Skocz do zawartości


Zdjęcie

Nieporozumienie ???


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
83 odpowiedzi w tym temacie

budo_dzikki
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1335 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Nieporozumienie ???
Natknalem sie na taki oto kwiatek na stronie [link widoczny dla zalogowanych Użytkowników]

Należy też zwrócić uwagę na sztuki walki i style które NIE NADAJĄ się do walki wręcz.
Przykłady: aikido (w ogóle ta sztuka nadaje się do odpoczynku), kendo, kyudo, taekwon-do (sportowe!), kung-fu (np. styl modliszki), ju-jitsu (nie brazylijskie, tylko zwykłe) itp. Oczywiscie osoby cwiczące którys z wymienionych powiedzą: nieprawda, nasza sztuka walki jest "da best" - ale prawda leży gdzie indziej. Bardzo wiele zależy też od trenera danej sztuki walki czy systemu => np. sekcja Taekwon-do w Szczecinie prowadzona przez Grzegorza Puzonia IV dan - jest jedną z lepszych w Polsce. Co ciekawe na treningach jest cwiczona np. walka w parterze!

Przykład 2: byłem na kilku treningach aikido i kung-fu oraz ju-jitsu (tu trenowałem około roku) - z ciekawosci, po kilka razy w różnych sekcjach.Uznałem, że sporty te nadają się do ... odpoczynku i rekreacji, NIE do walki!! Tym bardziej nie nadają się do samoobrony (mimo, iż np. aikido tak się reklamuje) - chyba że ktos cwiczy powiedzmy 8 - 10 lat - _być może_ (choć to wątpliwe) wtedy cos wyniesie z treningu.


Intrygujace... zastanawiajace... hmm...
Mialem przyjemnosc trenowania z kilkoma ludzmi z ju-jitsu... bhaa.. z jednym wciaz trenuje i jakos nie zauwazylem by to co przedstawiaja nie nadawalo sie do obrony przed napascia.
I szczerze sie przyznam, ze po pobycie na jednych zajeciach goscinnie moge smialo stwierdzic, ze na sekcji ju-jitsu zajecia prowadzone sa w zdecydowanie kierunku malo rekreacyjnym a zdecydowanie dajacym popalic. I jakos nie zauwazylem na nich by to co bylo przekazywanie nie bylo dobre do zastosowania na ulice.

Pisze to sam nie trenujac ju-jitsu jakby co ...
  • 0

budo_^hast^
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 3373 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Sopot

Napisano Ponad rok temu

Re: Nieporozumienie ???
Nuu wpierw pisze autor wyraznie co sie do walki nie nadaje a zaraz potem podaje przyklad jakiegos goscia co zadaje klam jego stwierdzeniu. Ciut mala niekonsekwencja.
Widac autor z jakis konkrentych powodow chec sie przypodobac danemu trenerowi - trenowal u niego ?
Kolejny odtworczy material powielajacy tzw. obiegowe opinie. strata czasu.
  • 0

budo_combat
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 3360 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Nieporozumienie ???

Intrygujace... zastanawiajace... hmm...
Mialem przyjemnosc trenowania z kilkoma ludzmi z ju-jitsu...


Powinienem dodać niektóre sekcje... Ogólnie to poziomy są różne, jednak część sekcji bardziej przypomina aikido niż JJ -stąd te uwagi... A aikido - jakie jest - każdy widzi... - patrz wątek w "Ulicy".

Np. w tej sekcji co trenowałem (Lublin 95'/ 96') mało było elementów na ulicę - za to dziesiątki padów, przewrotów, jakieś marne uniki przed uderzeniem z zejściem "w dół" ciałem oraz kontrą. Sparowałem też z gościem co trenował JJ dość długo - nie pokazał nic specjalnego...

bhaa.. z jednym wciaz trenuje i jakos nie zauwazylem by to co przedstawiaja nie nadawalo sie do obrony przed napascia.


