema
"After the War in 1945 Mr. Underwood received his first invitation to demonstrate his skills for civilian law enforcement. The Butler, New Jersey Police Force retained him for training, the first of such opportunities which would come from law enforcement and security agencies throughout North America. To meet these requests he modified his Combato system by removing the techniques that inflicted intentional death and permanent injury. Defendo was born. Bill intended it to be a defensive form of self-protection where the average person could be qualified to defend himself against any method of attack, with or without weapons, turning the attacker into the victim."
[link widoczny dla zalogowanych Użytkowników]

Z Combato mam sporo materiałów... Czyli z tego wynika że są 2 systemy Defendo (1 Bill'ego Underwood'a 2gie Fairbairne'a):

Czyli mniej więcej sytuacja jak z krav-maga (moja KM lepsza niż twoja)...


The system we know today as Defendo finds it's roots as 'Defendu' in the 1920's as a Police system for dealing with some of the world's worst criminals. The founder William E. Fairbairn, Assistant Commissioner of the Shanghai Municipal Police, together with Inspector Eric Anthony Sykes, needed an effective system to teach their officers so they could survive the harsh realities of the roughest seaport in the world. Proficient in several fighting disciplines, Fairbairn together with Sykes compiled thousands of violent arrest reports, analyzed and then adressed the data borrowing and modifying various techniques and principals to produce what would later prove to be the basis of standard CQB instruction for Allied Special Forces during WWII. The utilization of Fraibairn's system during this early period on special 'Night Squads' (SWAT teams as they are called today), quickly earned it a no nonsense reputation.

[link widoczny dla zalogowanych Użytkowników]
  • 0

budo_combat
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 3360 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Magiczne techniki Systema

Czy to jest to na [link widoczny dla zalogowanych Użytkowników]
Taki lysy dziadek jako guru?


Aby to jeden :lol: :

Ale look poniżej!

42 years of worldwide martial arts study and teaching expertise.

Senior Instructor for the Canadian Military C.Q.B. system of Defendo, and developer of Modern Defendo.

8th Dan Black Belt World Hapkido Federation

6th Dan Black Belt Original Korean Hapkido Association ( obtained in Korea )

4th Dan Black Belt Aiki Goshindo Ju Jutsu ( France )

1st Dan Black Belt Kodokan Judo ( Canadian Army Judo Team 1969-72, Canada ) · 1st Dan Black Belt Rystu Tio Jutsu ( France )

Certified Muay Thai Kickboxing Coach ( Royal Thai Army, Thailand )

Tam Wolfe'ów paru :)
  • 0

budo_robek73
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 171 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Warszawa, witamy czule.
  • Zainteresowania:VVD

Napisano Ponad rok temu

Re: Magiczne techniki Systema

Czy to jest to na [link widoczny dla zalogowanych Użytkowników]
Taki lysy dziadek jako guru?


Aby to jeden :lol: :

Ale look poniżej!

42 years of worldwide martial arts study and teaching expertise.

Senior Instructor for the Canadian Military C.Q.B. system of Defendo, and developer of Modern Defendo.

8th Dan Black Belt World Hapkido Federation

6th Dan Black Belt Original Korean Hapkido Association ( obtained in Korea )

4th Dan Black Belt Aiki Goshindo Ju Jutsu ( France )

1st Dan Black Belt Kodokan Judo ( Canadian Army Judo Team 1969-72, Canada ) · 1st Dan Black Belt Rystu Tio Jutsu ( France )

Certified Muay Thai Kickboxing Coach ( Royal Thai Army, Thailand )

Tam Wolfe'ów paru :)





Taka ilość dan-ów, stopni, federacji toż to się na żadnej wizytówce nie zmieści. :)
  • 0

budo_martius
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 4483 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Piastów / Wa-wa - EUROPA od ZAWSZE
  • Zainteresowania:JJ

Napisano Ponad rok temu

Re: Magiczne techniki Systema

Pisałem o Polsce. [/b]"Bo np. w Polsce nie ma instruktorów i trenują (trenowali) to tylko Amerykanie. "


W Norwegii o ile sie nie myle tez to prowadza - ja spotkalem sie z tym w niemczech.

2) Możesz napisać więcej? Masz może jakieś konkretne, zwarte materiały szkoleniowe?

