Skocz do zawartości


Zdjęcie

All-Style-Karate co to jest??


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
79 odpowiedzi w tym temacie

budo_slaszysz
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 3313 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: All-Style-Karate co to jest??
Nie każdy klub jest stowarzyszeniem...
  • 0

budo_martius
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 4483 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Piastów / Wa-wa - EUROPA od ZAWSZE
  • Zainteresowania:JJ

Napisano Ponad rok temu

Re: All-Style-Karate co to jest??
W dawnych czasach niewielu bylo swiatlych ludzi a wiekszosc to ciemnota wierzaca we wszystko co im ci swiatli ludzie powiedza. Panowal wtedy system feudalny. Kolo historii sie toczylo ludzie byli coraz bardziej wyksztalceni i system ten im przestal odpowiadac. Poniewaz poznawali prawde ( nawet te przychodzaca ze wschodu ;) ).
Niestety niektorzy nie szli z postepem a zawsze potrzebowali Pana ktory za nich bedzie myslal i podejmowal decyzje. Kiedy mogli wybrac wolnosc wybierali niewole i nadal zyli w ciemnocie. Tak pozostalo z niektorymi osobami nawet nie stylami bo style nawet te najbardziej skostniale zaczely sie dzielic.

Bez obrazy ale sam się zastanów ile są warte stopnie ,które dostajesz od organizacji kolegi,brata czy znajomego -a sam po swoim przykładzie powinienes to wiedzieć.


Takie zarzuty trzeba udowodnic a ja w tej kwestii akurat nie mam nic sobie do zarzucenia bo aby zdac czy otrzymac stopien jakiejs organizacji musialem sie wykazac znajomoscia programu na ten stopien. Prosze bardzo daj temu co mowisz dowody jesli masz 8)


Prywata jak ma miejsce w naszym kraju w sportach walki to zwykła przykrywka dla robienie na tym kasy i przy okazji ludzia wodzy z mózgu,że inni sa fe , a unas jest najlepiej -tak zreguły sie to sprzedaje. :oops: Gdyby tacy czarwnicy poddali sie ocenie np. Zarządowie Klubu czy Komisji rewizyjnej ,a dalej walnemu zebraniu to wyszbko by przestali być instruktorami.A tak w prywatnym folwarku sam jestem Zarządem,Komisja rewizyjną,walnym zebraniem i morda w kubeł.No tak ale zaraz ktos napiszę,że przeciez zapisy sa dobrowolne ale z reguły ludzi,którzy nie maja żdnego pojęcia o sztukach walki.


Wlasnie dales przyklad na robienie kasy przez Zwiazki sportowe i w tym PZK - nawet na dyplom sie tam czeka latami ;) choc juz oplacony :)
A Zarzad, Komisja rewizyjna i inni jezdza za nasze pieniadze - podatnikow - za darmo za granice ;)
Wlasnie te zwiazki sa duzymi prywatnymi folwarkami pewnych osob ktore malwersuja nasze pieniadze.

PS.Przy masz jakięś ale do PAJJ -a jako prywatny klub nadajesz czarne pasy -jajaja z tego nie rób. :)


Jak zauwazyles slusznie nadaje a nie sprzedaje - kazda zdajaca soba nie wplaca nic za egzamin a nawet otrzymuje pas po zdanym egzaminie.
A jak nadajemy stopnie niech swiadczy to ze w klubie sa czarne pasy judo, karate w tym 1 kyu kyokushin ktorzy nie posiadaja jeszcze stopnia szkoly a jednak przychodza zeby pocwiczyc i czegos sie nauczyc.
Znajdz choc jedna osobe ktora nieslusznie moze sie pochwalic stopniem nadanym przez nas lub nie szanujaca tego stopnia. Kazda z tych osob jest w stanie udowodnic co robia z danego zakresu. A to ze jezdza razem z nami za granice i prowadza zajecia dla osob o znacznie wyzszych stopniach mowi sama za siebie. A ze nie lubia czapkowac przed Masterami ze zwiazkow ? Dla nich jest warta osoba ktora cos potrafi zrobic na macie a nie posiadac stopien i wladze.

Opinie o sobie juz wystawiles podajac ze posiadasz stopien w jj ktorego nie szanujesz wiec po co to komentowac ?

TO TYLKO MOJA OPINIA -nie obrażająca nikogo.