Hmm - bardziej chodziło o walkę wręcz :)

I szczerze sie przyznam, ze po pobycie na jednych zajeciach goscinnie moge smialo stwierdzic, ze na sekcji ju-jitsu zajecia prowadzone sa w zdecydowanie kierunku malo rekreacyjnym a zdecydowanie dajacym popalic. I jakos nie zauwazylem na nich by to co bylo przekazywanie nie bylo dobre do zastosowania na ulice.

Pisze to sam nie trenujac ju-jitsu jakby co ...


Zacytuję tu kawałek z listu Martiusa

Ogolnie w kazdym systemie techniki sa podobne w szczegolnosci z samoobrony kwestia tylko jak kto jaka technike wykonuje.

Ju-jitsu co szkola to inne techniki chociaz podobne niektore wiec ciezko powiedziec jakie sa podstawowe techniki.

Jedno JJ jest bardziej podobne do aikido inne do krawmagi a inne jeszcze do judo czy karate.

A o publikacje na ten temat ciezko - czesciej publikacje wyda oszolom ktory jest teoretykiem od walki niz prawdziwy fachowiec bo ci zajmuja sie wiecej treningiem.

Kazdy program samoobrony czy tez w wiekszosci samoobrona np w karate, tkd czy innych systemach oparta jest na technikach ktore sa zaczerpniete z jj ale nie ma pozycji wydanej w ktorej mieszca sie wszystkie techniki i niestety raczej nigdy nie bedzie. JJ jest zbyt zroznicowane - dlatego zawsze bedzie ale nigdy nie bedzie jakos niesamowicie popularne


  • 0

budo_combat
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 3360 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Nieporozumienie ???

Nuu wpierw pisze autor wyraznie co sie do walki nie nadaje a zaraz potem podaje przyklad jakiegos goscia co zadaje klam jego stwierdzeniu. Ciut mala niekonsekwencja.


Właśnie przykład rozrzutu jakości i typu treningu...

Widac autor z jakis konkrentych powodow chec sie przypodobac danemu trenerowi - trenowal u niego ?
.


Tak trenował - i co mogę powiedzieć w Taekwon-do TEŻ jest wiele sekcji nie na ulicę, ta podana jako przykład jednej z ciekawszych...
  • 0

budo_combat
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 3360 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Nieporozumienie ???

Nuu wpierw pisze autor wyraznie co sie do walki nie nadaje


Powinieneś zwrócić uwagę na NAWIAS taekwon-do (sportowe!),

To miałem na myśli :lol: :roll:
  • 0

budo_dzikki
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1335 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Nieporozumienie ???
Wlasnie dlatego Combat nalezy pisac z odpowiednimi dopisami...
Przedstawiajac kwestie jako "ju-jitsu" jest do dupy nie prezentujesz sie i swoich pogladow z dobrej strony.
Wiem.. wiem, ze niektore szkoly prezentuja kiepski poziom ale to nie oznacza, ze tak jest wszedzie. To, ze jakas sekcja nie ma dopisku combat ju-jitsu nie oznacza wylacznie zabawy z turlaniem.
Trener - trener jest wazny.
A tak wogole - Combat - badzmy szczerzy - czy uwazasz, ze z totalnej pierdoly i nieudacznika, ktory potrafi obsrac sobie glowe siedzac na kiblu krav-maga czy tez inny system zrobi wojownika ?
Ty tez mozesz sie zdziwic, gdy zobaczy osoby laczace techniki tkd z aikido, ktore wtedy nabieraja zupelnie innego zastosowania.

A co do cytatu Martiusa - czyz nie jest to wlasnie kontrargument do tego co zamiesciles u siebie na stronie ??
  • 0

budo_combat
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 3360 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Nieporozumienie ???

Wlasnie dlatego Combat nalezy pisac z odpowiednimi dopisami...


Szkoda, że dopiero teraz zwróciłeś na to uwagę :)

Już dopisałem co nieco...

Przedstawiajac kwestie jako "ju-jitsu" jest do dupy nie prezentujesz sie i swoich pogladow z dobrej strony.


