Skocz do zawartości


Zdjęcie

Nieporozumienie ???


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
83 odpowiedzi w tym temacie

budo_anjin
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 600 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Warszawa

Napisano Ponad rok temu

Re: Nieporozumienie ???
Abstrahujac od tego, czy to "zakompleksiony kravmagowiec", to akurat ten sam...
  • 0

budo_combat
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 3360 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Nieporozumienie ???
Bosshhh ludzie przestańcie pisać tego typu posty :lol: :lol: :lol: :lol:

1) Tak się składa, że nic nie jest bez wad (ani krav-maga, ani TKD, ani boks).

2) Boks dobry - ale pod warunkami które wymieniłem - TRENOWAŁEM - wiem co mówię. Bez uzupełniania innymi MA może to być za mało.

3) Modliszka do walki - jasne już to widzę. A thai i kick-boxing czasem nie lepszy?!

4) Jak sądzicie, że aikido jest do walki - to nawet NIC NIE PISZCIE. Nie ten poziom zrozumienia :wink:
  • 0

budo_cocosh
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 215 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:W-wa

Napisano Ponad rok temu

Re: Nieporozumienie ???
Och... no to ja nie wiem co ci powiedziec...
Przyjdz zobaczyc, to moze zmienisz zdanie. Albo zapytaj ludzi, ktorzy byli na pokazie na SGH ostatnio...
Tak wogole to co ty wiesz o modliszce chlopaku?
  • 0

budo_combat
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 3360 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Nieporozumienie ???

Och... no to ja nie wiem co ci powiedziec...
Przyjdz zobaczyc, to moze zmienisz zdanie. Albo zapytaj ludzi, ktorzy byli na pokazie na SGH ostatnio...
Tak wogole to co ty wiesz o modliszce chlopaku?


:lol: :lol: :lol:

To co widziałem w modliszce przekonało mnie do niej na tyle - że NATYCHMIAST zrezygnowałem... chłopaku
  • 0

budo_combat
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 3360 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Nieporozumienie ???
Aha i napisz czy kiedykolwiek (i ile czasu) trenowałeś coś sensownego ze styli uderzanych:

tj boks, kicka, thaia...

Na marginesie jak czytam coś takiego:

Obecnie można wymienić następujące style (odmiany) Modliszki:
Siedmiogwiezdna Modliszka (qi xing tang lang quan) zwana także: Modliszka Lohan, Boks Modliszki Buddyjskiego Wojownika, Boks Modliszki Arhata
Modliszka Kwaitu Śliwy (mei hua tang lang quan) zwana także Modliszką Taiji Kwiatu Śliwy (taiji mei hua tang lang quan)
Modliszka Sześciu Kombinacji (liuhe tang lang quan) zwana także Boks Modliszki Konia i Małpy lub ruan tang lang (miękka modliszka)
Modliszka Arhata
Modliszka jingang (vajra - wojownik buddyjski)
Modliszka nizong
Modliszka Błyszczącej deski (guangban tang lang quan)
Modliszka Ośmiu Trygramów (bagua tang lang quan)
Modliszka Kaczki Mandarynki (yuan yang tang lang quan)
Modliszka Ośmiu Kroków (ba bu tang lang quan)
Modliszka Nefrytowego Pierścienia (yuhuan tang lang)
Modliszka Twardo-Miękka (yingman tang lang quan)
Modliszka Przewracającej Dłoni (shuaishou tang lang quan)
Styl Sztywnej Modliszki
Modliszka Sekretnych Drzwi (Sekretnej Rodziny)
Modliszka Dotykania Brwi (momei tang lang quan)
Modliszka Ręki Sztyletu
Modliszka o Płaskim Grzbiecie

[link widoczny dla zalogowanych Użytkowników]

to też odechciewa mi się jako ćwiczącemu tego trenować...
  • 0

budo_krzyst
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1354 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Warszawa

Napisano Ponad rok temu

Re: Nieporozumienie ???
:?:
A dlaczego?
Ze nazwy za trudne, czy jak? 8O
Prosta sprawa, inna kultura i tendencja do nadawania kolejnym odmianom roznych nazw. Zobacz sobie, jakie nazwy maja kluby bokserskie. To jest dokladnie na tej samej zasadzie - ktos cos cwiczyl, wniosl swoj wklad, to dla odrebnosci inaczej to nazywa. Combatow tez jak psow jest.

K.
  • 0

budo_combat
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 3360 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Nieporozumienie ???

