Skocz do zawartości


Zdjęcie

wyciagamy dzieciaki z bram


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
25 odpowiedzi w tym temacie

budo_msj
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 197 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Obiecana Ziemia

Napisano Ponad rok temu

wyciagamy dzieciaki z bram
ten temat byl juz poruszany przy okazji innego tematu, ale sprobuje zaczac dyskusje jeszcze raz.

ostatnio glosno bylo na tym forum o Lodzi w zwiazku z filmikiem i pobiciem. ale w Lodzi pojawil sie tez ostatnio pomysl by dzieci z rodzin patologicznych i marginesowych zaciagnac na mate i uczyc judo, by w ten sposob pokazac im inne mozliwosci spedzania wolnego czasu. z tego co slyszalem zajecia maja byc darmowe. podobno miedzy innymi sady maja nakazywac mlodym, nie zdemoralizowanym jeszcze ludziom, ktorzy weszli w konflikt z prawem uczestniczyc w treningach.

co wy na to?
  • 0

budo_haqqax
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 854 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: wyciagamy dzieciaki z bram

zajecia maja byc darmowe.


To mi sie podoba. Moge na cos takiego placic podatki.

podobno miedzy innymi sady maja nakazywac


To mi sie nie podoba.
  • 0

budo_administrator
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 4477 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: wyciagamy dzieciaki z bram

ten temat byl juz poruszany przy okazji innego tematu, ale sprobuje zaczac dyskusje jeszcze raz.

ostatnio glosno bylo na tym forum o Lodzi w zwiazku z filmikiem i pobiciem. ale w Lodzi pojawil sie tez ostatnio pomysl by dzieci z rodzin patologicznych i marginesowych zaciagnac na mate i uczyc judo, by w ten sposob pokazac im inne mozliwosci spedzania wolnego czasu. z tego co slyszalem zajecia maja byc darmowe. podobno miedzy innymi sady maja nakazywac mlodym, nie zdemoralizowanym jeszcze ludziom, ktorzy weszli w konflikt z prawem uczestniczyc w treningach.

co wy na to?


to czego nie zrobila rodzina nie zrobi Urzad Miasta ani zaden sad.
  • 0

budo_msj
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 197 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Obiecana Ziemia

Napisano Ponad rok temu

Re: wyciagamy dzieciaki z bram

podobno miedzy innymi sady maja nakazywac


To mi sie nie podoba.


czemu ci sie nie podoba? hm wiem ze to dyskusyjne. ale moze dzieciak, ktory cos ukradl, a nie jest jeszcze zdemoralizowany do tego stopnia ze jedynym rozsadnym dzialaniem jest wyslanie go do poprawczaka, cos z takich zajec wyniesie.

w lodzkiej wyborczej pisali ze maja sie tym zajac kuratorzy, ktorzy maja tego pilnowac. sens artykulu byl ze to ma byc albo albo - albo uczestniczysz w zajeciach sportowych, trenujesz albo ponosisz kare idziesz do poprawczaka. tak przynajmniej zrozumialem artykul, jesli cos pomieszalem to sorki...

moim zdaniem takie postepowanie mogloby byc korzystne dla wszystkich
  • 0

budo_msj
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 197 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Obiecana Ziemia

Napisano Ponad rok temu

Re: wyciagamy dzieciaki z bram

to czego nie zrobila rodzina nie zrobi Urzad Miasta ani zaden sad.


nie do konca masz racje. rodzina jest najwazniejsza ale czasem ta rodzina nie jest w stanie wiele zrobic. taka akcja, mam nadzieje ze nie jest to slomiany ogien ma szanse pokazac dzieciakom, ze mozna robic cos pozytywnego.

trenerzy to przeciez tez wychowawcy, a przynajmniej tak powinno byc.
ja trzymam kciuki za ta akcje.
  • 0

budo_administrator
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 4477 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: wyciagamy dzieciaki z bram

w lodzkiej wyborczej pisali ze maja sie tym zajac kuratorzy, ktorzy maja tego pilnowac. sens artykulu byl ze to ma byc albo albo - albo uczestniczysz w zajeciach sportowych, trenujesz albo ponosisz kare idziesz do poprawczaka. tak przynajmniej zrozumialem artykul, jesli cos pomieszalem to sorki...