Tak nie napisałem - dosłownie :) :wink:

Wiem.. wiem, ze niektore szkoly prezentuja kiepski poziom ale to nie oznacza, ze tak jest wszedzie. To, ze jakas sekcja nie ma dopisku combat ju-jitsu nie oznacza wylacznie zabawy z turlaniem.
Trener - trener jest wazny.


:) Taak.

A tak wogole - Combat - badzmy szczerzy - czy uwazasz, ze z totalnej pierdoly i nieudacznika, ktory potrafi obsrac sobie glowe siedzac na kiblu krav-maga czy tez inny system zrobi wojownika ?


Ciekawe, to samo przyznał jeden z wyższych stopniem instruktorów krav-maga... :lol:

Ty tez mozesz sie zdziwic, gdy zobaczy osoby laczace techniki tkd z aikido, ktore wtedy nabieraja zupelnie innego zastosowania.


? Ciekawe - chciałbym to zobaczyć...

A co do cytatu Martiusa - czyz nie jest to wlasnie kontrargument do tego co zamiesciles u siebie na stronie ??


Tak - częściowo...

Ok więc poprawiony fragment wygląda tak:

Uwaga: są sekcje sztuk walki tzw. rekreacyjne! Czym się one charakteryzują? Otóż pomimo cwiczenia w takiej sekcji, nie wyniesie się dużo z treningu. Potwierdzą to prowadzący sekcje w których CHCE się cos osiągnąć - inni myslą tak - pobiegamy, pokopiemy w powietrze i będzie fajnie - czy ktos ma się czegos nauczyć czy nie - to już nieważne.

Należy też zwrócić uwagę na sztuki walki i style które NIE NADAJĄ się do walki wręcz (w wykonaniu określonej sekcji czy wersji danej sztuki walki np. sportowej). Przykłady: aikido (w ogóle ta sztuka nadaje się do odpoczynku), kendo (kto nosi miecz?), kyudo (kto nosi łuk?), taekwon-do (*sportowe!* - co na ulicy po "dziurawej gardzie i wysokich, obszernych kopnięciach?), kung-fu (np. styl modliszki - choć być może są dobre sekcje), ju-jitsu (nie brazylijskie, tylko zwykłe) itp. Rozrzut tego, co trenuje się w danej sekcji w porównaniu z innymi może być ogromny... (tu zawarte są jedynie obserwacje *niektórych* sekcji oraz ludzi którzy trenowali daną MA długi czas). Trenujący ju-jitsu w dobrych sekcjach nie powinni się oburzać :P

Oczywiscie osoby cwiczące którys z wymienionych powiedzą: nieprawda, nasza sztuka walki jest "da best" - ale prawda leży gdzie indziej. Bardzo wiele zależy też od trenera danej sztuki walki czy systemu => np. sekcja Taekwon-do w Szczecinie prowadzona przez Grzegorza Puzonia IV dan - jest jedną z lepszych w Polsce. Co ciekawe na treningach jest cwiczona np. walka w parterze! W innym sekcjach TKD jest rekreacyjne - nie bojowe... To uświadamia rozrzut tego, co się trenuje w teoretycznie - tej samej sztuce walki...

Przykład 2: byłem na kilku treningach aikido i kung-fu oraz ju-jitsu (tu trenowałem około roku) - z ciekawosci, po kilka razy w różnych sekcjach.Uznałem, że sporty te nadają się do ... odpoczynku i rekreacji (w wydaniu *niektórych* sekcji i trenerów), NIE do walki!! Tym bardziej nie nadają się do samoobrony (mimo, iż np. aikido tak się reklamuje) - chyba że ktos cwiczy powiedzmy 8 - 10 lat - _być może_ (choć to wątpliwe) wtedy cos wyniesie z treningu. W przypadku ju-jitsu może być różnie - ktoś może trafić do dobrej sekcji albo do gorszej. W wykonaniu niektórych sekcji ju-jitsu przypomina bardziej aikido...
  • 0

budo_dzikki
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1335 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Nieporozumienie ???
Widzisz Combat ... i moga byc z ciebie ludzie.
Jeszcze troche bys doszlifowal i bylo by cacy ale juz nie bede trul ci dupy.
Jeszcze zaakceptujesz, ze w przypadku kendo, kyudo to kultywacja tradycji oraz sztuka dla sztuki i bedzie dobrze.

