Skocz do zawartości


Zdjęcie

Przygody z kanarami


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
301 odpowiedzi w tym temacie

budo_singlaub
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1465 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Warszawa
  • Zainteresowania:BJJ

Napisano Ponad rok temu

Re: Przygody z kanarami

SinglauB, kolega Smoke już Ci odpowiedział. To jest okładka pierwszego albumu Led Zeppelin - bardzo lubię ten zespół. Kształt sterowca może rzeczywiście nieco falliczny. :wink:

Aha, to ok.
Zawsze mnie nudził ten zespół, grają jak śnięte ryby ;)
Czyli to tylko moja chora wyobraźnia...
  • 0

budo_piotrdg
  • Użytkownik
  • PipPip
  • 88 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Dąbrowa Górnicza

Napisano Ponad rok temu

Re: Przygody z kanarami
Jeżeli jedziesz autobusem/tramwajem/pociągiem bez biletu... nie kłóć sie z kontrolerem. To dziecinne i prowadzi tylko do niepotrzebnych napięć.

Jeśli biletu nie udało Ci się zakupić (bo kiosk nieczynny/za późno wyszedłaś/eś na autobus itp.) to jest to tylko i wyłącznie Twoja wina.

Jeżeli autobus/tramwaj/trolejbus/pociąg się spóźnił - zawsze masz prawo napisać skarge, podobnie jest w przypadku, gdy w autobusie panuje syf/kierowca nie zatrzymuje się na każdym przestanku/itp.

Jazda bez biletu nie jest przestępstwem tylko wykroczeniem. Łagodniejszym np niż przekraczanie dozwolonej prędkości, które w praktyce jest czymś normalnym. (jadąc na gapę nie narażasz niczyjego życia, natomiast kierujący pojazdem przekraczajcy dozwoloną prędkość tak).

Decyzja czy jechać na gape czy iść na pieszo zależy od Ciebie. Jeżeli decydujesz sie na jazdę bezbiletową bądź gotów ponieść tego konsekwencje.

Jeżeli będziesz mieć szczęście w trakcie bezbiletowej przejażdżki spotkać kontrolera/kę... nie przejmuj się tym ;) To że oni często zachowują sie jak buraki, nie znaczy że Ty masz też taki/a być. Daj wypisać sobie blankiet...ale nie podpisuj go. Kontrolerzy nie mają wtedy prawa wezwać Policji. A w przypadku gdy ktoś skierowałby taką sprawe do Sądu, jako oskarżony będziesz mógł/a powiedzieć, że nie wiesz o co chodzi. W Naszym prawie jest tak że oskarżony może mówić nieprawde całkiem legalnie ;) To na oskarżycielu ciąży obowiązek udowodnienia, że XY w dniu dd-mm-rr wyłudził przejazd linia XXX na trasie X-Y. Nie słyszałem o przypadku że osoba, która nie podpisała biletu kredytowego poniosłaby jakiekolwiek konsekwencje.

Jeżeli nie masz dokumentów. Bo zapomniałeś/aś, albo nie lubisz ich nosić trudno. W ramach 'akcji: sprawdź jak działa procedura' powiedziałem, że nie mam dokumentów. Kontroler odpowiedział, żebym poszukał b inaczej będzie zmuszony wezwać Policje, a mnie obarczyć kosztami potwierdzenia danych. (w tym momencie najlepiej odpowiedzieć, że nie będziecie szukać, bo wiecie że zostały w drugich spodniach/kurtce/itp.). Mówicie też, że oczywiście zgadzacie się na to aby potwierdzić dane przez Policję, ale prosicie o to aby przed wezwaniem Policji Pan/i kontroler wypisała mandat "na gębe", bo o ile się orientujecie jeśli Wasze dane są podane poprawnie - koszt wezwania i potwierdzenia waszych danych przez Policjię ponosi Kontroler/Firma Kontrolerska. (Nie wiem jak regulują to przepisy... stwierdzam jedynie fakt, że nigdy nie wezwano Policji by potwierdziła moje dane. Możliwe że zależy to od kontrolera/a tak naprawde od sposobu w jaki z nim prowadzicie dyskusje).

Warto odnotować to, że statystycznie grubo ponad połowa z nich po słowach "Policja/sprawdzenie danych/duze koszta dla Pana" składa tzw propozycje. Trzeba tylko powiedzieć, że macie mało kasy. Z obserwacji wnioskuje że łakomią się nawet na kilka metalowych pieniążków. Oczywiście będą z wami negocjować...a ich argumentem będą przytoczone słowa.

