Skocz do zawartości


Zdjęcie

karate rulezzzzz!!!!


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
246 odpowiedzi w tym temacie

budo_obronca
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 564 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Z lasów zachodnich

Napisano Ponad rok temu

Re: karate rulezzzzz!!!!

[KM to system raczej na laików...


Po pierwsze 95 % społeczeństwa to laicy, wiec jeśli sprawdza sięna 95% to bardzo dobrze.

Po drugie, widze w tym rozumowaniu pewną lukę, jeśli by się Krav Maga miała nastawiać na gości z Takewondo lub boksu lub bjj to straciła by swój charakter "agresywnej samoobrony"- bo tym jest przedewszystkim, a stała by się czymś w rodzaju sztuki walki nastawionej pod inną sztukę. Jest to pułapka w którą wpadło część szkół japońskich, jeden system ewoluował pod wpływem drugiego i vice versa, jak jedni wymyślili patent na drugich tak ci wymyślili kontrpatent i tak się to nakręcało. A efekt? parę systemów którem mają bardzo dziwne załozenia i techniki. Ślepa uliczka.
  • 0

budo_obronca
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 564 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Z lasów zachodnich

Napisano Ponad rok temu

Re: karate rulezzzzz!!!!


Nothing imposible, szczególnie jak się to ćwiczy, przez ostatnie dwa lata w KM była moda, trend na obrony przed graplerami: wejście w nogi itd, i jest tego sporo, aż za dużo.


Jeden instruktor sprawdzał tą obronę - to skończyło się kiepsko...


Który jeden?, szczegóły please.
I którą obronę? bo tego jest od groma.
  • 0

budo_combat
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 3360 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: karate rulezzzzz!!!!

No to gratulacje


Nie ma czego - sprarowałem z fachowcami m.in. wspomiany MP kick-boxing, z czarnymi pasami i danami TKD itp.

ale czy on nie był aby kiepskim zawodnikiem?


Najlepszym z tego seminarium, oprócz prowadzącego... :lol:

A czemu się nie zabrałeś za Krzysia Sawikckiego (ten jest bardziej uzdolniony ruchowo), trzeba się brać za dobrych nie za cieniasów :) :) :)


Jasne- jeszcze tylko brakowało, żebym "potłukł" prowadzącego seminarium? Nie stosuję takich zwyczajów.
  • 0

budo_combat
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 3360 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: karate rulezzzzz!!!!

Po pierwsze 95 % społeczeństwa to laicy, wiec jeśli sprawdza sięna 95% to bardzo dobrze.

Po drugie, widze w tym rozumowaniu pewną lukę, jeśli by się Krav Maga miała nastawiać na gości z Takewondo lub boksu lub bjj to straciła by swój charakter "agresywnej samoobrony"- bo tym jest przedewszystkim, a stała by się czymś w rodzaju sztuki walki nastawionej pod inną sztukę. Jest to pułapka w którą wpadło część szkół japońskich, jeden system ewoluował pod wpływem drugiego i vice versa, jak jedni wymyślili patent na drugich tak ci wymyślili kontrpatent i tak się to nakręcało. A efekt? parę systemów którem mają bardzo dziwne załozenia i techniki. Ślepa uliczka.


Ekhm - do pierwszego - całkowita racja.

Jednak trzeba zwrócić uwagę na jeden, pomijany często szczegół! Goście bijący się na ulicy - umieją często tyle - że mogą zaskoczyć "wykwalifikowanego" zawodnika!! Oczywiście - dobrze jak się trafi na cieniasa - ale ryzyko istnieje. Np. raz spotkałem na jednym osiedlu znajomego - nikt przy zdrowym rozsądku nie chciałby go spotkać jako agresora... (trener kicka, TKD i jeszcze coś tam :) )

Ad 2:

Jak MA jest skuteczna - to w wielu wypadkach skasuje inne MA bez problemu, bez żadnego nastawiania się, udziwnionych technik etc.
(np. Thai, boks - wiem to akurat nie MA; BJJ)
  • 0

budo_combat
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 3360 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: karate rulezzzzz!!!!

Który jeden?, szczegóły please.
I którą obronę? bo tego jest od groma.