Co do zauwazania ostatnio dopiero mam czas by wiecej w sieci siedziec.
Ale jak bedzie mi sie chcialo do czegos przypieprzyc to sie przypieprze.
  • 0

budo_aiki
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 3625 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Nieporozumienie ???
no coz.. wlasne zdanie mozna miec.. i nie ma co z tym dyskutowac.
A to czy jakas MA nadaje sie do walki na ulice czy nie.. hmm sądze,ze to niski poziom umysłowy autora.. chyba ( pisze chyba , bo nie znam wszystskich MA) wszstkie sekscje MA zapraszaja na treniengi ale nei mówia,ze bedziesz świetny na ulicy. Cos mi tu nie pasuje.
Skutacznośc jest zawsze dyskusyjna i sa to dyskusje na poziomie akademickim, bo wiadomo,ze liczy się człowiek a nie styl.
Podejrzewam ,ze stronke zrobil jakis dzieciak, ktory jest zfasynowany armią i gania w wojskowych ciuchach.
Troche mnie rozbawil dział Blokowanie.. hmm.. 217.97.174.66 o chyba adres tepsy jak sie dzwoni na public number.. ale moge sie mylic.
Coz jeszcze? no jeszcze to ,ze o ile zamierzeniem strony byl zamysł marketingowy , no to jest nieladne zachowanie.. na poziomie strony Wiesia Komórki..
  • 0

budo_aiki
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 3625 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Nieporozumienie ???
aha.. jak ktos sie zna to niech zajrzy w source.. same perelki!
Do góry

budo_combat
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 3360 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Nieporozumienie ???

aha.. jak ktos sie zna to niech zajrzy w source.. same perelki!
Do góry


budo_combat
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 3360 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Nieporozumienie ???

A to czy jakas MA nadaje sie do walki na ulice czy nie..


Nie ma tam wprost napisane o ulicy...

hmm sądze,ze to niski poziom umysłowy autora.. chyba ( pisze chyba , bo nie znam wszystskich MA) wszstkie sekscje MA zapraszaja na treniengi ale nei mówia,ze bedziesz świetny na ulicy. Cos mi tu nie pasuje.


Za to np. aikido autentycznie reklamuje się jako SAMOOBRONA...

W innym miejscu zaznaczam:

NIGDY nie należy zapominać, że tak naprawdę żadna sztuka walki nie jest przeznaczona do walki ulicznej. Na ulicy w przypadku więcej niż jednego przeciwnika - w ogóle mało co się sprawdza (nie ma znaczenia czy mówimy o tradycyjnych MA czy combatach). Z punktu widzenia realności najlepiej nosić narzędzia - których opanowanie także powinno być perfekcyjne. To także rodzaj sztuki walki...


Skutacznośc jest zawsze dyskusyjna i sa to dyskusje na poziomie akademickim, bo wiadomo,ze liczy się człowiek a nie styl.


Nie całkiem. Osobno o tym obszernie napisałem...


Podejrzewam ,ze stronke zrobil jakis dzieciak, ktory jest zfasynowany armią i gania w wojskowych ciuchach.


??? :lol: :lol: :lol:

Ale gościu tu przegiąłeś :wink: 8) :lol: Ciuchy wojskowe - nie mogę :lol:

Zafasycynowany armią - chyba nie doczytałeś WWW :lol:

Troche mnie rozbawil dział Blokowanie.. hmm.. 217.97.174.66 o chyba adres tepsy jak sie dzwoni na public number.. ale moge sie mylic.


??? Co to ma do rzeczy?

no jeszcze to ,ze o ile zamierzeniem strony byl zamysł marketingowy , no to jest nieladne zachowanie.. na poziomie strony Wiesia Komórki..


