Skocz do zawartości


Zdjęcie

teledyski i videoclipy o Wing Chun


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
716 odpowiedzi w tym temacie

budo_flash
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 134 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: teledyski i videoclipy o Wing Chun
A tak na powaznie: sciemniasz stary na w tej pokazowce 8)
  • 0

budo_vingdragon
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 2334 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:z chinskiej dzielnicy

Napisano Ponad rok temu

Re: teledyski i videoclipy o Wing Chun
czyzby? a czym? wyjasnij nam prosze. zwlaszcza mi
  • 0

budo_flash
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 134 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: teledyski i videoclipy o Wing Chun
Juz za momencik - zaraz posta skrece 8) :)
  • 0

budo_vingdragon
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 2334 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:z chinskiej dzielnicy

Napisano Ponad rok temu

Re: teledyski i videoclipy o Wing Chun
juz za chwileczke, juz za momencik .... ..... piatek z Pankracym zacznie sie krecic - sorry ale przypomniala mi sie ta melodyjka :D
  • 0

budo_flash
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 134 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: teledyski i videoclipy o Wing Chun
"[...]He explains bad using of Tan Sao technique against a strong hit"

To jest to co jest napisane na czerwonym pasku przesuwajacym sie z prawej strony na lewa.

Czyli w tlumaczeniu na nasze: on (czyt: Ving Dragon) tlumaczy zle uzycie tansau przeciwko mocnemu uderzeniu.

Odwazny jestes ze jako instruktor puszczasz w swiat takie pokazowki. No no - nie powiem - niezly jestes papieros

Sorry VingDragon - ale to co pokazales i co mowisz (a tak - jakosciowo dobry klip - kazde slowo idzie uslyszec :twisted: ) - wskazuje ze masz blade pojecie o podstawowych zasadach WT.

0:16 sekunda
"Ten tansau jest slaby to co oni sie pytaja na forum"
0:21 - 0:26 - tu nastepuje demonstracja.

Ciekawy jestem co ty chcesz tym fragmentem udowodnic?
Gosc po prawej ma wyciagniety tansau - stoi na miejscu i sie w ogole nie rusza a ty zamiast swoja reka uderzac go w twarz (tak jak to ma miejsce w rzeczywistosci) - silujesz sie z jego reka (tansau) i zamiast uderzac go w twarz - czyli kierowac sile uderzenia swojej lewej piesci w jego nos kierujesz zupelnie w prawo i w ostatniej fazie uderzenia zawijasz nawet lekko do tylu. Tu nie ma nic dziwnego ze reke mu zginasz. I to czy on ma tansau klasyczny czy ten twoj z zacisnieta piescia tu nie ma najmniejszego znaczenia - zawsze przegniesz mu reke chyba ze ktos bedzie mial takie barki jak Pudzianowski, ze sila barku przeciwstawi sie dzwigni (mowie to w kontekscie tej twojej pokazowki).

0:25 - "jak bede chcial cie uderzyc to cie uderze".
Niestety - to co pisalem wyzej - jak tak go uderzysz zbijesz mu co najwyzej jego tansau - i nic poza tym. A uderzajac w twarz nie zbijesz mu reki.

0:33 - tu nastepuje demonstracja tansau z zacisnieta piescia. Tak - tutaj niby ten tansau dziala. A dlaczego? Bo tutaj uderzasz go wlasnie w twarz czego we wczesniejszej demonstracji z tansau otwartym nie robiles. I to jest wlasnie manipulacja!

Ja juz abstrahuje od tego ze stopy tego goscia sie odrywaja od ziemi - juz na pierwszy rzut oka widze ze z takimi umiejetnosciami i taka koordynacja na ulicy to bedzie albo jednostrzalowiec albo bedzie walil na chama i wygra - ale nie technika WT - co wlasnie w wielu sekcjach KF widac gdy ktos probuje uderzac mocniej - gubi sie technika.