Pewnien diabeł :wink: - rozgłaszał to wszem i wobec - nie wiem czy to prawda :) (starcie z jakimś zapaśnikiem - trzeba poszukać).

SKORO KM NIE JEST DO TEGO - NIECH INSTRUKTORZY NA SIŁE NIE PRÓBUJĄ KONFRONTACJI!!
  • 0

budo_obronca
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 564 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Z lasów zachodnich

Napisano Ponad rok temu

Re: karate rulezzzzz!!!!

Jak MA jest skuteczna - to w wielu wypadkach skasuje inne MA bez problemu, bez żadnego nastawiania się, udziwnionych technik etc.
(np. Thai, boks - wiem to akurat nie MA; BJJ)


I tak jest z KM, to że spuściłeś bęcki temu gościowi znaczy tylko tyle że on był kiepski a ty lepszy jego KM go zawiodła i on zawiiódł KM. Był źle po prostu wyszkolony, zresztą K.Sawicki sam chociaż jako faiter jest bardzo uzdolniony ruchowo, to nauczycielem najlepszym nie jest.
Dobry Krav Magowiec powinien skasować większość MA.
No cóż szczere gratulacje, napisz jeszcz dla równowagi iakie jest twoje doświadczenie?, by było porównanie.
  • 0

budo_obronca
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 564 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Z lasów zachodnich

Napisano Ponad rok temu

Re: karate rulezzzzz!!!!

SKORO KM NIE JEST DO TEGO - NIECH INSTRUKTORZY NA SIŁE NIE PRÓBUJĄ KONFRONTACJI!!


Ha ha ha, którzy niektórzy? :)
  • 0

budo_combat
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 3360 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: karate rulezzzzz!!!!

I tak jest z KM, to że spuściłeś bęcki temu gościowi znaczy tylko tyle że on był kiepski a ty lepszy jego KM go zawiodła i on zawiiódł KM. Był źle po prostu wyszkolony.


NIE WIDZIAŁEM dotąd DOBRZE WYSZKOLENEGO kravaciarza - tzn. dobrze kopiącego i uderzającego... Poza Krzysztofem Sawickiem właśnie i Rolandem!! (a większość kursantów to ... :lol: )

, zresztą K.Sawicki sam chociaż jako faiter jest bardzo uzdolniony ruchowo, to nauczycielem najlepszym nie jest..


Hmm - a trenowałeś z nim? Bo powiem, że dobrze uczy!! (lepiej niż wielu trenerów JJ, KF, TKD itp.). Skąd wyciągasz podobne wnioski?!

Dobry Krav Magowiec powinien skasować większość MA.


Jasne... Tylko w praktyce NIGDY tak się nie dzieje i się nie stanie. To MARKETING i TEORIA. Dobrze i przyjemnie w to wierzyć - nic poza tym. UFC i turnieje dobitnie udowodniło co wygrywa, a co nie. A kravaciarz owszem może być skuteczny - ale gdy nauczy się dobrze BJJ, kicka, thaia, TKD -uderzanych itp. itp. (co często na jedno wyjdzie - bo KM implementuje te MA).

I proszę bez bredni - że były reguły, że bez reguł to NA PEWNO KM by wymiatała.........

No cóż szczere gratulacje, napisz jeszcz dla równowagi iakie jest twoje doświadczenie?, by było porównanie.


HA- to teraz powiesz - ehhh on był bez szans itp. itd. :lol: :lol: :lol:

Boks 1 rok (Kukier - stara dobra szkoła),
5 lat TKD,
JJ 1 rok,
i właśnie KM (ale nie trzeba liczyć)
ponadto przygody z mieczem, nożem i nunchako...

poza tym najważniejsze: ok 8-9 lat treningu worek, gruszka, piłka; biegi, pływanie, siłownia.

Jakoś mnie np. czarne pasy na TKD nie pytały czy mam z nimi jakiekolwiek szanse na sparingu...
  • 0

budo_obronca
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 564 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Z lasów zachodnich

Napisano Ponad rok temu

Re: karate rulezzzzz!!!!
Widziałem Krzysia w nauczaniu i on jest średni, tzn nie jest zly i nie jest wybitny, więc mogę się wypowiadać.
  • 0

budo_obronca
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 564 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Z lasów zachodnich

Napisano Ponad rok temu

Re: karate rulezzzzz!!!!
Z tymi rególami to nie brednie, mam nawet nagrane ostatnie seminarium z R. Douiebem, mówi tam wyraźnie biorę boks- ale bez regół, biorę bjj ale bez regół.

