Skocz do zawartości


Zdjęcie

teledyski i videoclipy o Wing Chun


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
716 odpowiedzi w tym temacie

budo_vingdragon
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 2334 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:z chinskiej dzielnicy

Napisano Ponad rok temu

Re: teledyski i videoclipy o Wing Chun

Moje podejście do technik "czunowych" jest raczej w projekcji trajektorii ruchu i możliwości jej wielowariantowego wykorzystania niz mówienia że jest to blok taki czy inny

Guardek mozesz to powtorzyc inaczej? bo nie nadazam :lol:
  • 0

budo_guardian
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 454 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:RP(o)land

Napisano Ponad rok temu

Re: teledyski i videoclipy o Wing Chun
VingiDingi, kto jak kto ale Ty powinienes najszybciej "nadążać" :D Temat nie jest nowy i urealnianie "czunowa" do rzeczywistości gwailo to robota "od zawsze".
Jak pamietasz nasze młode lata, zawsze byłem zwolennikiem realnosci fizkulturnej niz tradycji w calym tym porzadku na "b" związanym ze sztukami walki i kungfu.
Ciesze się że Ty w koncu z tego wyrosłeś i od paru latek głosisz to szeroko i głeboko :-) (poza tym skrzywieniem weng chun the best of all)
Co do zapisu tekstowego, fakt, troche walnąłem "nowomową partyjną" ala LeoncieToncie.
Generalnie, nie przywiązuję zbyt wielkiej wagi do tego co jest rozumiane jako taka lub inna technika blokująca czy uderzająca, moje rozumienie -jest to ruch o okreslonej trajektorii (przebiegu ruchu) i mozna go wykorzystać wielowariantowo, zarówno jako technikę "blokującą", "uderzającą", "dzwigniową", "obalająca", "rzutową" i jaką tam sobie jeszcze wymyslimy, warunkuje to sytuacja w jakiej się znaleźlismy.
Nie zmieniłem tu poglądów od czasu jak z czunowa poszedłem w kierunku combatowskim, czyli praktycznie od ok. 15 lat.
Dla mnie czunowo jest przede wszystkim zbiorem naturalnych i instyntownych "ruchów", cała reszta jest indywidualnym wyborem i dostosowaniem w zalezności od gabarytów i psychiki oraz ewentualnych "teoretycznych rozwazań" o dystansie czyli opowieści z mchu i paproci jak wygląda walka.
Zreszta te poglądy juz wyartykulowałem na tym forum kilkakrotnie, wiec dam spokój z tymi wywodami.
  • 0

budo_wingtsun
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 667 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Poznań

Napisano Ponad rok temu

Re: teledyski i videoclipy o Wing Chun
po pierwsze - bokserzy to chetniej uderzaja od razu prosto w twrarz - a na prostego WT w swojej ofercie ma klinowy cios prosty

secundo - to mialo być pokazana zasada działania tan sao, a nie udowodnienie ze jest skuteczny

po wtóre - Guardian - ten tan sao nie odchyla kąta ciosu! (przynajmniej ten) on sluzy do kontroli...

jakie Wy chcecie filmiki? z walk? czy pokazowe? bo jezeli chodzi o pokazowe to oczywiscie zawsze mozna sie przyczepic ze potem idzie nastepnych strzał... tak samo jak w wypadku tan sao Vinga można zrobić chuen sao i kop jarn (lokietek z gory na dół), oczywiście mozna się bronić odpowidnio spreparowanym bong sao, lub innym łokciem, lub ... chodzi mi tylko o pokazanie "jak wygląda jeden z modelowych tan sao",

" poza tym nalezy wziąć pod uwage szybkośc powrotu reki uderzającej do gardy (czy tam pozycji wyjściowej) (...)"
1. tan sao jest uzywany w momencie gdy cios idzie do przodu
2. tan sao i kontrujacy cios powinny być jak najbardziej rownoczesne
3. czyli ręka nie zdąży wrócić do gardy - bo cios kontrujacy nastepuje w momencie kiedy cios przeciwnika porusza się jeszcze w przód
  • 0

budo_wingtsun
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 667 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Poznań

Napisano Ponad rok temu

Re: teledyski i videoclipy o Wing Chun

Generalnie, nie przywiązuję zbyt wielkiej wagi do tego co jest rozumiane jako taka lub inna technika blokująca czy uderzająca, moje rozumienie -jest to ruch o okreslonej trajektorii (przebiegu ruchu) i mozna go wykorzystać wielowariantowo, zarówno jako technikę "blokującą", "uderzającą", "dzwigniową", "obalająca", "rzutową" i jaką tam sobie jeszcze wymyslimy, warunkuje to sytuacja w jakiej się znaleźlismy.