To co proponujesz - swoj wymyslony tansau z zacisnieta piescia - jest to zaprzeczenie idei WT. Kazesz mu napiac miesnie na przedramieniu, sie usztywnic. Co za roznica: zacisnieta piesc czy otwarta? Zadna!!! Chyba ze zacisniecie piesci jest stosowane po to (i to wynika z tej pokazowki), ze zacisniecie piesci usztywnia reke. I to jest blad. To nie jest technika WT choc wizualnie wyglada jak technika WT.
Juz nie bede mowil dalej o tansau - kiedy jak i po co sie to robi bo mozna byloby pisac i pisac - a mi sie nie chce :) - i to nie mialoby zwiazku z tym klipem powyzej. Chodzilo mi tylko o twoja wlasna, tworcza inwencje papieros
Tansau polega na wyrzuceniu luznej reki - bez zadnego napinania i co najwyzej lekkiego (minimalnego) skretu bioder w prawo (w odniesieniu do tej pokazowki przez tego Pana po prawej) - i wtedy jak reka jest wyrzucona luzno (ale nie w bok - tylko do przodu i pod lekkim katem w prawo - i lokiec musi byc jak najnizej i wlozony do srodka) - wtedy jest dobrze wykonany. I dodatkowo lekki skret bioder przez osobe z prawej - to wtedy nawet jak uderzysz go zawijajac reke przed jego twarza (jak to ma miejsce na pokazowce) to i tak poprzez lekki skret bioder w prawo twoja sila zacznie dzialac w niego i sobie co najwyzej reke rozbijesz o jego tansau .Sprobuj walnac w kogos kto dobrze robi tansau - jak tam wole nie probowac. Szkoda reki.

Krytykujesz tego goscia - nie wiem chyba Wing Tsun'a - za to demo co pokazywal - tak sie sklada ze samo tansau - wykonanie jest prawidlowe - tak ogolnie - i nie ma co sie czepiac czlowieka - bo wcale to tak najgorzej obiektywnie mowiac nie wyglada. Na pokazowce Wing Tsun pokazuje technike tansau - samo wykonanie tansau. I to jest w miare prawidlowe. Zrobione szybko, bardzo dynamicznie - i tak ma wygladac WT. Ty w ogole na swoim demie goscia nie uderzyles a on nie zrobil zadnego ruchu. Tak sie nie pokazuje. Mozna tak cwiczyc w celu nauczenia sie czegos zupelnie innego ale nie jako pokaz ze cos nie dziala! Tak sie nie sciemnia po prostu.

Poza tym czepiasz sie czegos co nie ma znaczenia. W WT zadna technika nie jest skuteczna w polaczeniu z bardzo szybkim i dynamicznym wejsciem. Wy sie tam ruszacie jak muchy w smole.

PS.
A jeszcze na koniec jedno przypomnailem - niby ze to taka funkcjonalna ta piesc. Tak sie sklada ze jak zaciskasz piesc i usztywniasz reke - nie masz czucia jak dziala sila przeciwnika. Bez tego nic nie zrobisz - w praktyce to co pokazujesz - ze niby sie nadziewasz na piesc tej osoby po prawej. Sciema!!! To wlasnie wyrzucona bardzo sybko luzna reka tworzaca tansau czuje jak cios przeciwnika (a konkretnie jego sila) rozprasza sie na tansau - i wtedy majac luzna reke mozesz przyladowac mu z calej sily otwarta nasada dloni .To tak na marginesie bo jak wiadomo z prawym tansau powinno isc uderzenie proste z lewej reki w tym samym czasie.

Oj Ving Dragon - daj Pan spokoj, wstydu oszczedz takimi pokazowkami. Jak juz sie decydujesz cos firmowac w necie swoja osoba to rob to dokladnie - bo ludzie patrza :oops: :) Jak juz puszczasz w net klipy ,to zrob taki z twoim mocnym uderzeniem lewa reka w twarz tego Pana (nie przed) a ten pan po prawej niech tak zrobi jak napisalem - luzno tansau i do przodu (lekko pod katem w prawo) - tylko z tego co widze moze on miec bardzo duze trudnosci z prawidlowym wykonaniem tego cwiczenia.
Na szybkosci i silnych uderzeniach wazna jest cala kordynacja ciala - juz ten gosc co Wing Tsun pokazywal w swoim klipie ma dobra dynamike - i jego - jestem na 100% przekonany w twarz bys nie uderzyl

pozdrawiam
  • 0

budo_tsailifo
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 2580 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Szczecin

