Skocz do zawartości


Zdjęcie

All-Style-Karate co to jest??


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
79 odpowiedzi w tym temacie

budo_martius
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 4483 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Piastów / Wa-wa - EUROPA od ZAWSZE
  • Zainteresowania:JJ

Napisano Ponad rok temu

Re: All-Style-Karate co to jest??

A po ile tam sprzedawaja dany? może ktos wie ? Polska to fajny kraj nie ma co ! :) 8) :oops:


Taniej niz sprzedaja w PZK :) 8)
  • 0

budo_death-wish
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 2867 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:UK
  • Zainteresowania:Karate

Napisano Ponad rok temu

Re: All-Style-Karate co to jest??
Anduina
Z tego co mi wiadomo, All Style było w Katowicach, ale nie mam żadnych informacji na ten temat. Niestety w Katowicach palmę pierwszeństwa dzierży Oyama - a ściślej klub Goliat. Inne style nie mogą się przebić nawet Kyokushin.
  • 0

budo_a
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 519 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: All-Style-Karate co to jest??

karate wszechstylowe czyli nie zwiazane z rzadna organizacja czy systemem a jako mix roznych odmian karate cwiczy wielu i jest wiele organizacji


No to w takim razie to jest bardzo fajny pomysł.

Podoba mi się idea by ćwiczyć po prostu karate (tak jak pisał Funakoshi)
Nic nie stoi na drodze własnych poszukiwań, nie obchodza Cię
żadne lokalne organizacyjne wojenki.

Tylko potrzebna jest jakaś formuła zawodów sprawdzająca umiejętności
w praniu.

A
  • 0

budo_martius
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 4483 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Piastów / Wa-wa - EUROPA od ZAWSZE
  • Zainteresowania:JJ

Napisano Ponad rok temu

Re: All-Style-Karate co to jest??

Tylko potrzebna jest jakaś formuła zawodów sprawdzająca umiejętności
w praniu.

A


Za granica ludzie z takich wszechstylowych karate startuja po roznych imprezach nie ograniczaja sie w jednym.

Malo jest zawodow czysto stylowych a wiekszosc to zawody otwarte.
Zreszta u nas sie bardziej zwraca uwage na styl niz za granica - tam jest po prostu karate tylko ze jedni przyjmuja jaka nazwe a drudzy nie.
  • 0

budo_karateka1
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 2994 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: All-Style-Karate co to jest??
giro coś Ci się pokiełbasiło ,gdyz Śląski Okręgowy Związke Karate skupia dwa ray tyle klubów kyokushin co jest w całej Polsce Olyama.W ubiegłym roku oglądałem Mistrzostwa Śląska w KK i byłem w szoku ile statuje tam reprezentacji klubowych tylko z tego Regionu.Do tego bywałem tam na Mistrzostwach i Pucharze Europy w katowickim Spotku i jescze nigdy w historii tego obiektu nie były zajęte wszyskie miejsca.

Martinus , a co ty możesz wiedziec o karate mając w nim 7 kyu i tak naprawdę siedzisz tylko w swoim jujitsu ,gdzie nigdy chyba nikt Cie nie konął w łeb bo...przeciez nie wolno, a atak jest pozorowany.Zreszta niezły dałeś show w TV aż bolki mozna było zywać. :) :)

PS. W PZk opłata na dan przed egzaminem wynosi 50 złotych średnio rocznie zdaje około 10-12 osób z całej wschodniej europy na 1 dan.Byłem widziałem i dlatego wiem. :) 8)
  • 0

budo_anduina
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 584 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:tam jak się idzie

Napisano Ponad rok temu

Re: All-Style-Karate co to jest??

Tylko potrzebna jest jakaś formuła zawodów sprawdzająca umiejętności w praniu.

U nas jak na obozie sąorganizowane zawody, to zasadniczo walki rozgrywająsięw trzech kategoriach: KK, jujitsu i cośna wzór kickboxingu. :)

siedzisz tylko w swoim jujitsu ,gdzie nigdy chyba nikt Cie nie konął w łeb bo...przeciez nie wolno, a atak jest pozorowany.

