Skocz do zawartości


Zdjęcie

kata


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
24 odpowiedzi w tym temacie

budo_taketa
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 249 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

kata
Może głupie pytanie ale :
- jakie było początkowe założenie celu treningu Kata ( jednym słowem po co na początku trenowano kata )
  • 0

budo_slaszysz
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 3313 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: kata
Zajrzyj do "Ciekawych tematów" na tym forum. :)
  • 0

budo_jarecki 25
  • Użytkownik
  • Pip
  • 37 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: kata
kata to forma. Walka z wyimaginowanym przeciwnikiem. Dzięki kata, dzięki częstemu wykonywaniu kata można "szlifować" poszczególne techniki, pozycje, rytm, poruszanie się, równowagę. Kata zostało stworzony, by je doskonalić. ))
  • 0

budo_slaszysz
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 3313 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: kata

kata to forma. Walka z wyimaginowanym przeciwnikiem. Dzięki kata, dzięki częstemu wykonywaniu kata można "szlifować" poszczególne techniki, pozycje, rytm, poruszanie się, równowagę. Kata zostało stworzony, by je doskonalić. ))

E tam. To co napisałeś, to wymysł całkiem współczesnych czasów, czyli początki XX wieku.
  • 0

budo_jarecki 25
  • Użytkownik
  • Pip
  • 37 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: kata
No nie tak do końca...
Czyżby starzy mistrzowie nie po to (po części) trenowali kata, a także dla samej tradycji??
Gdyby kata nie miały żadnego znaczenia, to przecież nie praktykowano by go)[/list]
  • 0

budo_slaszysz
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 3313 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: kata

No nie tak do końca...
Czyżby starzy mistrzowie nie po to (po części) trenowali kata, a także dla samej tradycji??
Gdyby kata nie miały żadnego znaczenia, to przecież nie praktykowano by go)

Zdefiniuj tradycję. :)
Z pewnością byli tacy, którzy szlifowali zewnętrzny wygląd formy, ale czy o to chodzi?
  • 0

budo_mafox_
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 746 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: kata
wiecie...jeziora, zachody slonca... duzo komarow :)
najlepiej sie odgania komary udajac przy tym walke..najlepiej z kilkudziesiecioma przeciwnikami ;-)
  • 0

budo_misman
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 629 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:3miasto, Dybowo, Knurów, inne... ;)

Napisano Ponad rok temu

Re: kata

wiecie...jeziora, zachody slonca... duzo komarow :)
najlepiej sie odgania komary udajac przy tym walke..najlepiej z kilkudziesiecioma przeciwnikami ;-)


Widze Mafox, ze jestes zadeklarowanym przeciwnikiem kata ;) Nawet to, co tam sobie uprawiasz, sygnowane jest jako "no kata" :lol: Czyzby Twoja niechec do kata wynikala np z faktu, ze nie udalo Ci sie nauczyc nigdy zadnego, nawet najprostszego kata ? ;) Ja kilka umiem - i lubie czasem je sobie powtorzyc... ;) :)
  • 0

budo_mafox_
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 746 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: kata
troche tam umiem ( z karate, kung fu, taekwondo :P )
ale fakt ze sa durne :P
a teraz tez sobie uprawiam oprocz jj , taekwondo w ktorym sa formy (niestety)
:)

Zaloze sie misman ze twoj ulubiony film karate to Karate KID :)
"powtarzaj ...polerowanie,woskowanie ...:)"
  • 0

budo_death-wish
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 2867 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:UK
  • Zainteresowania:Karate

Napisano Ponad rok temu

Re: kata
Mafox
Skoro są durne to po co je ćwiczysz? Raczej wydaje mi się że ich mie rozumiesz... Jak również sztuki walki którą ćwiczysz...
:twisted:
  • 0

budo_seiryuu
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 318 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Warszawa

Napisano Ponad rok temu

Re: kata

Mafox
Skoro są durne to po co je ćwiczysz? Raczej wydaje mi się że ich mie rozumiesz... Jak również sztuki walki którą ćwiczysz...
:twisted:

niektorzy traktuja formy jako zlo konieczne - czyt. wymog egzaminacyjny.

pozdro
Sei

ps. nie mowie za siebie a ogolem :wink: :)
  • 0

budo_louis
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 688 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Warszawa

Napisano Ponad rok temu

Re: kata
Rownolegle w watku o kata
[link widoczny dla zalogowanych Użytkowników]
  • 0

budo_mafox_
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 746 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: kata

