Skocz do zawartości


Zdjęcie

Ośrodek Japońskich Sztuk Walki - REWELACJA!!!


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
19 odpowiedzi w tym temacie

budo_silvio
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 829 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Anglia

Napisano Ponad rok temu

Ośrodek Japońskich Sztuk Walki - REWELACJA!!!
Witam,
przeczytałem właśnie w dodatku sportowym Gazety Wyborczej, że 100 km od Łodzi powstaje pierwszy w Europie Ośrodek Szkoleniowy Japońskich Sztuk Walki. Na 46 hektarach koło Przedborza powstanie miasteczko sportowe, dzięki staraniom Polskiego Związku Karate Tradycyjnego. Dla mnie to po prostu fenomenalna sprawa, cieszę się, że ci dzielni ludzie realizują tak wspaniałą wizję. Kiedy czytałem ten artykuł bylem autentycznie poruszony, ponieważ kiedyś chodziła mi po głowie podobna wizja.
Link do artykułu: [link widoczny dla zalogowanych Użytkowników]
Silvio Pod Wrażeniem
  • 0

budo_uirapuru
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 2966 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Belo Horizonte
  • Zainteresowania:Capoeira

Napisano Ponad rok temu

Re: Ośrodek Japońskich Sztuk Walki - REWELACJA!!!
Może by wywalić słowo "Japońskich" ?? :) To dopiero byla by jazda, wszystkie MA pod jednym dachem ;)
  • 0

budo_grzegorzg
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 273 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Warszawa

Napisano Ponad rok temu

Re: Ośrodek Japońskich Sztuk Walki - REWELACJA!!!
Jak znam życie to skończy się na karate tradycyjnym i kilku japońskich ztukach. Nic innego. Bo reszta to konkurencja. :evil:
  • 0

budo_gambit
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 2089 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:bardzo dziki wschód

Napisano Ponad rok temu

Re: Ośrodek Japońskich Sztuk Walki - REWELACJA!!!

Jak znam życie to skończy się na karate tradycyjnym i kilku japońskich ztukach. Nic innego. Bo reszta to konkurencja. :evil:



Albo nie przeczytałeś artykułu, albo przeczytałeś ale masz kłopoty z czytaniem ze zrozumieniem. Tam jest wyraznie napisane że ośrodek jest przeznaczony dla tradycyjnych japońskich sztuk walki. Jego utrzymanie zapewne będzie kosztowac więc tym co go wybuduja a później będą musieli bulić grubą kasę na utrzymanie w dobrym stanie na pewno zależy by koszta sie jakoś podzieliły na róźne sztuki, o jakiej konkurencji więc mową jak ktos nie chcę karate tradycyjnego to nie będzie go uprawiał chocby nie wiam jak ładny ośrodek wybudowali sobie karatecy. A to że jest to inicjatywa PZKT, i byc może Oni będa mili decydujący głos to nie ma się czemu dziwić nieobecni głosu nie mają. Pytanie tylko czy konsultowali albo choć prowadzili jakiekolwiek rozmowy z jakowymys przedstawicielami innych japońskich MA. Na tym rynku panuje tak duże rozdrobnienie że nie zdziwiłbym się że nie było z kim rozmawiać.
Fajnie by było gdyby pozostałe organizaje w kraju które zajmuja się wschodnimi sztukami walki zaangażowały się w to przedsięwzięcie choć może jest na to juz trochę za późno.
W kazdym razie ciesze się że cos takiego powstaje, być może dane mi będzie tam się wybrać.
  • 0

budo_mafox_
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 746 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Ośrodek Japońskich Sztuk Walki - REWELACJA!!!
jak ja nie cierpie tego karate ... :?
  • 0

budo_grzegorzg
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 273 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Warszawa

Napisano Ponad rok temu

Re: Ośrodek Japońskich Sztuk Walki - REWELACJA!!!
Gambit, artykuł czytałem, ale może zbyt ogólnikowo dla Ciebie napisałem.

Masz rację, że nie obecni głosu nie mają, bo łaśnie tacy najwięcej krytykują. Chodzi mi o to, że nie spotkamy tam zapewne 2-3 stylów Karate, tylko PZKT. Oraz pewnie Kendo, może Judo itd. Chodziło mi o to, że napewno nie powstanie ośrodek wszechstylowy i to nie tylko poprzez rozłam w środowisku Karate, ale także poprzez niechęć PZKT do innych stylów. W końcu kto się odłączył - chłopaki, którzy założyli PZKT.

Zresztą nie interesuje mnie to aż tak, bo ja ćwiczę Okinawański system. I następny podział...
  • 0

budo_slaszysz
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 3313 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Ośrodek Japońskich Sztuk Walki - REWELACJA!!!