:lol: :lol: :lol: Nie to nie marketing - ale opinie wynikające z obserwacji i praktyki... Krytykuję wszystko bo nic nie jest doskonałe - :wink: ale aikido (i właśnie niektóre sekcje JJ, kung-fu które spotkałem) to już przegięcie...
  • 0

budo_combat
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 3360 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Nieporozumienie ???

Widzisz Combat ... i moga byc z ciebie ludzie..


Widzisz dzikki - z ciebie też :lol:

Jeszcze troche bys doszlifowal i bylo by cacy ale juz nie bede trul ci dupy.
Jeszcze zaakceptujesz, ze w przypadku kendo, kyudo to kultywacja tradycji oraz sztuka dla sztuki i bedzie dobrze.


Zgadzam się w zupełności.

Co do zauwazania ostatnio dopiero mam czas by wiecej w sieci siedziec.
Ale jak bedzie mi sie chcialo do czegos przypieprzyc to sie przypieprze.


Ok - jak coś forum, mail, GG do wyboru...
  • 0

budo_dzikki
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1335 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Nieporozumienie ???
Jako, ze i tak siedze na dupie to sie jeszcze dopieprze... poza tym glowa mnie boli.

Piszesz ...

Jesli cwiczysz w dobrej sekcji i długo (3-5 lat) daną sztukę walki (np. TKD) - być może poradzisz sobie na ulicy nawet nie dodając do niej kombatu (np. kravki) czy innych systemów.
Jesli cwiczysz MA- w stylu: "a mi się i tak nie chce" - zupełnie nie przykładając się do treningu - nawet poswięcając całe lata na wyszkolenie - pozostaniesz tak samo niewytrenowany!!

Czy nie sadzisz, ze KAZDY styl trenowany solidnie, z uporem, systematycznie przyniesie rezultat ?
Tak miedzy nami mowiac Combat ... co oznacza slowo PORADZIC SOBIE NA ULICY ? To przeciez suma czynnikow :
- technika
- opanowanie
- sprawnosc fizyczna
- determinacja
itp itd

Poza tym podajesz bardzo niepoprawne wnioski mowiac :

W samym Szczecinie są 3 sekcje Taekwon-do ITF. Najlepsza jest oczywiscie Grzegorza Puzonia => wystarczy pójsć, potrenować i już wiadomo dlaczego! Po treningach w jednej sekcji (np. "Tornado") możesz wygrać z wieloma przeciwnikami, a po treningach w innej dostaniesz od byle leszcza. Tak niestety to wygląda. Trener musi być fachowcem.

Naprawde ?? To znaczy, ze jak pojde do sekcji Tornado to zostane wymiataczem ze hoo hoo ?? Potem radosnie mowisz o wadach sportowego TKD i innych rzeczach.

Potem zas nadchodzi strach :

Generalnie: tylko krav-maga i inne systemy kombat oferują skuteczne techniki obrony przed nożem (tylko w przypadku początkującego - więcej na ten temat) czy pałką, łomem, bagnetem itp. (znowu: o ile trenuje się w dobrej sekcji kombatu, na dobrym poziomie i z atrapami noża, pałki itp.) oraz techniki walki w bliskim kontakcie, parterze.

Zapraszam wiec do Warszawy - nie odmawiam nikomu - sparing z atrapami bez ochraniaczy. Obawiam sie jednak, ze to sie jednak tak nie da... chyba, ze machnieciami w stylu zwolnionego cepa.

A na kung-fu sie uwziales...

Nie jest prawda, że wszystkie sztuki walki sa równie skuteczne. Np. kung-fu (styl modliszki) zdecydowanie stoi poniżej poziomu TKD ITF, podobnie w przypadku aikido!

Pamietaj z kung fu w Polsce jest taka sprawa - jedne kluby przedkladaja forme ponad tresc ale sa i takie, ktorym kontakt nie jest obcy. Mozn sie oszukac.

Jedno co jest pozytywne w tym co podajesz, ze chociaz przypominasz o dodawaniu do krav-magi jakiegos podloza.
  • 0

budo_combat
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 3360 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Nieporozumienie ???

