Skocz do zawartości


Zdjęcie

All-Style-Karate co to jest??


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
79 odpowiedzi w tym temacie

budo_szczena
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1203 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Zainteresowania:Boks

Napisano Ponad rok temu

All-Style-Karate co to jest??
to co w temacie.
  • 0

budo_anduina
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 584 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:tam jak się idzie

Napisano Ponad rok temu

Re: All-Style-Karate co to jest??
Mógłbyś powiedzieć gdzie siez tym spotkałeś? Dzieki :)
  • 0

budo_death-wish
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 2867 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:UK
  • Zainteresowania:Karate

Napisano Ponad rok temu

Re: All-Style-Karate co to jest??
Nowe pokskie karate :) :) :)
Niejaki pan Mariusz Śmierciak z Siemiatycz mając 3 dan nie pomnę jakiego stylu ale każdy miał w innym postanowił założyć swój styl karate utylitarnego, czyli wszystkie style w jednym, ale nie widząc skutków postanowił "ukombatowić" swoje karate i nawiązał współpracę z mistrzem jiu-jitsu- nie byle jakim tylko z Krzysztofem Kondratowiczem, nestorem polskiego jiu-jitsu, co dało efekty w postaci włączenia elementów jiu-jitsu do stylu pana Ś., czego dalszym skutkiem był zdany egzamin na 4 dan karate przed instruktorem jiu-jitsu (sic!). Zeby zrobić dodatkową kasę obaj współpracujący panowie prowadzili (może dalej prowadzą) szkolenia zakresu samoobrony dla pracowników ochrony o nazwie Combat 98, Combat 99, itd. Dla promowania swojego stylu założył The World Organization Of All Style Karate z siedzibą w Nowym Sączu. Dłuższy czas wogóle nie widziałem śladu działalności pana Ś. lecz ostatnio w informacji o powstaniu Polskiej Federacji Karate pisało że jedną z komisji stylowych jest właśnie All Style.
Aha nie należy zapominać że obaj panowie są członkami Polskiej Federacji Dalekowschodnich Sztuk Walki, której prezesem jest Wasz ulubieniec - Ryszard Murat twórca innego polskiego stylku karate - najdoskonalszego i zabijającego samym dotknięciem czyli Tsunami
  • 0

budo_marcin954
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 2861 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Manchester UK
  • Zainteresowania:MMA

Napisano Ponad rok temu

Re: All-Style-Karate co to jest??
nie wypowiadam się na temat p. Śmierciaka bo go nie widziałem, ale guru Kondratowicz to dałby już sobie spokój, byłem na stażu z nim i była to strata czasu. Większośc czarnych pasów nie potrafiła porządnie przy......ić.
  • 0

budo_anduina
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 584 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:tam jak się idzie

Napisano Ponad rok temu

Re: All-Style-Karate co to jest??
Styl faktycznie nie należy do tych najbardziej tradycyjnych, ale nie przesadzajmy. Polski wytwór to nie jest, bo o ile wiem autorem jest jakiś Anglik, natomiast chyba najwięcej klubów jest w Niemczech(aczkowleik zawrotne ilości to nie są). Fakt, pan Śmierciak był glową stylu na Polskę, ale obecnie nie jest. A i nie jest on z Siemiatycz tylko z Nowego Sącza. Jego sekcja upadła, a teraz zajmuje się tym A. Nowaczuk (faktycznie) z Siemiatycz. Organizacja sie rozwija. W wersji z która ja mam doczynienia jest to połączenie jujitsu(współpraca z wyzej wspomnianym Kondratowiczem), kickboxingu(ćwiczonym przez klub na poczatku lat 90-tych), kobudo(współparaca z Piechem), KK(A. Nowaczuk ćwiczył ten styl przez dłuzszy czas) a obecnie sarównież elementy ken-jitsu(luźna współpraca z soke Takeuchi). Jednym słowem wszystko z czym zetknąsię A.Nowaczuk w czasie swojej przygody ze sztukami walki.
Jak cośjeszzce mi sieprzypomini, albo jak macie jakieśkonkretne pyania to coś napiszę :)
  • 0

budo_mike^^
  • Użytkownik
  • 8 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: All-Style-Karate co to jest??
Czyli mamy do czynienia z kolejnym idealnym,prawdziwym i jedynym w swoim rodzaju kompletnym systemem bojowym :)
  • 0

budo_anduina
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 584 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:tam jak się idzie

Napisano Ponad rok temu

Re: All-Style-Karate co to jest??