???
od rzu przyznaję się, że nie jestem specem w jj, ale jak ostatnio byłam na zawodach w Kobyłce to kopnięcia na głowę były dozwolone.
A może poprostu, karateko ty też w głowkęnie dostałeś? W KK z tego co pamiętam, na głowę to można tylko mawashi geri? No ale w KK tezspecem nie jestem i mogło mi sie pomięszać :)
Na temat kupowania danów sie nie wypowiem, bo nie kupowałam i nie zamieżam. Ale wid, karateko że ty jesteś obeznany z tym tematem, czyżbyś sobie sam dauna kupił? Ale tak właściwie po co ci on przecież ty bez żadnego problemu powinieneś mieć :)
  • 0

budo_^hast^
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 3373 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Sopot

Napisano Ponad rok temu

Re: All-Style-Karate co to jest??

???
od rzu przyznaję się, że nie jestem specem w jj, ale jak ostatnio byłam na zawodach w Kobyłce to kopnięcia na głowę były dozwolone.
A może poprostu, karateko ty też w głowkęnie dostałeś? W KK z tego co pamiętam, na głowę to można tylko mawashi geri? No ale w KK tezspecem nie jestem i mogło mi sie pomięszać :)
Na temat kupowania danów sie nie wypowiem, bo nie kupowałam i nie zamieżam. Ale wid, karateko że ty jesteś obeznany z tym tematem, czyżbyś sobie sam dauna kupił? Ale tak właściwie po co ci on przecież ty bez żadnego problemu powinieneś mieć :)


Zeby bylo jasne to w KK nie wolno atakowac glowy, ah oh ;-) Karateka widac ma zal ze w innych systemach to jest dozwolone.
Karateka raczej nie byl i nigdy nie bedzie w kobylce. Watpie aby kojarzyl o jakie wydarzenie chodzi. Z tego co sie zorientowalem to siedzi on gleboko w kk ale chyba juz za dlugo.
Kupowanie sprzedawanie, kto od kogo i za ile ;-) Karateka widac ma duze doswiadczenie w tym ;-)
  • 0

budo_martius
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 4483 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Piastów / Wa-wa - EUROPA od ZAWSZE
  • Zainteresowania:JJ

Napisano Ponad rok temu

Re: All-Style-Karate co to jest??

Martinus , a co ty możesz wiedziec o karate mając w nim 7 kyu i tak naprawdę siedzisz tylko w swoim jujitsu ,gdzie nigdy chyba nikt Cie nie konął w łeb bo...przeciez nie wolno, a atak jest pozorowany.


Pomyliles sie zdziebko bo w kyokushinie troche wyzej a jestes pewien ze nie mam dana czy dwoch w goju-ryu ??
To ze na stronach nie wypisuje swoich stopni z karate, VVD czy judo nie znaczy sie ze nauke ich skonczylem na 7 kyu i tego nadal nie cwicze.
Zapraszam na zawody jj a bedziesz wiedzial co to znaczy walczyc wedlug takich regol zawody sa otwarte w wiekszosci wiec masz szanse sie sam wykazac co potrafisz ;) - gdzies ty slyszal ze na zawodach jj nie ma kopania w glowe ???? - jak podajesz takie informacje to radze najpierw zapoznac sie z przepisami. Albo po prostu przejechac sie na zawody a nie teoretyzowac ewentualnie wypowiadac sie na temat na ktorym sie zna choc troche.
Ja jezdze na Zloty Budo nie ukrywam sie zawsze jest okazja zeby sobie posparowac jesli ktos chce. Jestem tylko drobnym chudzielcem :) 8)

Zreszta niezły dałeś show w TV aż bolki mozna było zywać. :) :)


No widzisz ja przynajmniej ja tam bywam i w TV i w Radio i na roznego rodzaju imprezach gdzie jestem dosc czesto zapraszany - Ty natomiast pozostaniesz tam gdzie jestes i tym kim jestes - taka jest pomiedzy nami roznica. 8)