:?:
A dlaczego?
Ze nazwy za trudne, czy jak? 8O


że śmieszne

Modliszka Kaczki Mandarynki

Prosta sprawa, inna kultura i tendencja do nadawania kolejnym odmianom roznych nazw. Zobacz sobie, jakie nazwy maja kluby bokserskie. To jest dokladnie na tej samej zasadzie - ktos cos cwiczyl, wniosl swoj wklad, to dla odrebnosci inaczej to nazywa. Combatow tez jak psow jest.

K.


Tak, ale boks to boks - a nazwa klubu nie jest ważna...

Combatów jak psów - z tego 90% to karate combat, ju-jitsu combat i combat combat!

Oryginalne są defendo, krav-maga, sambo - cholernie skomplikowane nazwy nie?
  • 0

budo_anjin
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 600 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Warszawa

Napisano Ponad rok temu

Re: Nieporozumienie ???
8O a co ma nazwa wspolnego z "jakoscia" jakiejs MA? Watpie, czy ktos trenuje cokolwiek ze wzgledu na nazwe.
Poza tym, jak chcesz uszeregowac nazwy? Po dlugosci? Najlepszy w takim razie boks, tylko 4 litery... A po angielsku nawet 3... :?
  • 0

budo_combat
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 3360 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Nieporozumienie ???
Chodzi choćby o prozaiczne pytanie: "a co trenujesz"

"kung-fu xxx nnn yyy www hhh"...

A czemu ogólnie nie kung-fu?

1) Niejasny system stopni, ich przyznawania, certyfikacji, autoryzacji. Skąd trenujący ma wiedzieć, czy jego trener jest fachowcem? W taekwon-do np. - są ciężkie egzaminy, ponadto zawody - jest to dobra weryfikacja. Nad wszystkim czuwają także ludzie z polskiego związku taekwon-do. W BJJ także ciężko zdobyć wyższe stopnie. Co wynika z powyższego? Idąc do sekcji wymienionych wyżej ma się niejako gwarancję pewnego poziomu technicznego itp. Są oczywiście także słabsze sekcje - ale to zupełnie inna kwestia.

To co zobaczyłem w praktyce w jednej sekcji kung-fu modliszki - to po prostu totalna amatorka. Już nawet aikido wypada lepiej...

2) Sztuka walki (uderzana) powinna zawierać normalną gardę - bokserską, to samo tyczy się pozycji (powinny być standardowe). Uderzenia i kopnięcia powinny być jak najprostsze i najskuteczniejsze. Tak jest w krav-maga, boksie, muay-thai, kick-boxingu, taekwon-do ITF. Za to w kung-fu obserwuje się dziwne pozycje, dziwne uderzenia, w stylu modliszki np. śmieszne wielokrotne chwyty itp. Poza tym techniki bokserskie, kick-bokserskie (taekwon-do ma podobny zbiór technik) są powszechnie znane i skuteczne - w przypadku różnych odmian kung-fu nie wiadomo na co się trafi... Przykładowe techniki kick-boxingu [link widoczny dla zalogowanych Użytkowników]

3) Zawodnicy danego systemu powinni startować w turniejach np. K1 - uderzaczy. Tak jest w przypadku zawodników taekwon-do, kick-boxingu, muay-thai. W przypadku kung-fu także -ale tych zawodników nie ma np. na UFC (bo ich szybko wynosili wskutek starć). Ten ostatni turniej udowodnił bezsprzeczną skuteczność muay-thai i boksu (ze styli uderzanych), z chwytanych/parterowych BJJ.

4) Cały czas mówimy o skuteczności - rekreacyjnie - nadaje się WSZYSTKO nawet tai-chi...
  • 0

budo_anduina
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 584 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:tam jak się idzie

Napisano Ponad rok temu

Re: Nieporozumienie ???

W taekwon-do np. - są ciężkie egzaminy, ponadto zawody - jest to dobra weryfikacja. Nad wszystkim czuwają także ludzie z polskiego związku taekwon-do.

Ostatnio miałam przyjemność być widzem na takich "cięzkich" egzaminach TKD. Osoba zdajaca na 2 cup miała do zrobienia chyba ze trzy obrotówki w powietrzu, 4 układy i rozbic5 desek, ale te deski to by iępołamał jakby mocniej nacisnąć. O niższych stopniach to jużnawet nie wspominam. Mozęto patologia, ale gdzie ten "czuwajacy polski związek TKD"?
  • 0

budo_combat
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 3360 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Nieporozumienie ???

