Skocz do zawartości


Zdjęcie

teledyski i videoclipy o Wing Chun


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
716 odpowiedzi w tym temacie

budo_vingdragon
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 2334 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:z chinskiej dzielnicy

Napisano Ponad rok temu

Re: teledyski i videoclipy o Wing Chun
[link widoczny dla zalogowanych Użytkowników]

[link widoczny dla zalogowanych Użytkowników]
  • 0

budo_wingtsun
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 667 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Poznań

Napisano Ponad rok temu

Re: teledyski i videoclipy o Wing Chun

wracamy do tematu klipow o Yong chun i nie tylko

ponizej nastepny przyklad:

zastosowanie biu sao przeciwko podwojnym uderzeniom:

[link widoczny dla zalogowanych Użytkowników]


moim zdaniem troche nonsensowne rozwiązanie z pukntu widzenia WT... sam robiłem swego czasu taki biu sau więc nieco wiem od podszewki:

- lepiej wykonać biu tze (czyli uderzenie na oczy) klinowo, zamiast zbijać ciosy - przeciwnik moze zadać ich dowolną ilość a przy łancuchowej kombinacji uderzeń biu sao kiepsko reaguje (ew klinowo kuen)

albo

- fook sao (z tym ze kąt między ramieniem a ciałem powinien być możliwie bliski 90 stopniom i wprowadzona druga linia centralna (czyli od strony kierunku sily ataku) - kąt i ustawienie daje wtedy to że żeby "złamać" fook sao trzeba by siły wyrywający bark ze stawu - a to nie jest takie proste) ale to tylko jeżeli cios nie jest całkowicie prosty - czyli ma trajektorię jakiegoś łuku

dodam od siebie że czunowcy z WC robią chorobliwie duże kroki przy zwrotach które wprawdzie oduwają ciało od ciosu ale są zbyt duże wskutek kontratak zazwyczaj wymaga kolejnego kroku
  • 0

budo_vingdragon
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 2334 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:z chinskiej dzielnicy

Napisano Ponad rok temu

Re: teledyski i videoclipy o Wing Chun
tak, to sa charakterystyczne techniki dla tej szkoly Wing Chun oraz poruszanie sie. moze ktos z cwiczacych nam wyjasni co i jak? chetnie poczytalbym posty od Andrzeja Szuszkiewicza albo Darka Sitkowskiego - dawno tu nie zagladal.
  • 0

budo_tsailifo
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 2580 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Szczecin

Napisano Ponad rok temu

Re: teledyski i videoclipy o Wing Chun
filmowa prezentacja formy Chum Kiu made in HK/USA :)

[link widoczny dla zalogowanych Użytkowników]

kliknij na fotke lub zapisz cel jako...
  • 0

budo_vingdragon
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 2334 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:z chinskiej dzielnicy

Napisano Ponad rok temu

Re: teledyski i videoclipy o Wing Chun
znalazlem wlasnie w sieci filmik dziadka prezentujacego forme na manekinie

[link widoczny dla zalogowanych Użytkowników]

nie byloby w tym nic dziwnego po za faktem, ze tu dziadek myli sie przy sekwencjach lub zapomina ale najciekawsze jest to ze, niektore sekwencje wykonuje tak, jakby znal czesc manekina z Weng Chun :D

:D to dopiero prowokacja :D
  • 0

budo_vingdragon
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 2334 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:z chinskiej dzielnicy

Napisano Ponad rok temu

Re: teledyski i videoclipy o Wing Chun
o dziadku Yipie kraza juz legendy i rozne opowiesci, ze znal wiele roznych technik i odmian stylu ale nikomu tego nie przekazal - zabral ze soba do grobu.