Bo np. [link widoczny dla zalogowanych Użytkowników] - nie pokazuje zbyt wiele...

Czy mają walkę pałką, kijem, nożem?


Jak wroci znajomy z kontraktu - chyba jakos na jesien - to moze uda mi sie zeskanowac dwie ksiazki Billa Underwooda - ale to prawie to samo co tez przedstawia Fairbanks czy tez wiele z tego jest przedstawione u Kondratowicza ;)
Tak ze akurat nic mnie w nich nie zaskoczylo ale to ksiazki chyba z lat 50-tych ;)
Nie wiem jaki jest zakres tego systemu - z tego co widzialem to robili techniki z palka okolo 50 - 60 cm i obrony nozna noz itp a tak to walka wrecz wiec jaki jest program to nie wiem.
  • 0

budo_martius
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 4483 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Piastów / Wa-wa - EUROPA od ZAWSZE
  • Zainteresowania:JJ

Napisano Ponad rok temu

Re: Magiczne techniki Systema
acha ci co pokazywali to byli austriacy moze nawet znajde gdzies do jednego z nich namiar.
  • 0

budo_combat
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 3360 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Magiczne techniki Systema

Jak wroci znajomy z kontraktu - chyba jakos na jesien - to moze uda mi sie zeskanowac dwie ksiazki Billa Underwooda


Hmm - ja mam pełny skan Billa Underwooda COMBATO ART OF SELF-DEFENCE, ale są tam rozwiązania których NIE MA u Fairbairn'a ("Get Tough" 1943)!

- ale to prawie to samo co tez przedstawia Fairbanks czy tez wiele z tego jest przedstawione u Kondratowicza ;)


No właśnie mówię - są spore różnice!! Jak chcesz prześlę Ci COMBATO ART OF SELF-DEFENCE Billa Underwooda, "Get Tough" na pewno masz.

Np. Underwood przy rozbrajaniu z przodu - dźwignia, uniesienie broni nad głowę + rzut! A Fairbairn - przechwyt nisko i kop w jaja...

U Underwooda - jest np. uderzenie głową w krtań :!: :roll:

Tak ze akurat nic mnie w nich nie zaskoczylo ale to ksiazki chyba z lat 50-tych ;)
Nie wiem jaki jest zakres tego systemu - z tego co widzialem to robili techniki z palka okolo 50 - 60 cm i obrony nozna noz itp a tak to walka wrecz wiec jaki jest program to nie wiem.


Ok.

Ani słowem nie napisałeś o MCRP-302B ani FM 21-150. A te dwa ostatnie to mają niektóre cechy wspólne, inne mniej - i nie wiem jaki to dokładnie jest system. Zamieszanie powiększają dwie różne gałęzie Defendo - które opisałem :)
  • 0

budo_martius
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 4483 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Piastów / Wa-wa - EUROPA od ZAWSZE
  • Zainteresowania:JJ

Napisano Ponad rok temu

Re: Magiczne techniki Systema
Akurat ani MCRP-302B ani FM 21-150 nie widzialem na wlasne oczy i trudno sie wypowiadac a publikacje i jakies pokatne wycinki o niczym nie swiadcza.
  • 0

budo_combat
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 3360 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Magiczne techniki Systema

Akurat ani MCRP-302B ani FM 21-150 nie widzialem na wlasne oczy i trudno sie wypowiadac a publikacje i jakies pokatne wycinki o niczym nie swiadcza.


Hmm - no niby o niczym - ale w żaden inny sposób w Polsce nie można poznać czegokolwiek z zakresu Defendo/Combato.

Mówię - jak chcesz - to wyślę... Zobaczysz sam. Jednak od razu mówię, że Fairbairn różni się od Underwooda i to poważnie... :)
  • 0

budo_szczepan
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 8153 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:dzika,śmiercionośna Północ

Napisano Ponad rok temu

Re: Magiczne techniki Systema
Przepraszam ze sie wtrace na chwile, jeszcze znalazlem pare innych video Systemy, nie wszystkie u mnie sie dadza wyswietlic :?