Napisano Ponad rok temu

Re: teledyski i videoclipy o Wing Chun
Szczerze mówiąc mało kumam o co chodzi :roll: (no cóż... nie moja bajka :) ), ale czytam o konkretnych stwierdzeniach dotyczących (NARESZCIE) technik i ich wykonania 8)

Czekam zatem na ripostę VD :D
  • 0

budo_vingdragon
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 2334 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:z chinskiej dzielnicy

Napisano Ponad rok temu

Re: teledyski i videoclipy o Wing Chun
OMG, Flash, ale zes referat odwalil, zajelo Ci to dokladnie 85 minut hehe 8O

juz sie nie moglem doczekac i poszedlem sie :drinking: a jak juz przeczytalem Twoje wypociny to juz musialem dopic reszte z kufla, bo usmialem sie po pachy :lol:

"Juz za momencik - zaraz posta skrece"
  • 0

budo_vingdragon
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 2334 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:z chinskiej dzielnicy

Napisano Ponad rok temu

Re: teledyski i videoclipy o Wing Chun
[quote] He explains bad using of Tan Sao technique against a strong hit" [/quote]

Yes, it is

[quote] Odwazny jestes ze jako instruktor puszczasz w swiat takie pokazowki. No no - nie powiem - niezly jestes [/quote]

A czy to cos zlego? Czego mam sie bac? "Miszczow sciemniaczy" ze swiata Yong Chun, ktorzy mnie za to zjedza? C mon

[quote] Sorry VingDragon - ale to co pokazales i co mowisz (a tak - jakosciowo dobry klip - kazde slowo idzie uslyszec) - wskazuje ze masz blade pojecie o podstawowych zasadach WT [/quote]

wiesz moze i masz tutaj racje ze sie juz nie znam na WT. Juz dosc dawno wybilem sobie te durne techniki i ich zastosowania z glowy – bo one poprostu nie dzialaja!!!

[quote] Ciekawy jestem co ty chcesz tym fragmentem udowodnic? [/quote]

to proste, udowadniam ze Tan sao jako blok od wewnatrz jest za slaby na przyjecie ciosu w twarz zarowno prostego jak i sierpowego. Malo tego – pokazuje jak to dziala, bo jezeli chce dojsc do celu to i tak dojde i uderze. W tym wypadku GPW byl moim gosciem, wiec nie wypadalo go okladac na serio. Material ktory zobaczyliscie zostal nagrany dla moich potrzeb oraz dla GPW. Przypadkiem sie stalo, ze w trakcie treningu doszlo do wymiany technik i zdan na temat Tan Sao wiec wyjasnilem to na swoj sposob. Jak widac GPW zrozumial o co mi chodzi. Mniej wiecej w tym samym czasie na forum byl watek i pytania odnosnie mojego tan sao z zacisnieta piescia, dlatego zdecydowalem sie pokazac Wam ten fragment. Zaznaczam ze jest to tylko maly fragment wybrany z ponad 40 minutowego materialu.

[quote] Tu nie ma nic dziwnego ze reke mu zginasz. I to czy on ma tansau klasyczny czy ten twoj z zacisnieta piescia tu nie ma najmniejszego znaczenia - zawsze przegniesz mu reke [/quote]

wlasnie tym zdaniem potwierdziles moje wyjasnienia
"jak bede chcial cie uderzyc to cie uderze".