Czy nie sadzisz, ze KAZDY styl trenowany solidnie, z uporem, systematycznie przyniesie rezultat ?


Hmm - właśnie nie każdy - ale wiele tak. Zależy też jaki rezultat...

Tak miedzy nami mowiac Combat ... co oznacza slowo PORADZIC SOBIE NA ULICY ? To przeciez suma czynnikow :
- technika
- opanowanie
- sprawnosc fizyczna
- determinacja
itp itd


Zgadzam się... Dlatego dodałem słówko BYC MOZE (sobie poradzisz) 8)

Naprawde ?? To znaczy, ze jak pojde do sekcji Tornado to zostane wymiataczem ze hoo hoo ??


Chodzi o to że prędzej niż w przypadku innych, lightowych sekcji z lightowymi treningami... I znów BYC MOZE...


Zapraszam wiec do Warszawy - nie odmawiam nikomu - sparing z atrapami bez ochraniaczy. Obawiam sie jednak, ze to sie jednak tak nie da... chyba, ze machnieciami w stylu zwolnionego cepa.


Zawsze lepiej coś mieć wytrenowane - niż nie mieć - zgodzisz się?
Poza tym nie pisałem czy techniki UNARMED czy ARMED (mam na myśli raczej tę drugą możliwość... - czyli mam w ręce kij, nóż, pistolet, gazrurkę :wink: , nunchako, łom itp. itd.)

A na kung-fu sie uwziales...


Hmm :?

Pamietaj z kung fu w Polsce jest taka sprawa - jedne kluby przedkladaja forme ponad tresc ale sa i takie, ktorym kontakt nie jest obcy. Mozn sie oszukac.


Jedno co jest pozytywne w tym co podajesz, ze chociaz przypominasz o dodawaniu do krav-magi jakiegos podloza.


Przypominam ale PISZE o alternatywach:

Albo:

1) podłoże i krav-maga jako uzupełnienie (co wydaje się bzdurą instruktorom krav-magi - mimo iż wielu przeszło do krav-maga z innych MA)...

2) krav-maga sama przez co najmniej 2-3 lata... (i znów słowo PRAWDOPODNIE dobrze się wyszkolisz...)
  • 0

budo_dzikki
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1335 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Nieporozumienie ???

Zawsze lepiej coś mieć wytrenowane - niż nie mieć - zgodzisz się?
Poza tym nie pisałem czy techniki UNARMED czy ARMED (mam na myśli raczej tę drugą możliwość... - czyli mam w ręce kij, nóż, pistolet, gazrurkę , nunchako, łom itp. itd.)

Jasne jasne... tylko ty to okresliles jako "skuteczne techniki obrony przed nozem czy palka, lomem, bagnetem itp" a to brzmi juz jak... bajka. Nie ma skutecznej obrony przed nozem - jest jakies tam prawdopodobienstwo wahajace sie od 25% do powiedzmy 50% (osobniki specjalnie uzdolnione, z dobrym refleksem i duzym doswiadczeniem itp). Chociaz i tak uwazam, ze daje za duzy margines...

A jesli juz masz w reku palke albo noz to juz jest cos innego - to nie obrona przed nozem - tu juz mowimy o ataku na atak. Tylko skojarz fakt, ktory potwierdzasz w innej czesci swojej strony - rzadko kiedy widzi sie fakt ataku nozem a jeszcze rzadziej ma sie okazje odeprzec taki atak przy pomocy narzedzia (dlatego wg mnei dobrze jest cos przy sobie miec ... jak juz nie pistolet to moze chociaz noz).
  • 0

budo_combat
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 3360 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Nieporozumienie ???

Nie ma skutecznej obrony przed nozem - jest jakies tam prawdopodobienstwo wahajace sie od 25% do powiedzmy 50% (osobniki specjalnie uzdolnione, z dobrym refleksem i duzym doswiadczeniem itp). Chociaz i tak uwazam, ze daje za duzy margines...