To tez byla tylko moja opinia 8)

Popieram aby zakończyć tą dyskujsę.


dlaczego ?.. jak bys chcial ciagnac to moge przedstawic troche przykladow z datami i dowodami na temat dzialalnosci pewnych osob z Twojego grona wzajemnej adoracji - tylko zapewne duzo niewinnych i porzadnych instruktorow by na tym ucierpialo. Na cale szczescie juz nie jestem w tej klice a tylko wspolczuje znajomym ktorzy tam siedza ;)

Opinia o Zwiazkach, Organizacjach, stylach bierze sie z postepowania osob do nich nalezacych - jak na razie wystawiasz swoim wspoltowarzyszom " niazaprzeczalnie dobra opinie"
  • 0

budo_karateka1
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 2994 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: All-Style-Karate co to jest??
Wiesz co jest takie powiedzenie uderz w stół , a nozyce sie odezwią i chyba to pasuje do tej sytuacji jaka sie stworzyła.
Najgorzej jest wtedy kiedy zaczynają mieszać ludzie,którzy nie byli sie w stanie przebić na wspólnym forum organizacyjnym (danego stylu) i wtedy poszli swoja droga rozgadując wszędzie ,że tamci to żli, a Oni sa najlepsi.

Poza tym widzę,że rozmawaiałeś z wieloma frustratami,któzy sprzedaja te same bajki w każdym stylu czy systemie walki.Ale kto mądrzejszy to odpuszcza sobie opowieści z marsa.PZK to wilekie bagno ale w tym bagnie jeszcze cos widac pomimo,że jeste mętne w przeciwieństwie do innych organizacji,gdzie juz zapanowała ciemnośc feudalna.Gdyz w PZK co cztery lata decydują kto będzie Zarządem i co 4 lata można sie go pozbyc lub w wyjątkowych sytuacjach w zebraniach nadzwyczajnych w przeciwieństwie do prywatnego feudalizmu i ciemnoty. :(
  • 0

budo_martius
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 4483 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Piastów / Wa-wa - EUROPA od ZAWSZE
  • Zainteresowania:JJ

Napisano Ponad rok temu

Re: All-Style-Karate co to jest??

Wiesz co jest takie powiedzenie uderz w stół , a nozyce sie odezwią i chyba to pasuje do tej sytuacji jaka sie stworzyła.
Najgorzej jest wtedy kiedy zaczynają mieszać ludzie,którzy nie byli sie w stanie przebić na wspólnym forum organizacyjnym (danego stylu) i wtedy poszli swoja droga rozgadując wszędzie ,że tamci to żli, a Oni sa najlepsi.


Nigdzie nie twierdze ze to co robie jest najlepsze po prostu robie swoje i pomagam wielu organizacjom jesli takiej pomocy chca ale zarazem trzymam sie na uboczu.
Twierdzisz ze Oyama byl do kitu bo nie byl w stanie przebic sie w innej organizacji i stworzyl swoja - no coz przynajmniej tak mozna sadzic bo wczesniej przedstawionej opinii :)
Oyama w ten sposob postapil wlasnie rozgadujac ze tylko jego sztuka jest The best a inni nie ;)

Gdyz w PZK co cztery lata decydują kto będzie Zarządem i co 4 lata można sie go pozbyc lub w wyjątkowych sytuacjach w zebraniach nadzwyczajnych


Oczywiscie obserwujac jak to sie zmienia to w zwiazkach gdzie ciagle nastepuje roszada znajomych krolika i ile z tych zwiazkow odchodzi aby tworzyc wlasne organizacje mozna wywnioskowac nawet ze to bardzo przejrzyste bagno wszystko widac i mozna nawet przewidziec co bedzie niedlugo ;)



w przeciwieństwie do prywatnego feudalizmu i ciemnoty


Jesli uwazasz za ustroj feudalny grupe ludzi majacych do czynienia z roznymi organizacjami cwiczacymi rozne style i systemy dodatkowo luzno wspolpracujac z jedna szkola. Mogacych decydowac o tym z kim chca wspolpracowac. Kadre instruktorska decydujaca o programie i majaca wplyw na jego zmiany to zycze tego wielu niefeudalnym organizacjom :)
  • 0

