Skocz do zawartości


Zdjęcie

Karczycho - jak wzmocnic?


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
8 odpowiedzi w tym temacie

budo_krzywy
  • Użytkownik
  • PipPip
  • 71 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Warszawa

Napisano Ponad rok temu

Karczycho - jak wzmocnic?
:D
Jakie cwiczenia wykonywac w domowych warunkach (+chantle od 2,5 - 20kg kazdy) by sobie nieco wzmocnic miesnie karku?
Nie chodzi mi o to by moja glowa gdzies zanikla w gaszczu miesiwa lecz zeby szyja byla mniej narazona na naciagniecia miesni podczas walk np w parterze itp...
Tak se mysle ze jednym z ciwczen moze byc podciaganie chanli w pozycji stojacej na wyprostowanych rekach tylko barkami w gore (dobre na "kaptury"). Moze jeszcze mostek na glowie ale zabardzo nie wiem jak sie do tego zabrac..

Pozdrowka.
  • 0

budo_marta
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1028 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Wwa
  • Zainteresowania:JJ

Napisano Ponad rok temu

Re: Karczycho - jak wzmocnic?
Sam kark czy grzbiet ogolnie?
Mostek na glowie: robisz na rekach i opuszczasz sie na glowe...samo sie robi ;)
  • 0

budo_krzywy
  • Użytkownik
  • PipPip
  • 71 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Warszawa

Napisano Ponad rok temu

Re: Karczycho - jak wzmocnic?

Sam kark czy grzbiet ogolnie?
Mostek na glowie: robisz na rekach i opuszczasz sie na glowe...samo sie robi ;)

Chodzi mi glownie o kark - za grzbiet wiem jak sie zabrac :wink:
Co do tego cwiczenia to faktycznie nie wiele filozofii.. :wink: cos jeszcze? Jakies inne sugestie?
  • 0

budo_marta
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1028 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Wwa
  • Zainteresowania:JJ

Napisano Ponad rok temu

Re: Karczycho - jak wzmocnic?

Co do tego cwiczenia to faktycznie nie wiele filozofii..

Prawda? :)

cos jeszcze? Jakies inne sugestie?

Moze moro albo Sloniak sie wypowiedza
Btw witaj na forum :)
  • 0

budo_silvio
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 829 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Anglia

Napisano Ponad rok temu

Re: Karczycho - jak wzmocnic?

Sam kark czy grzbiet ogolnie?
Mostek na glowie: robisz na rekach i opuszczasz sie na glowe...samo sie robi ;)


no wiec ostatnio mam pewna nieprzyjemna historie z kręgami szyjnymi i od tego mi drętwieją palce lewej dłoni. Poza róznymi zabiegami robię ćwiczenia wzmacniające kręgosłup. Trudno je opisać.
Pokazałem pani rehabilitantce ćwiczenie, jakie robiłem na Brazylijskim Ju Jitsu: opieranie się głową o matę całym ciałem, potem zabieranie rąk itd. Pani powiedziała: ojejku, że to bardzo obciąża kark i nie powinienem.
Myślę ze tego samego typu jest mostek na głowie, więc to chyba troche szkodzi kręgom szyjnym.
Silvio
  • 0

budo_telex
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 676 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Poznan

Napisano Ponad rok temu

Re: Karczycho - jak wzmocnic?
Mozna zrobic z kawalka mocnego materialu petle. Z petli zrobic osemke, wieksze oczko zakladamy na glowe w mniejsze wplatujemy jedna sztangielke. (1,5-2,5 kg), z przodu.
Stojac w lekkim rozkroku tlow rownolegle do podloza, utrzymywanie tej pozycji, potem wyprost tlowia do pionu z ugieta w przod glowa, a jak bedziesz dobry to stojac prosto ruch samej glowy do pionu.
Jak sobie bedziesz radzil z tym cwiczeniem to mozesz sie zabrac za mostek na glowie. Wczesniej raczej odradzam bo mostek jest niebezpiecznym cwiczeniem, duza masa mala kontrola, latwo o kontuzje.
  • 0

budo_misman
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 629 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:3miasto, Dybowo, Knurów, inne... ;)

Napisano Ponad rok temu

Re: Karczycho - jak wzmocnic?

Mozna zrobic z kawalka mocnego materialu petle. Z petli zrobic osemke, wieksze oczko zakladamy na glowe w mniejsze wplatujemy jedna sztangielke. (1,5-2,5 kg), z przodu.


:) Znam podobne cwiczenie z petelka na szyi, jakkolwiek dosc latwe technicznie, to do wykonania tylko jeden raz ;) :)
  • 0

budo_slaszysz
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 3313 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Karczycho - jak wzmocnic?

Pokazałem pani rehabilitantce ćwiczenie, jakie robiłem na Brazylijskim Ju Jitsu: opieranie się głową o matę całym ciałem, potem zabieranie rąk itd. Pani powiedziała: ojejku, że to bardzo obciąża kark i nie powinienem.
Myślę ze tego samego typu jest mostek na głowie, więc to chyba troche szkodzi kręgom szyjnym.

...i łatwo może coś strzelić. IMHO jest to ćwiczenie dla tych, którzy już mają dobrze umięśniony kark. Ja wspomagam się rękami przy tym ćwiczeniu. Nie ma sensu na siłę robić z siebie "twardziela".
  • 0

budo_marta
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1028 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Wwa
  • Zainteresowania:JJ

Napisano Ponad rok temu

Re: Karczycho - jak wzmocnic?
Ja sie w sumie nie wspomagam, moze nie mowimy o tym samym? ;)
  • 0


Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych

Ikona FaceBook

10 następnych tematów

Plany treningowe i dietetyczne
 

Forum: 2002 : 2003 : 2004 : 2005 : 2006 : 2007 : 2008 : 2009 : 2010 : 2011 : 2012 : 2013 : 2014 : 2015 : 2016 : 2017 : 2018 : 2019 : 2020 : 2021 : 2022 : 2023 : 2024