moim zdaniem takie postepowanie mogloby byc korzystne dla wszystkich


Teoretycznie tak- ale jak zwykle cos spartola, ci Polacy.
Pomysl podobny do tego z wreczaniem 5 sztuk ksiazeczek dla niemowlakow.
  • 0

budo_msj
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 197 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Obiecana Ziemia

Napisano Ponad rok temu

Re: wyciagamy dzieciaki z bram

Teoretycznie tak- ale jak zwykle cos spartola, ci Polacy.
Pomysl podobny do tego z wreczaniem 5 sztuk ksiazeczek dla niemowlakow.


zobaczymy mam nadzieje ze nie spartola.

pomysl nie jest podobny. te ksiazeczki to byl troche moim zdaniem idiotyczny i chybiony pomysl. a pomysl z treningami nie jest taki do konca idiotyczny i chybiony
  • 0

budo_haqqax
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 854 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: wyciagamy dzieciaki z bram

czemu ci sie nie podoba?


Moim zdaniem w zajeciach powinni uczestniczyc Ci, ktorzy tego chca. Ludzie, ktorzy chca sie czegos nauczyc.

Jesli bedzie to przymus, to sami nie beda trenowac i zepsuja treningi tym, ktorzy tam przyjda by sie czegos nauczyc.

Jak myslisz, jak ci ludzie beda traktowac swoich instruktorow? Swoich kolegow na macie? Jak beda traktowac samo judo?

Moim zdaniem beda podchodzic do tych zajec tak jak sie kiedys podchodzilo w szkole do WOS-u. (Wiedza o społeczenstwie, jakby ktos nie wiedzial)
  • 0

budo_msj
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 197 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Obiecana Ziemia

Napisano Ponad rok temu

Re: wyciagamy dzieciaki z bram

Moim zdaniem w zajeciach powinni uczestniczyc Ci, ktorzy tego chca. Ludzie, ktorzy chca sie czegos nauczyc.


tak tylko tym dzieciakom nie zawsze sie chce, wychodza z zalozenia ze lepiej komus przylozyc na ulicy, albo cos ukrasc, czesto dla draki, dla zabicia nudy. czasem trzeba ich zmusic do czegos...choc wiem ze przymus nie jest czyms dobrym...

Jesli bedzie to przymus, to sami nie beda trenowac i zepsuja treningi tym, ktorzy tam przyjda by sie czegos nauczyc.

Jak myslisz, jak ci ludzie beda traktowac swoich instruktorow? Swoich kolegow na macie? Jak beda traktowac samo judo?


a tu juz jest rola dla instruktorow. ich autorytet, osobowosc, umiejetnosci beda decydowac o tym czy taki dzieciak bedzie psuc treningi czy nie.
  • 0

budo_dagor
  • Użytkownik
  • Pip
  • 49 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:kolo szczecina...

Napisano Ponad rok temu

Re: wyciagamy dzieciaki z bram
A mi sie ten pomysl bardzo podoba. Wielu osobom sport pomogl, a judo, gdzie trenerzy MUSZA miec solidne przygotowanie pedagogiczne daje im chyba najwieksze szanse. W poprawczaku zostalyby takie dzieci jeszcze bardziej zdemoralizowane przez starszych "kolegow" nie mialyby takiej szansy.

Moim zdaniem beda podchodzic do tych zajec tak jak sie kiedys podchodzilo w szkole do WOS-u. (Wiedza o społeczenstwie, jakby ktos nie wiedzial)

Do WOSu podchodzilo sie tak samo, jak do kazdego normalnego przedmiotu np. historii. WOS nie mial wychowywac, tylko uczyc o mechanizmach rzadzacych spoleczenstwem (przynajmniej za moich czasow). Kto zlewal ten zlewal, kogo to interesowalo, ten nie zlewal :) Wiele zalezy tez od nauczyciela. Ja mialem szczescie trafic na wspanialych pedagogow, ktorzy potrafili zainteresowac przedmiotem (przynajmniej mnie).
  • 0

budo_marcin954
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 2861 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Manchester UK
  • Zainteresowania:MMA

Napisano Ponad rok temu

Re: wyciagamy dzieciaki z bram
mnie również się podoba, lepiej żeby coś robili niz potem płacić za nich kiedy będą siedzieć w pierdlach - utrzymanie więźnia kosztuje, a Polska musi poprawna politycznie więc taki więzień musi mieć luksusy jakich nie ma na ulicy, dlatego wielu ludzi jak idzie do kicia to się tym niespecjalnie martwi.


