Skocz do zawartości


Zdjęcie

Magiczne techniki Systema


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
101 odpowiedzi w tym temacie

budo_martius
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 4483 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Piastów / Wa-wa - EUROPA od ZAWSZE
  • Zainteresowania:JJ

Napisano Ponad rok temu

Re: Magiczne techniki Systema
Nie tylko w obronach przed nozem mozna zobaczyc podobienstwo do FMA.
Zreszta osobiscie jestem zdania ze wiekszosc nauczajacych FMA w walce na noz przegrala by z szermierzem odnoszacym sukcesy na zawodach ze szpady czy z floretu albo szabli. Ale FMA charakteryzuja sie tym ze te same techniki sa stosowane z palkami, nozem, maczeta itp czy tez bez broni. Wada ich jest natomiast to ze nie specjalizuja sie zarazem w niczym. Czyli nigdy nie osiagnie sie super poziomu tak jak specjalista w jednej dziedzinie.
No ale wybor zalezy od ludzi - czy chca byc ograniczonym specjalista w jednym czy cwiczyc wszechstronnie.

Cwiczylem z osobami ktorzy odbyli kilka tur w afganistanie. Nie jestem nozownikiem ale troche refleksu i umiejetnosci trzymania noza i szermierki pozostalo.
W wolnym sparringu zostalem rozbrojony przez czlowieka bez jednej dloni. Zweryfikowalo to moj poglad na pewnego rodzaju rozbrojenia naa ich korzysc. Potem juz nie dawalem sie tak zaskoczyc ale i tak mialem na calym ciele slady ciec drewniana atrapa. Dobrze ze osoba ograniczyla pchniecia bo byl to bardziej odczul.
Przede wszystkim miala bardzo dobry timing i sobie mogla pozwolic na zabawe. Acha byl to byly judoka (niestety utrata dloni go ze sportu wyeliminowala) i sambista przy czym ocieral sie o inne ruskie systemy.
Czesto nie doceniamy tego co jest blisko a staramy sie szukac cudow a zasada jest taka jak ktos chce uslyszec ze do tego zeby zostal dobry musi rrozwinac ki itp to mu sie mowi co chce uslyszec :) takie sa prawa biznesu. :)
A sztuki walki to tez biznes i zawsze nim byly - od wiekow tylko ze niektorzy do tego przypisuja jeszcze filozofie. Ale realia i tak wszystko weryfikuja a realia sa zawszze inne.
  • 0

budo_kenjiro
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1799 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Gdynia

Napisano Ponad rok temu

Re: Magiczne techniki Systema
Oczywiscie ze zgadzam sie z Toba iz dobry szermierz bedzie lepszy od adepta FMA. Tak samo jak dobry bokser rozpyka kungfoteke czy karateke. To chyba wynika z kultury europejskiej, ze styl walki (boks, zapasy, szermierka) sa cwiczone poprzez walke. Nie ma przerostu filozofii nad ruchem.
Dlatego tez te ruchy obronne pokazane na ww kasetach budza moje watpliwosci. Szczegolnie ze ostatnio zaglebiam sie w Ilustrisimo w ktorym manewry i technika szermiercza (hiszpanska) przewazaja nad "mlockowatymi" ruchami wiekszosci FMA. I bolesnie przekonalem sie o tym ze na rozbrajanie czy tez ciecia na reke trzymajaca noz - to z kims kto ma dobry timing i troche techniki rowna sie szybkiej smierci na polu niekoniecznie chwaly.
  • 0

budo_krzyst
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1354 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Warszawa

Napisano Ponad rok temu

Re: Magiczne techniki Systema
Ech chłopaki.... (to odnośnie postów poprzedzających dyskusję Martiusa z Kenjiro)...
Wiadomo, że to, że Wasiliev reklamując swój system jako spadek po tysiącletniej Rusi Kijowskiej - to chwyt pod publiczke. Te rzeczy odnośnie paraliżowania wzrokiem i inne cuda - raczej też (chociaż Rosjanie dość intensywnie badali różnorakie mental-tricks, więc kto wie :wink: ).
Ale... obejrzyjcie chociaż jedną kasetę W CAŁOŚCI.
Tam się naprawdę sporo daje zobaczyć. Choćby to, że facet ma bardzo ciekawą i oryginalną motorykę. Ma niesamowicie rozpracowane barki - normalny człowiek takiego zakresu ruchu w tym stawie nie ma :wink:
Daje się zobaczyć ciekawy sposób generowania uderzeń. I - ponieważ są pokazane ćwiczenia na łapach i tarczach można zobaczyć, ze raczej nie są to delikatne puknięcia. Pokazane są sparringi. Raczej niekoniecznie ustawiane jak pokazy aikido :) - co nieco prezentującym nie wychodzi :wink: , więc rzeczywiście można zobaczyć jak toto działa. No i wreszcie relacje Seikena i Syrina mówią same za siebie. Rzecz jasna, póki na żywo nie zobaczę, to piać z zachwytu nie będę, ale uważam, że zobaczyć warto.