tak na margienesie wiekszosc technik w WT i pewnie w innych czunach jest uzywana w roznych zastosowaniach jako fragmenty dźwigni/łamania, uderzenia, bloku itd. więc nie jest to cecha combatów only ;)

zresztą już ktoś się z nas (WT) nabijał ze jestesmy combat-kunfu więc może masz racje :)
  • 0

budo_vingdragon
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 2334 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:z chinskiej dzielnicy

Napisano Ponad rok temu

Re: teledyski i videoclipy o Wing Chun
WT nie rozumiesz,

skoro pokazujesz technike obrony przed ciosem przy pomocy tansao to znaczy ze tak tez uczysz. skoro jej uczysz to znaczy, ze ludzie ci wierza i tak cwicza.

nie interesuje mnie jakie bedzie zakonczenie tej techniki lub co po niej nastapi, mowie tylko, ze z mojego doswiadczenia wynika iz technika ta nie dziala, i gdybym ja tak uczyl to poprostu oszukiwalbym ludzi.

Guardian - doszedlem w koncu i wiem kim jestes :) twoje teorie nie zwiazane byly nigdy z tradycjami YongChun a raczej z teoriami Brucea Lee i stylu JKD, oraz praca ktora wykonujesz, stad rozumiem twoje combatowe podejscie
  • 0

budo_vingdragon
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 2334 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:z chinskiej dzielnicy

Napisano Ponad rok temu

Re: teledyski i videoclipy o Wing Chun
nie wiem jak mozna uzywac tansao do kontroli ciosu w tym dystansie, poprostu nie wiem - to samobojstwo 8O
  • 0

budo_tsailifo
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 2580 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Szczecin

Napisano Ponad rok temu

Re: teledyski i videoclipy o Wing Chun

zresztą już ktoś się z nas (WT) nabijał ze jestesmy combat-kunfu więc może masz racje :)


Coraz częściej odnoszę wrażenie że faktycznie wzieli cie do tego WT ze wzgledu na twoje IQ
  • 0

budo_guardian
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 454 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:RP(o)land

Napisano Ponad rok temu

Re: teledyski i videoclipy o Wing Chun
WT nie zamierzam zbyt głęboko polemizowaćc, co do takiej, czy innej formy rozumienia tan sao i udowadniania wyższości Świat Bożego Narodzenia nad Wielkiej Nocy, odnoszę się jedynie do tej prezentacji i mojego jej rozumienia. Nie zamierzam też łapać za te, czy inne słówka w ramach procesu artykułowania myśli na papier (tu net).
Po prostu uważam, że należy swoje teoretyczne lub stylowe przemyślenia (przynajmniej w takiej formie pokazu, jaka została tu zademonstrowana, bowiem jej tempo i kierunek w wydaniu atakującego nasuwają mi raczej skojarzenia o próbie chwytu niż uderzenia :D ) przenieść na poziom praktyczności, czyli kontakt z realem i gościami, którzy biją naprawdę. Moje doświadczenie w tej mierze jest takie, iż czunowcy są skażeni czystym prostym bitym stylowo i wokół tego próbują znaleźć odpowiedź albo też są marnymi naśladowcami, jak to bije bokser, czy karateka czy inny kungfista, zamiast po prostu spróbować sparować i poszukać watpliwości wokół swej techniki i ... tyle.
Wariantowośc bicia prostego lub półprostego przez boksera jest naprawdę niesamowita i można się zdziwić jaką postać przyjmie w tym obszarze przysłowiowe tan sao.
Co do combatowskiego porównania, stosuję je raczej jako fakt wykreowania komercyjnego takiej "stylowości", bowiem zanim upowszechniły się kravmagi i wszelakiej maści combaty karate,kungfu, jujitsu i terefere kuku, uprzednio takie podejście mogło być nazywane "wingczunowym" (mam na myśli instynktowne reakcje i stosowanie naturalnych "poruszeń" ciała i kończyn, nie wymagających forsownych ćwiczeń dostosowujących, opartych o repertuar kilkunastu "technik" wielowariantowo kombinowanych niż multiserwis typu technika 123 na atak 321), hugh ...
  • 0

budo_guardian
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 454 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:RP(o)land

Napisano Ponad rok temu

Re: teledyski i videoclipy o Wing Chun
VD cieszę się że w końcu wykoncypowałeś "who I am" :) , chociaż mnie się wydawało, że kumasz od razu, widocznie 'stamtąd" zaciera się optyka, a co do mówienia na temat moich teorii to bym się powstrzymał, bo zwolennikiem teorii to ja nigdy nie byłem, a tylko racjonalności, rzeczywistości i praktyczności opartej o idee "czunowe" sprawdzane oko w oko na sali (i jeśli bozia i ślepy los życzy w realu), natomiast przyznaje Ci rację, jezeli masz na mysli tradycje YongChun w postaci intelektualnego bełkotu naśladującego dalekowschodnie zwyczaje, filozofie i pantalony.
  • 0

budo_vingdragon
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 2334 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:z chinskiej dzielnicy

Napisano Ponad rok temu

Re: teledyski i videoclipy o Wing Chun
no dobra, plik ktory wam wczesniej podalem byl zbyt poskracany.