PS. W PZk opłata na dan przed egzaminem wynosi 50 złotych średnio rocznie zdaje około 10-12 osób z całej wschodniej europy na 1 dan.Byłem widziałem i dlatego wiem. :) 8)


Wyobraz sobie ze tez sie napatrzylem na zwiazkowe egzaminy i niektorych egzaminatorow ... oraz ich zachowanie po egzaminach oraz podejscie do cwiczenia.
  • 0

budo_martius
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 4483 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Piastów / Wa-wa - EUROPA od ZAWSZE
  • Zainteresowania:JJ

Napisano Ponad rok temu

Re: All-Style-Karate co to jest??

Zeby bylo jasne to w KK nie wolno atakowac glowy, ah oh ;-)


Zle powiedziane nie mozna rekoma atakowac glowy dlatego jest garda szeroka i latwo wpuszczajaca proste ale kk ma jedna dobra zalete ze jest to knock down a to robi duze spustoszenie dobry niski kop.
  • 0

budo_^hast^
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 3373 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Sopot

Napisano Ponad rok temu

Re: All-Style-Karate co to jest??
Oj za malo precyzyjnie sie wyslowilem.
Ktos mi juz mowil ze pomimo tej niedogodnosci z garda to formula knock down ponoc jest bardzo dobra tyle ze takiego zawodnika trzeba przyzwyczaic do trzymania gardy :wink:
  • 0

budo_a
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 519 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: All-Style-Karate co to jest??

pomimo tej niedogodnosci z garda to formula knock down ponoc jest bardzo dobra


Moim zdaniem formula knock down ma jedną zaletę, częste twarde sparingi nie rujnują tak zdrowia. Nie ma ciągłych mikrourazów od udeżeń
w głowę. A jak ktos ma problemy z gardą to można można uzupełnić boksem.

A
  • 0

budo_karateka1
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 2994 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: All-Style-Karate co to jest??
No cóz świstaka siedzi i sobie zawisa .......

W KK mozna kopać na dłowę :
-mawshi geri
- ura mawshi geri
- sost kage
- uchi kage
- ushiro mawashi geri,
- kakato oroshi geri,
- kaiten geri,
- ushito tobi soto kage-
- ushiro uchi kage,
-Może jeszcze jest coś co zapomniałem ale może ktos podpowie.
Co do zawodów tutaj wysławianych co gdize jest ta miejscowść Kobyłaka ,gdyz w wykazie miast Powiatowych yego nie ma ?
Aduiuna , a macie jeszcze tam walkę z dmuchana laką :)
  • 0

budo_anduina
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 584 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:tam jak się idzie

Napisano Ponad rok temu

Re: All-Style-Karate co to jest??

Aduiuna , a macie jeszcze tam walkę z dmuchana laką :)

Niestety nie, tak więc nic dal siebie nie znajdziesz
  • 0

budo_anduina
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 584 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:tam jak się idzie

Napisano Ponad rok temu

Re: All-Style-Karate co to jest??
Poza tym sztuk walki nie można rozpatrywać na podstawie jedynie oficjalnych stron internetowych i wykazów miast powiatowych
  • 0

budo_karateka1
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 2994 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: All-Style-Karate co to jest??
Spoko :) , przeciez wszysycy mądrzejsi wiedzą,że jj to fajna zabawa w samurajów :) -a tak przy okazji sam mam 1 dan w jj z PAJJ ale wcale się z tego nie szczycę.

Ps Auduina może podziękujesz za przewdstawienie technik ataku nogą na jodan w kk co ?
  • 0

budo_martius
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 4483 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Piastów / Wa-wa - EUROPA od ZAWSZE
  • Zainteresowania:JJ

Napisano Ponad rok temu

Re: All-Style-Karate co to jest??

-a tak przy okazji sam mam 1 dan w jj z PAJJ ale wcale się z tego nie szczycę.