Z tego co wiem manekina uczyl sie od swojego kuzyna z linii Weng Chun Chu Chung Man'a - wiec kto wie, kto wie ;)
  • 0

budo_tsailifo
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 2580 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Szczecin

Napisano Ponad rok temu

Re: teledyski i videoclipy o Wing Chun
Jak to nikomu ? Przecież LT co i raz coś zmienia (odtajnia) więc on zna 150% tego co znał dziadek :)
  • 0

budo_guardian
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 454 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:RP(o)land

Napisano Ponad rok temu

Re: teledyski i videoclipy o Wing Chun
jak juz pisałem w "pomylonym topicu", dziadek Yip miał prawo się zasapać i zapomnaniec z racji wieku i stanu zdrowia, w okresie kiedy filmik ten nagrywano, zresztą nosi on cechy przemontowania w stylu znanego nam manewru "... lub czasopisma ..." :)
z 10 lat temu oglądałem podobna wersję drewniaka w wykonaniu dziadka Yipa u Leonciowych Niemców, tylko była w stylu ala Ho Kam Ming , czyli dłuższa
Z dostepnych mi newsów, manekina dziadek Yip liznął co najmniej z czterech kierunków - Ng Chung So, Leung Bik, Yuen Kai Shan, Chu Chun Man, co z tego wybrał i przekazał, widać po róznych odłamach poyipmanowskich, w zalezności od okresu życia i miejsca nauczania.
  • 0

budo_vingdragon
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 2334 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:z chinskiej dzielnicy

Napisano Ponad rok temu

Re: teledyski i videoclipy o Wing Chun

dziadek Yip miał prawo się zasapać i zapomnaniec z racji wieku i stanu zdrowia, w okresie kiedy filmik ten nagrywano

a nie uwazasz ze to moze byc nie prawda lecz manipulacja w celu znalezienia sobie furtki do tworzenia wlasnych wersji? podobna hipoteza krazyla o jego schorowanych kolanach i kregoslupie - do tej pory nikt nie wie jak prawidlowo stac w klepsydrze :)

Z dostepnych mi newsów, manekina dziadek Yip liznął co najmniej z czterech kierunków - Ng Chung So, Leung Bik, Yuen Kai Shan, Chu Chun Man, co z tego wybrał i przekazał, widać po róznych odłamach poyipmanowskich, w zalezności od okresu życia i miejsca nauczania.

nie zgodze sie z tym - kazda linia zyje swoim zyciem, Yip Man liznal, ale nie propagowal zadnej z nich. Stworzyl swoja HongKongska wersje wielce okrojona i taka przekazal swiatu
  • 0

budo_guardian
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 454 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:RP(o)land

Napisano Ponad rok temu

Re: teledyski i videoclipy o Wing Chun
uno :
spiskową teorię świata można przykładać do każdego obszaru, ja patrzę na to z przymrużeniem oka :wink: , generalnie od strony analityki i realiów, :paker: :box: :2gunfire:
więc nużna nam wzjat komerchu pod uwagu
:peace:
(wspomnij sobie jak sam "sępiłeś" tajną wiedzę po raz wtóry i n-ty i w konsekwencji puszczałeś babole swoim adeptom),
jako długotrwałe źródło dochodów na tępym gwailo
:nie:
(w zasadzie rozpowszechnienie czunowa jest efektem działania Leoncia Tinga i Williama Cheunga, a jak wiemy mają najlepszą machine propagandową i marketingową, obydwaj byli kształceni w zachodnich szkołach i zdobyli wykształcenie znacznie przekraczające poziom innych kolegów skośnookich, którzy próbowali pojść ich śladem, poza tym pierwsi ruszyli z atakiem na gwailo, zostawiając kumpli z chinatown), jednakże bez znaczenia w moim mniemaniu jest to czy dana sekwencja jest wczesniej czy poźniej, jeżeli tworzy zamknięta, interwałową cześć w układzie ćwiczeń "drewniaka".
Nalezy także mieć na uwadze, że spuścizna jest suma doświadczeń pokoleń, wiec może "gdzieś" tam jest "pełna wersja filmu/przekazu drewniaka wg Yipa" dawkowana wg wyliczenia Leoncia na czas jego żywota :D
duo
co do stania w "klepsydrze prawidłowej" to wg mnie wszelkie maniany nalezy skonfrontować na polu dwóch cech podstawowych : "mobilność" i "równowaga" (z nich wynika wiele innych kryteriów dodatkowych w stylu spręzystość, siła, timing, tralala i terefere kuku etc.) w opcji ludzkiego normalnego układu anatomicznego kości, stawów, ściegien i mieśni, tak by maszyna działała sprawnie (metode na Parkinsona niestety wykluczam 8) )
tre
masz prawo do swojego zdania, a ja swojego, co Yip Man przekazał światu w kwestii manekina możemy oceniać jedynie po dokonaniach jego sukcesorów (w przypadku ich działań na szersza skalę tak że świat je zobaczy a nie są skrywana tajemnica jednego gostka :) ).
Dla mnie są to generalnie trzy wyodrebione kierunki : fatshanowski (Lun Gie and Co.) wersja długa, hongkongski (WSL, LY, TST and Co.) wersja krótka, hybrydowy (Wiliam and Co. i Leoncio and Co.) wersje unowocześniane.
  • 0

budo_vingdragon
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 2334 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:z chinskiej dzielnicy

