Skocz do zawartości


Zdjęcie

Meguri


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
96 odpowiedzi w tym temacie

budo_ares
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 131 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Warszawa

Napisano Ponad rok temu

Re: Meguri

Bylo sie na Karowej spytac.. a nie teraz plakac ,ze sie nie wie...

wingman khem.. niektorzy ludzie na Karowej są jak najbardziej wyznacznikiem wiedzy.


Krótko mówiąc nie było by tej całej dyskusji gdyby takie spotkania były robione w taki sposób, że treningi były by prowadzone przez autorytety z różnych szkół. Wtedy można było by zapytać, gdyby ktoś miał w czymś wątpliwości. Jeśli prowadzi to jedna osoba to takie spotkanie są ograniczone jedynie do interpretacji tej osoby. Zawęrza to strasznie punkt widzenia.
Co Ty na to aiki.
  • 0

budo_szczepan
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 8153 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:dzika,śmiercionośna Północ

Napisano Ponad rok temu

Re: Meguri

Szczepan,
ale ja się tak starałem robić dokładnie to co pokazywałeś.. :D ....., a teraz wszystko moja wina..... :wink: . Zresztą gdzieżbym śmiał.... :D
Zresztą, nie rozumiem jednej rzeczy: jak uczestniczyłeś w stażach z shihanem Kobayashim i TO działało to wręcz w sposób dla Ciebie niezrozumiały, wybrałeś inny sposób, a chcesz nadal dyskutować -
rozumiem że tylko dla "podzierżki razgawora" :) , bo obawiam się że i tak dużo nie skumasz :D
Pancer


Ty mnie naprawde nie doceniasz :? Co do Karowej to faktycznie nie mogles robic meguri, przeciez ja nie mam do ciebie o to pretensji :)
Poza tym, ja nie waham sie ani chwili dorzucac do wlasnego repertuaru rzeczy sympatycznych gdziekolwiek je zobacze, styl nie ma znaczenia. W ten sposob nie jestem calkowicie zagubiony jak potem gdzies na stazu mam to robic.
To prawda ze Kobayashi sensei byl odjazdowy, i to prawda ze to bylo kompletnie niezrozumiale wtedy. Rozumiesz chyba, ze cwiczenie stylu, w ktorym mistrz przyjezdza raz do roku nie ma sensu?

NIe przeszkadza mi to w ogole nadal udoskonalac mojej skromnej wiedzy w zakresie meguri, tym bardziej ze mamy szczescie miec tylu wybitnych expertow na forum w tej materii 8)
To co, moze jakis parosekundowy clip video?
  • 0

budo_pmasz
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 2101 postów
  • Pomógł: 0
1
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Meguri
hehehehe a tak podziwialem zescie sie tam nie pozabijali. a tu patrzcie minal tydzien, dwa i juz sie kloca. internetowo i teoretycznie oczywiscie bo jak sie spotkaja w realu to znowu milusio bedzie. hehehehehehe
  • 0

budo_marilyn m
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 759 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Meguri

Podziel sie z nami twoja gleboka wiedza, zebrana w trakcie 18 letnich studiow nad meguri. W przeciwnym razie, mozemy odniesc wrazenie ze to sa puste przechwalki :wink:


Po pierwsze primo :lol: żadnych przechwałek moja wypowiedź nie zawierała( polecam sprawdzić , orginał powyżej). Znowu transformujesz moje słowa, ale chyba powinniśmy się już do tego przyzwyczaić ...

Po drugie primo, rozdzielajac te gatana i meguri, popełniasz pierwszy błąd

Następnie zakładasz, ze meguri to rodzaj pracy bazujacy na kontakcie, uchwycie, stąd np bezzasadne FAKTY :) , typu : mało u was technik z uderzeń

Za ostro pędzisz do przodu oczekując na zbyt elementarne tłumaczenia, zamiast uważniej czytać to co wcześniej napisałem o meguri. Niestety internet nie sprzyja tego typu naukom, wiec raczej staraj sie ... czytać między wierszami i analizować niż czekac na gotowe podpowiedzi.
  • 0

budo_mr smail
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 3937 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Opole
  • Zainteresowania:Aikido

Napisano Ponad rok temu

Re: Meguri
Marlyn, ale Ty macisz...

ja nie wiem dlaczego ale zarzucilbym teze ze ci co blizej Cognarda to STRASZNE MACIMYSLI.....
  • 0

budo_marilyn m
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 759 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Meguri
widzisz jakaś niekonsekwencje w tym co piszę?
  • 0

budo_marilyn m
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 759 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Meguri

natomiast szanowny kolego MM Ty wiesz duzo natomias masz gdzies to czy my sie dowiemy...