Jaki przemial robi i jak nadaje stopnie PAJJ kazdy wie. A jesli sie posiada stopien ktorego sie nie szanuje to dziwne w ogole ze taki stopien sie przyjelo bo dla wielu by byl to po prostu wstyd.
  • 0

budo_karateka1
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 2994 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: All-Style-Karate co to jest??
a masło się robi z mleka-hahahaha.Bez obrazy ale sam się zastanów ile są warte stopnie ,które dostajesz od organizacji kolegi,brata czy znajomego -a sam po swoim przykładzie powinienes to wiedzieć.Prywata jak ma miejsce w naszym kraju w sportach walki to zwykła przykrywka dla robienie na tym kasy i przy okazji ludzia wodzy z mózgu,że inni sa fe , a unas jest najlepiej -tak zreguły sie to sprzedaje. :oops: Gdyby tacy czarwnicy poddali sie ocenie np. Zarządowie Klubu czy Komisji rewizyjnej ,a dalej walnemu zebraniu to wyszbko by przestali być instruktorami.A tak w prywatnym folwarku sam jestem Zarządem,Komisja rewizyjną,walnym zebraniem i morda w kubeł.No tak ale zaraz ktos napiszę,że przeciez zapisy sa dobrowolne ale z reguły ludzi,którzy nie maja żdnego pojęcia o sztukach walki.
PS.Przy masz jakięś ale do PAJJ -a jako prywatny klub nadajesz czarne pasy -jajaja z tego nie rób. :) TO TYLKO MOJA OPINIA -nie obrażająca nikogo.
  • 0

budo_anduina
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 584 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:tam jak się idzie

Napisano Ponad rok temu

Re: All-Style-Karate co to jest??
Chyba najwyższy czas zakończyć dyskusję. Robi się już dość nieciekawie. Przecież karateka wie najlepiej jak to jest i jak powinno być. Nikogo jednocześnie nie obraża swoimi wyrafinowanymi opiniami (

Martinus , a co ty możesz wiedziec o karate mając w nim 7 kyu i tak naprawdę siedzisz tylko w swoim jujitsu ,gdzie nigdy chyba nikt Cie nie konął w łeb bo...przeciez nie wolno.

)

że inni sa fe , a unas jest najlepiej -tak zreguły sie to sprzedaje. .

Kyokushin też nie ma prawa do mówienia że inni są fe, a u nas jest najlepiej. To tak k’woli uściślenia
Więc karateko rób sobie dalej mleko z masło, ale pozwól innym doić krowy :)
  • 0

budo_anjin
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 600 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Warszawa

Napisano Ponad rok temu

Re: All-Style-Karate co to jest??
A w kazdej sekcji powinna byc rada zakladowa, POP, sad kolezenski, komisja rewizyjna, samorzad i klub seniora.
karateka1, wiesz co, moim zdaniem to 95% cwiczacych WALA kwestie organizacyjne itp., wazne jest, czy instruktor cos soba reprezentuje (i mowie tu o umiejetnosciach, a nie zwiazku/organizacji/galaktycznej nadkomisji SW)
Pozdrawiam
  • 0

budo_karateka1
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 2994 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: All-Style-Karate co to jest??
W Klubie obowiązuje Zarząd,Komisja Rewizyjna,Walne Zebranie oraz czasami Sąd Koleżeniński.Tego nikt z instruktorów czy Prezesów nie wymyślił tylko to nakłada Ustawa o działalności Stowaqrzyszeń.Chyba ,że ktoś z tego robi prrywate czyli dojną krowe na trenujących sporty walki.To wtedy sam jest wszystkimi ciałami władzy i może produkowac nawet shihanów za czapke drobnych lub walizke kasy.
:) Popieram aby zakończyć tą dyskujsę.
  • 0


Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych

Ikona FaceBook

10 następnych tematów

Plany treningowe i dietetyczne
 

Forum: 2002 : 2003 : 2004 : 2005 : 2006 : 2007 : 2008 : 2009 : 2010 : 2011 : 2012 : 2013 : 2014 : 2015 : 2016 : 2017 : 2018 : 2019 : 2020 : 2021 : 2022 : 2023 : 2024