[link widoczny dla zalogowanych Użytkowników]

Wasze opinie? Czytajac komentarze do kazdego clipa video tego goscia ze strony oczekiwalem czego konkretnego, a tu znowu kicha...
  • 0

budo_fiodor
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 3675 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Warszawa
  • Zainteresowania:BJJ/MMA

Napisano Ponad rok temu

Re: Magiczne techniki Systema
Już kiedyś pisałem o tym, dla mnie ściema, 90% to aikido i na dodatek kiepskie.

temat o tym: [link widoczny dla zalogowanych Użytkowników]

Jeśli ktoś uwaza to za skuteczne to powinien uznać aikido za zajebisty sytem...
  • 0

budo_seiken
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 2292 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Magiczne techniki Systema
Jezeli chodzi o kwestie historyczne , czyli czyje Defeno jest prawdziwe ?
Trzeba sie gnac do czasow przedwojennych.
W 1920 Sykes i Farbairn stworzyli Defendu na potrzeby policji w Hong- Kongu. W czasie II wojny swiatowej razem z Appelgatem utworzyli tzw. Camp X w Oshawa pod Toronto i tam nauczali swojego systemu sily specjalne Us i Kanady,wkrotce 2 instruktorow przejela obowiazki byli to Pat O'Neil i Harold Stairn , od nich to uczyl sie Bill Underwood sytemu juz pod nazwa Defondo .Po zakonczeniu wojny wojny otworzylo sie kilka szkol DEFONDO w US i jedna w Toronto wlasnie Billa.Po jego smierci szkola sie rozpadla , obecnie otworzona na nowo z head instruktorem Mike Mandelem , ktory uczyl sie u Underwooda , moim zdanie poszla w zla strone.
Mike nazywany "Jedi Knight " , z racji swoich zdolnosci hipnotycznych i paranormalnych i zainteresowan psychologia behewioralna , zaczyna dokladac byt duzo treingu mentalnego , kazac szukac cwiczacym teg oczego nie mozna zobaczyc.
Stairn po rozwiazaniu Camp X , zaczal uczyc w Kanadzie formacje specjalne i policyjne , nie otwierajac jednak szkoly , jednym z jego studentow byl Bill Wolfe i on otworzyl rowniez szole pod nazwa Defendo.
Czyli generalnie , obydwie sa "prawdziwe" , panawie jednak nie kontaktuja sie z soba i nie wchodza tez w droge.
Historie te slyszalem od Stairna i Wolfe ale rowniez id od MAndela . wiec moge przyjac ze tak jest prawda.
O defendo pisalem juz z Ryskiem J. ( ztego co pamietam ma on zamiar nawiazac kontakty z Wolfe ) .Szkole Mandela ,pomijam poniewa moim zdaniem nie zasluguje ona na uwage.
NAtomiast u Wolfe , poznalem jeszcze za swoich "mundurowych" czasow na szkoleniu i pozniej bylem na kilku jego zamknietych seminariach dla law enforcemens i podchodze do niego z duzym respektem.
Jak to sie ma do Sitiemy ...jest zupelnie inne ,to juz temat na drugi post
  • 0

budo_kenjiro
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1799 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Gdynia

Napisano Ponad rok temu

Re: Magiczne techniki Systema
Poszukalem troche w sieci na temat defendo i poogladalem kilka clipow. Moje wrazenia sa pozytywne. Prawde mowiac to nic dawno nie zrobilo na mnie takiego wrazenia. Ostatnio JKD w wersji Matta Thorntona. To co chlopaki dzialamy?
  • 0

budo_ww
  • Użytkownik
  • 5 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Magiczne techniki Systema

Już kiedyś pisałem o tym, dla mnie ściema, 90% to aikido i na dodatek kiepskie.
temat o tym: [link widoczny dla zalogowanych Użytkowników]
Jeśli ktoś uwaza to za skuteczne to powinien uznać aikido za zajebisty sytem...