Czyli mamy do czynienia z kolejnym idealnym,prawdziwym i jedynym w swoim rodzaju kompletnym systemem bojowym :)

Raczej nie :) A jużnapewno nie bojowym, jeśli jużto raczej sportowym, ale też nie napewno :)
  • 0

budo_mafox_
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 746 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: All-Style-Karate co to jest??

nie wypowiadam się na temat p. Śmierciaka bo go nie widziałem, ale guru Kondratowicz to dałby już sobie spokój, byłem na stażu z nim i była to strata czasu. Większośc czarnych pasów nie potrafiła porządnie przy......ić.

a gdzie byl ten staz???
i hmm o kim wogole mowisz??? (ktore to byly te czarne pasy?)
Ja mam odrebne zdanie,no ale coz..roznie bywa
  • 0

budo_death-wish
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 2867 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:UK
  • Zainteresowania:Karate

Napisano Ponad rok temu

Re: All-Style-Karate co to jest??
Anduina
co to jest jun-tsuki?
czy wymagania all style naprawdę kładą taki wysoki nacisk na ogólną sprawność fizyczną jesli chodzi o test sprawności na egzaminie?
  • 0

budo_anduina
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 584 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:tam jak się idzie

Napisano Ponad rok temu

Re: All-Style-Karate co to jest??
jun-tsuki to udeszenie w bok stojac w kiba-dachi(nie wiem jak to inaczej określić :) )
A co do sprwności, no cóż jak egzaminował nas pan Śmierciak to egzamin żeczywiście był "dość" męczący(trwał długo, a po takim czymśnie byłeś siew stanie praktycznie ruszycw żadną stronę, zresztaspytaj Martiusa jak my wyglądaliśmy wtedy :) ) Szczególnie nogi siadały, bo bylo dużo kopnięć(prostych, typu mae keaga, ale jak sie zrobiło 500 sztuk na przemian z przysiadami , to nogi bolały), troche pompek, walk, technk nie zawile, a na koniec ukochany przez wszystkich jumping tez w raczej dużych ilościach. Ale w formalnych wymaganiach to tak strasznie nie wyglądało. Teraz siezmieniło i w wymaganiach wygląda strasznie, ale w rzeczywistości jest lżej(przynajmniej po pierwszym egzaminie według nowych wymagań) :) Ale teraz technika musi być dokładniej i trzeba mieć jako taką wiedzę o MA.
  • 0

budo_death-wish
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 2867 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:UK
  • Zainteresowania:Karate

Napisano Ponad rok temu

Re: All-Style-Karate co to jest??
Z tego co widać to poprawiło się u was. a co się stało z niepokonanym Śmierciakiem?
:)
  • 0

budo_anduina
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 584 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:tam jak się idzie

Napisano Ponad rok temu

Re: All-Style-Karate co to jest??

a co się stało z niepokonanym Śmierciakiem?
:)

Niestety(na szczęście? :) ) na ten temat nie mam żadnych informacji. :)
  • 0

budo_karateka1
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 2994 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: All-Style-Karate co to jest??
Wszechstylowe karate -taka nazwa po raz piewrszy pojawiła sie Japonii na poczatku lat 60 -tych i nazwano ja karate jakie nauczał Masutastu Oyama.

Ps.Anduina na początku udajesz ,że nic nie wiesz , a pożniej nagle o wszystkim wiesz.Co masz wspólnego z tymi ludzmi,czyżbys tez była twórca polskiego karate? 8)
  • 0

budo_anduina
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 584 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:tam jak się idzie

Napisano Ponad rok temu

Re: All-Style-Karate co to jest??

Ps.Anduina na początku udajesz ,że nic nie wiesz , a pożniej nagle o wszystkim wiesz.