K.
  • 0

budo_-war-
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 535 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Wroclaw

Napisano Ponad rok temu

Re: Magiczne techniki Systema
Wasiliewa ogladalem, dzieki uprzejmosci Syrina mialem okazje pocwiczyc z instruktorem Systemy. Wyglada to spojnie, reakcje na atak byly plynne, na kazdy ruch byla reakcja ... Z drugiekj strony, sama mechanika ruchu w Systemie jest tak odbiegajaca od tego, do czego sie przyzwyczailismy, ze nie ma szansy opanowania tego bez stalej opieki nauczyciela.
Co do tego, co Wasiliew prezentuje na kasetach z nozem ... Panowie, on zarabia pieniadze. Wiec traktowac nalezy to z pewnym przymruzeniem oka i brac to co jest sensowne. Choc w porownaniu do Kadeny ktora mialem okazje ogladac, to Wasiliew i tak jest realny ;)
A wszystkim panom, ktorzy na podstawie kawalka filmu rucaja hasla o nierealnosci itd, proponuje poszukac jakiegos instruktora i sprawdzic to w praktyce :twisted:
Wojtek
  • 0

budo_garry
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 2514 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:wawa

Napisano Ponad rok temu

Re: Magiczne techniki Systema
Bosz zaciekawiliscie mnie straszliwie. Oglądając ten filmik odnioslem wrazenie ze to straszna popelina. Np. początku cos ala aikidockie hanmi-hanmi-hantachi-waza, w bardzo mierniutkim wykonaniu. Bosz, tak pracują aikdOwce z około miesięcznym stażem w aikido. Jednak poatrząc na to co pisze War i Krzychu obejrzałem filmik pare razy, rzeczywiście mozna dostrzec pare fajnych patentów.
Jednak jakby nie patrzec. Trailer nie trailer, publiczka nie publiczka. Po kiego diabla mydli oczy. Przeciez ta reklama jest kierowana dla oszolomów, bo chyba nikt z was nie wierzy ze patenty rodem z gwiezdnych wojen działają naprawde :)
Chłopaki nigdy nie przestaniecie mnie zadziwiać. :)

Ja osobiscie zwróciłem uwaga na sposób pracy. Atakujące osoby atakują jak neptycy. Przewracają się sami, choc teoretycznie mozna by to było troche wytłumaczyc, ulubionym przez Szczepana pojęciem, tzw. tresurą psów Pawłowa :) Tak czy siak zawsze zobaczyc i sprobować warto. Jestem pewien ze jak mnie by pierdyknał w przponke tak jak tego gościa w 16stej sekundzie, mine miałbym podobną :]
  • 0

budo_szczepan
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 8153 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:dzika,śmiercionośna Północ

Napisano Ponad rok temu

Re: Magiczne techniki Systema
Dzienx za wszelkie opinie. Niezwykle to jest interesujace. Jak pierwszy raz obejrzalem ten clip to o malo nie zabilem sie smiechem, no ale teraz rozumiem nieco lepiej co oni chca robic.
Ciekawe ze nie maja sparrigow, a jednoczesnie uzywaja tarcz itd...
  • 0

budo_martius
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 4483 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Piastów / Wa-wa - EUROPA od ZAWSZE
  • Zainteresowania:JJ

Napisano Ponad rok temu

Re: Magiczne techniki Systema

Ciekawe ze nie maja sparrigow, a jednoczesnie uzywaja tarcz itd...


A gdzie bylo napisane ze nie maja sparringow ???
  • 0

budo_krzyst
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1354 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Warszawa

Napisano Ponad rok temu

Re: Magiczne techniki Systema
Szczepan, what the fuck.... przecież napisałem, że sparringi SĄ pokazane na kasecie. I z tego, co tam pokazują i mówią o metodyce, to stanowią poczesną część treningu. Przy czym są robione na zasadzie "na luzie, na miękko". Metodykę stosowaną w rosyjskich stylach opisywał kiedyś nieoceniony :wink: Syrin. Ciekawy jest także praktykowany tam zwyczaj (też pokazane), że po każdym treningu uczestnicy po kolei mówią co z dzisiejszego treningu wynieśli, co im się rozjaśniło, a nad czym - według nich - muszą popracować.
Garry, jak się spotkamy na jakim piwie to ja Ci po prostu pożyczę kasety z Systemą - jest tego ze cztery godziny oglądania, popatrzysz i wyrobisz sobie jakąś tam opinię. OK?
A Szczepan to mógłby się do Vaislieva wybrać i byłoby po kłopocie :wink:
Na pewno ma bliżej niż my :)