[quote] jak tak go uderzysz zbijesz mu co najwyzej jego tansau - i nic poza tym. A uderzajac w twarz nie zbijesz mu reki. [/quote]

tu nie bardzo rozumiem ale powtorze: cios sierpowy w twarz jest tak mocny ze zrywa reke tansao i dochodzi do twarzy – nie raz to badalem i nie raz sam dostawalem po twarzy. Takie doswiadczenia kazaly mi zmienic tan sao na inna technike

[quote] 0:33 - tu nastepuje demonstracja tansau z zacisnieta piescia. Tak - tutaj niby ten tansau dziala. A dlaczego? Bo tutaj uderzasz go wlasnie w twarz czego we wczesniejszej demonstracji z tansau otwartym nie robiles. I to jest wlasnie manipulacja! [/quote]

nie – to nie jest zadna manipulacja. Zacisnieta piesc jest lepszym blokiem niz wspomniany tansao. Z tym ze aby zrozumiec o czym mowie trzeba naprawde znac zasady systemu. Twoj tok myslenia jak widze nadal jest klasyczny i oparty na szablonach. Slyszales kiedys o zasadzie jednoczesnosci obrony i ataku?

[quote] juz na pierwszy rzut oka widze ze z takimi umiejetnosciami i taka koordynacja na ulicy to bedzie albo jednostrzalowiec albo bedzie walil na chama i wygra - ale nie technika WT - co wlasnie w wielu sekcjach KF widac gdy ktos probuje uderzac mocniej - gubi sie technika [/quote]

wlasnie! Tu prawde powiadasz bo techniki Yong Chun na ulice sie nie nadaja. Nie pomaga nawet wieloletni staz treningowy oraz szybkosc. W realu wykonasz zupelnie inne rzeczy niz te, ktore poznales na treningu – stad moj opis

[quote] To co proponujesz - swoj wymyslony tansau z zacisnieta piescia - jest to zaprzeczenie idei WT. Kazesz mu napiac miesnie na przedramieniu, sie usztywnic. Co za roznica: zacisnieta piesc czy otwarta? Zadna!!! Chyba ze zacisniecie piesci jest stosowane po to (i to wynika z tej pokazowki), ze zacisniecie piesci usztywnia reke. I to jest blad. To nie jest technika WT choc wizualnie wyglada jak technika WT [/quote]

To jest technika Weng Chun a nie WT, kolego

[quote] Juz nie bede mowil dalej o tansau - kiedy jak i po co sie to robi bo mozna byloby pisac i pisac - a mi sie nie chce - i to nie mialoby zwiazku z tym klipem powyzej. Chodzilo mi tylko o twoja wlasna, tworcza inwencje [/quote]

hmm, skoro nie chcesz mowic o tansao to pomowmy o innych technikach. Chetnie nakrece inny material do dyskusji zeby nie byc goloslownym.

[quote] Sprobuj walnac w kogos kto dobrze robi tansau - jak tam wole nie probowac. Szkoda reki [/quote]

tez probowalem, boli owszem ale tansao jako blok sie zalamuje, wiec jest wielce ryzykowny by go stosowac

[quote] Wy sie tam ruszacie jak muchy w smole [/quote]

A widziales nas w akcji zeby tak krytykowac? Widziales caly material na video? Flash nakrec cos swojego i wklej, jak sie boisz kompromitacji publicznej to wyslij mi na priva, udziele Ci kilku wskazowek ;)

[quote] A jeszcze na koniec jedno przypomnailem - niby ze to taka funkcjonalna ta piesc. Tak sie sklada ze jak zaciskasz piesc i usztywniasz reke - nie masz czucia jak dziala sila przeciwnika. Bez tego nic nie zrobisz - w praktyce to co pokazujesz - ze niby sie nadziewasz na piesc tej osoby po prawej. Sciema!!! [/quote]

Hahaha,

a slyszales o zasadzie rownoczesnosci obrony i ataku? Pytam poraz drugi

[quote] To wlasnie wyrzucona bardzo sybko luzna reka tworzaca tansau czuje jak cios przeciwnika (a konkretnie jego sila) rozprasza sie na tansau - i wtedy majac luzna reke mozesz przyladowac mu z calej sily otwarta nasada dloni .To tak na marginesie bo jak wiadomo z prawym tansau powinno isc uderzenie proste z lewej reki w tym samym czasie.
[/quote]

zycze ci abys sprobowal sparringu z bokserem i na nim stosowal swoj tansao

[quote] Oj Ving Dragon - daj Pan spokoj, wstydu oszczedz takimi pokazowkami [/quote]

