Skocz do zawartości


Zdjęcie

Magiczne techniki Systema


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
101 odpowiedzi w tym temacie

budo_weer
  • Użytkownik
  • PipPip
  • 55 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:W-wa

Napisano Ponad rok temu

Re: Magiczne techniki Systema
Jeżeli chodzi o tą energię, to jest to z tego co słyszałem zły przekład z rosyjskiego na angielski. W oryginale chodziło o siłę ducha, czyli coś na kształt "zanshin" w karate i nie mioało nic wspólnego z technikami przewracania ludzi jednym palcem.
  • 0

budo_genosha
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 565 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:inąd

Napisano Ponad rok temu

Re: Magiczne techniki Systema
Na stronie jest to wytlumaczone na zasadzie m.in. odruchow, naturalnych reakcji lub tez ich braku itd... jednak na filmach ostatnia rzecz jaka mozna dostrzec, to 'naturalne reakcje'.
  • 0

budo_krzyst
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1354 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Warszawa

Napisano Ponad rok temu

Re: Magiczne techniki Systema
Fatalne przekłady z rosysjkiego na angielski to chyba standard w przypadku materiałów z Systemą. Niestety angielszczyzna Wasiliewa pozostawia wiele do zyczenia.
Natomiast co do naturalności, to na kasetach ją całkiem nieźle.

K.
  • 0

budo_dohap
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 209 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Magiczne techniki Systema

Przejrzalem sobie wszystkie filmiki reklamujace ich kasety instruktarzowe. Walka na ziemi pokazana jest w niezly sposob. Szczegolnie walka polgarda...
Jednak obrony przed nozem :roll:
Takie same pierdy jak na wiekszosci kaset. Poradnik dla samobojcow...


całkowita racja, ale nikt mi nie wierzy.... kaseta z obron przed nożem to porażka, na pewno nie zaawansowana, na pewno nie na ulice San Francisco :wink:
  • 0

budo_wosiu
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1070 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Gdynia

Napisano Ponad rok temu

Re: Magiczne techniki Systema
HHHHmmmm, mogłem się tego spodziewać... nikt poza jednym nie skorzystał z linków które podałem do miejsca gdzie zainteresowani mogą sobie rozjaśnić pogląd na omawianą sprawę. Co gorsza nikt nie skorzystał z linku który następnie podałem do strony z mnóstwem szybko ładujących się klipów które przedstawiają Sistiemę w nieco innym - bardziej realnym - świetle. No cóz, takie są widać uroki tego zasłużonego ( co by nie mówić) forum, które teraz zdaje się cierpi już na przerost ilości nad treścią...


Wosiu
  • 0

budo_słoniak
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1975 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Szczecin

Napisano Ponad rok temu

Re: Magiczne techniki Systema
Obejrzałem wszystko. Jestem przerażony. Ale ja z założenia jestem niewierzący. Dla mnie to jest kicz piramidalny.
  • 0

budo_wosiu
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1070 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Gdynia

Napisano Ponad rok temu

Re: Magiczne techniki Systema

Obejrzałem wszystko.


Napewno? Tzn. te klipy początkowe? Czy może również wszystkie z linków podanych przeze mnie? I czy przeczytałeś tekst z podanego przeze mnie linku dotyczący tzw. "psychic power" lub "soft work"? Pytam się Ciebie bo jesteś ostatni w kolejce ale dotyczy to wszystkich poprzedników.

Jestem przerażony. Ale ja z założenia jestem niewierzący. Dla mnie to jest kicz piramidalny.


Tak samo jak Yiquan był dla Ciebie kiczem piramidalnym? Tylko że potem sam się chwaliłeś jak fruwałeś w powietrzu...


Wosiu
  • 0

budo_robertp
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 2164 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Warszawa

Napisano Ponad rok temu

Re: Magiczne techniki Systema

Obejrzałem wszystko. Jestem przerażony. Ale ja z założenia jestem niewierzący. Dla mnie to jest kicz piramidalny.


Qrde, ludziska jak coś kupujecie, to dlatego, że ufacie głupiej reklamie w TV czy paru zaufanym kumplom?
Jakbym oceniał styl na podstawie reklamówek, to bjj jest do dupy, bo to co pokazuje J.Moreira na kasetach, jako obronę przed nożem, to na żywca techniki z książek K.Kondratowicza.
Jak wam laska w TV Shop zachwala kosę, to jej ufacie, czy Seikenowi, Piterowi lub WARowi?

Widziałem kasetę Vasilieva, mam książkę (w formie el. po rosyjsku). Ciekawe to jest, świeże i oryginalne. A czy dobre i skuteczne?
Hmm, paru godnych zaufania forumnowiczów, których łączny staż w MA przewyższa pewnie długość mego życia (być może dwukrotnie), mówi, że coś w tym jest. Wierzycie im, czy reklamówkom?
  • 0

budo_słoniak
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1975 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Szczecin

Napisano Ponad rok temu

Re: Magiczne techniki Systema

Obejrzałem wszystko.


