Skocz do zawartości


Zdjęcie

Trening siłowy przed treningiem technicznym? :(


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
8 odpowiedzi w tym temacie

budo_john echevarria
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 482 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Trening siłowy przed treningiem technicznym? :(
Nie mogę znaleźć czasu na to, by ćwiczyć o odpowiadającej mi porze. Wiecie, jak to jest - dziewczyna, szkoła, wyjście do kina, jakaś książka... Tak się zastanawiam, czy mógłbym robić sobie trening siłowy od razu po przyjściu ze szkoły, a po nim iść na kickboxing (przerwa na regenerację - od 30 do 90 minut, zależy od dnia). Czytałem gdzieś, że to nie ma sensu, ale muszę zapytać, czy na pewno tak jest, bo to by mi bardzo pomogło... Myślałem jeszcze o tym, żeby wstawać wcześnie rano, o 5.00, bo na 7.15 mam do szkoły, ale... chyba sami rozumiecie...
  • 0

budo_krzywy
  • Użytkownik
  • PipPip
  • 71 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Warszawa

Napisano Ponad rok temu

Re: Trening siłowy przed treningiem technicznym? :(
Co za problem - sprobuj.
Skocz se na siłke, popracuje solidnie i sprawdz jak tam twoja szybkosc, kondycja i zwinnosc na treningu. Sadze ze nie bedziesz zadowolony z siebie.
Chyba lepiej by wygladala silownia PO treningu - jestes juz rozciagniejty, rozgrzany itp... miesnie inaczej pracuja.

pozdro.
  • 0

budo_slaszysz
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 3313 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Trening siłowy przed treningiem technicznym? :(
Zaleca się robić trening siłowy po treningu właściwym, ewentualnie w ten dzień, gdy nie ma się treningu właściwego. Po treningu siłowym mięśnie muszą się zregenerować, więc konieczna jest przerwa. I to nie kilkadziesiąt minut.
A rano zafunduj sobie rozgrzewkę i pół godziny rozciągania dynamicznego. Na pewno pomoże ci to w późniejszym treningu.
  • 0

budo_john echevarria
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 482 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Trening siłowy przed treningiem technicznym? :(
A co jest lepsze, trening siłowy po właściwym, czy w dzień wolny? Wcześniej pytałem o trening siłowy bezpośrednio przed snem, ale jeszcze nie uzyskałem satysfakcjonującej odpowiedzi.
  • 0

budo_john echevarria
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 482 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Trening siłowy przed treningiem technicznym? :(

A rano zafunduj sobie rozgrzewkę i pół godziny rozciągania dynamicznego. Na pewno pomoże ci to w późniejszym treningu.


To się chyba tyczy nie siły, tylko możności kopania na maksymalną wysokość w każdej sytuacji, nie?
  • 0

budo_slaszysz
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 3313 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Trening siłowy przed treningiem technicznym? :(

A rano zafunduj sobie rozgrzewkę i pół godziny rozciągania dynamicznego. Na pewno pomoże ci to w późniejszym treningu.


To się chyba tyczy nie siły, tylko możności kopania na maksymalną wysokość w każdej sytuacji, nie?

Nie chodzi tu tylko o rozciąganie nóg, ale skoro ćwiczysz kickboxing to jak najbardziej jest to przydatne. To takie wtrącenie przy okazji. :-)

Co do treningu siłowego - jeśli po treningu właściwym, to ciało jest już rozgrzane. Jeśli w osobny dzień - to musisz się najpierw rozgrzać. Ważniejsze jest to co po treningu siłowym... a potrzebny jest odpoczynek, a nie np. trening właściwy.
  • 0

budo_john echevarria
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 482 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Trening siłowy przed treningiem technicznym? :(
A o co jeszcze chodzi, jeśli nie tylko o rozciągnięcie?
  • 0

budo_slaszysz
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 3313 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Trening siłowy przed treningiem technicznym? :(

A o co jeszcze chodzi, jeśli nie tylko o rozciągnięcie?

Nie tylko o nogi, rozciągać powinno się wszystkie mięśnie, także rąk, pleców, karku itd. O to chodziło.
  • 0

budo_john echevarria
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 482 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Trening siłowy przed treningiem technicznym? :(
No tak, oczywiście. :) Tak właśnie robię.
  • 0


Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych

Ikona FaceBook

10 następnych tematów

Plany treningowe i dietetyczne
 

Forum: 2002 : 2003 : 2004 : 2005 : 2006 : 2007 : 2008 : 2009 : 2010 : 2011 : 2012 : 2013 : 2014 : 2015 : 2016 : 2017 : 2018 : 2019 : 2020 : 2021 : 2022 : 2023 : 2024