Mafox
Skoro są durne to po co je ćwiczysz? Raczej wydaje mi się że ich mie rozumiesz... Jak również sztuki walki którą ćwiczysz...
:twisted:

niektorzy traktuja formy jako zlo konieczne - czyt. wymog egzaminacyjny.

pozdro
Sei

ps. nie mowie za siebie a ogolem :wink: :)


otoz to
  • 0

budo_jarecki 25
  • Użytkownik
  • Pip
  • 37 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: kata
jeśli ktoś ćwiczy karate a nie uznaje kata, to zapytam go, tak jak kiedyś pytałem: chłopie po co Ty ćwiczysz karate???
  • 0

budo_mafox_
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 746 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: kata
jesli mnie pytasz to odpowiadam ...
nie cwicze :)
  • 0

budo_death-wish
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 2867 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:UK
  • Zainteresowania:Karate

Napisano Ponad rok temu

Re: kata
mafox
ro nie tylko odnosi się do karate lecz również taekwondo i innych sztuk walki gdzie sa formy...
  • 0

budo_mafox_
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 746 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: kata
w taekwondo jest niesamowicie duzo rzeczy praktycznych , a formy (moim zdaniem) do nich nie naleza

swoja droga to jakos nie widze trudnosci w nauczeniu sie paru ruchow i ich wykonywaniu w odpowiedniej kolejnosci ...czy forma ma 30 ruchow czy 300 to zupelnie bez znaczenia...

Jaki ma wplyw na trenowanie sztuki walki to faktycznie ...NIE ROZUMIEM i nie mam zamiaru tego nigdy rozumiec. Trenuje taekwondo ale pomimo , ze sa tam formy , to potrafie sie skupic na czyms wazniejszym i pozyteczniejszym od form.
  • 0

budo_mike^^
  • Użytkownik
  • 8 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: kata
Mafox-widziałem kiedyś kasetę z Kytu Dangiem,na której prezentował on zastosowanie technik z poomse w samoobronie-czyli coś jak bunkai w karate.I prezentowało się to dość skutecznie i zachęcająco.Tyle,że był to jedyny przypadek praktycznego zastosowania form taekwondo z jakim się spotkałem :(
  • 0

budo_mafox_
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 746 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: kata
na szczescie to bylo wtf;)
btw. dobrze ze sa trenerzy ktorzy na sile nie pokazuja zastosowania w praktyce czegos co jest nie praktyczne

U nas trener tlumaczy co miala kiedys oznaczac dana technika z formy,zeby ja lepiej wykonywac podczas ukladu, ale za kazdym razem podkresla,ze jest to jedynie tzw. taekwondo tradycyjne.
Bloki i uderzenia robi sie zupelnie inaczej w walce sportowej czy ulicznej, niz w tradycyjnej (formach) ... i moim zdaniem powinno sie uczyc tylko te drugie. Ale oczywiscie nie kazdy zyje sama walka...dobrze jest sie odprezyc i powyglupiac ;)
  • 0

budo_moro
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 4585 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Noresund/ Trójmiasto

Napisano Ponad rok temu

Re: kata

Mafox-widziałem kiedyś kasetę z Kytu Dangiem,na której prezentował on zastosowanie technik z poomse w samoobronie-czyli coś jak bunkai w karate.I prezentowało się to dość skutecznie i zachęcająco.Tyle,że był to jedyny przypadek praktycznego zastosowania form taekwondo z jakim się spotkałem :(

no i tu wlasnie pojaiwa sie glowny problem... cwiczysz i cwiczysz... nie wiesz po co... a jak Ci fartem wpadnie w rece jakas kaseta to dowiadujesz sie co ma przypominac ruch ktory cwiczysz... troche malo sensowne podejscie trenowania walki. oczywiscie wartos ie gimnastykowac i formy moga byc urozmaiceniem tej gimnastyki :wink: dla nie nie sa niczym innym jak gimnastyka- moze o tyle specyficzna ze bezposrednio powiazana z historia sztuk walki- weic o tyle ciekawa.
  • 0


Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych

Ikona FaceBook

10 następnych tematów

Plany treningowe i dietetyczne
 

Forum: 2002 : 2003 : 2004 : 2005 : 2006 : 2007 : 2008 : 2009 : 2010 : 2011 : 2012 : 2013 : 2014 : 2015 : 2016 : 2017 : 2018 : 2019 : 2020 : 2021 : 2022 : 2023 : 2024