Napewno? Tzn. te klipy początkowe? Czy może również wszystkie z linków podanych przeze mnie? I czy przeczytałeś tekst z podanego przeze mnie linku dotyczący tzw. "psychic power" lub "soft work"? Pytam się Ciebie bo jesteś ostatni w kolejce ale dotyczy to wszystkich poprzedników.


Wszystko do czego udało mi się dotrzeć dzięki tym linkom. Sumiennie odrabiam zadane tematy :D

Tak samo jak Yiquan był dla Ciebie kiczem piramidalnym? Tylko że potem sam się chwaliłeś jak fruwałeś w powietrzu...


Wosiu


O przepraszam. Kiczem nie było. Było świetną gimnastyką o małej wartości użytkowej. Wiesz, Dacheng mnie jednak dotknął :) I to nawet mocno. A gość na klipach patrzy ludziom głęboko w oczy, albo przejeżdża ręką w powietrzu koło ucha. Nie ma lewara, żeby podmuch tak kogoś kładł, zeby on jeszce w powietrzu się składał, artystyczny przewrót wykonywał, a po wstaniu miał głupią minę i zeza. Poza tym wiara jest czymś na tyle dziwnym, ze nie nabywa się jej na siłę. A ja choćbym chciał w to uwierzyć, to jakoś nie daję rady.
  • 0

budo_martius
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 4483 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Piastów / Wa-wa - EUROPA od ZAWSZE
  • Zainteresowania:JJ

Napisano Ponad rok temu

Re: Magiczne techniki Systema
U nas panuje poglad ze jak ktos robi techniki twardo na wydechu wydajac przy tym jeszcze okrzyki. Do tego dziesiec razy uderzy teoretycznie w oczodol i krtan wyrwie serce i przykopie w jadra - to to jest na pewno skuteczne. Nie zauwaza sie natomiast ciaglego ruchu, wyprzedzajacego ruchy innych - poruszania sie jak kot z miekkoscia a zarazem ukryta dynamika i szybkoscia. Czesto kilka szybkich plaskaczy jesta znacznie skuteczniejsze w rzeczywistej walce niz udawanie komandosa na emeryturze probujacego trafic palcami w oczy a trafiajacego w czolo.

Obserwujac walke treningowa w BJJ tez nikt nie powie ze dwie kulajace sie osoby ktore pozornie nie walcza ze sobia bo wszystko robia miekko i nie napinajac miesni maja szanse na skutecznosc - potem w sparringu czesto okazuje sie ze czyjas twardosc i silowanie sie w parterze jest przeszkoda w walce z przeciwnikiem ktory caly czas sie klei do ciebie i szuka wolnej luki na zastosowanie techniki.
Ja np swego czasu odszedlem z kyokushinu bo okazywalo sie ze jako najdrobniejszy z gupy i najmlodszy nie mialem szans z osobami starszymi i silniejszymi w walce sparringowej na zasadzie kk chodz to bylo twarde i takie super meskie ;) - aby wygrac musialem byc sprrytniejszy, zwinnijszy i szybszy musialem stosowac inne techniki niz w kk a wiec jesli cwiczac cos aby wygrac trzeba stosowac techniki z innego stylu tzn ze niepotrzebnie ten styl cwicze bo dla mojej osoby jest on nieskuteczny chociaz dla innej moze byc super i najskuteczniejszy.
Od tego czasu przestalem wierzyc tylko w style najskuteczniejsze i najbrutalniejsze bo niestety nie zawsze sie sprawdzaja i nie dla kazdych osob.

Tak samo i tu na filmikach trzeba zwrocic uwage na ogolny sens i sposoby poruszania na zasady ruchu niz na konkretna technike.
  • 0

budo_robertp
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 2164 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Warszawa

Napisano Ponad rok temu

Re: Magiczne techniki Systema

Tak samo i tu na filmikach trzeba zwrocic uwage na ogolny sens i sposoby poruszania na zasady ruchu niz na konkretna technike.


Mi się np. strasznie podoba u Vasilieva "nękanie" przeciwnika. Nie jedno hiper-mega-nokautujące uderzenie (jak wejdzie ;-) ) Tylko ciąg technik, stale wybijających z rytmu i spychających przeciwnika do defensywy.
  • 0

budo_martius
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 4483 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Piastów / Wa-wa - EUROPA od ZAWSZE
  • Zainteresowania:JJ

Napisano Ponad rok temu

Re: Magiczne techniki Systema
Wlasnie to jest najfajniejsze -ciagly ruch ciagle probowanie i macanie przeciwnika az nie wie kiedy ma wykonana na sobie jakas technike konczaca.
  • 0

budo_fiodor
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 3675 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Warszawa
  • Zainteresowania:BJJ/MMA

Napisano Ponad rok temu

Re: Magiczne techniki Systema
Mamy jakiś film walki z zastosowaniem tego w walce?
  • 0

budo_słoniak
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1975 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Szczecin