Ostatnio miałam przyjemność być widzem na takich "cięzkich" egzaminach TKD. Osoba zdajaca na 2 cup miała do zrobienia chyba ze trzy obrotówki w powietrzu, 4 układy i rozbic5 desek, ale te deski to by iępołamał jakby mocniej nacisnąć. O niższych stopniach to jużnawet nie wspominam. Mozęto patologia, ale gdzie ten "czuwajacy polski związek TKD"?


Bywa- bywa - sam widziałem kolesi z niebieskimi pasami STRASZLIWIE kaleczącymi kopnięcia po obrocie... Jeszcze jedna rzecz - dawniej było duży ciężej - obecnie to się wszystko uprościło - TKD dla mas...
:lol: 8O

Znam paru kolesi z 1 cup, jednego z czarnym pasem - którzy szybciutko awansowali - ale dalej są tacy - ot poniżej średniej...

"Ciężkie" egzaminy raczej na dan i wyższe stopnie... (popatrzeć na statystykę).
  • 0

budo_combat
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 3360 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Nieporozumienie ???
A i goście zdający sami powinni dbać o solidne deski, przygotowanie techniczne itp.
  • 0

budo_krzyst
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1354 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Warszawa

Napisano Ponad rok temu

Re: Nieporozumienie ???
[quote name="budo_Combat"]Chodzi choćby o prozaiczne pytanie: "a co trenujesz"

"kung-fu xxx nnn yyy www hhh"...[/quote]

Albo rownie proste: combat.
Jaki combat? Krav Mage.
A gdzie?
U trenera takiego to a takiego, w takiej to a takiej federacji...
seria maniakalnych pytan i odpowiedzi :)

To jest dokladnie to samo, a ze nazwy wydaja Ci sie smieszne, coz.
A czemu nie oglolnie kung fu? Bo chinskie sztuki walki to lekko liczac kilkaset stylow walki rozniacych sie od siebie nieraz diametralnie. Po prostu.

[quote]
1) Niejasny system stopni, ich przyznawania, certyfikacji, autoryzacji. Skąd trenujący ma wiedzieć, czy jego trener jest fachowcem? W taekwon-do np. - są ciężkie egzaminy, ponadto zawody - jest to dobra weryfikacja. Nad wszystkim czuwają także ludzie z polskiego związku taekwon-do. W BJJ także ciężko zdobyć wyższe stopnie. Co wynika z powyższego? Idąc do sekcji wymienionych wyżej ma się niejako gwarancję pewnego poziomu technicznego itp. Są oczywiście także słabsze sekcje - ale to zupełnie inna kwestia.
[quote]

Combat, Ty naprawde wierzysz w to, co napisales?
Ze w tych roznych sztukach walki jest DOBRA weryfikacja?
Ze nie ma ukladow, polityki, kupowania sobie stopni i swiecenia paskami po oczach?
Dla mnie system stopni - to jest wlasnie patologia. Dajaca podstawy do sciemniania. W kf normalnie stopni nie bylo. Trener byl dobry to i mial uczniow. Byl slaby nie mial. I to sie dokladnie tak weryfikuje wszedzie czy te stopnie sa czy ich nie ma, niezaleznie od systemu.

[quote]
To co zobaczyłem w praktyce w jednej sekcji kung-fu modliszki - to po prostu totalna amatorka. Już nawet aikido wypada lepiej...
[quote]

A moge zapytac jakie jeszcze sekcje widziales?

[quote]
2) Sztuka walki (uderzana) powinna zawierać normalną gardę - bokserską,
[quote]

To znaczy na przyklad taka jak ma Price Nazeem?
Bokserem zdaje sie jest niezlym :)

{quote]
Za to w kung-fu obserwuje się dziwne pozycje, dziwne uderzenia, w stylu modliszki np. śmieszne wielokrotne chwyty itp.
[quote]

???
Wiesz, ja mam calkiem uzasadnione podejrzenie, ze swoje osady opierasz na pojedynczej wizycie w jednej sekcji. Ja chwile cwiczac Modliszke w Warszawie nie zaobserwowalem ani dziwnych uderzen, ani "wielokrottnych" przechwytow. Natomiast widzialem tam wielu ludzi, ktorzy naprawde potrafili sie bic.
Rozne style maja rozne rozwiazania w kwestii gardy, poruszania sie, itp. itd. I to jest calkiem normalne. Dowcip polega na tym, zeby to bylo spojne zaywczajnie i po prostu. Zauwaz, ze zaden z wymienianych przez Ciebie stylow uderzanych w przypadku takiego UFC nie wystepuje w "czystej" postaci. Nie wypatrzysz tam bokserskiej gardy, balansowania cialem, typowych dla tajow wymian w klinczu. Bo to jest juz po prostu nowy styl, nowa jakosc. I to po prostu inaczej wyglada.

