Skocz do zawartości


Zdjęcie

teledyski i videoclipy o Wing Chun


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
716 odpowiedzi w tym temacie

budo_-dmr-
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 293 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Brooklyn, NY

Napisano Ponad rok temu

Re: teledyski i videoclipy o Wing Chun
belor, no zastanow sie. chlopak cwiczy wingtsun i wpaja mu sie rozne rzeczy do glowy. po miesiacach treningu jest na tyle pewny siebie ze chce sprawdzic to czy dziala w akcji. zapisuje sie na turniej i tyle. sprawa nagrywania i zamieszczenia klipu w necie nalezy do gostka z obozu "viet cos tam". to on nagrywal dla swoich potrzeb i pozniej umiescil w sieci. widac to oraz inne cuda jak na dloni :D
  • 0

budo_belor
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 580 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Kraków

Napisano Ponad rok temu

Re: teledyski i videoclipy o Wing Chun
Staram się patrzyć bez złośliwostek, co nie znaczy, że pewnych rzeczy nie widzę :wink:
  • 0

budo_-dmr-
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 293 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Brooklyn, NY

Napisano Ponad rok temu

Re: teledyski i videoclipy o Wing Chun
[link widoczny dla zalogowanych Użytkowników]

ponoc ten styl jest protoplasta dzisiejszych wersji wingchun
  • 0

budo_redakcja
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 240 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: teledyski i videoclipy o Wing Chun

[link widoczny dla zalogowanych Użytkowników]

ponoc ten styl jest protoplasta dzisiejszych wersji wingchun


Yong Chun Bai He Quan (Weng Chun Pak Hok Kuen) należy tłumaczyć nie 'wing chun białego żurawia', ale 'pięść białego żurawia z Yong Chun' (Weng Chun).

Yong Chun (Weng Chun), to nazwa miejscowości w prowincji Fujian, z której pochodzi ta odmiana stylu białego żurawia. To Yong Chun pisze się dokładnie tak, jak nazwę stylu Weng Chun - 永春 . Aż dziwne, że jakoś nie słyszy się, żeby w środowisku yongchunowym ktoś zwracał uwagę na tak prosty fakt, że może nazwa stylu pochodzi od nazwy miejscowości, z której wywodzi się pierwowzór - styl białego żurawia z Yong Chun (Weng Chun).
  • 0

budo_wu xia
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 551 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: teledyski i videoclipy o Wing Chun

[link widoczny dla zalogowanych Użytkowników]

ponoc ten styl jest protoplasta dzisiejszych wersji wingchun


naprawdę fajne i widać jak gość z "niczego" generuje siłę..
  • 0

budo_wu xia
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 551 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: teledyski i videoclipy o Wing Chun
chyba pisaliśmy równolegle :)
  • 0

budo_khunag
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 2091 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Polska!
  • Zainteresowania:Kyokushin

Napisano Ponad rok temu

Re: teledyski i videoclipy o Wing Chun
Bardzo fajny klip.
  • 0

budo_-dmr-
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 293 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Brooklyn, NY

Napisano Ponad rok temu

Re: teledyski i videoclipy o Wing Chun

Aż dziwne, że jakoś nie słyszy się, żeby w środowisku yongchunowym ktoś zwracał uwagę na tak prosty fakt, że może nazwa stylu pochodzi od nazwy miejscowości, z której wywodzi się pierwowzór - styl białego żurawia z Yong Chun (Weng Chun).

dzieki za sprostowanie, ja akurat o tym wiedzialem.
co do pochodzenia nazwy, to malo kto o tym wie, a jesli juz to nie naglasnia sie tego szeroko i stad wiele niejasnosci - zreszta wiadomo jakie jest srodowisko nowoczenych YongChun' ow, wiec jest jak jest.
  • 0

budo_tsailifo
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 2580 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Szczecin

Napisano Ponad rok temu

Re: teledyski i videoclipy o Wing Chun

dzieki za sprostowanie, ja akurat o tym wiedzialem.

Nie żebym się czepiał, ale skoro wiedziałeś to dlaczego nic nie pisałeś ? Mam wrażenie że po prostu "musiałeś" przyznać racje ;)
  • 0

budo_-dmr-
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 293 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Brooklyn, NY

Napisano Ponad rok temu

Re: teledyski i videoclipy o Wing Chun
panowie, a czy ja wszystko musze? przyznalem racje, owszem, ale wcale nie musze pisac i tlumaczyc tego co i skad wiem. pozostawiam to innym lub do dyskusji. bardzo rzadko bywa w tym suchym watku, zeby ktokolwiek sie zapytal o jakies detale danego klipu, natomiast zawsze znajdzie sie jakas durna krytyka i wymadrzanie sie. a jesli juz ktos cos napisze, tak jak to zrobila Redakcja, to pozostaje bez echa, bo niby co z tego...

na temat bialego zurawia jest sporo dyskusji na amerykanskich forach, jeden z moich kolegow z bostonu wypowiada sie na ten temat jako ekspert, ja podalem tylko link do klipu z zupelnie innej szkoly majac na mysli porownanie do tego co ja robie. nie przyszlo mi nawet do glowy zeby wyjasniac tak szczegolowo jak to zrobil Andrzej.
  • 0

budo_tsailifo
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 2580 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Szczecin

Napisano Ponad rok temu

Re: teledyski i videoclipy o Wing Chun
widocznie nie wszyscy mają tak rozległą wiedzę... a skoro nikt w ich szkole o tym nie wspomina to dlaczego mieli by pytać
  • 0

budo_-dmr-
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 293 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Brooklyn, NY

Napisano Ponad rok temu

Re: teledyski i videoclipy o Wing Chun
dokladnie to mialem na mysli, zreszta... jakie to ma znaczenie i kto to udowodni, ze akurat nazwa Weng Chun pochodzi od wsi, miasta, czyjegos imienia lub nazwy budynku ?