Flash, wybaczam Ci, slucham tych madrych i tych glupich bo kazdy ma swoja opowiesc

[quote] jego - jestem na 100% przekonany w twarz bys nie uderzyl [/quote] mow za siebie, mow za siebie
  • 0

budo_flash
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 134 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: teledyski i videoclipy o Wing Chun
Powalasz mnie swoja przenikliwoscia umyslu :rofl: Skad wiesz ze tylko tego posta pisalem przez 85 minut? Kasliwy jezyk to ty masz - zebys ty tam swoich uczniow w Ameryce nauczal tak blyskotliwie jak sie czesto wypowiadasz :)
A pisz sobie - ja juz na pewno nie bede odpowiadal bo temat mozna ciagnac w nieskonczonosc - zwlaszcza teoretyzujac a mi to tak sie sklada nie jest potrzebne. Swoje wiem 8)
I wiem, ze to co napisalem na pewno sie sprawdza - czy ci sie podoba czy nie. Sam osobiscie testowalem roznego rodzaju uderzenia na czlowieku ktory cwiczy WT (i bynajmniej nie w taki sposob jak to pokazywales w swym klipie :rofl: ), ktory jest w tym niezly - a wariant z zacisnieta piescia? Coz - jak chcesz to sobie cwicz - chodzilo mi tylko o to, zebys nie krytykowal czegos o czym nie masz zielonego pojecia - tak to wyglada z klipu i kazdy kto choc troche cwiczyl WT lub probowal uderzac osobe ktora WT cwiczy i jest w tym dobra - wie o czym mowa.
Takze skrec tego swojego posta - a uzytkownicy forum sobie przeczytaja: twoj i moj - i sami wyciagna sobie wnioski
Amen
  • 0

budo_vingdragon
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 2334 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:z chinskiej dzielnicy

Napisano Ponad rok temu

Re: teledyski i videoclipy o Wing Chun
spoko, nie naciagam Cie na dalsza rozmowe skoro nie chcesz.

Ja w kazdym razie krytykuje i bede krytykowal wszystkich idiotow, ktorzy mowia o realnej walce uzywajac nieskutecznych technik Yong Chun !

Dzieki nim dobre imie systemu Weng Chun jak i jego odmian jest zdrowo nadszarpniete. To wlasnie potepiam bo smieja sie: zapasnicy, bokserzy, ludzie z BJJ i inni ktorzy maja stycznosc z realnymi walkami. :twisted:
  • 0

budo_flash
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 134 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: teledyski i videoclipy o Wing Chun
Ja cie nie krytykuje - masz swoj Weng Chun i sobie cwiczysz. OK. Mozesz go rowniez popularyzowac. Nie wypowiadam sie na temat WeC z tego powodu ze go nie znam i czym sie istotowo rozni od WT.
Jesli chodzi o tansau - ja nie pisalem nigdzie o jego zastosowaniu ale o wykonaniu samego tansau bo o tym byla mowa w klipie. W 99% brak dzialania technik we wszystkich systemach spowodowany nie jest zla technika tylko brakiem koordynacji ciala i brakiem uderzenia calym cialem (tak jak ma to miejsce w xing yi, bagua, bajiquan) tworzacym impet uderzenia. Takze krytykowanie - mowienie co dziala a co nie, co sie sprawdza to mozna mowic na swoim przykladzie - widocznie w twoim przypadku sie nie sprawdzalo i rzuciles WT w diably szukajac czegos innego - moze po prostu spodobal sie ci WeC - spotkales kogos kto znal ten styl i zaczales cwiczyc.
Nie zapominajmy o jednej rzeczy - istota WT jest glownie uderzenie a nie blokowanie - blokowanie to rzecz drugorzedna - najpierw cios - potem ewentualnie blok (np. paksau z usau na srodku druga reka). Takze rozwodzenie sie czy ktos robi taki tansau czy owaki - mija sie z celem choc niuanse zawsze beda istniec.
Najwazniejsze jest zeby nie dac sie pobic w stojce i pozwolic na sprowadzenie do parteru - bo kungfu nie moze sobie pozwolic na sprowadzenie do parteru zwlaszcza na ulicy (MMA juz dopuszcza taki wariant). W pierwszym i drugim przypadku probujac blokowac raczej sukcesu sie nie osiagnie.
Piszesz ze zapasnicy sie smieja. A niech se sie smieja. Smiech to zdrowie. A problem z zapasnikami i BJJowcami lepiej na forum nie ruszac - to nie najlepszy pomysl 8) - i obrona przed atakiem na nogi i obalania w WT to zupelnie inna para kaloszy
pozdrawiam
  • 0