Witam,
przeczytałem właśnie w dodatku sportowym Gazety Wyborczej, że 100 km od Łodzi powstaje pierwszy w Europie Ośrodek Szkoleniowy Japońskich Sztuk Walki. Na 46 hektarach koło Przedborza powstanie miasteczko sportowe, dzięki staraniom Polskiego Związku Karate Tradycyjnego. Dla mnie to po prostu fenomenalna sprawa, cieszę się, że ci dzielni ludzie realizują tak wspaniałą wizję. Kiedy czytałem ten artykuł bylem autentycznie poruszony, ponieważ kiedyś chodziła mi po głowie podobna wizja.

Hue hue 8O
Ośrodek szkoleniowy za miastem... czyli kto będzie mógł z niego korzystać? Bo przecież nie normalni ludzie uczęszczający na treningi. No i "Ważne, by ośrodek był w pełni wykorzystywany i zarabiał na siebie - przyznał minister Giersz". Czyżby więc tylko piękne hasła, a ośrodek dostępny tylko dla wybranych? :?
  • 0

budo_martius
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 4483 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Piastów / Wa-wa - EUROPA od ZAWSZE
  • Zainteresowania:JJ

Napisano Ponad rok temu

Re: Ośrodek Japońskich Sztuk Walki - REWELACJA!!!
To ma byc osrodek wykorzystywany glownie na zgrupowania letnie i zimowe i tzw zielone szkoly albo np seminaria w ciagu roku. Bardzo dobry pomysl no ale oczywiscie my wszyscy jako podatnicy poniesiemy koszty a korzystac beda nieliczni. Czy ma szanse utrzymania oczywiscie ze tak - jesli utrzymuja sie osrodki wczasowe tylko przez 3 miesiace w roku np zarabiaja na caly rok to i to na siebie zarobi. Malo jest osrodkow z salami z mata, saunami, dobrymi prysznicami itp. sam bede korzystal jak tylko bedzie mozliwosc np z miejsca na obozy tam.
  • 0

budo_grzegorzg
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 273 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Warszawa

Napisano Ponad rok temu

Re: Ośrodek Japońskich Sztuk Walki - REWELACJA!!!
Słuchajcie!

Czy nie myślicie, że będzie z nim tak samo jak ze Spałą. Wydaje mi się, że tamten ośrodek trochę podupadł, a jeśli nie to tak jak napisał Martius - będą z niego korzystać tylko nieliczni!!!

A kiedy Karate stanie się sportem olimpijskim, to już zapomnij o jakim kolwiek innych przeznaczeniu.

:evil: :evil: :evil:
  • 0

budo_mafox_
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 746 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Ośrodek Japońskich Sztuk Walki - REWELACJA!!!
jak tradycyjne bedzie na olimpiadzie to zdecydowanie rzutki beda ciekawsze;)
  • 0

budo_aiki
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 3625 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Ośrodek Japońskich Sztuk Walki - REWELACJA!!!
panowi spokojnie to dopiero akt erekcyjny.. dajmy im jakies 10 lat na budowe :-))))
szkoda ,ze to inicjatywa zwiazkowa a nie klubwa , bylo by szybciej ;-)))
  • 0

budo_andy_hug
  • Użytkownik
  • Pip
  • 37 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Ośrodek Japońskich Sztuk Walki - REWELACJA!!!

Jak znam życie to skończy się na karate tradycyjnym i kilku japońskich ztukach. Nic innego. Bo reszta to konkurencja. :evil:



Albo nie przeczytałeś artykułu, albo przeczytałeś ale masz kłopoty z czytaniem ze zrozumieniem. Tam jest wyraznie napisane że ośrodek jest przeznaczony dla tradycyjnych japońskich sztuk walki. Jego utrzymanie zapewne będzie kosztowac więc tym co go wybuduja a później będą musieli bulić grubą kasę na utrzymanie w dobrym stanie na pewno zależy by koszta sie jakoś podzieliły na róźne sztuki, o jakiej konkurencji więc mową jak ktos nie chcę karate tradycyjnego to nie będzie go uprawiał chocby nie wiam jak ładny ośrodek wybudowali sobie karatecy. A to że jest to inicjatywa PZKT, i byc może Oni będa mili decydujący głos to nie ma się czemu dziwić nieobecni głosu nie mają. Pytanie tylko czy konsultowali albo choć prowadzili jakiekolwiek rozmowy z jakowymys przedstawicielami innych japońskich MA. Na tym rynku panuje tak duże rozdrobnienie że nie zdziwiłbym się że nie było z kim rozmawiać.
Fajnie by było gdyby pozostałe organizaje w kraju które zajmuja się wschodnimi sztukami walki zaangażowały się w to przedsięwzięcie choć może jest na to juz trochę za późno.
W kazdym razie ciesze się że cos takiego powstaje, być może dane mi będzie tam się wybrać.



nie masz racji. ci co wybudują, nie muszą brać nikogo więcej do spółki.
A jest z kim rozmawiać, tylko z pt widzenia marketingu nie ma po co.
nikomu nie zależy na dokarmianiu konkurencji, szczególnie że osób ćwiczących jest mniej niż dawniej (sprawdź np. ile ćwiczyło 15 lat temu a ile ćwiczy różne odmiany knockdown)
Poza tym naciski w Ministerstwie i różne projekty (może coś Ci podeślę) mówią same za siebie.
sorry Winnetou, biznes is bizness...
  • 0

budo_silvio
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 829 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Anglia

Napisano Ponad rok temu

Re: Ośrodek Japońskich Sztuk Walki - REWELACJA!!!