Gdzie to niby udaje? :)

Co masz wspólnego z tymi ludzmi,czyżbys tez była twórca polskiego karate? 8)

Ja sobie tylko spokojenie sztuki walki ćwiczę... :)
  • 0

budo_marcin954
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 2861 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Manchester UK
  • Zainteresowania:MMA

Napisano Ponad rok temu

Re: All-Style-Karate co to jest??
[quote name="budo_Mafox_"]byłem na stażu z nim i była to strata czasu. Większośc czarnych pasów nie potrafiła porządnie przy......ić.[/quote]
a gdzie byl ten staz???
i hmm o kim wogole mowisz??? (ktore to byly te czarne pasy?)
Ja mam odrebne zdanie,no ale coz..roznie bywa[/quote]

w szczecinie x- czasu temu, i to niejeden ale je poszedłem tylko na jeden :-) :) 8)
  • 0

budo_karateka1
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 2994 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: All-Style-Karate co to jest??

Ps.Anduina na początku udajesz ,że nic nie wiesz , a pożniej nagle o wszystkim wiesz.

Gdzie to niby udaje? :)

Co masz wspólnego z tymi ludzmi,czyżbys tez była twórca polskiego karate? 8)

Ja sobie tylko spokojenie sztuki walki ćwiczę... :)


Jak nie pamiętajsz a to co :
Wysłany: Wto Cze 10, 2003 14:52
Temat postu:

--------------------------------------------------------------------------------

Mógłbyś powiedzieć gdzie siez tym spotkałeś? Dzieki
  • 0

budo_anduina
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 584 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:tam jak się idzie

Napisano Ponad rok temu

Re: All-Style-Karate co to jest??
Ja tylko chciałam wiedzieć, czy gdzieś jeszcze w Polsce poza Siemiatyczami i Nowym Sączem jest coś takiego? Nie mogę powiedzieć nic ogólnie o tym stylu. Moge tylko powiedzieć o tym z czym sie spotkałam. A wydaje mi się, że All Style Karate zależy tylko i wyłącznie od trenera, trudno tu uogólniać :)
  • 0

budo_anduina
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 584 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:tam jak się idzie

Napisano Ponad rok temu

Re: All-Style-Karate co to jest??

zreszta spytaj Martiusa jak my wyglądaliśmy wtedy :)

Dopiero sobie uświadomiłam, że pomyliły mi się posty, o tym egzaminie piasłam w "skuteczność gosoku". Sorki :)
  • 0

budo_martius
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 4483 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Piastów / Wa-wa - EUROPA od ZAWSZE
  • Zainteresowania:JJ

Napisano Ponad rok temu

Re: All-Style-Karate co to jest??
Nazwy All Style Karate nie nalezy uogolniac tylko z Mariuszem Snierciakiem i ludzmi z nim wspolpracujacymi. Duzo sekcji Kick Boxingu bylo nazywanych u nas karate wszechstylowe. To samo jest za granica - mase klubow (znaczna wiekszosc) to karate wszechstylowe ale jeden klub najczesciej nie ma nic wspolnego z innym.
Podobna sytuacja jest z modern ju-jitsu - bylo cwiczone pod ta nazwa dawno i jest duzo klubow poslugujacych sie ta nazwa a dopiero kilka lat temu powstala Miedzynarodowa Federacja Modern Ju-jitsu w Glogowie i czesc ludzi mysli ze tylko oni nauczaja modern jj co jest wielkim nieporozumieniem system a organizacja to dwie rozne rzeczy.
Swiatowa Organizacje Karate Wszechstylowego utworzyl Smierciak ale karate wszechstylowe czyli nie zwiazane z rzadna organizacja czy systemem a jako mix roznych odmian karate cwiczy wielu i jest wiele organizacji.
  • 0

budo_karateka1
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 2994 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: All-Style-Karate co to jest??
A po ile tam sprzedawaja dany? może ktos wie ? Polska to fajny kraj nie ma co ! :) 8) :oops:
  • 0


Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych

Ikona FaceBook

10 następnych tematów

Plany treningowe i dietetyczne
 

Forum: 2002 : 2003 : 2004 : 2005 : 2006 : 2007 : 2008 : 2009 : 2010 : 2011 : 2012 : 2013 : 2014 : 2015 : 2016 : 2017 : 2018 : 2019 : 2020 : 2021 : 2022 : 2023 : 2024