K.
  • 0

budo_martius
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 4483 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Piastów / Wa-wa - EUROPA od ZAWSZE
  • Zainteresowania:JJ

Napisano Ponad rok temu

Re: Magiczne techniki Systema
Tak jak KrzysT opisal - sa u nich sparringi na zasadzie zabawy ale sa.
Nie porownujmy tego np z twardymi sparringami na full poniewaz najczesciej po takich sparringach i przegrany i wygrywajacy leczy kontuzje a to jest zabojcze dla dalszego cwiczenia.
Nalezy np zaobserwowac BJJ tam tez sa sparringi techniczne a nie silowe a jakie rezultaty przynosza. Nieraz az milo obserwowac spokoj na twarzy zawodnika i szukanie luk technicznych.
Wlasnie taki sposob cwiczenia daje niezle rezultaty tak samo w parterze jak i w stojce. Sparring kontrolowany na luzie z zaznaczaniem bledow i czesto nawet pozorowaniem niebezpiecznych atakow.
  • 0

budo_garry
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 2514 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:wawa

Napisano Ponad rok temu

Re: Magiczne techniki Systema
A to mogło by być ciekawe......
  • 0

budo_szczepan
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 8153 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:dzika,śmiercionośna Północ

Napisano Ponad rok temu

Re: Magiczne techniki Systema

A Szczepan to mógłby się do Vaislieva wybrać i byłoby po kłopocie :wink:
Na pewno ma bliżej niż my :)

K.

A Seiken ma jeszcze blizej :P
Mowiac szczerze to ten video clip mnie nie zachecil do poznawania tego blizej. Za duzo marketingu, i to takiego prymitywnego, ale duzo amerykanow na to sie lapie :) . Dopiero jak sobie tutaj poczytalem, to zaczynam inaczej na to patrzec. Jak kiedys bede w Toronto to sie przejde popatrzec.
  • 0

budo_seiken
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 2292 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Magiczne techniki Systema
I dlatego Seiken bywa u Vasilieva , bo ma blizej.....

Sa obecnie trzy osoby bedace guru Sistiemy : Vasiliev ktory uczyl sie od i dla ktorego ciagle mentorem jest Mikhail Ryabko i Kadochnikov.
Wszyscy robia niby to z teg osame go zrodla ale inaczaj , najbardziej w strone "spirit combat" poszedl Ryabko , najmniej chyba Kadochinkow.
Wyglada to niesamowicie i niewiarygodnie , i takie tego bylo moje wrazenie.
Jednak opinie ludzi ktorych znam ze swiata MA , sklonily mnie do tego zeby sprobowac tego osobiscie.
Jest to inne poniewaz tak jak napisal WAR, wykorzustuje sie tam cialo ludzkie zupelnie inaczej , inna jest motoryka , inna dynamika ruchu.Te wszystkie ruchy sa zupelnie obce dla kogos kto mial stycznosc z MA typu karate , czy JJ.
Najwazniejsze z tego co uczyl Vasiliev czy Rabko jest to ze nie mamy uczyc sie techinki , mamy wykorzystywac techniki do nauczenia swojego ciala zasad ruchu Sistiemy.
Ciezko jest o tym pisac , na kasecie wyglada tez niewiarygodnie , tego trzeba sprobowac.
Syrin i War chyba z tego co pamietam probowali sprowadzic kogos z czolowki K-System czy Sistiemy ale po poczatkowym zapaly nie bylo zbyt wielu chetnych.
  • 0

budo_tomasz
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 2420 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Pekin

Napisano Ponad rok temu

Re: Magiczne techniki Systema
mialem krotki kontakt z rosjaninem co byl od wersji Kodochnikowa (niestety jak sie okazalo byl tez czlonkiem rozyjskiej mafii i go chince aresztowaly i co dalej to nie wiem)
pokazawal patenty opierajace sie na znajomosci ludzkiego ciala raczej niz jakis sile psychicznej np nacisk plynny i nie agrsywny na bok glowy skroniowy po przekatnej ruch reki co powodowalo wywracanie sie ludzie ktozy zaczynali miec nagle klopot z utrzymaniem rownowagi i bylo wiecej takich patentow co ciekawe to poznalem go bo sie wloczym po chinskich mistrzach i ogladal ich treningi i potem zawsze pokazywal im tez sztuczki systemy i czesto sie dziwili skad to zna bo to tajemnice systemow pokazywane tylko bardzo zaawansowanym uczniom :)

a anjbardzie lubilem jego wasmiorki :twisted:
  • 0

budo_combat
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 3360 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Magiczne techniki Systema
Jakbym miał oceniać po tym filmie - to bym nawet nie brał się do trenowania :lol: Bosshh przewracanie siłą woli - normalnie. I te wymuszone techniki. Po prostu :lol:

I te "obrony" przed nożem - po prostu śmieszne, pokomplikowane, ataki w ogóle bezsensowne itp.