Napisano Ponad rok temu

Re: Magiczne techniki Systema
Zobaczyć, znaczy uwierzyć.
Nie widziałem - nie wierzę. Nie obrażam, nie neguję, nie wyśmiewam, tylko nie wierzę. Jak w krasnoludki, choć na filmach widziałem.
  • 0

budo_seiken
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 2292 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Magiczne techniki Systema
Wosiu , nie ma sie co denerwowac.......w to naprawde jest ciezko uwiezyc, zreszta szczerze powiedziawszy ja tez w to nie wierze.
NA tych kilku semiariach i kilku trenningach na ktorych byl niec takiego nie bylo pokazywane.Do Sistiemy , przekonaly mnie zalozenia ruchowe , zupelnie inne podejscie do neutralizacji przeciwnika i oczywiscie chec poznania czegos nowego.
sparowalem z Vasiliewem i kilkoma jego uczniami i jakos nie zauwazylem zebym dostal w klate kula energi.Chlopaki stosowali efektywne techniki , a Vasiliew bez dwoch zdan dawal sobie ze mna rade.
Wiec jezeli ktos jest lepszy niz ja , a jednoczesnie uzywa innej techiki i strategi walki to jest sens to poznac........proste.
JEstem ciekawy rosyjskiego systemu rozciagania , sysemu Zdorowie, na ta energie tez moze przyjdze czas.
  • 0

budo_krvavy
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 625 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Trójmiasto

Napisano Ponad rok temu

Re: Magiczne techniki Systema
Przyznam sie, że mnie też to zainteresowało. Niestety na stronach Zdorovye znaleźć można właściwie tylko ogólniki i reklamy ich kaset szkoleniowych. Może znasz jakieś nieoficjalne adresy, gdzie można znaleźć więcej informacji na ten temat? Ciekawi mnie zwłaszcza "Slavyanskiy Byeg".
  • 0

budo_wosiu
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1070 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Gdynia

Napisano Ponad rok temu

Re: Magiczne techniki Systema
Seiken, ja się wcale nie denerwuje, nie lubię tylko jednostronnych ocen... i tej młodzieńczej pewności siebie niektórych osób...
Pisałem, że tak naprawdę wcale mi nie zależy na zbytnim rozpropagowaniu Sistiemy, co najwyżej jakby parę dorzecznych osób z Trójmiasta było zainteresowanych...
Trzymam kciuki za Twoje przyszłe regularne treningi u Wasiliewa, mam nadzieję, że podzielisz się wrażeniami na forum i na priva.

Krvavvy - podstawą systemu Zdorowie jest codzienne -przez okrągły rok - polewanie się kilkoma wiadrami zimnej wody, najlepiej na świeżym powietrzu. Jest lato, więc jak zaczniesz, to do zimy się zdążysz zahartować ... :-) Na temat Zdorowia są przeważnie te komercyjne strony ale jest też strona Porfirija Iwanowa (na wyszukiwarce wrzuć Porfirii Ivanov), to taki dziadek który jest bardzo zdrowy i czerstwy mimo podeszłego wieku bo się polewa...


Wosiu
  • 0

budo_krvavy
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 625 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Trójmiasto

Napisano Ponad rok temu

Re: Magiczne techniki Systema
Rozumiem, że obowiązkowe jest też codzienne hartowanie wątroby :)
  • 0

budo_dziura2
  • Użytkownik
  • Pip
  • 14 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Wrocław

Napisano Ponad rok temu

Re: Magiczne techniki Systema
Witam wszystkich jako noworodek tego forum.
Mam pytanko do Seikena: widziałem ( co prawda nie live ) Vasiliewa i jego sistiema. Mam dziwne wrażenie, że proponowane przez niego techniki nie są zbyt destrukcyjne ( silne ). Fakt- jest ich dużo i wykonuje się je seryjnie. Ale czy ten sposób walki nie pozwala na przełamanie naszej akcji przez przeciwnika? Czy nie da się wytrzymać paru lekkich technik i odpowiedzieć potężną plombą roznosząc oponenta? Czy miękkość pozycji Vasiliewa faktycznie daje coś w realnej walce? Trudno go skuteczne trafić? Może pytanka nieco infantylne 8O , ale takie właśnie odniosłem mi się nasunęły po obejrzeniu kasety instruktażowej sistiemy.
  • 0

budo_krvavy
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 625 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Trójmiasto

Napisano Ponad rok temu

Re: Magiczne techniki Systema
Oto link do strony o Ivanovie:

[link widoczny dla zalogowanych Użytkowników]

Zwróćcie uwagę na kosmiczną angielszczyznę, jaką strona jest napisana :) . Facet jest nieco szamański... Z tego co tam wyczytałem to wyleczył sobie raka mrożąc się na dworze... Ciekaw jestem czy Scott Sonnon, który promuje "zdorovye", a którego uważam za poważnego faceta, głosi takie rzeczy.
  • 0


Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych

Ikona FaceBook

10 następnych tematów

Plany treningowe i dietetyczne
 

Forum: 2002 : 2003 : 2004 : 2005 : 2006 : 2007 : 2008 : 2009 : 2010 : 2011 : 2012 : 2013 : 2014 : 2015 : 2016 : 2017 : 2018 : 2019 : 2020 : 2021 : 2022 : 2023 : 2024