Napisano Ponad rok temu

Re: teledyski i videoclipy o Wing Chun

ja patrzę na to z przymrużeniem oka :wink:



ja tez i tymbardziej z dystansu, jednak jestem wnikliwy i badam zrodla stad moje spostrzezenia

generalnie od strony analityki i realiów, więc nużna nam wzjat komerchu pod uwagu


to jest za plytki grunt, zeby cos sie dowiedziec ale mozna brac pod uwage. ja czerpie z obu zrodel

(wspomnij sobie jak sam "sępiłeś" tajną wiedzę po raz wtóry i n-ty i w konsekwencji puszczałeś babole swoim adeptom), jako długotrwałe źródło dochodów na tępym gwailo


8O jaaaaa? :nie: - wszystko co mialem od nauczyciela przekazywane bylo na biezaco. kazda grupa miala swoja wiedze wedlug stopnia zaawansowania. to chyba jest normalne ;)

jednakże bez znaczenia w moim mniemaniu jest to czy dana sekwencja jest wczesniej czy poźniej, jeżeli tworzy zamknięta, interwałową cześć w układzie ćwiczeń "drewniaka"



masz racje ale mi chodzilo raczej o zawartosc technik w danych sekwencjach i sposob ich wykonania - drobne szczegoly a jak wiele znacza

co do stania w "klepsydrze prawidłowej" to wg mnie wszelkie maniany nalezy skonfrontować na polu dwóch cech podstawowych : "mobilność" i "równowaga"



a Ty uzywasz klepsydry do walki? :D

masz prawo do swojego zdania, a ja swojego, co Yip Man przekazał światu w kwestii manekina możemy oceniać jedynie po dokonaniach jego sukcesorów (w przypadku ich działań na szersza skalę tak że świat je zobaczy a nie są skrywana tajemnica jednego gostka :)


obawiam sie, ze to co znal Yip Man raczej juz nie zobaczymy

Dla mnie są to generalnie trzy wyodrebione kierunki : fatshanowski (Lun Gie and Co.) wersja długa, hongkongski (WSL, LY, TST and Co.) wersja krótka, hybrydowy (Wiliam and Co. i Leoncio and Co.) wersje unowocześniane

hehehe, jest jeszcze kilka innych zrodlowych - no i Weng Chun :D
  • 0

budo_guardian
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 454 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:RP(o)land

Napisano Ponad rok temu

Re: teledyski i videoclipy o Wing Chun
ad vocem :
- życzę wielkich i owocnych sukcesów na polu dalszego badania źródeł oraz ich przyszłego przetworzenia na formę bibliograficzną ku pozytkowi ogółu czuniarstwa :wink:
- w każdym babolstwie podobnież tkwi ziarnko "prawdy" , więc czemu nie, nalezy mieć na wzgliadzie :roll:
- niech będzie, tylko rotacja transmisji ze źródła cheba miała niezłe tempo :-)
- jakoś mi się nie zdarzyło w wersji "exactly", ale chyba miałes na mysli etap szkoleniowo-formiasty, więc jeśli nie ma z tego wyjśc jakiś parkinson wzorowany na zdjęciach staruszka Yipa, to te dwa wzmiankowane czynniki wg mnie sa decydujące, tematyka poruszania to wdzięczny temat na nowy obszerny topic, więc na tym zakończmy te ple, ple w tym zakresie i w tym miejscu :peace:
- chyba, że liczymy na jego reinkarnację w duszyczke nawiedzonego czunisty lub inne spirytystyczne metody :drinking:
- sie mi wydawało, że dysputa dotyczy tylko filmiku dziadka Yipa i tego zakresu czuniarstwa, stąd moje wskazanie na trzy sciezki sukcesji poyipmanowskiego drewniaka, jesli chcesz to rozciągać na inne kierunki i spuścizny stylowe, to wolna droga, ale chyba też w innym topiku (o ile pamietam cos takiego było na forum w przeszłości, więc tylko rozwinąc wynurzenia na ten temat), można mówić mniej więcej o kilkunastu :shocked!:
  • 0

budo_vingdragon
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 2334 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:z chinskiej dzielnicy