budo_vingdragon
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 2334 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:z chinskiej dzielnicy

Napisano Ponad rok temu

Re: teledyski i videoclipy o Wing Chun
u mnie jest 23.25 ziewam juz nie chce mi sie jeszcze spac wiec skrobne posta bo...

Nie zapominajmy o jednej rzeczy - istota WT jest glownie uderzenie a nie blokowanie - blokowanie to rzecz drugorzedna - najpierw cios - potem ewentualnie blok

...podobno WT wywodzi sie od kobiety - OD KOBIETY!!! :roll: ...

Najwazniejsze jest zeby nie dac sie pobic w stojce i pozwolic na sprowadzenie do parteru - bo kungfu nie moze sobie pozwolic na sprowadzenie do parteru zwlaszcza na ulicy (MMA juz dopuszcza taki wariant). W pierwszym i drugim przypadku probujac blokowac raczej sukcesu sie nie osiagnie


... no tak bo WT wymyslila kobieta :D ...

Piszesz ze zapasnicy sie smieja. A niech se sie smieja. Smiech to zdrowie. A problem z zapasnikami i BJJowcami lepiej na forum nie ruszac - to nie najlepszy pomysl 8) - i obrona przed atakiem na nogi i obalania w WT to zupelnie inna para kaloszy


... i techniki, ktore ta kobieta stosuje maja powalic silniejszego od niej chlopa poklon :rofl:

WT na WT oczywiscie ma swoje smiertelne sposoby - i one tam dzialaja. gorzej gdy spotkamy zapasnika - lepiej go nie ruszac - hahahahahaha

skoro o wilku mowa to polecam te 2 krotkie filmiki ze zlotu jako wstep do dalszej dyskusji na temat skutecznych technik WT

[link widoczny dla zalogowanych Użytkowników]
[link widoczny dla zalogowanych Użytkowników]
  • 0

budo_wingtsun
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 667 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Poznań

Napisano Ponad rok temu

Re: teledyski i videoclipy o Wing Chun
[quote] 0:33 - tu nastepuje demonstracja tansau z zacisnieta piescia. Tak - tutaj niby ten tansau dziala. A dlaczego? Bo tutaj uderzasz go wlasnie w twarz czego we wczesniejszej demonstracji z tansau otwartym nie robiles. I to jest wlasnie manipulacja! [/quote]

nie – to nie jest zadna manipulacja. Zacisnieta piesc jest lepszym blokiem niz wspomniany tansao. Z tym ze aby zrozumiec o czym mowie trzeba naprawde znac zasady systemu. Twoj tok myslenia jak widze nadal jest klasyczny i oparty na szablonach. Slyszales kiedys o zasadzie jednoczesnosci obrony i ataku? [/quote]

Ving ale u Ciebie atak jest PO obronie z tymże wykonany tą samą ręką
żeby był JEDNOCZESNY musiałbyć bić drugą ręką w trakcie albo użyc ciosu jako obrony (np klinowego)