POST ZOSTAŁ NAPISANY W CELU INFORMACYJNYM. AUTOR NIE NAMAWIA NIKOGO DO POPEŁNIANIA WYKROCZEŃ.
  • 0

budo_crazyboy
  • Użytkownik
  • PipPip
  • 69 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Hanysowo

Napisano Ponad rok temu

Re: Przygody z kanarami
Kolejny temat w ktorym widac podzial na dwa swiaty i jedni drugich nie potrafia zrozumiec!!!WY reprezentujecie inny swiat-widzicie tylko czarne i biale-kurwa mac u mnie w miescie bilet caly w jedna strone kosztuje 2,30,z prostego rachunku wychodzi,ze nie liczac przesiadek cena w dwie strony wynosi 4,60!!!Dla osoby bezrobotnej,ktora powinna zjawic sie w chocby urzedzie pracy jest to suma spora.Chcac znalezc prace takze nalezy podrozowac po miescie i placic kazdorazowo wcale nie mala sumke!!!W naszym kraju sa walki na miliardy zlotych ,dokonywanych przez bogatych ludzi,a WY macie czelnosc nazywania ludzi,ktorzy jezdza na gape ze zwyklej oszczednosci spowodowanej bardzo mizernej sytuacja finansowa -to prosi sie o pomste do nieba!Zyjcie sobie dalej w waszym pieknym,uczciwym zyciu i z gory patrzcie na reszte!
ps.Smoke -jezeli to bylo do mnie to raczej Ci nie wyszlo,mysle,ze jestem troche starszy od Ciebie, a z tego co piszesz wnioskuje,ze napewno bardziej doswiadczony!!Pewnie tez bedziesz w tym widzial homoseksualne podteksty ale moze taki twoj urok...:>
  • 0

budo_pacu
  • Użytkownik
  • Pip
  • 13 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Szczecin

Napisano Ponad rok temu

Re: Przygody z kanarami

u mnie w miescie bilet caly w jedna strone kosztuje 2,30,z prostego rachunku wychodzi,ze nie liczac przesiadek cena w dwie strony wynosi 4,60!!!Dla osoby bezrobotnej,ktora powinna zjawic sie w chocby urzedzie pracy jest to suma spora.Chcac znalezc prace takze nalezy podrozowac po miescie i placic kazdorazowo wcale nie mala sumke!!!W naszym kraju sa walki na miliardy zlotych ,dokonywanych przez bogatych ludzi,a WY macie czelnosc nazywania ludzi,ktorzy jezdza na gape ze zwyklej oszczednosci spowodowanej bardzo mizernej sytuacja finansowa -to prosi sie o pomste do nieba!Zyjcie sobie dalej w waszym pieknym,uczciwym zyciu i z gory patrzcie na reszte!
...:>


po pierwsze: co maja wałki na miliardy do kasowania biletów
po drugie: to ten bez pracy jest lepszy od tego z pracą, że moze jezdzić bez biletów ???
po trzecie: jakbys był szefem komunikacji, to by cie gowno obchodzilo że ktos nie kasuje biletów z oszczednosci. ( na tym polega system, płacisz komus za usługę)
Twoim tokiem myślenia bezrobotni (zazwyczaj zwykłe nieroby) powinni miec wszystko za darmo i nalezy jeszcze dokładać do nich z pieniedzy uczciwie i cięzko zarabiajcych podatników ??
Własnie tacy jak ty głosuja na tych, co robią te wałki. Bo to oni głosza zabrać bogatym a dać biednym. Zresztą nie będe tu pisał o polityce.
  • 0

budo_proxopata
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 225 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Toruń

Napisano Ponad rok temu

Re: Przygody z kanarami
piotr napisal b dobry post moim zdaniem poniewaz przedstawil sprawe w swietle prawa i nie krytukuje tych co jezdza bez biletu, poniewaz to ich sprawa" a co uwazacie
o czyms takim - zbierac skasowane bileciki (zeby meic jak najwiekszy plik) , gumka recepturka zrobic zeby sie nie rozlatywaly na wszystkie strony , kanar podchodzi a ty mowisz : ktorys z tych ?? 8) :D :P jak myslicei jakby zareagowal ??
  • 0

budo_smoke
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1960 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Katowice
  • Zainteresowania:Boks

Napisano Ponad rok temu

Re: Przygody z kanarami
btw. wydaje mi się, powtórze wydaje mi się, że można dostać gdzieś zaświadczenie o poszukiwaniu pracy i wtedy w danych godzinach i okresie można jezdzić za darmo, widziałem już kilka takich sytuacji kiedy kontroler prosił o zaświadczenie o poszukiwaniu pracy ...
  • 0

budo_adamd
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 3411 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Warszawa

Napisano Ponad rok temu

Re: Przygody z kanarami
to zalezy gdzie
[link widoczny dla zalogowanych Użytkowników]
  • 0

budo_piotrdg
  • Użytkownik
  • PipPip
  • 88 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Dąbrowa Górnicza

Napisano Ponad rok temu

Re: Przygody z kanarami

btw. wydaje mi się, powtórze wydaje mi się, że można dostać gdzieś zaświadczenie o poszukiwaniu pracy i wtedy w danych godzinach i okresie można jezdzić za darmo, widziałem już kilka takich sytuacji kiedy kontroler prosił o zaświadczenie o poszukiwaniu pracy ...