budo_karateka1
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 2994 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: All-Style-Karate co to jest??
Wiesz co juz tak zamieszałes,że chyba sam niewiesz co jest białe , a co czarne.
Wracając do dziadka Oyamy to za jego czasów nie było kontaktowego karate ,pomimo twardych zasad Goru-ryu-nie prowadziło współzawodnictwa sportowego,które stwoprzył Mas.Oyama i tym samym powstał zupełnie odrebny nurt karate ,który jest obecnie najwiekszy.Ale nie mam ochoty wdawać sie z Toba w potyczki słowne,gdyz sznuję starszych od siebie , a zdrugiej strony wiem,że nie zawszej takie osoby maja rację.Pamiętaj PZK to bagno ale ma szanse stac klarowniejsze w przeciwieństwie do innch biznes- shihan-kancho czy czego kolwiek prywat. :) :( 8)
  • 0

budo_martius
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 4483 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Piastów / Wa-wa - EUROPA od ZAWSZE
  • Zainteresowania:JJ

Napisano Ponad rok temu

Re: All-Style-Karate co to jest??

powstał zupełnie odrebny nurt karate ,który jest obecnie najwiekszy.


No tu zdziebko przesadziles ;) - pierwsze miejsce zajmuja nadal shotokanopodobne ;) - kyokushin nawet przed rozpadem bylo prawie 3 razy mniejszy. A ogolnie w popularnosci japonskich systemow to nawet kyokushin i odmiany - aikido ustepuje ilosciowo ;)
Nie wiem kto Ci wmowil ze kyokushin to najwieksza ilosc osob :) - w szczegolnosci ze zamiast rosnac i sie rozwijac to sie cotraz zmniejsza.

Musze poszukac znowu pewnej strony gdzie byly sondaze podane ale to na jakim japonskim serwerze bylo i ciezko sie tam wyszukuje. Jak znajde to podam linka.

Pamiętaj PZK to bagno ale ma szanse stac klarowniejsze w przeciwieństwie do innch biznes- shihan-kancho czy czego kolwiek prywat. :) :( 8)


Szanse ma sie stac zawsze ale jak na razie nie moze jej wykorzystac ponad 20 lat i znajac historie raczej nie wykorzysta no ale zobaczymy mi to akurat rybka
  • 0

budo_karateka1
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 2994 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: All-Style-Karate co to jest??
Wiesz co szanuje takich jak ,którzy za wszelką cenę chca miec rację , a jej nie mają.Ta prywatyzacja w twoim wykonaniu jujitsu chyba Ci zaszkodziła,więc ja sobie odpuszczam ten poziom dyskuji i nie mam ochoty na dalsza bezsensowna polemikę z Toba.
Co do twoich głupot o popularności KK -to tak trzymaj dalej i przestań sie osmieszać.Tak więc ja sobie odpuszczam i możesz pisac icle chcesz pa.
  • 0

budo_martius
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 4483 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Piastów / Wa-wa - EUROPA od ZAWSZE
  • Zainteresowania:JJ

Napisano Ponad rok temu

Re: All-Style-Karate co to jest??
Poziom dyskusji :) a kto tu pierwszy wszystkich o handel stopniami podejrzewal sam przyjmujac stopnie gdzie popadnie ?? (to nie moje slowa byly 8) )

Jest takie powiedzenie kto mieczem wojuje od miecza ginie.

Kto obserwowal dyskusje zdanie juz sobie wyrobil a mi to wystarczy :)

No coz widze ze jak staje na konkretach a nie mzonkach o wielkosci to sie niektorzy rakiem wycofuja. Widze ze bardzo boli rozpad kyokushinu na pomniejsze organizacje i style - a w szczegolnosci po odejsciu od Ciebie z klubu ludzi do Oyama to na nich jestes najbardziej wsciekly. No coz metoda kto nie jest z nami to jest przeci nam moze sie okazac ze doprowadza do osamotnienia.

A co do statystyk osob cwiczacych rozne systemy to bylo jakos tak:

judo,
aikido,
kendo,
shotokan
czy jakos tak na pierwszych miejscach - ankieta ilosciowa nie popularnosci dlatego sumo nie ma. Mowie o systemach pochodzenia japonskiego