Widac ze sie znasz. Na kiepskim aikido zwlaszcza... Mam wrazenie, ze niezbyt dokladnie przeczytales dotyczace Sistiemy posty, zwlaszcza w watku do ktorego podales link, np:
-post: Wosiu, 08 Cze 2002 - 7 zasad SzKad (Szkoly Kadocznikowa),
-post: Syrin, 17 Cze 2002 - link do kompletnej ksiazki Rietunskiego (ucznia Kadocznikowa i tworcy odmiany ROSS) o SzKad,
a takze inne wczesniejsze, Syrina i moje.
No wiec tak - po pierwsze, zeby bylo wiadomo o czym mowa: ogolnie mowi sie o Sistiemie, ale sa trzy glowne odlamy: SISTIEMA - Riabko i jego ucznia Wasiliewa, SZKAD (Szkola Kadocznikowa) Kadocznikowa i ROSS (Rossijskaja Otczestwiennaja Sistiema Samozaszczita) Rietunskiego, ucznia Kadocznikowa. Wbrew temu co sie wypisuje na zachodzie z przyczyn marketingowych, Sistiema ani nie powstala 1000 lat temu w dawnej Rusi ani nie jest metoda walki Specnazu - trzeba czytac uwaznie co pisal Syrin, a takze ja. Wasiliew przytacza rozne cwiczenia jakie mial w Specnazie ale nigdzie nie twierdzi ze sie nauczyl Sistiemy w Specnazie. Uczyl sie od Riabko a ten od ludzi z kregow ochrony wladz i specsluzb a nie wojskowej formacji komandosow jaka jest Specnaz. Sistiema byla propagowana wsrod ludzi pokroju tajnych agentow, sowieckich szpionow, funkcjonariuszy KGB a nie wsrod zolnierzy Specnazu. Co wiecej, Sistiema nie jest w ogole i w zadnym wypadku systemem typu Combat! Jest to bardzo wyrafinowany i wymagajacy indywidualnej nauki styl walki zupelnie nie przystajacy do metodyki "koszarowej". To ze niektorzy ludzie to cwiczacy nosza wojskowe "panterki" naprawde o niczym nie swiadczy. Ani to, ze Kadocznikow swoj SzKad okresla czasami jako wojskowy system przetrwania i propagowal go do nieawna glownie wsrod wojskowych. Tak ze umieszczenie w podforum Combat info "Vasiliev system" (zdecydujmy sie czy tu sie pisze po polsku czy angielsku!) jest bledne i wymaga korekty, drogi Adminie.
Po drugie - niektore prezentacje Riabko i Wasiliewa, zwlaszcza kasety Wasiliewa o nozu i broniach improwizowanych oraz kasety Riabko ktora wymieniles, nie daja wlasciwego ogladu Sistiemy i moga nawet wprowadzic w blad. Taka jest po prostu ich uroda, opracowano je z mysla o klienteli amerykanskiej. Jak pisal tu wielokrotnie jeden z przedmowcow, kasety Wasiliewa z nozami itp trzeba sobie darowac a obejrzec kasety Wasiliewa o walce wrecz, 3 godz materialu - jest to kolosalna roznica. Jak ktos obejrzy wyzej podana ksiazke Rietunskiego a potem kasety Wasiliewa, to dopiero moze sobie jakies zdanie o przedmiocie wyrobic. Ocenianie po klipach czy bardziej propagandowej niz szkoleniowej kasecie Riabko jest nieporozumieniem.
Po trzecie - ludzie padajacy po bezkontaktowych akcjach Riabko. Oczywiscie, pewnie w przewazajacej mierze to efekt "syndromu aikidio" czyli uczniow przewracajacych sie samemu na skutek podswiadomego spelniania oczekiwania nauczyciela, rzecz znana wsrod roznych Chi Masterow, Grandmasterow a glownie aikidokow. To ze i tak sie dzieje u Riabko nie znaczy ze jest on sciemniaczem. Zreszta niektore rzeczy wykonywane przez Riabko, czyli obalenie kogos przy niewielkim kontakcie fizycznym, sa niezrozumiale jak sie nie wie, ze polega to na bardzo wyrafinowanym wykorzystaniu zwyklych zasad biomechaniki. Podobne rzeczy widzialem na filmach z Kadocznikowem, jak obala ludzi ledwie ich dotykajac i nie tylko uwazam, ze jest to zwyczajnie mozliwe, ale nawet w pewnym stopniu wiem jak to dokladnie jest mozliwe. Klopot w tym, ze niezorientowany obserwator patrzacy na Riabko czy Kadocznikowa niewiele zauwaza, a dzieje sie tam tak naprawde duzo.
Co do zupelnej bezkontaktowosci - radzilbym pewna ostroznosc w kwestii co jest mozliwe, co nie, co jest sprzeczne z zasadami fizyki a co nie, czy rzeczywistosc jest taka jak sie wydaje czy nie itp. Czytalem historie czlowieka ktory postanowil zweryfikowac te rozne cuda Chi Masterow i wyprobowac je na swojej kilkuletniej corce. I okazuje sie, ze potrafil ja przewrocic bez kontaktu, pchajac jedynie wysilkiem woli i ruchem rak zatrzymujacym sie 0.5 metra przed corka. Zeby nie bylo mozliwosci sugestii u dziecka, robil to z tylu jak dziewczynka nie widziala... Ale mniejsza z tym, naprawde nie nalezy nadawac tym demonstracjom Riabko pierwszorzednego znaczenia. Potrafi czy nie potrafi, Sistiema nie polega na bozkontaktowym obalaniu przeciwnika i sie do niego nie dazy w zaden sposob, chociaz czesto dla postronnego obserwatora moze sie wydawac ze napastnik upadl bez powodu. Najfajniejsze jest to, ze do takich zaskakujacych efektow dochodzi sie poprzez doglebne rozpracowanie zasad biomechaniki. Kadocznikow czesto zaczyna nauczanie od teorii i posluguje sie wielkimi planszami pokazujacymi cialo -a wlasciwie uklad szkieletowo-miesniowy jako mechaniczny uklad roznych dzwigni. Obecnie on i jego asystenci wykorzystuja tez takie male plastykowe kosciotrupy do wyjasnienia o co chodzi...To co w Sistiemie jest podane w sposob usestymatyzowany i wlasciwie naukowy, w chinskich stylach wewnetrznych czy judo istnieje bardziej na zasadzie wiedzy intuicyjnej. A w aikido na zasadzie gusel i zadawania urokow :)
Taka jest roznica. Tak ze Fidor prosze mi tu nie porownywac z aikido!