Oficjalnie tylko w nielicznych miastach takie coś funkcjonuje.
Jeśli chodzi o KZK GOP formalnie przepisu takiego nie ma.... jednak przyjętym jest, że jak ktoś ma ze sobą papier z pośredniaka kontrolerzy nie wypisują kredytu. Oczywiście robią to tylko i wyłącznie z życzliwościi (tak podróżować można w godzinach bodaj 8 do 14 w dni powszednie).
  • 0

budo_paweł_gdańsk
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 215 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:kickboxing "DUET" Gdańsk
  • Zainteresowania:KB

Napisano Ponad rok temu

Re: Przygody z kanarami
zeby kontrolerzy byli zyczliwi... a ja troche zaluje ze kasy ze soba nie mialem bym sie spytal czy nie mozna na miejscu zaplacic i bym dal co bym mial przy sobie...

PiotrDG: dzieki, za cenne informacje, ja sie i tak podpisalem, gdyz nie chce martwic moich rodzicow ewentualna wizyta policji, badz listem z sadu :|

chociaz to malo realne, ale poki jestem niepelnoletni to nie bede tak robil


troche zrozumienia, dla bezrobotnych, to fakt spora czesc to nieroby, ale jak juz pisalem nie tylko sa bezrobotni, a sa tez biedni, co ich nie stac na mandat, ja sam bede mial problemy pewnie, z wygrzebaniem jakiejs kaski



Jeżeli autobus/tramwaj/trolejbus/pociąg się spóźnił - zawsze masz prawo napisać skarge, podobnie jest w przypadku, gdy w autobusie panuje syf/kierowca nie zatrzymuje się na każdym przestanku/itp.




hahaha ubawilem sie do lez, spedze pol godziny nad pieprzonym wnioskiem i poczuje sie szczesliwszy :| :lol: :lol: :lol:
  • 0

budo_crazyboy
  • Użytkownik
  • PipPip
  • 69 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Hanysowo

Napisano Ponad rok temu

Re: Przygody z kanarami
19% Polakow to nieroby???
  • 0

budo_deberr
  • Użytkownik
  • PipPip
  • 63 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:włocławek - kurwidołek

Napisano Ponad rok temu

Re: Przygody z kanarami
PiotrDG: a jezeli nie zechce podpisac, to moge sobie na luzaku wysiac z autobusu? czy kanary maja jakies prawo zatrzymania mnie w nim? bo to mozna juz podciagac pod naruszenie nietykalnosci osobistej...

btw kanary to jeden z znienawidzonych zawodow, podbnie do policji, z tym ze policja robi dla spoleczenstwa wiele dobrego, a kanary to w wiekszoci chamscy frajerzy (nie mowie o wszystkich, bo sa wyjatki)
  • 0

budo_pacu
  • Użytkownik
  • Pip
  • 13 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Szczecin

Napisano Ponad rok temu

Re: Przygody z kanarami
no niestety, ja idac przez miasto napotykam pełno ogłoszeń typu: zatrudnie kasjera, kasjerke, kelnera itp, itp. Zawsze można pojść do wojska jak jest sie sprawnym fizycznie. dla przykładu powiem że taka stocznia szczecińska musi zatrudniać spawaczy z ukrainy, bo nie znalazła chętnych do pracy polaków. Jak ktoś mieszka w mieście to nie ma opcji żeby nie znalazł pracy.
  • 0

budo_paweł_gdańsk
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 215 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:kickboxing "DUET" Gdańsk
  • Zainteresowania:KB

Napisano Ponad rok temu

Re: Przygody z kanarami
widzisz, bo widzocznie ci co nie pracuja nie maja odpowiedniego wyksztalcenia


bo gdybys nie wiedzial, to na spawacza, fryzjerke, to trza skonczyc szkole!
  • 0

budo_hellfire
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 2404 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Minas Morgul
  • Zainteresowania:BJJ

Napisano Ponad rok temu

Re: Przygody z kanarami

19% Polakow to nieroby???

Nie 19%.
Nie zapominaj o zjawisku tzw bezrobocia naturalnego. Tworzą je ci ludzie, którym sie nie chce dupy ruszyć, bo wygodnie im na zasiłku, a oni nie będą harować za 800zł...
A potem maja pretensje, że bezrobotnego kanar złapał.