W systemach roznych - na pierwszysm miejscu bylo chyba Taekwondo
  • 0

budo_karateka1
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 2994 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: All-Style-Karate co to jest??
No nie miałem sie już nie wypowiadac ale sensei-biznesmenie przesadziłes i usiłujesz wcisnąć mi słowa i fakty ,które nigdy nie miały miejsca.
Ale tak to już jest jak sie zatraca prawdę z fałszem :)
Może skonstrujesz inna ankietę co ? bo ta jakoś marnie Ci wypadła !! :)
Wystarczy udać się do pierwszego lepszego dojo i widac ,gdzie trenuje więcej czy chytaczy czy kopaczy!. :)
A po trzecie kyokushin jest jedno ,a organizacji może byc tysiace gdyz tworzą je ludzie o niespełnionych ambicjach ,tylko na szczęście nadal robia kyokushin chociaż z różnym poziomejm szkolenia.
Co do Olyamasów to mylisz fakty prowadząc swoją działalnośc gospodarczą kasa czy przysłania pamięc.
PROŚBA DO MODERATORA ABY ZAMKNĄŁ TEN TEMAT.
Ps.Żadnych stopni nie przyjmowałem tylko .............hahahahahaha :)
  • 0

budo_anjin
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 600 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Warszawa

Napisano Ponad rok temu

Re: All-Style-Karate co to jest??

W Klubie obowiązuje Zarząd,Komisja Rewizyjna,Walne Zebranie oraz czasami Sąd Koleżeniński.Tego nikt z instruktorów czy Prezesów nie wymyślił tylko to nakłada Ustawa o działalności Stowaqrzyszeń.Chyba ,że ktoś z tego robi prrywate czyli dojną krowe na trenujących sporty walki.To wtedy sam jest wszystkimi ciałami władzy i może produkowac nawet shihanów za czapke drobnych lub walizke kasy.


Co obowiazuje w klubie (stowarzyszeniu), to ja akurat wiem.
Nie rozsmieszaj mnie, a zwiazek to niby nie doi kasy z trenujacych? Tylko poza tym takze z prowadzacych, a w wielu przypadkach - z podatnikow...
Nie widze nic zlego w tym, ze ktos zarabia na SW, pod warunkiem, ze jest to prosty uklad - placisz za to, czego cie ucza, a nie za Zarzad, dyplomiki itp.
Poza tym chyba sam nie wierzysz w te demokracje w zwiazku, ja wiem jak takie wybory wygladaja w paru innych zwiazkach (nie SW). Najmniej te wybory maja wspolnego z kompetencjami wybieranych osob...
  • 0

budo_martius
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 4483 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Piastów / Wa-wa - EUROPA od ZAWSZE
  • Zainteresowania:JJ

Napisano Ponad rok temu

Re: All-Style-Karate co to jest??

PROŚBA DO MODERATORA ABY ZAMKNĄŁ TEN TEMAT.
Ps.Żadnych stopni nie przyjmowałem tylko .............hahahahahaha


O nie teraz niech nie zamyka

Jak to jest ze po chwaleniu sie stopniem Dan w PAJJ nie ma cie w oficjalnych archiwach ?? Wlasnie jestem po kilku telefonach do znajomych z PAJJu :)
Czyzby to byl stopien nieoficjalny przy piwku czy tez zapomnieli zanumerowac i wpisac do ksiag ???

Co to biznes kyokushinkowy nie przynosi tyle zysku ze trzeba podpierac sie aerobikiem, Ju-Jitsu, samoobrona ??? :) 8)

Ankiety nie musze zmieniac jak to robia style ktore sa najpopularniejsze ;)
bo nie ja ja tworzylem
Zrozumiale dlaczego judo na 1 miejscu - bo sport olimpijski dlaczego aikido tez jeszcze dla mnie zrozumiale bo na sekcjach zawsze maja tlumy ale kendo sam w tej ankiecie nie rozumiem ale moze dlatego ze przypuszczalnie wiekszosc ankietowanych pochodzilo z Japonii zapewne.

A teraz moze powiesz ktore fakty przesadzilem i za Ciebie powiedzialem slowa ktorych nie powiedziales ???

Bo czytam i cos cienko to znajduje.
Moze pociagniemy temat dalej i zobaczymy jak daleko sie pograzysz ??
Moze jeszcze damy temat do poczytania uczniom aby mogli sami ocenic ??
Moze jeszcze miej odwage podpisywac sie jawnie aby plusowac na swoja opinie ?

Pozdrawiam
Marcin Dawidowicz (Martius)
[link widoczny dla zalogowanych Użytkowników]
  • 0

budo_karateka1
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 2994 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: All-Style-Karate co to jest??
łe heh heh nie ośmieszaj sie człowieku !!! Zabawiasz się w służbę Bezpieczeństwa jak w komunie?
Do anjin
sam uczstniczyłem w takich wyborak i są one jawne ,a każdy klub z bliko 200 ma prawo jednego głosu ,kto chce głosuje , a kto chce nie przyjeżdza w cale .
  • 0

budo_martius
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 4483 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Piastów / Wa-wa - EUROPA od ZAWSZE
  • Zainteresowania:JJ

Napisano Ponad rok temu

Re: All-Style-Karate co to jest??