Normalnie aikido wypada lepiej :wink: :twisted:
  • 0

budo_martius
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 4483 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Piastów / Wa-wa - EUROPA od ZAWSZE
  • Zainteresowania:JJ

Napisano Ponad rok temu

Re: Magiczne techniki Systema
Wiesz dlaczego Matrix sie ludziom podoba ? - bo sa tam nierealne walki ;)

Najbardziej widowiskowe jest aikido i copoeira i zobacz ile osob to cwiczy - a czy najbardziej skuteczne ?

Po to jest mnogosc styli aby wybierac.
Mnie osobiscie nawet po tym filmiku system ten sie podoba bo widac jego zasade i ona jest tu najwazniejsza

Tomasz:
mialem krotki kontakt z rosjaninem co byl od wersji Kodochnikowa (niestety jak sie okazalo byl tez czlonkiem rozyjskiej mafii i go chince aresztowaly i co dalej to nie wiem)


To chyba jest nagminne z moich znajomych jednego zastrzelili a dwoch zniknelo czego dowiedzialem sie po fakcie ;) - no ale to nie zmienia faktu ze dobrzy byli ;)

No ale coz Goloty tez poszukuja listem gonczym ;)
  • 0

budo_combat
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 3360 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Magiczne techniki Systema

Wiesz dlaczego Matrix sie ludziom podoba ? - bo sa tam nierealne walki ;)


Taak, "kogo te walki mogą podniecać - tylko osoby niezorientowane ekhhhm" - nasz ulubieniec Murat :lol: :rofl:

Jak akurat nie trawię walk w Matrixie, a druga część to już totalny syf - ale to OT.

Najbardziej widowiskowe jest aikido i copoeira i zobacz ile osob to cwiczy - a czy najbardziej skuteczne ?


I dobrze - ale niech tego przypadkiem nie nazywają combatem lub "skuteczną samoobroną".
  • 0

budo_martius
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 4483 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Piastów / Wa-wa - EUROPA od ZAWSZE
  • Zainteresowania:JJ

Napisano Ponad rok temu

Re: Magiczne techniki Systema

I dobrze - ale niech tego przypadkiem nie nazywają combatem lub "skuteczną samoobroną".


Daj przyklad skutecznego combatu ?

Mialem kontakt z wiekszoscia z nich i jak na razie najlepsze wrazenie zrobili na mnie rosjanie ;) i ich odmiany.
I nie tyle systemy a ludzie - bo tam jeszcze potrafia cwiczyc i narod twardy i nie zmanierowany cywilizacja ;)

Jeden czlowiek z Musado wywarl na mnie dobre wrazenie no i byly pulkownik wojsk wietnamskich ale nie wiem co za odmiane on cwiczyl niestety.

Zapatrujemy sie na wynalazki zachodnie a w gruncie rzeczy to nic nowego i rewelacyjnego i powie Ci to kazdy ktory odbywal misje pokojowe wspolpracujac z zagranicznymi wojskami.
  • 0

budo_combat
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 3360 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Magiczne techniki Systema

Daj przyklad skutecznego combatu ?


Hmm - a sambo, czy defendo? Nie mówiąc o krav-maga 8)


Mialem kontakt z wiekszoscia z nich i jak na razie najlepsze wrazenie zrobili na mnie rosjanie ;) i ich odmiany


No właśnie - sambo :)

Zapatrujemy sie na wynalazki zachodnie a w gruncie rzeczy to nic nowego i rewelacyjnego i powie Ci to kazdy ktory odbywal misje pokojowe wspolpracujac z zagranicznymi wojskami.


Nihil novi sub sole - wiadomo :)
  • 0

budo_combat
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 3360 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Magiczne techniki Systema
Jednak problemem jest to - że najskuteczniejsze w combatach są techniki "armed". Obecne odmiany (np. cywilne) często są skarlałe - ich pozbawione, albo systemy są niedostępne (np. defendo).
  • 0

budo_kenjiro
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1799 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Gdynia

Napisano Ponad rok temu

Re: Magiczne techniki Systema
A to defendo niby takie dobre? A dlaczego nie jest dostepne?
  • 0


Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych

Ikona FaceBook

10 następnych tematów

Plany treningowe i dietetyczne
 

Forum: 2002 : 2003 : 2004 : 2005 : 2006 : 2007 : 2008 : 2009 : 2010 : 2011 : 2012 : 2013 : 2014 : 2015 : 2016 : 2017 : 2018 : 2019 : 2020 : 2021 : 2022 : 2023 : 2024