Wosiu
(zalogowany jako WW z przyczyn technicznych)
  • 0

budo_ww
  • Użytkownik
  • 5 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Magiczne techniki Systema

To skoro juz o Systemie mowa....
Czy slyszal ktos nazwisko Michael Hirten? Ponoc jest instruktorem Systemy. A ja akurat mam do niego blisko :wink:


W Niemczech moze byc w sumie kilku ale duzo ich nie ma. Najbardziej znany chyba jest Andreas Weitzel z Augsburga. Jak ktos jest zainteresowany to ci z Augsburga organizuja tygodniowy wyjazd do Moskwy do Riabko w dn. 24.08.30.08.2003, chociaz zgloszenia mialy byc chyba do 5/6. Koszt 1.400 Euro :-) Szczegoly na
[link widoczny dla zalogowanych Użytkowników]
Cos mi sie wydaje, ze tygodniowe seminarium w centrum SzKad w Krasnodarze u ucznia Kadocznikowa - Zawgorodnego, wychodza taniej :-) Zreszta ci z Krasnodaru feruja 3-5 dniowe seminaria w kraju osob zainteresowanych, kontakt na oficjalnej stronie Kadocznikowa. Moze ktos cos w koncu zorganizuje? Po ofercie mini-seminarium z Maxem ktora przedlozyl Syrin i nie bylo odzewu chetnych - watpie. U nas ludzie wola egzotycznych pseudomistrzow z odleglych krajow i ich wytwory...

Wosiu
  • 0

budo_fiodor
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 3675 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Warszawa
  • Zainteresowania:BJJ/MMA

Napisano Ponad rok temu

Re: Magiczne techniki Systema
[quote name="budo_WW"]
Widac ze sie znasz. [/quote]

Dzięki


[quote]No wiec tak - po pierwsze, zeby bylo wiadomo o czym mowa: ogolnie mowi sie o Sistiemie, ale sa trzy glowne odlamy: SISTIEMA - Riabko i jego ucznia Wasiliewa[/quote]

Zdaje się że o tym odłamie mówimy. Czy nie?

[quote]Tak ze umieszczenie w podforum Combat info "Vasiliev system" (zdecydujmy sie czy tu sie pisze po polsku czy angielsku!) jest bledne i wymaga korekty, drogi Adminie.[/quote]

OK. Poprawie tamat, tylko powiedz na jaki mam zmienić?

