Skocz do zawartości


Zdjęcie

teledyski i videoclipy o Wing Chun


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
716 odpowiedzi w tym temacie

budo_khunag
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 2091 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Polska!
  • Zainteresowania:Kyokushin

Napisano Ponad rok temu

Re: teledyski i videoclipy o Wing Chun

No chyba normalne, że jak w danym "stylu" nie ma bazowych jego składników to już nie jest ten "styl" tylko jakaś przeróbka lub hybryda.


Czy masz absolutna pewnosc, ze te skladniki byly tam od samego poczatku?

Tak tylko gdybam.
  • 0

budo_vt
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 402 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Wa-wa

Napisano Ponad rok temu

Re: teledyski i videoclipy o Wing Chun

No chyba normalne, że jak w danym "stylu" nie ma bazowych jego składników to już nie jest ten "styl" tylko jakaś przeróbka lub hybryda.


Czy masz absolutna pewnosc, ze te skladniki byly tam od samego poczatku?

Tak tylko gdybam.


Pierwszą osobą w historii Ving Tsun, która jest postacią historyczną jest mistrz Leung Jan (Liang Zan) żyjący w latach 1800 - 1876. Wszystkie osoby przed Leung Janem, wymieniane w historiach o powstaniu VT, były albo postaciami baśniowymi albo ich istnienia nie da się na 100% potwierdzić. Dlatego też o Ving Tsunie jako systemie można mówić mniej więcej od roku 1840. W tym czasie były w nim wszystkie jego bazowe techniki tj. Siu Lim Tao, Chum Kiu, Bil Jee, Mok Yan Chong, Lok Dim Bon Kwun, Bart Cham Dao. Wiadomo to między innymi z książek, które napisał sam Leung Jan.
  • 0

budo_-dmr-
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 293 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Brooklyn, NY

Napisano Ponad rok temu

Re: teledyski i videoclipy o Wing Chun

W tym czasie były w nim wszystkie jego bazowe techniki tj. Siu Lim Tao, Chum Kiu, Bil Jee, Mok Yan Chong, Lok Dim Bon Kwun, Bart Cham Dao. Wiadomo to między innymi z książek, które napisał sam Leung Jan.

masz moze dostep do tych ksiazek? widziales je i czy ktos tlumaczyl je na nasze zachodnie jezyki? mozesz podac tytuly lub przyklady? poza tym nie jestem pewien czy akurat Leng Jan byl az tak utalentowany by stworzyc caly system form, przeciez skads musial brac wzor i przyklady.
  • 0

budo_khunag
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 2091 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Polska!
  • Zainteresowania:Kyokushin

Napisano Ponad rok temu

Re: teledyski i videoclipy o Wing Chun
VT: nie ma więc dowodu na to, że przed nim YC już był, ale chyba nie ma też na to, że go nie było. Można więc mówić o prawdopodobieństwie, ale tak kategoryczne stwierdzenia jakie padły nie mają chyba podstaw.
  • 0

budo_-dmr-
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 293 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Brooklyn, NY

Napisano Ponad rok temu

Re: teledyski i videoclipy o Wing Chun
podaje wam dla przykladu nowa stronke - inicjatywe osob z kregu Wing/Weng Chun a poszukujacych prawdy i zrodel o swoich systemach. Tam dziela sie swoja wiedza ku uciesze publiki a dla pasjonatow stylu - gratka

[link widoczny dla zalogowanych Użytkowników]

osobiscie nie uwazam tego za absolutne zrodlo wiedzy, jest tam jednak sporo ciekawych i czytelnych informacji, ktore daja lub moga dac nowe swiatlo na wiadomy temat.
  • 0

budo_vt
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 402 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Wa-wa

Napisano Ponad rok temu

Re: teledyski i videoclipy o Wing Chun

VT: nie ma więc dowodu na to, że przed nim YC już był, ale chyba nie ma też na to, że go nie było. Można więc mówić o prawdopodobieństwie, ale tak kategoryczne stwierdzenia jakie padły nie mają chyba podstaw.


Ving Tsun był na pewno przed Leung Janem. Ale o jego kształcie w tym czasie żadnej wiarygodnej informacji nie można przytoczyć. Więc o VT jako ukształtowanym systemie można mówić mniej więcej od 1840 r.
  • 0

budo_belor
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 580 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Kraków

Napisano Ponad rok temu

Re: teledyski i videoclipy o Wing Chun

podaje wam dla przykladu nowa stronke - inicjatywe osob z kregu Wing/Weng Chun a poszukujacych prawdy i zrodel o swoich systemach. Tam dziela sie swoja wiedza ku uciesze publiki a dla pasjonatow stylu - gratka

[link widoczny dla zalogowanych Użytkowników]

osobiscie nie uwazam tego za absolutne zrodlo wiedzy, jest tam jednak sporo ciekawych i czytelnych informacji, ktore daja lub moga dac nowe swiatlo na wiadomy temat.


Bardzo cenna inicjatywa. Pomoże usystematyzować pewą wiedzę i poznać inne aspekty systemu. Trzymam za powodzenie. Na razie baza jest jeszcze mocno niepełna, ale już teraz wiele ciekawych i przydatnych informacji.
Dzięki za linka DMR!
  • 0

budo_vt
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 402 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Wa-wa

Napisano Ponad rok temu

Re: teledyski i videoclipy o Wing Chun

masz moze dostep do tych ksiazek? widziales je i czy ktos tlumaczyl je na nasze zachodnie jezyki? mozesz podac tytuly lub przyklady? poza tym nie jestem pewien czy akurat Leng Jan byl az tak utalentowany by stworzyc caly system form, przeciez skads musial brac wzor i przyklady.