łe heh heh nie ośmieszaj sie człowieku !!! Zabawiasz się w służbę Bezpieczeństwa jak w komunie?


Nie lubie oszolomow ktorzy szponca w szczegolnosci nie na swoim podworku. Ciekawe czy uczniowie wiedza jaj sensei zdawal na dana w jj :)
Ludzie ze srodowiska jj nawet jesli za soba nie przepadaja to trzymaja kontakty i co nieco o sobie wiedza, przynajmniej Ci o dluzszym stazu.

Widze ze odpowiedz juz otrzymalem :)
  • 0

budo_^hast^
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 3373 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Sopot

Napisano Ponad rok temu

Re: All-Style-Karate co to jest??
Karateka1 kupil dana w jj ? no no. Pewno w karate tez ma "uczciwie" wypracowane stopnie. No coz, powiem tyle ze gratuluje, .... takiego zaklamania.
  • 0

budo_karateka1
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 2994 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: All-Style-Karate co to jest??
Mój staz w jj był krótki ale intensywny, a potem zdecydowałem sie na karate ,gdyz doszłem do wniosku,że jak już coś robic to jedno a dobrze. 8)
  • 0

budo_karateka1
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 2994 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: All-Style-Karate co to jest??

Mój staz w jj był krótki ale intensywny, a potem zdecydowałem sie na karate ,gdyz doszłem do wniosku,że jak już coś robic to jedno a dobrze. 8)

Proszę nie manipulowac moimi informacjami ,gdyz niebawem okaze się,że mam kupiony w super markecie 10 dan w Tsunami -hihihihihi :)
  • 0

budo_laser
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 3643 postów
  • Pomógł: 0
1
Neutralna
  • Lokalizacja:Warszawa
  • Zainteresowania:Karate

Napisano Ponad rok temu

Re: All-Style-Karate co to jest??

Mój staz w jj był krótki ale intensywny, a potem zdecydowałem sie na karate ,gdyz doszłem do wniosku,że jak już coś robic to jedno a dobrze. 8)

Proszę nie manipulowac moimi informacjami ,gdyz niebawem okaze się,że mam kupiony w super markecie 10 dan w Tsunami -hihihihihi :)


To nie jest śmieszne. Jest pan chyba jednym z ostatnich ortodoksyjnych kiokushinów. Według pana chyba wszyscy którzy zaprzestali kioka to dlatego, że rady niedali....
  • 0

budo_karateka1
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 2994 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: All-Style-Karate co to jest??
Mylisz się to nie ma nic wspólnego z KK .Wrećz przeciwnie szanuje innych trenujących tylko takich co znają swoje miejsce i nie świrują.W KK nastapiły straszen podziały wynikłe na skutek dążenia do władzy ale mnie to naimniej interuje ,gdyz każdy kto ma kanji jest poprostu kyokushin.
Sam szukałem miejsca dla siebie w sportach walki i bawiłem sie w rózne systemy i sztuki walki,a że zostałem przy kk poprostu było najlepszym roziwązaniem aby móc sie roziwjać szkoleniowo i organizacyjnie.

Wszystkiego najlepszego !!! OSu
  • 0

budo_anduina
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 584 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:tam jak się idzie

Napisano Ponad rok temu

Re: All-Style-Karate co to jest??
że też wam się tak chce... :?: :!:
  • 0

budo_szczena
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1203 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Zainteresowania:Boks

Napisano Ponad rok temu

Re: All-Style-Karate co to jest??
Karateka1 te twoje odpowiedzie i te twoje dowcipy to sa tak beznadziejen ze sie czytac tego nie da
a pozatym co to znaczy Wszechstylowe Karate przeciez to jedno drugie wyklucza!!!??
  • 0


Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych

Ikona FaceBook

10 następnych tematów

Plany treningowe i dietetyczne
 

Forum: 2002 : 2003 : 2004 : 2005 : 2006 : 2007 : 2008 : 2009 : 2010 : 2011 : 2012 : 2013 : 2014 : 2015 : 2016 : 2017 : 2018 : 2019 : 2020 : 2021 : 2022 : 2023 : 2024