Za to na pewno Takewondo się sprawdza w turniejach...... :) :rofl: :) :rofl:

Nijak nie udowodnimy że masz lub nie masz racje odnośnie starcia KM z innymi MA, jeśli rozwaliłeś gościa to znaczy że byłeś lepszy a on cienszy, i tyle.
Cholera popatrz na Yanilowa, oglądałeś może filmiki z nim?, czy powiedziałbyś że jest wybitnym uderzaczem i kopaczem?, nie on jest po prostu cholernie sprytny i wredny w tym co pokazuje. I tak też można. Wyszedłem ze szkoły starego judoki, napewno super uderzaczem nie jest, jest za to specjalistą w walce w parteże, i tym nadrabia. Jestem przekonany że dawka boksu w KM jest wystarczająco duża i nie ma potrzebty jej zwiekszać bo inaczej to się zrobi boks, a to traci sens.
To że widziałeś KM w wykonaniu średnich ludzi i jednemu nich napykałeś świadczy tylko tyle że oni są ciency.
  • 0

budo_obronca
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 564 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Z lasów zachodnich

Napisano Ponad rok temu

Re: karate rulezzzzz!!!!


Dobry Krav Magowiec powinien skasować większość MA.


Jasne... Tylko w praktyce NIGDY tak się nie dzieje i się nie stanie. To MARKETING i TEORIA. Dobrze i przyjemnie w to wierzyć - nic poza tym. UFC i turnieje dobitnie udowodniło co wygrywa, a co nie. A kravaciarz owszem może być skuteczny - ale gdy nauczy się dobrze BJJ, kicka, thaia, TKD -uderzanych itp. itp. (co często na jedno wyjdzie - bo KM implementuje te MA).


Ile masz tej praktyki u licha???????, bo o sklepanych Takewondekach to słychać cały czas a o sklepanym Krav Magowcu to słyszę pierwszy raz.

jak się uczy wielu rzeczy to w żadnej nie jest się dobrym.
  • 0

budo_combat
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 3360 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: karate rulezzzzz!!!!

Z tymi rególami to nie brednie, mam nawet nagrane ostatnie seminarium z R. Douiebem, mówi tam wyraźnie biorę boks- ale bez regół, biorę bjj ale bez regół.
.


Wiem wiem - ja też biorę różne MA bez reguł - ale w gruncie rzeczy to nie na wiele się przydaje bez solidnych podstaw :) :twisted:

Za to na pewno Takewondo się sprawdza w turniejach...... :) :rofl: :) :rofl: .


A myślisz że pod względem technik są jakiekolwiek różnice z kick-boxingiem??? Nie - najwyżej WIEKSZA doskonałość i skuteczność technik TKD... :box:

Aha i twarde TKD wiele się od ogólnie najlepszych uderzanych systemów nie różni pod względem technik nożnych...

To że widziałeś KM w wykonaniu średnich ludzi i jednemu nich napykałeś świadczy tylko tyle że oni są ciency.


Taak :)
  • 0

budo_combat
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 3360 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: karate rulezzzzz!!!!

Ile masz tej praktyki u licha???????


Trochę mam - kilka razy przestawiony nos i to bynajmniej nie na treningach.

bo o sklepanych Takewondekach to słychać cały czas a o sklepanym Krav Magowcu to słyszę pierwszy raz..


Tak bo kravaciarze to niechętnie startują z kimkolwiek... A ja za to słyszałem o WIELU takich co przegrali z goścmi z TKD, po konfrontacjach nie chcieli dalszych doświadczeń etc.

jak się uczy wielu rzeczy to w żadnej nie jest się dobrym.


Wytoczyłeś koronny argument PRZECIWKO KRAV-MAGA nie chcę Cię martwić!! :rofl: :rofl: :!:
  • 0

budo_obronca
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 564 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Z lasów zachodnich

Napisano Ponad rok temu

Re: karate rulezzzzz!!!!
Zapominasz że KM to nie kogiel mogiel kilku technik, to system z metodyką nauczania, rozsądnie połączonymi technikami nastawionych na ulicę i taktyką.
  • 0

budo_combat
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 3360 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: karate rulezzzzz!!!!