Sam pochodzę z takiego środowiska, gdzie połowa chłopaków się stoczyła i siedzi po kryminałach, reszcie jakoś się udało, ale brama i stanie przed nią to było swego czasu całe nasze życie kulturalne. Dać szansę tamtym dzieciakom, u nas nikt się nie interesował dzieciakami na ulicy i wyszło jak wyszło, już rośnie następne pokolenie małych uliczników. Jest tylko jeden poważny problem - jak się dostaje coś za darmo to się tego nie szanuje, musi być coś w zamian, nie wiem dokładnie co, ale np. chodzisz regularnie na zajęcia to nie będzie kolegium za coś tam itp.. No i rzecz jasna, jak coś rąbniesz cxzy co innego narozrabiasz to nara. Darmocha patologizuje jeszcze bardziej, niż jakby mieli gostki płacić.
  • 0

budo_aviator
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 702 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Kraków, jednak Kraków :)

Napisano Ponad rok temu

Re: wyciagamy dzieciaki z bram
Fajny pomysł... ale może lepiej im otworzyć modelarnię? Niech robią samoloty - to dopiero wymaga samodyscypliny... uspokaja i uczy cierpliwości. A po kilkuset godzinach spędzonych nad modelem.. przyjdzie czas na przyjemność polatania nim.. ..... :)

Nauczysz ich Judo.. spokojnie Cię potem napiorą... wyjdą z bram i bedą lać w parkach.

Pozdrawiam, Aviator
  • 0

budo_dagor
  • Użytkownik
  • Pip
  • 49 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:kolo szczecina...

Napisano Ponad rok temu

Re: wyciagamy dzieciaki z bram
Na modelarnie, to trzeba miec spooro kasy! Mam akurat paru znajomych modelarzy i szczerze mowiac, mimo, ze do biednych osob nie naleza (po prostu klasa srednia) stac ich tylko na zrobienie ew. 1 modelu rocznie. Zbieranie po kilka tygodni na czesci fototrawione to dla nich normalka. Czy widzisz gdziesz szanse na wyrwanie takiej kasy? Z judo bedzie chyba jednak taniej. Jakas salka na pewno sie znajdzie za darmo, albo po niskich kosztach a trenerzy to pewnie wolontariusze. Poza tym znam judoke i on wcale nie ma sklonnosci do napieprzania kogokolwiek po pysku. Jest to czlowiek wybitnie spokojny, opanowany, pewny swoich umiejetnosci. Chociaz mieszka w dzielnicy wyjatkowo "glupiej" pod wzgledem okolicznych terenow nigdy z nikim nie wdawal sie w bojki, raczej spieprzal, a nie kozaczyl.
  • 0

budo_lbartekl
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 637 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:3city

Napisano Ponad rok temu

Re: wyciagamy dzieciaki z bram

Poza tym znam judoke i on wcale nie ma sklonnosci do napieprzania kogokolwiek po pysku.

A ja znam boksera i on wszystkich bije. Wniosek= bokserzy są źli. :) :wink: Tak nie można uogólniać :!: Przeciętny dżudoka a przeciętny dzieciak z patologicznej rodziny to duża różnica.
Pozdrawiam.
  • 0

budo_dagor
  • Użytkownik
  • Pip
  • 49 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:kolo szczecina...

Napisano Ponad rok temu

Re: wyciagamy dzieciaki z bram
Hej, to nie mile, czlowiek sie stara wykazac, a ty go gasisz :)
Chodzilo mi o to, ze MOZE byc to jakis sposob na kontrolowanie poziomu agresji. W przypadku mojego kumpla sie udalo (choc nie jest z patologicznej rodziny, tylko z glupiej dzielnicy).
  • 0

budo_hoj
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 139 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Lodz