K.

PS. A co do "oryginalnefo defendo" to sprawdz sobie laskawie, co jego tworca cwiczyl w Szanghaju... Baguazhang - Boks Osmiu Trygramow - tez glupia nazwa, nie?

K.
  • 0

budo_krzyst
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1354 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Warszawa

Napisano Ponad rok temu

Re: Nieporozumienie ???
Scheisse, popieprzylem cos z cytatami. Pardon.

K.
  • 0

budo_combat
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 3360 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Nieporozumienie ???

Combat, Ty naprawde wierzysz w to, co napisales?
Ze w tych roznych sztukach walki jest DOBRA weryfikacja?
Ze nie ma ukladow, polityki, kupowania sobie stopni i swiecenia paskami po oczach?.


Zawsze będzie patologia - niemniej I dan powinien stanowić pewien poziom. Jeśli w TKD tego NIE MA - to jaka jest szansa w KF będzie??

Dla mnie system stopni - to jest wlasnie patologia. Dajaca podstawy do sciemniania. W kf normalnie stopni nie bylo. Trener byl dobry to i mial uczniow. Byl slaby nie mial. I to sie dokladnie tak weryfikuje wszedzie czy te stopnie sa czy ich nie ma, niezaleznie od systemu.



Hmm - obecnie są goście co prowadzą treningi - i tyle. Musiałaby być naprawdę zła sława danej sekcji...


A moge zapytac jakie jeszcze sekcje widziales


To co widziałem wystarczyło :wink: Widziałem oprócz tego paru trenujących różne odmiany kung-fu - nie było to przekonywujące...

Jeśli jest jakaś dobra sekcja - chętnie zobaczę...

To znaczy na przyklad taka jak ma Price Nazeem?
Bokserem zdaje sie jest niezlym :)



?? Nie znam


Wiesz, ja mam calkiem uzasadnione podejrzenie, ze swoje osady opierasz na pojedynczej wizycie w jednej sekcji.


polecam stronę [link widoczny dla zalogowanych Użytkowników] - skoro goście już na etapie prezentacji technik robią błędy techniczne - to ja dziekuję.

Ja chwile cwiczac Modliszke w Warszawie nie zaobserwowalem ani dziwnych uderzen, ani "wielokrottnych" przechwytow. Natomiast widzialem tam wielu ludzi, ktorzy naprawde potrafili sie bic.


A gdzie na WWW - są opisane techniki stylu modliszki z dokładnymi zdjęciami?

Np. [link widoczny dla zalogowanych Użytkowników] (inny styl)

także jest cholernie nieprzekonywujący...


PS. A co do "oryginalnefo defendo" to sprawdz sobie laskawie, co jego tworca cwiczyl w Szanghaju... Baguazhang - Boks Osmiu Trygramow - tez glupia nazwa, nie?

K.


Po prostu "chiński boks" :)
  • 0

budo_combat
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 3360 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Nieporozumienie ???
"W kf normalnie stopni nie bylo. Trener byl dobry to i mial uczniow. Byl slaby nie mial. I to sie dokladnie tak weryfikuje wszedzie czy te stopnie sa czy ich nie ma, niezaleznie od systemu. "

A powiedz mi, jak LAIK ma odróżnić fachowca trenera, od "ściemniacza"?

Bo mi się to wydaje niemożliwe... Jak ktoś coś trenował: to wystarczy popatrzeć na 30 minut treningu i już mniej więcej zaczyna się mieć jakiś pogląd na daną sekcję...

A jeśli widzę np. jakieś totalne głupoty, które trenują POCZATKUJACY ludzie - to normalnie ...

Taki trener-nie-wiadomo-jakiej-klasy - i tak bedzie mial uczniów - MARKETING. W tej sekcji co byłem - trenowało ok. 30 osób...

Potrenowałem z nimi i zrezygnowałem...

Chętnie zobaczę sekcje - w których nie ma "ściem" - tylko konkrety, skuteczność i zero udziwnień - ale obawiam się niestety, że na KF tego nie uświadczę... (chętnie zmieniłbym to zdanie- gdybym miał podstawy...)
  • 0

budo_anjin
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 600 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Warszawa

Napisano Ponad rok temu

Re: Nieporozumienie ???
Combat napisal

A powiedz mi, jak LAIK ma odróżnić fachowca trenera, od "ściemniacza"?