Mam iść ukraść Porshe, no bo mnie niestety nie stać, więc jesst to niesprawiedliwe... :wink:
  • 0

budo_paweł_gdańsk
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 215 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:kickboxing "DUET" Gdańsk
  • Zainteresowania:KB

Napisano Ponad rok temu

Re: Przygody z kanarami
porownujesz porsche do autobusu zkm i biletu, za 2zl, tym bardziej, ze nie okrada sie konkretnej osoby, a korzysta przy okazji z instytucji publicznej?

:| :|:|:|:|:|:|
  • 0

budo_hellfire
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 2404 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Minas Morgul
  • Zainteresowania:BJJ

Napisano Ponad rok temu

Re: Przygody z kanarami

porownujesz porsche do autobusu zkm i biletu, za 2zl, tym bardziej, ze nie okrada sie konkretnej osoby, a korzysta przy okazji z instytucji publicznej?

:| :|:|:|:|:|:|

Okrada się konkretną osobę. W tym MNIE, bo ponieważ ZTM ma straty to powdyższa ceny i rokzłada to na uczicwych uczestników w tym MNIE. Poza tym dlaczego mam stać w zatłoczonych autobusach z ludzmi którzy nie zapłacili za uslugę. Takie są uroki kapitalizmu...
  • 0

budo_piotrdg
  • Użytkownik
  • PipPip
  • 88 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Dąbrowa Górnicza

Napisano Ponad rok temu

Re: Przygody z kanarami

hahaha ubawilem sie do lez, spedze pol godziny nad pieprzonym wnioskiem i poczuje sie szczesliwszy :| :lol: :lol: :lol:

Napisałem to dlatego, że w dyskusji pojawiały sie stwierdzenia iż w autobusach jest syf, kierowcą sie za bardzo śpieszy/albo się im nie śpieszy itp.
Możesz także napisać skarge na rozkład jazdy jaki ustalono, nie mówiąc już o tym że w autobusach panuje nadmierny tłok.

Jeżeli nie masz ochoty spędzić pół godziny nad napisaniem i złożeniem skargi na funkcjonowanie komunikacji miejskiej... to nie narzekaj że panuje w niej syf, albo godziny i trasy linni Ci nie dpowiadaja.
Moje słowa które zacytowałeś odnosiły się właśnie do takich kmiotów, którzy narzekają... a nie mają odwagi/chęci zmieniać rzeczywistości.

Zasada jest prosta.
Jeżeli coś Cie drażni staraj się to zmienić tak, aby Ci odpowiadało... a jak nie chce Ci się dążyć do zmiany denerwującej Cie sytuacji... to nie narzekaj że ona występuje.
  • 0

budo_paweł_gdańsk
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 215 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:kickboxing "DUET" Gdańsk
  • Zainteresowania:KB

Napisano Ponad rok temu

Re: Przygody z kanarami
m.in. placac czynsz sponsurujesz zkm, tak jak pisalem, wszedzie sie placi przy wejsciu, tylko w naszych(Polskich)zkm mozna ryzykowac... to samo kusi,

i nie pisz, ze ktokolwiek cie okrada, bo autobus tak czy siak musi jechac!
  • 0

budo_pacu
  • Użytkownik
  • Pip
  • 13 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Szczecin

Napisano Ponad rok temu

Re: Przygody z kanarami

widzisz, bo widzocznie ci co nie pracuja nie maja odpowiedniego wyksztalcenia


bo gdybys nie wiedzial, to na spawacza, fryzjerke, to trza skonczyc szkole!

nierobom nie chce się kończyć szkoły
  • 0

budo_hellfire
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 2404 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Minas Morgul
  • Zainteresowania:BJJ

Napisano Ponad rok temu

Re: Przygody z kanarami

m.in. placac czynsz sponsurujesz zkm, tak jak pisalem, wszedzie sie placi przy wejsciu, tylko w naszych(Polskich)zkm mozna ryzykowac... to samo kusi,

i nie pisz, ze ktokolwiek cie okrada, bo autobus tak czy siak musi jechac!

Tak, ale gdyby ludzie którzy nie płacą nie jeździli, to wiadomo by było ktore linie są nierentowne i trzeba ograniczyć kursy.

NIe szafuj publiczną kasą. Jeden zarobi przekręt na 10.000zł a czasami 10.000 obywateli zrobi przekręt na 1zł. Suma summarum 20.000 idzie w błoto, a nie tam gdzie ma być potrzebna...
  • 0


Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych

Ikona FaceBook

10 następnych tematów

Plany treningowe i dietetyczne
 

Forum: 2002 : 2003 : 2004 : 2005 : 2006 : 2007 : 2008 : 2009 : 2010 : 2011 : 2012 : 2013 : 2014 : 2015 : 2016 : 2017 : 2018 : 2019 : 2020 : 2021 : 2022 : 2023 : 2024