[link widoczny dla zalogowanych Użytkowników]
  • 0

budo_vingdragon
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 2334 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:z chinskiej dzielnicy

Napisano Ponad rok temu

Re: teledyski i videoclipy o Wing Chun
wiesz, rozumiem ich w pewnym sensie bo tez bylem zaslepiony blaskiem mistrza i jego nieomylnych nauk. na moje wielkie szczescie obudzilem sie w pore i od jakiegos juz czasu mam zupelnie inne spojrzenie na to zjawisko. co do realnosci jak sam widzisz staram sie miec zdrowe podejscie :)
  • 0

budo_ryurayo
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 103 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:GlazGO

Napisano Ponad rok temu

Re: teledyski i videoclipy o Wing Chun
ogladajac ten filmik wydaje mi sie ze nie zadziala tan sao jako obrona przed ciosem prostym poniewaz jest wykonywany nieprawidlowo mam na mysli kierunek, ruch reki oraz calego ciala a takze moment zlapania kontaktu.
tan sao to nie "reka lustereczko"
  • 0

budo_vingdragon
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 2334 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:z chinskiej dzielnicy

Napisano Ponad rok temu

Re: teledyski i videoclipy o Wing Chun
techniki i ich zastosowania to odwieczny problem yongchunowcow, dlatego dobrze jest ze mamy takie forum. wiele ciekawych rzeczy mozna sie dowiedziec. :wink:
  • 0

budo_guardian
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 454 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:RP(o)land

Napisano Ponad rok temu

Re: teledyski i videoclipy o Wing Chun
VD, i chwała i potega na wieki, amen :paker: :D
a tak mimochodem, to zawsze przychodzi z wiekiem i doswiadczeniem 8) , a w młodych leciech zazwyczaj krytycyzm łapie sie po tym, jak facjatę ma sie pare razy przelakierowaną :box: , wtedy wszelkie sentymenty do prawd objawionych guru pryskaja jak bańka mydlana :drinking: , jesli kolejny raz masz wpajane że gostek jest jezusem martial arts.
Przy okazji, twoje teorie wengchunowe sa jak najbardziej jeetkunedowe 8)
  • 0

budo_vingdragon
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 2334 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:z chinskiej dzielnicy

Napisano Ponad rok temu

Re: teledyski i videoclipy o Wing Chun
bo gdyby Bruce znal Weng Chun to napewno by nie stworzyl JKD :P
  • 0

budo_wtc
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 178 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Wawa

Napisano Ponad rok temu

Re: teledyski i videoclipy o Wing Chun
no i fajowa dyskusja sie stworzyla 8)
guardian - popieram w 100 % poklon to co mowisz o czunowym podejsciu, czesto falszywym, dopoki zycie na zebach nie zweryfikuje :?
jak to pewien madry ktos o czunie powiedzial: "w stylu sa dwa rodzaje ruchow - proste i okrezne" :)
  • 0

budo_ryurayo
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 103 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:GlazGO

Napisano Ponad rok temu

Re: teledyski i videoclipy o Wing Chun
to samo mowia ving tsunowcy o tym ze nie stworzyl by innego stylu gdyby znal ten w/w pewnie tak samo mowia wing chunowcy, wing tsunowcy itd.
kazdy ma swoje ulubione techniki ktore najbardziej lubi uzywac i tak naprawde w stylu w ktorym cwiczy tworzy swoj wlasny styl przypasowany do wad i zalet wlasnego ciala.
  • 0

budo_vingdragon
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 2334 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:z chinskiej dzielnicy

Napisano Ponad rok temu

Re: teledyski i videoclipy o Wing Chun
to prawda :-)
  • 0

budo_flash
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 134 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: teledyski i videoclipy o Wing Chun

no dobra, plik ktory wam wczesniej podalem byl zbyt poskracany.

[link widoczny dla zalogowanych Użytkowników]


:X
Polsce gratulujemy Zywca
Stanom Zjednoczonym gratulujemy Ving Dragona :)
  • 0

budo_vingdragon
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 2334 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:z chinskiej dzielnicy

Napisano Ponad rok temu

Re: teledyski i videoclipy o Wing Chun
dziekuje, dziekuje :D
  • 0


Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych

Ikona FaceBook

10 następnych tematów

Plany treningowe i dietetyczne
 

Forum: 2002 : 2003 : 2004 : 2005 : 2006 : 2007 : 2008 : 2009 : 2010 : 2011 : 2012 : 2013 : 2014 : 2015 : 2016 : 2017 : 2018 : 2019 : 2020 : 2021 : 2022 : 2023 : 2024