To co wiem , czy umiem nie zawdzięczam siedzeniu przed monitorem...




Sposób w jaki zdobywam wiedzę kosztuje mnie sporo pracy, zaangażowania, wyrzeczeń i oczywiście ( i niestety :X ) pieniędzy. Zatem pozwolisz , że sam zdecyduję w jaki sposób i z kim będę się dzielił tym wszystkim. Do każdego nauczyciela należy nie wciskanie kitu, ale stymulowanie do rozwoju. Sposób w jaki mi przekazano te czy inne zagadnienia uważam za na tyle ciekawy, że sam chętnie z niego korzystam. Internet nie jest drogą na skróty, więc nie oczekuj tu ściąg czy wiedzy w pigułce. Wytknąłem w swojej wypowiedzi kilka błędów w niewłaściwym rozumieniu zasady meguri i to powinno być wskazówką dla zainteresowanych tematem.
  • 0

budo_wingman
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 673 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Marchia Północna

Napisano Ponad rok temu

Re: Meguri

Bylo sie na Karowej spytac.. a nie teraz plakac ,ze sie nie wie...

wingman khem.. niektorzy ludzie na Karowej są jak najbardziej wyznacznikiem wiedzy.

Nie twierdzę, ze nie, ale ludzie których tam nie było (z róznych przyczyn) też nimi są np.: MM, JS i inni (przepraszam, tych których nie wymieniłem :) )
  • 0

budo_garry
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 2514 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:wawa

Napisano Ponad rok temu

Re: Meguri

Taki rodzaj cwiczenia nie podoba mi sie absolutnie. Dla mnie aikido to ruch, poza tym z doswiadczenia wiem, ze jest po prostu niemozliwe przewrocic kogos naprawde bez ruszania sie z miejsca - no moze oprocz przypadku uke w aikido ktory jest uwarunkowany jak pies Pavlova....


Ponieważ wspominałeś ze ćwiczyliście w hanmi-handachi-waza, to być może umknął Twojej uwadze element balansu ciała. (?)
  • 0

budo_garry
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 2514 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:wawa

Napisano Ponad rok temu

Re: Meguri

Wylapalem tylko stwierdzenie ze meguri jest czescia tegatany, czyli dokladnie na odwrot do tego co mowil garry.


Nie chciałbym wytrącać z satori....

....ale, skoro meguri jest ruchem pomiędzy kotegaeshi, a nikyo ( i na odwrót), tegatanę odnajdziesz pomiędzy tymi skrajnościami.

Nie wyobrazam sobie odwrotnej sytuacji.
Skoro Twój nauczyciel twierdzi ze jest odwrotnie, musi popełniać straszny skrót myślowy :/
  • 0

budo_szczepan
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 8153 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:dzika,śmiercionośna Północ

Napisano Ponad rok temu

Re: Meguri
Wlasnie Garry, ja tak rozumialem do tej pory meguri, widze ze sie nie mylilem zbytnio :) Dlatego ciekawi mnie zastosownie fizyczne tego czegos do atakow uderzanych. Mowiac szczerze nie widze sposobu zeby to mogle zmienic kierunek uderzenia, czy, O Zgrozo!! wytracic z rownowagi goscia co uderza...

Marilyn M

Sposób w jaki zdobywam wiedzę kosztuje mnie sporo pracy, zaangażowania, wyrzeczeń i oczywiście ( i niestety ) pieniędzy. Zatem pozwolisz , że sam zdecyduję w jaki sposób i z kim będę się dzielił tym wszystkim.


jasne, pozwalam. Mozesz spokojnie zatrzymac swoja cenna 18 letnia wiedze dla siebie.
  • 0

budo_mr smail
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 3937 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Opole
  • Zainteresowania:Aikido

Napisano Ponad rok temu

Re: Meguri

widzisz jakaś niekonsekwencje w tym co piszę?