Książki można zobaczyć w muzeum w Foshanie. Przynajmniej były tam jeszcze dwa lata temu. Nie jest mi widome czy kiedykolwiek były tłumaczone na język "białych".
  • 0

budo_-dmr-
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 293 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Brooklyn, NY

Napisano Ponad rok temu

Re: teledyski i videoclipy o Wing Chun
dlatego nie bierzemy ich pod uwage, dopoki ktos z pasjonatow tego nie przetlumaczy.
  • 0

budo_-dmr-
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 293 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Brooklyn, NY

Napisano Ponad rok temu

Re: teledyski i videoclipy o Wing Chun
...belor... prosze uprzejmie :D
  • 0

budo_ryurayo
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 103 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:GlazGO

Napisano Ponad rok temu

Re: teledyski i videoclipy o Wing Chun
hmmm .... moze zalozymy osobny temat na ktorym zbierzemy informacje ze wszystkich znanych stylow kung fu i odcedzimy w nich wszystkie fakty od przypuszczen i legend? sadze ze to moze byc bardzo dluga i ciekawa dyskusja
  • 0

budo_-dmr-
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 293 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Brooklyn, NY

Napisano Ponad rok temu

Re: teledyski i videoclipy o Wing Chun
trzecia i ostatnia czesc wywiadu z GM Tang Chuk Pak'iem na temat historii stylu Shaolin Weng Chun i pozniejszych latach. Zapraszam


  • 0

budo_-dmr-
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 293 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Brooklyn, NY

Napisano Ponad rok temu

Re: teledyski i videoclipy o Wing Chun
Vietnam Yuen Chai Wan WingChun:


  • 0

budo_-dmr-
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 293 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Brooklyn, NY

Napisano Ponad rok temu

Re: teledyski i videoclipy o Wing Chun

  • 0

budo_gpw
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 475 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:usa-chicago

Napisano Ponad rok temu

Re: teledyski i videoclipy o Wing Chun
Darek wiesz cos blizej o wietnamskiej odmianie Wing chun z filmu ktory zamiesciles?
Czy to jest to samo co propaguje w tym momemcie Ziutek?
Jak "lazisz" po sieci wpadlo Ci w oczy jakies "movie " Roberta Chu??
  • 0

budo_-dmr-
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 293 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Brooklyn, NY

Napisano Ponad rok temu

Re: teledyski i videoclipy o Wing Chun
Po pierwsze : nie "laze" - mam kumpli co posylaja mi linki i prosza mnie o komentarz, a niektore z nich zamieszczam bo mam taki kaprys :) w miedzy czasie mam inne lepsze rzeczy do zrobienia :wink:

po drugie : o wietnamskie Wing Chun trzeba spytac bezposrednio w Kozlu, ja nie jestem upowazniony do tego typu odpowiedzi

i po trzecie: Robert cos ostatnio sporo sie rozpisal, podobno jakas nowa ksiazke przygotowuje ale co do filmu ? ... pierwsze slysze.
Jak cos to podaj skad masz takie info i na ile jest wiarygodne?
  • 0

budo_gpw
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 475 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:usa-chicago

Napisano Ponad rok temu

Re: teledyski i videoclipy o Wing Chun
eee...Darek
Pytam Ciebie co ty wiesz o wietnamskim nie Ziutka :)
a Co do Chu to zapytuje czy natknales sie na cos a nie ze ja cos mam :D
  • 0

budo_-dmr-
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 293 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Brooklyn, NY

Napisano Ponad rok temu

Re: teledyski i videoclipy o Wing Chun
ty, amerykanin... mow no po polsku zebym lepiej Cie rozumial :D

wietnamski WingChun pochodzi od mnicha Miao Hin, ktory to rozprzestrzenil styl w azji poludniowo wschodniej. tyle wiem, reszte trzeba zapytac gdzie indziej.

masz teraz troche wiecej czasu to posiedz troche na amerykanskich forach i popytaj, ewentualnie napisz bezposrednio do Roberta
  • 0

budo_-dmr-
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 293 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Brooklyn, NY

Napisano Ponad rok temu

Re: teledyski i videoclipy o Wing Chun


inny przyklad viet-wingchun tym razem na drewnianym manekinie. interesujace jest, ze wiele starych szkol Wing Chun uzywa manekina wkopanego lub zainstalowanego w ziemie. tutaj mamy przyklady - jakie sa plusy i minusy takiego sposobu montazu
  • 0

budo_ryurayo
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 103 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:GlazGO

Napisano Ponad rok temu

Re: teledyski i videoclipy o Wing Chun
jakkie sa plusy a jakie minusy?
  • 0


Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych

Ikona FaceBook

10 następnych tematów

Plany treningowe i dietetyczne
 

Forum: 2002 : 2003 : 2004 : 2005 : 2006 : 2007 : 2008 : 2009 : 2010 : 2011 : 2012 : 2013 : 2014 : 2015 : 2016 : 2017 : 2018 : 2019 : 2020 : 2021 : 2022 : 2023 : 2024