[quote][quote] juz na pierwszy rzut oka widze ze z takimi umiejetnosciami i taka koordynacja na ulicy to bedzie albo jednostrzalowiec albo bedzie walil na chama i wygra - ale nie technika WT - co wlasnie w wielu sekcjach KF widac gdy ktos probuje uderzac mocniej - gubi sie technika [/quote]

wlasnie! Tu prawde powiadasz bo techniki Yong Chun na ulice sie nie nadaja. Nie pomaga nawet wieloletni staz treningowy oraz szybkosc. W realu wykonasz zupelnie inne rzeczy niz te, ktore poznales na treningu – stad moj opis [/quote]

to zależy od metodyki ćwiczeń, niewszędize tak jest jak piszesz

[quote]Hahaha,

a slyszales o zasadzie rownoczesnosci obrony i ataku? Pytam poraz drugi
[/quote]

jak wyzej

poza tym ja jestem zadwolony z pokazówki Vinga - miło jest poznać czyjś inny punkt widzenia
  • 0

budo_wingtsun
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 667 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Poznań

Napisano Ponad rok temu

Re: teledyski i videoclipy o Wing Chun
:) :) :) :) :) :) :) :)
zabawne są te filmiki :) )))
  • 0

budo_vingdragon
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 2334 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:z chinskiej dzielnicy

Napisano Ponad rok temu

Re: teledyski i videoclipy o Wing Chun

żeby był JEDNOCZESNY musiałbyć bić drugą ręką w trakcie

hahahaha, wiedzialem ze tak odpowiesz :lol: :lol: :lol: na wejscie w noge przednia powiesz, ze uzywasz kopniecia prostego lub lokcia w kregoslup, tak?

bo techniki Yong Chun na ulice sie nie nadaja. Nie pomaga nawet wieloletni staz treningowy oraz szybkosc. W realu wykonasz zupelnie inne rzeczy niz te, ktore poznales na treningu stad moj opis


to zależy od metodyki ćwiczeń, niewszędize tak jest jak piszesz

nie wszedzie to znaczy gdzie?

zabawne są te filmiki :)

:shocked!: i dla mnie juz wszystko jasne. nie dziwcie sie wiec Tsailifo i nie dziwcie sie tez ludziom z BJJ.

Cwiczycie styl WT, robcie to, jak najbardziej ale nie dajcie sobie wciskac kitow zeby potem sprzedac je laikom bo szkodzicie sobie jak i calemu srodowisku! Mowi to Wam stary ale doswiadczony wujek VingDragon ;)
  • 0

budo_tsailifo
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 2580 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Szczecin

Napisano Ponad rok temu

Re: teledyski i videoclipy o Wing Chun
VD... przecież to niepojęte co mówisz :) jeszcze nas zaczną podejrzewać o konszachty z BJJ :)
  • 0

budo_vingdragon
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 2334 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:z chinskiej dzielnicy

Napisano Ponad rok temu

Re: teledyski i videoclipy o Wing Chun
eeeech, szkoda gadac :X
  • 0

budo_flash
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 134 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: teledyski i videoclipy o Wing Chun

:) :) :) :) :) :) :) :)
zabawne są te filmiki :) )))

Popieram :rofl:
Tylko o czym tu dyskutowac??? :)
Chyba Ving Dragon ma kolejny problem.
  • 0

budo_vingdragon
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 2334 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:z chinskiej dzielnicy

Napisano Ponad rok temu

Re: teledyski i videoclipy o Wing Chun

Tylko o czym tu dyskutowac??? :) Chyba Ving Dragon ma kolejny problem

VujekDragon nie ma zadnych :) wyleczylem sie juz z chorego WT

problem w tym, ze do Was nic nie dociera o czym sie mowi i pisze.
  • 0

budo_vingdragon
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 2334 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:z chinskiej dzielnicy

Napisano Ponad rok temu

Re: teledyski i videoclipy o Wing Chun
wracamy do tematu klipow o Yong chun i nie tylko

ponizej nastepny przyklad:

zastosowanie biu sao przeciwko podwojnym uderzeniom:

[link widoczny dla zalogowanych Użytkowników]
  • 0


Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych

Ikona FaceBook

10 następnych tematów

Plany treningowe i dietetyczne
 

Forum: 2002 : 2003 : 2004 : 2005 : 2006 : 2007 : 2008 : 2009 : 2010 : 2011 : 2012 : 2013 : 2014 : 2015 : 2016 : 2017 : 2018 : 2019 : 2020 : 2021 : 2022 : 2023 : 2024