Czy nie myślicie, że będzie z nim tak samo jak ze Spałą. Wydaje mi się, że tamten ośrodek trochę podupadł,


dobrze, ze napisales "wydaje mi sie".
Spala prosperuje i przyjezdzaja tam ludzie z calej Europy.
Mnie sie tez wydaje, ze Przedbórz bedzie troche wygladal jak Spała albo Cetniewo.
Miejmy nadzieję, że bedzie to coś fajnego. Karatecy chcą zrobić budynki w stylu japońskim. Podoba mi sie ta wizja.
buziaki,
Silvio
  • 0

budo_gambit
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 2089 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:bardzo dziki wschód

Napisano Ponad rok temu

Re: Ośrodek Japońskich Sztuk Walki - REWELACJA!!!
Wizja faktycznie wspaniała, i oby została wprowadzona w zycie a nie pozostała tylko w komputerach jako projekty kosztorysy, terminarze budowy.
A co do zastosowania dalej twierdzę na podstawie artykułu że będa mogli na tym ośrodku - o ile powstanie,rzecz jasna - skorzystać i adepci karate i aikido i judo i kendo i kyudo.
  • 0

budo_marta-ika
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 501 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Ośrodek Japońskich Sztuk Walki - REWELACJA!!!
wg. rocznika z 2001roku jest w Polsce 275sekcji i 13356ludzi ćwiczących karate w porownaniu do tego:
judo---> 108sekcji i 8128ćwiczących
zapasy styl wolny---> 51sekcji i 2988ćwiczących
boks---> 67sekcji i 2545ćwiczących
zapasy styl klasyczny---> 40sekcji i 2466ćwiczących

liczby mowia same za siebie...
  • 0

budo_^hast^
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 3373 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Sopot

Napisano Ponad rok temu

Re: Ośrodek Japońskich Sztuk Walki - REWELACJA!!!
Ja jak patrzylem na liczby jezeli chodzi o sporty akademickie to sposrod tego typu sportow najwyzej bylo Judo, potem Karate a na szarym koncu zapasy. Ale to tylko na poziomie akademickim.
  • 0

budo_grzegorzg
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 273 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Warszawa

Napisano Ponad rok temu

Re: Ośrodek Japońskich Sztuk Walki - REWELACJA!!!
10 lat temu mówilo się o 20 tys. ćiwczących karate w Polsce. Więc jeśli dane z 2001r. są prawdziwe (13300) to spadła ilość, a może w 1992 były przekłamania???
  • 0

budo_slaszysz
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 3313 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Ośrodek Japońskich Sztuk Walki - REWELACJA!!!
Dane na pewno nie są dokładne, ale z pewnością na salach nie ma teraz takich tłumów jak kiedyś - przynajmniej jeśli chodzi o karate.
  • 0

budo_krzywy
  • Użytkownik
  • PipPip
  • 71 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Warszawa

Napisano Ponad rok temu

Re: Ośrodek Japońskich Sztuk Walki - REWELACJA!!!

Dane na pewno nie są dokładne, ale z pewnością na salach nie ma teraz takich tłumów jak kiedyś - przynajmniej jeśli chodzi o karate.

Podaz na rynku MA sie zwiekszyla wiec ludzie na pchaja sie do jednej sekcji na osiedlu..
  • 0

budo_grzegorzg
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 273 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Warszawa

Napisano Ponad rok temu

Re: Ośrodek Japońskich Sztuk Walki - REWELACJA!!!
Jak ja zaczynałem w 1987 r. to na sali było 130 osób z nowych i starych (ich było 40 osóB). 2 lata później w grupie początkującej z nowego naboru było ponad 100 osób. Teraz już nikt z nich nie ćwiczy.

A szkoda :cry:
  • 0


Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych

Ikona FaceBook

10 następnych tematów

Plany treningowe i dietetyczne
 

Forum: 2002 : 2003 : 2004 : 2005 : 2006 : 2007 : 2008 : 2009 : 2010 : 2011 : 2012 : 2013 : 2014 : 2015 : 2016 : 2017 : 2018 : 2019 : 2020 : 2021 : 2022 : 2023 : 2024