Uwazasz, ze jesli ktos ma n-ty dan w jakiejs (innej niz kf) MA, to jest to dowodem jego poziomu? Bo to tez roznie bywa.

Jak ktoś coś trenował: to wystarczy popatrzeć na 30 minut treningu i już mniej więcej zaczyna się mieć jakiś pogląd na daną sekcję...


Jezeli styl, ktory trenowal zasadniczo rozni sie od tego, ktory oglada, to niekoniecznie. Np. karatece ciezko bedzie ocenic trening judo, zwlaszcza pod wzgledem fachowosci prowadzacego. Nie wspominajac nawet o calym cyklu treningowym...

w których nie ma "ściem" - tylko konkrety, skuteczność i zero udziwnień - ale obawiam się niestety, że na KF tego nie uświadczę...



Tyle, ze zeby odroznic scieme od konkretu, to trzeba miec troche wieksze pojecie o calym systemie i jego metodach treningowych. Zwlaszcza w przypadku wielu szkol kf, gdzie zasady, techniki i metody treningu tworza spojna calosc (chocby w tej wymienianej przez Ciebie modliszce)

polecam stronę [link widoczny dla zalogowanych Użytkowników] - skoro goście już na etapie prezentacji technik robią błędy techniczne - to ja dziekuję.


A skad wiesz, ze robia bledy techniczne?

Po prostu "chiński boks"


No tak sie glupio sklada, ze w europejskich jezykach "boks" to w zasadzie jedyne okreslenie na walke wrecz za pomoca uderzen.

Pozdrawiam
  • 0

budo_combat
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 3360 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Nieporozumienie ???

Uwazasz, ze jesli ktos ma n-ty dan w jakiejs (innej niz kf) MA, to jest to dowodem jego poziomu? Bo to tez roznie bywa.


Różnie - ale tak powinno być.

Jezeli styl, ktory trenowal zasadniczo rozni sie od tego, ktory oglada, to niekoniecznie. Np. karatece ciezko bedzie ocenic trening judo, zwlaszcza pod wzgledem fachowosci prowadzacego. Nie wspominajac nawet o calym cyklu treningowym...


1) Hmm - styl powinien być "kompatybilny".
2) Fachowość prowadzącego pod względem metodyki, prezentowania technik itp. dowolnej MA można dość prosto ocenić...

Np. bzdurą pod względem skuteczności są:

- układy,
- tradycyjne blokowanie,
- tradycyjne uderzanie (np. TKD, karate i co nieco co widziałem w KF),
- tradycyjne pozycje,
- tradycyjne poruszanie itp.

Czemu? Dobitnie ujawniły to wszelkie turnieje UFC, K1 ...

Tyle, ze zeby odroznic scieme od konkretu, to trzeba miec troche wieksze pojecie o calym systemie i jego metodach treningowych. Zwlaszcza w przypadku wielu szkol kf, gdzie zasady, techniki i metody treningu tworza spojna calosc (chocby w tej wymienianej przez Ciebie modliszce)


Tak - ale po co udziwnione pozycje, bloki i uderzenia w KF? IMHO lepiej pójść na kicka / thaia...

A skad wiesz, ze robia bledy techniczne?


Np. na jednym obrazku "agresor" zgina nadgarstki - no chyba, że KF uczy uderzania przy łamaniu nadgarstków...


No tak sie glupio sklada, ze w europejskich jezykach "boks" to w zasadzie jedyne okreslenie na walke wrecz za pomoca uderzen.


Hmm - a bijatyka :wink: :roll:
  • 0

budo_anjin
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 600 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Warszawa

Napisano Ponad rok temu

Re: Nieporozumienie ???

Hmm - a bijatyka [icon_wink.gif] [icon_rolleyes.gif]


Rzeczywiscie, "chinska bijatyka", to jest dopiero nazwa... :wink:

a co do reszty - ehhh... (smilie macha zrezygnowany reka)
  • 0

budo_krzyst
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1354 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Warszawa

Napisano Ponad rok temu

Re: Nieporozumienie ???
uffff... cholernies plodny Combat, nie nadazam :)

1) Hmm - styl powinien być "kompatybilny".
2) Fachowość prowadzącego pod względem metodyki, prezentowania technik itp. dowolnej MA można dość prosto ocenić...