Ja patrze na ten klip przez pryzmat realnych zastosowan a nie tylko ze to fajnie wyglada. Owszem sa techniki przypominajace niektore sekwencje z form mojego stylu ale nic poza tym, dlatego nie wnikam w detale. Jesli jest jakis ekspert od Bialego Zurawia to niech sie wypowie.
  • 0

budo_wu xia
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 551 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: teledyski i videoclipy o Wing Chun
Myślę że ważne jest to aby pisać prawdę....i tylko tyle...mieć świadomość co jest co i skąd pochodzi....aby potem nie tworzyły się mity :wink: bo za 10 lat usłyszymy że gość x uczył się od gościa y i z tego mamy dziś gościa z :)
Jeszcze raz podkreślę , że mi osobiście klip bardzo się podoba i poproszę o więcej takich :)
p.s
w naszych realiach (polskich, europeiskich?) ludzie nie zdają sobie sprawy co jest co i skąd pochodzi....niestety :cry:
  • 0

budo_-dmr-
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 293 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Brooklyn, NY

Napisano Ponad rok temu

Re: teledyski i videoclipy o Wing Chun

Myślę że ważne jest to aby pisać prawdę....

owszem, ale ta prawda czasem jest skrzywiona lub bardzo nieprzyjemna, bo tak jak napisales ponizej

za 10 lat usłyszymy że gość x uczył się od gościa y i z tego mamy dziś gościa z

bo to jest prawda tak stara jak stara jest Chinska kultura. to wlasnie oni kreuja mity, mieszaja i powielaja w roznych wersjach cos co rozni sie pierwotnie od pierwowzoru, bo taka jest ich mentalnosc i my nie mamy na to wiekszego wplywu. im glebiej kopiesz tym wiecej niby wiesz, ale na koniec okazuje sie ze masz mentlik w glowie.
Wlasnie dlatego lepiej jest pytac i podwazac, dyskutowac niz klaniac sie i poslusznie przyjmowac to co nam podaja. btw, eksperci tez sie myla :wink:

inna sprawa jest szowinizm wsrod ludzi cwiczacych wingchun, dla nich jak cos co nie ma siulimtao, chumkiu, biu chee i manekina w systemie to juz nie jest wingchun, stad ta ignorancja w srodowisku. poprostu ludzie nauczyli sie dostawac gotowe na talerzu i w takie danie wierza, ze jest najsmaczniejsze. czesto po latach okazuje sie to byc niestrawna zupa z lisci, od ktorej dostaje sie uczulenia :D
  • 0

budo_wu xia
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 551 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: teledyski i videoclipy o Wing Chun
masz rację i dzięki za wyjaśnienie....choć warto powalczyć o prawdę :wink:
  • 0

budo_oset carduis
  • Użytkownik
  • Pip
  • 21 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Śląsk

Napisano Ponad rok temu

Re: teledyski i videoclipy o Wing Chun

dokladnie to mialem na mysli, zreszta... jakie to ma znaczenie i kto to udowodni, ze akurat nazwa Weng Chun pochodzi od wsi, miasta, czyjegos imienia lub nazwy budynku ?

Ja patrze na ten klip przez pryzmat realnych zastosowan a nie tylko ze to fajnie wyglada. Owszem sa techniki przypominajace niektore sekwencje z form mojego stylu ale nic poza tym, dlatego nie wnikam w detale. Jesli jest jakis ekspert od Bialego Zurawia to niech sie wypowie.


Nie jestem w żadnym wypadku ekspertem w Białym Żurawiu, ale widzę podobieństwa z tym czego się uczę. Zwłaszcza sposób generowania siły(przynajmniej na tyle na ile można to zobaczyć na takim małym filmiku), pozycja i bloki.
  • 0

budo_-dmr-
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 293 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Brooklyn, NY

Napisano Ponad rok temu

Re: teledyski i videoclipy o Wing Chun
[link widoczny dla zalogowanych Użytkowników]

ps, dzieki dla ryurayo za link :wink:
  • 0

budo_khunag
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 2091 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Polska!
  • Zainteresowania:Kyokushin

Napisano Ponad rok temu

Re: teledyski i videoclipy o Wing Chun
Hej, to mi wygląda na to niesprecyzowane "coś" na co parę razy poszedłem. Czy oni tam tak dziwnie pięść składają z kciukiem na górze?
  • 0

budo_-dmr-
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 293 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Brooklyn, NY

Napisano Ponad rok temu

Re: teledyski i videoclipy o Wing Chun
[link widoczny dla zalogowanych Użytkowników]
  • 0

budo_vt
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 402 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Wa-wa

Napisano Ponad rok temu

Re: teledyski i videoclipy o Wing Chun

inna sprawa jest szowinizm wsrod ludzi cwiczacych wingchun, dla nich jak cos co nie ma siulimtao, chumkiu, biu chee i manekina w systemie to juz nie jest wingchun, stad ta ignorancja w srodowisku.


No chyba normalne, że jak w danym "stylu" nie ma bazowych jego składników to już nie jest ten "styl" tylko jakaś przeróbka lub hybryda.
  • 0


Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych

Ikona FaceBook

10 następnych tematów

Plany treningowe i dietetyczne
 

Forum: 2002 : 2003 : 2004 : 2005 : 2006 : 2007 : 2008 : 2009 : 2010 : 2011 : 2012 : 2013 : 2014 : 2015 : 2016 : 2017 : 2018 : 2019 : 2020 : 2021 : 2022 : 2023 : 2024