[quote]Po drugie - niektore prezentacje Riabko i Wasiliewa, zwlaszcza kasety Wasiliewa o nozu i broniach improwizowanych oraz kasety Riabko ktora wymieniles, nie daja wlasciwego ogladu Sistiemy i moga nawet wprowadzic w blad. [/quote]

No widzisz jak sam sobie szkodzi? buduje opinię kuglarza, chyba że to celowe. Latają ci przeciwnicy jak latawce, przewracają się bez dotknięcia, a te ich ataki to na dziecku nie wyjdą, normalnie cyrk.
Powiedz mi to jest prawda wg ciebie czy cyrk?


[quote]Po trzecie - ludzie padajacy po bezkontaktowych akcjach Riabko. Oczywiscie, pewnie w przewazajacej mierze to efekt "syndromu aikidio" czyli uczniow przewracajacych sie samemu na skutek podswiadomego spelniania oczekiwania nauczyciela, rzecz znana wsrod roznych Chi Masterow, Grandmasterow a glownie aikidokow.[/quote]

Masz rację, dodaj jeszcze pokroju Riabko, o sam dodałeś:

[quote]To ze i tak sie dzieje u Riabko nie znaczy ze jest on sciemniaczem.[/quote]

Tak jak i oni nie muszą być ściemniaczami:

[quote name="budo_WW"]
Chi Masterow, Grandmasterow a glownie aikidokow[/quote]

[quote]Co do zupelnej bezkontaktowosci - radzilbym pewna ostroznosc w kwestii co jest mozliwe, co nie, co jest sprzeczne z zasadami fizyki a co nie, czy rzeczywistosc jest taka jak sie wydaje czy nie itp. [/quote]

Pewną ostrożność powiadasz? OK, ale pod warunkiem że ty też będziesz ostrożny gdy będziesz się wypowiadał na temat "Chi Masterow, Grandmasterow a glownie aikidokow".

[quote]Czytalem historie czlowieka ktory postanowil zweryfikowac te rozne cuda Chi Masterow i wyprobowac je na swojej kilkuletniej corce. I okazuje sie, ze potrafil ja przewrocic bez kontaktu, pchajac jedynie wysilkiem woli i ruchem rak zatrzymujacym sie 0.5 metra przed corka. Zeby nie bylo mozliwosci sugestii u dziecka, robil to z tylu jak dziewczynka nie widziala... [/quote]

Nie no ten text był niepotrzebny, jeśli chciałeś zareklamować ten system to złą drogę obrałeś, legendy umarły wraz z pojawieniem się vale tudo. "Babcia podniosła samochód bo...." itp. itd. te przypadki zdarzają się tak często że nikt na to nie zwraca uwagi a prasa to już szczególnie...

[quote]Ale mniejsza z tym, naprawde nie nalezy nadawac tym demonstracjom Riabko pierwszorzednego znaczenia. Potrafi czy nie potrafi, Sistiema nie polega na bozkontaktowym obalaniu przeciwnika i sie do niego nie dazy w zaden sposob, chociaz czesto dla postronnego obserwatora moze sie wydawac ze napastnik upadl bez powodu. [/quote]

Znaczy że Riabko nie naucza sistemy? OK, to co on robi (oprócz aikido ofkors)?

[quote]A w aikido na zasadzie gusel i zadawania urokow :) [/quote]

Kompleks aikido?

[quote]Taka jest roznica. Tak ze Fidor prosze mi tu nie porownywac z aikido![/quote]

No jak nie porównywać jak swój pokaz rozpoczyna od kokyu nage?

[quote]Wosiu
(zalogowany jako WW z przyczyn technicznych)[/quote]

Na budo zakazane jest używanie kilku nicków, poprzedni skasować?
  • 0


Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych

Ikona FaceBook

10 następnych tematów

Plany treningowe i dietetyczne
 

Forum: 2002 : 2003 : 2004 : 2005 : 2006 : 2007 : 2008 : 2009 : 2010 : 2011 : 2012 : 2013 : 2014 : 2015 : 2016 : 2017 : 2018 : 2019 : 2020 : 2021 : 2022 : 2023 : 2024