Napisano Ponad rok temu

Re: teledyski i videoclipy o Wing Chun
:D oj teoretyk z Ciebie, a filozof ze, hoho :D

konczmy zatem Wasc te dyspute bo sensu widze, nie ma. Chlop swoje - baba swoje :D :D :D
  • 0

budo_guardian
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 454 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:RP(o)land

Napisano Ponad rok temu

Re: teledyski i videoclipy o Wing Chun
... a juści ... jako rzecze zaratustra :) , tedy wezme siekierkie i drwa pójde rąbać, Tobie strawę pozostawiając na głowie ... :wink:
  • 0

budo_vingdragon
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 2334 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:z chinskiej dzielnicy

Napisano Ponad rok temu

Re: teledyski i videoclipy o Wing Chun
poszperaj w swojej bibliotece i filmiki jakies wklej, prosze. chcialbym zobaczyc Lun Jie w akcji
  • 0

budo_guardian
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 454 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:RP(o)land

Napisano Ponad rok temu

Re: teledyski i videoclipy o Wing Chun
wyjezdzam sluzbowo na 2 tygodnie, wiec nie moge z biegu, mialem coś na analogu (VHS), wprawki na manekinie, formy, chi sao, tytczkę i kroki pakua, spróbuje coś z tym zrobić
  • 0

budo_vingdragon
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 2334 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:z chinskiej dzielnicy

Napisano Ponad rok temu

Re: teledyski i videoclipy o Wing Chun
pare demo ze szkoly Wing Chun:

1) [link widoczny dla zalogowanych Użytkowników]

2) [link widoczny dla zalogowanych Użytkowników]

3) [link widoczny dla zalogowanych Użytkowników]
  • 0

budo_guardian
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 454 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:RP(o)land

Napisano Ponad rok temu

Re: teledyski i videoclipy o Wing Chun
link do demo niemieckiego (mozna sie podbudowac jak sie to widzi 8)

[link widoczny dla zalogowanych Użytkowników]
  • 0

budo_guardian
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 454 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:RP(o)land

Napisano Ponad rok temu

Re: teledyski i videoclipy o Wing Chun
a tu równiez niemiecka linkownia, tym razem odłam z organizacji Lo Man Kama (poyipmanowskie)

[link widoczny dla zalogowanych Użytkowników]
[link widoczny dla zalogowanych Użytkowników]
[link widoczny dla zalogowanych Użytkowników]
[link widoczny dla zalogowanych Użytkowników]
[link widoczny dla zalogowanych Użytkowników]
[link widoczny dla zalogowanych Użytkowników]
[link widoczny dla zalogowanych Użytkowników]
[link widoczny dla zalogowanych Użytkowników]
  • 0

budo_guardian
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 454 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:RP(o)land

Napisano Ponad rok temu

Re: teledyski i videoclipy o Wing Chun
ciąg dalszy z powyższego ... :D

[link widoczny dla zalogowanych Użytkowników]
[link widoczny dla zalogowanych Użytkowników]
[link widoczny dla zalogowanych Użytkowników]
[link widoczny dla zalogowanych Użytkowników]
[link widoczny dla zalogowanych Użytkowników]
[link widoczny dla zalogowanych Użytkowników]
[link widoczny dla zalogowanych Użytkowników]
[link widoczny dla zalogowanych Użytkowników]
[link widoczny dla zalogowanych Użytkowników]
  • 0


Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych

Ikona FaceBook

10 następnych tematów

Plany treningowe i dietetyczne
 

Forum: 2002 : 2003 : 2004 : 2005 : 2006 : 2007 : 2008 : 2009 : 2010 : 2011 : 2012 : 2013 : 2014 : 2015 : 2016 : 2017 : 2018 : 2019 : 2020 : 2021 : 2022 : 2023 : 2024