Napisano Ponad rok temu

Re: wyciagamy dzieciaki z bram
Niech wysylaja ich na jakies inne zajecia; pilke nozna, pingpong, koszkowka. Nie weim czy jest sens uczyc ich judo. Bo co to jest judo? Filozofia? Styl zycia? Nie, przede wszytkim sport. I to sport walki. Z tego mozna wywnioskowac, ze na judo mozna nauczyc sie bic. Jak ktos polepsza swoje umiejetnosci w tej dziedzinie chce sie sprawdzic, wzrasta jego agresja, jest pewniejszy siebie, czesto "szuka guza". Uczac ich judo, dajemy im do reki niebezpieczna bron. Dopiero w Lodzi zrobi sie niebezpiecznie, gdy menele z bram zaczna wykonywac ofiarami wysokie rzuty, lamac rece, itd. Nawet jesli nauczaniem zajmowac mieliby sie doswiadczeni trenerzy-pedagodzy, wolalbym aby uczyc "trudna mlodziez" czego innego. Judo to piekny sport, ale tylko sport.
  • 0

budo_ptysiu
  • Użytkownik
  • PipPip
  • 58 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Łódź

Napisano Ponad rok temu

Re: wyciagamy dzieciaki z bram
hmmm czesto jest tak, ze dzieciaki napadaja na innych tylko dlatego, ze brak im wspolzawodnictwa, brak im mozliwosci wykazania, ze sa lepsze od innych...

widzisz taki drugi sport, gdzie namacalniej pokazujesz kto tu jest szefem - tylko rozne SW, a judo jest sztuka, ktora prostuje charakter na wiele sposobow

co innego walczyc w pieciu kontra jeden "obcy sterroryzowany okularnik" w twojej bramie, a co innego jeden na jeden na macie, gdy wiesz ze przeciwnik moze ci oddac...

czlowiek, ktory raz zachwyci sie jakims sportem pozoztanie mu wierny do konca zycia - chocby jako kibic, dlaczego judo nie mialoby byc takim sportem dla tych dzieciakow? - jest tanie, latwo dostepne, daje mozliwosci rozwoju psychofizycznego, daje mozliwosc rozwoju kariery zawodniczej nawet biednym (finansowane przez panstwo)... swietny sport.

oby wiecej takich inicjatyw w tym martwym miescie.
ptys
  • 0

budo_tomasz
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 2420 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Pekin

Napisano Ponad rok temu

Re: wyciagamy dzieciaki z bram
w USA maja program dla mlodziezy ktory kiedys nawet promowal Chuck Norris, chodzilo o nauke karate lub boksu, wychodzilo ze jak te dzieciaki beda sie wyzywac w ringu lub na treningu to nie beda mialy czasu na glupoty, jakos im tam ten program idzie ale tam chodz psycholodzy spoleczni na ulicach i staraja sie znac swoj rewir i naklaniac dzieciaki do tego, zaden sad tego nie nakazuje...
kiedys wiem ze sad mogl nakazac pojscie do Armii (do wybory z wiezieniem) ale nie wiem czy tos ie teraz praktykuje
  • 0

budo_hoj
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 139 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Lodz

Napisano Ponad rok temu

Re: wyciagamy dzieciaki z bram
Tez uwazam, ze judo jest swietnym sportem rozwijajacym psychofizycznie, ale po co ryzykowac i dawac potencjalnym przestepcom do reki niebezpieczne narzedzie. Niech ucza ich jakis bardziej neutralnych sportow. Ediego trenowanie sztuk walki nie naprawilo, tylko nawet negatywnie wplynelo na jego mozg (czy raczej na to, co on tam ma zamiast mozgu).
  • 0

budo_marcin954
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 2861 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Manchester UK
  • Zainteresowania:MMA

Napisano Ponad rok temu

Re: wyciagamy dzieciaki z bram
w jaKims miescie, nie jestem dokładnie pewny gdzie, ale chyba w Jawożnie już kiedys coś takiego ruszyło - treningi prowadzili księża i ci co tam ćwiczyli dobrze na tym wyszli.
  • 0


Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych

Ikona FaceBook

10 następnych tematów

Plany treningowe i dietetyczne
 

Forum: 2002 : 2003 : 2004 : 2005 : 2006 : 2007 : 2008 : 2009 : 2010 : 2011 : 2012 : 2013 : 2014 : 2015 : 2016 : 2017 : 2018 : 2019 : 2020 : 2021 : 2022 : 2023 : 2024