Absolutnie nie - piszesz bardzo konsekwentnie - konsekwentnie nie odkrywasz kart, a tylko lekko odkrywasz ich rabka , po czym robisz szybkie miszu maszu i juz nikt nie wie gdzie ta karta ktorej rabka uchyliles. Bardzo to konsekwentnie robisz :-)


natomiast szanowny kolego MM Ty wiesz duzo natomias masz gdzies to czy my sie dowiemy...

To co wiem , czy umiem nie zawdzięczam siedzeniu przed monitorem...

Sposób w jaki zdobywam wiedzę kosztuje mnie sporo pracy.................Wytknąłem w swojej wypowiedzi kilka błędów w niewłaściwym rozumieniu zasady meguri i to powinno być wskazówką dla zainteresowanych tematem.


Wszystko oki, nikt przeciez nie wymaga tego abys sie dzielil, ale jesli tak to konsekwentnie nie bierz udzialu w dyskusji.

Nie chodzi mi o to ze np Cie nie lubie - bo choc w zasadzie nie mam specjalnych powodow to Cie lubie :D ale mysle ze skoro nie chcesz sie podzielic wiedza to nie mac innym polslowkami i niedopowiedzeniami. Stwarzasz wokol siebie pewna aure tajemnej wiedzy - to nie dobrze...

tak mysle :-)
  • 0

budo_marilyn m
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 759 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Meguri

jasne, pozwalam. Mozesz spokojnie zatrzymac swoja cenna 18 letnia wiedze dla siebie.


Zdaje się, że nie rozumiesz różnicy pomiędzy adeptami aikido, którzy ćwiczą pod moim okiem, a uczestnikami forum dyskusyjnego. A może należałoby zmienić nazwę na Multimedialna Szkółka Aikido :?:
Daj znać jak coś się zmieni, to nie będę się tu niepotrzebnie fatygował.

TO SMAIL :

mysle ze skoro nie chcesz sie podzielic wiedza to nie mac innym polslowkami i niedopowiedzeniami. Stwarzasz wokol siebie pewna aure tajemnej wiedzy - to nie dobrze...


Macie ze Szczepanem podobny problem, jesteśmy tu by wymieniać poglądy, a nie douczać się się nawzajem. Mówiłem już o tym, ale jak zwylkle nikt nie czyta dokładnie :(

Jeżeli mącę twój spokój to wyłącznie twój problem ...

Piszę tylko to czego jestem pewien i co uważam za właściwe. Nie jest moim zamiarem ani oszukiwnie tu kogoś, ani tworzenie wokół siebie jakiejś otoczki.
  • 0

budo_mr smail
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 3937 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Opole
  • Zainteresowania:Aikido

Napisano Ponad rok temu

Re: Meguri
oh Marilyn Marilyn...

Niech i tak juz pozostanie...
  • 0

budo_marilyn m
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 759 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Meguri
za to Cię lubię :D
  • 0

budo_pancer
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 699 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:100-lica

Napisano Ponad rok temu

Re: Meguri

A może należałoby zmienić nazwę na Multimedialna Szkółka Aikido :?:


Łabędź, Jeżyk a pamietacie jak się brechtaliśmy z Dyskusyjnego Klubu Aikido?
Czyżby niektórzy proponowali powrót do korzeni? :)

Pancer
  • 0

budo_łabędź
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 2100 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Swanderful country :)

Napisano Ponad rok temu

Re: Meguri
Taak to se nevrati :cry: ale myśmy byli bardziej za dyskusja uczestniczącą na macie taka demokracja bezpośrednia i jak zgłaszałeś pogląd to za chwilę mogłeś go udowodnic lub nie a przed kompem to byle dzieciuch Osenseja może odstawiać :P :wink:
  • 0


Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych

Ikona FaceBook

10 następnych tematów

Plany treningowe i dietetyczne
 

Forum: 2002 : 2003 : 2004 : 2005 : 2006 : 2007 : 2008 : 2009 : 2010 : 2011 : 2012 : 2013 : 2014 : 2015 : 2016 : 2017 : 2018 : 2019 : 2020 : 2021 : 2022 : 2023 : 2024