I tu zgadzam sie w 100%, tyle, ze to dotyczy znowu tylko tych, ktorzy juz cos wiedza :) Poczatkujacy tak czy inaczej nie ma szans tego ocenic, a fakt posiadania paska przez prowadzacego tylko zaciemnia mu obraz. Czyli de facto na jedno wychodzi, ma stopien czy nie, zeby ocenic trzeba albo miec blade pojecie o temacie, albo po prostu chwile pocwiczyc i poslugiwac sie zdrowym rozsadkiem - czyli porownywac z innymi sekcjami, oceniac, obserwowac wlasne postepy i wyciagac wnioski. Przy czym to tez nie jest tak, ze od pierwszego rzutu oka wszystko sie wylapie, bo, tak jak napisal anjin rozne style maja swoje metody i wymagania. Tym niemniej pewne rzeczy ewidentne idzie wylapac (ale tez nie zawsze).
I niekoniecznie trzeba byc znawca danego stylu. Nawet nie znajac sie na jj jestem w stanie ocenic, ze Martius fachowo prowadzi treningi, chociaz bralem w nim udzial raz, na zlocie VB.

Np. bzdurą pod względem skuteczności są:
- układy,
- tradycyjne blokowanie,
- tradycyjne uderzanie (np. TKD, karate i co nieco co widziałem w KF),
- tradycyjne pozycje,
- tradycyjne poruszanie itp.
Czemu? Dobitnie ujawniły to wszelkie turnieje UFC, K1 ...


No, jak mowimy o takich blokach, jakie wrzuciles na tej stronie pokazujacej hongjiaquan to ja sie musze zgodzic :)
Ale obawiam sie, ze przyklad byl tendencyjny :)
Po prostu nie wiem, co znaczy "tradycyjne poruszanie sie" czy "tradycyjne uderzanie". Zaraz mi wtedy jakis karateka w zenkutsu dachi staje przed oczami. :)
A nie moge powiedziec, zebym sie w szkolach uczacych autentycznego kf z czyms podobnym spotkal. Faktem jest, ze duzo ich nie ma u nas, ale ci ktorzy ucza zadnych dziwactw nie pokazywali. Natomiast faktem jest, ze nie przypomina to boksu. I wcale nie musi, w koncu rozne sa rozwiazania techniczne w roznych systemach. Stad przyklad z Princem Nazeemem i garda bokserska. Prince to jest taki facet, co garde trzyma na wysokosci jaj najczesciej. Tyle ze pieknie pracuje dystansem i balansem. Jest to troszke inna garda niz ta, ktorej ucza poczatkujacego, nie?


IMHO lepiej pójść na kicka / thaia...


Mozna, czemu nie. Tylko wiesz... nie kazdemu to pasuje. Nudno by bylo, jakby kazdy chcial cwiczyc kicka i thaia. W mojej wlasnej szkole ucza sie ludzie, ktorzy cwicza/cwiczyli thaja, kicka czy Krav Mage. Mielismy w szkole czlowieka z uprawnieniami trenera boksu. Szef wegierskiego oddzialu byl mistrzem Wegier w Muay Thai. I jakos oni sie ucza tego dziwnego i nietypowego kung fu i jakos sobie chwala i potrafia w nim znalezc cos, czego tam im brakowalo. Ciekawe, nie?

A i jeszcze a propos tego:

Po prostu "chiński boks"


No, chyba musialbym sie mocno naszukac, zeby znalezc cos, co mniej niz bagua boks przypomina :)

A - zeby nie bylo nieporozumien. Nie zamierzam nikogo przekonywac, ze kf jest bez wad, czy tez ze jest hiperskuteczne or whatever. Moj osobisty poglad jest taki, ze tego przyzwoitego kung fu generalnie ze swieca szukac w naszych warunkach i wiekszosc to niegodna tego miana podroba. Ale ocenianie go przez pryzmat jakis flimikow i zdjec z sieci, kiedy nie mialo sie do czynienia z jakas przyzwoita probka uwazam po prostu za przesade.

K.
  • 0


Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych

Ikona FaceBook

10 następnych tematów

Plany treningowe i dietetyczne
 

Forum: 2002 : 2003 : 2004 : 2005 : 2006 : 2007 : 2008 : 2009 : 2010 : 2011 : 2012 : 2013 : 2014 : 2015 : 2016 : 2017 : 2018 : 2019 : 2020 : 2021 : 2022 : 2023 : 2024