Zapominasz że KM to nie kogiel mogiel kilku technik, to system z metodyką nauczania, rozsądnie połączonymi technikami nastawionych na ulicę i taktyką.


Jasne :) Zapomniałem o oficjalnych materiałach szkoleniowych i ulotkach :wink:

W takim razie kluby MMA wymiatają w porównaniu do KM - a jeśli dołoży się do tego trochę technik Combatowych to już w ogóle :) :lol:
  • 0

budo_obronca
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 564 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Z lasów zachodnich

Napisano Ponad rok temu

Re: karate rulezzzzz!!!!

Ile masz tej praktyki u licha???????


Trochę mam - kilka razy przestawiony nos i to bynajmniej nie na treningach.


No to akurat nie jest żaden argument, bo więcej bym cenił ludzi którzy ci ten nos pokrzywili :) :) :) :) :) :) :) :) :) :) .
  • 0

budo_combat
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 3360 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: karate rulezzzzz!!!!

No to akurat nie jest żaden argument, bo więcej bym cenił ludzi którzy ci ten nos pokrzywili :) :) :) :) :) :) :) :) :) :) .


Hehe - nie widziałeś, co oni mieli za obrażenia... Nos to małe piwo :lol: :lol: :lol: :lol:
  • 0

budo_obronca
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 564 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Z lasów zachodnich

Napisano Ponad rok temu

Re: karate rulezzzzz!!!!

Zapominasz że KM to nie kogiel mogiel kilku technik, to system z metodyką nauczania, rozsądnie połączonymi technikami nastawionych na ulicę i taktyką.


Jasne :) Zapomniałem o oficjalnych materiałach szkoleniowych i ulotkach :wink:

W takim razie kluby MMA wymiatają w porównaniu do KM - a jeśli dołoży się do tego trochę technik Combatowych to już w ogóle :) :lol:


A tego to wogóle nie rozumiem?
Jeśli dla ciebie goście którzy na swój sposób klei parę technik i nazywa to jakoś nowo powiedzmy: :) combat 2001 :) to wymiękam. Do tego by stworzyć coś nowego potrzeba jest góra doświadczeń lata praktyki itd..., Nie od parady w KM wprowadzać mogą nowości 5,6 dany i wyżej.
  • 0

budo_combat
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 3360 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: karate rulezzzzz!!!!

A tego to wogóle nie rozumiem?
Jeśli dla ciebie goście którzy na swój sposób klei parę technik i nazywa to jakoś nowo powiedzmy: :) combat 2001 :) to wymiękam.


To uważam ZA GŁUPOTE w większości wypadków, choć - jeśli ktoś stoi sensowny za daną organizacją (BEZ TEJ DATY -do cholery :wink: 8) )...

Miałem na myśli klub w którym uczą fachowcy np. kicka/thaia, boksu i jeszcze ktoś od parteru (nż. BJJ, zapasy etc.) albo vale tudo...

Do tego by stworzyć coś nowego potrzeba jest góra doświadczeń lata praktyki itd..., Nie od parady w KM wprowadzać mogą nowości 5,6 dany i wyżej.


Taak :)
  • 0

budo_obronca
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 564 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Z lasów zachodnich

Napisano Ponad rok temu

Re: karate rulezzzzz!!!!
Ale może zakończy te bratobujcze swary :) bo od 3 stron tego tematu sparujemy tylko my :) :) :) . Pozostańmy każdy przy swoim zdaniu, Ja będę porownywał Takewondo do Aikido :) :) :) , ty wątpił w KM. :) :) :)
  • 0


Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych

Ikona FaceBook

10 następnych tematów

Plany treningowe i dietetyczne
 

Forum: 2002 : 2003 : 2004 : 2005 : 2006 : 2007 : 2008 : 2009 : 2010 : 2011 : 2012 : 2013 : 2014 : 2015 : 2016 : 2017 : 2018 : 2019 : 2020 : 2021 : 2022 : 2023 : 2024