"oferują skuteczne techniki obrony przed nożem" (tylko w przypadku początkującego) - ano bo specjalnie zaznaczyłem że chodzi o początkującego - czyli gościa co nie ma dużego pojęcia...

Poza tym nie dopisałem tutaj 20 - 30 zastrzeżeń - w przypadku noża OBSZERNIE opisałem to w osobnym dziale...

Żaden system combat nie oferuje skutecznej obrony przed nożem, chyba że:

=> ma się gotową do użycia broń palną,

=> ma się gotowy do użycia karabin z doczepionym bagnetem (dzięki przewadze zasięgu - można wygrać walkę)

=> jest się w stanie szybko uciec,

=> ma się własny nóż, potrafi się nim walczyć i dopisze szczęscie,

=> Ma się "pod ręką" krzesło, kij czy coś czego można użyć (np. hełm wg Fairbairn'a),

=> można by dodać - przeciwnik jest początkujący - a my jesteśmy fachowcami... (50%)

Co do słowa skutecznej - należałoby dopisać (o ile można mówić o skuteczności w danej sytuacji :wink: )


A jesli juz masz w reku palke albo noz to juz jest cos innego - to nie obrona przed nozem - tu juz mowimy o ataku na atak.


Atak przez obronę...

Tylko skojarz fakt, ktory potwierdzasz w innej czesci swojej strony - rzadko kiedy widzi sie fakt ataku nozem a jeszcze rzadziej ma sie okazje odeprzec taki atak przy pomocy narzedzia (dlatego wg mnei dobrze jest cos przy sobie miec ... jak juz nie pistolet to moze chociaz noz).


Chwila - to warto coś nosić czy nie? Zdecyduj się :-)
  • 0

budo_dzikki
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1335 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Nieporozumienie ???
Baa... i zapomnialbym dodac .. nosic jak nosic... uczyc sie poslugiwac - wciaz sie uczyc. Doskonalic kazdy aspekt (wyjmowanie, poruszanie sie, walczenie) - hehe jakby zalezala od tego nasza dupa.
Bo nie sadze by w normalnych warunkach czesto cytowana przez ciebie krav-maga uczyla w szerszym aspekcie walki nozem czy palka.
  • 0

budo_dzikki
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1335 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Nieporozumienie ???

Chwila - to warto coś nosić czy nie? Zdecyduj się :-)

He - uprzedziles mnie ale dopisalem powyzej co mialem na mysli.

"oferują skuteczne techniki obrony przed nożem" (tylko w przypadku początkującego) - ano bo specjalnie zaznaczyłem że chodzi o początkującego - czyli gościa co nie ma dużego pojęcia...

Niby to wyjasnia .. ale z drugiej strony wymaga od trenera mini wykladu na temat tego "Jesli ktos wyjmie na ciebie noz to spierdzielaj jakby ci sie jaja palily tudziez jajniki" bo innaczej to poczatkujacy otrzymuje zludna nadzieje, ze sobie poradzi...
  • 0

budo_combat
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 3360 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Nieporozumienie ???

Baa... i zapomnialbym dodac .. nosic jak nosic... uczyc sie poslugiwac - wciaz sie uczyc. Doskonalic kazdy aspekt (wyjmowanie, poruszanie sie, walczenie) - hehe jakby zalezala od tego nasza dupa.


Hmm - zmień ten tekst w sigu

"Czy wiem jak uzywac noza? Skierowac ostrym koncem na przeciwnika." :wink: :)

Serio: masz oczywiście rację...

Bo nie sadze by w normalnych warunkach czesto cytowana przez ciebie krav-maga uczyla w szerszym aspekcie walki nozem czy palka.


W normalnych tzn.?
  • 0


Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych

Ikona FaceBook

10 następnych tematów

Plany treningowe i dietetyczne
 

Forum: 2002 : 2003 : 2004 : 2005 : 2006 : 2007 : 2008 : 2009 : 2010 : 2011 : 2012 : 2013 : 2014 : 2015 : 2016 : 2017 : 2018 : 2019 : 2020 : 2021 : 2022 : 2023 : 2024