Skocz do zawartości


Zdjęcie

Bójka kibiców we Wrocławiu [Superwizjer]


  • Zamknięty Temat jest zamknięty
249 odpowiedzi w tym temacie

budo_gambit
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 2089 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:bardzo dziki wschód

Napisano Ponad rok temu

Re: Bójka kibiców we Wrocławiu [Superwizjer]

Ja pierdole... Ale jaja. Widze że więksześc osób nawet nie ma pojęcia w temacie w którym sie wypowiada. Popierwsze kim jest chuligan? Według słownika jest to bandyta lecz sama nazwa pochodzi od nazwiska Edwina Hooligana "(...)rzeźimieszka wywołującego awntury przy okazji imprez sportowych(...). Żył on pod koniec XIX wieku na Wyspach Brytyjskich. To nie Wy (czytaj porządni ludzie) nazwaliście pseudokibiców chuliganami lecz sami się tak nazwali na wzór Angielskich HOOLIGANS (to właśnie w Anglii ruch ten ma swoje korzenie.) HOOL'S, HOOLIGANS,

Ależ niektórzy mają, przeczytaj mój post powyżej, okaże się że napisałem to samo co Ty tylko ciut mniej dokładnie.

Chuligani to wszysko to samo (i tylko taka pisownia jest poprawna a nie żadne tam Hooligani.). Tyle odnośnie nazwy. Teraz w sprawie ogólnej. Kiedyś kibicowanie w Polsce wyglądało zupełnie inaczej. I to poprzez tamte czasy (które dla uczestników zabawy są nie zapomnine i wspominiane z łezką w oku) postrzega się kibiców. Kiedyś na wyjazdy jeździli wszyscy którzy mieli ochotę sie bić. każdy wyjazdowicz mógł sie nazwać Hool'sem. A jak wiadomo im grupa większa tym więcej jednostek. Więc zdarzało się wielu wykolejeńców... itp. Ale teraz wygląda to inaczej. Hoolgan'em nie może nazwac się każdy kibic. Grupa ta liczy około 80 osób (wzależności od ekipy) które są w bojówce. Inni kibice, oczywiście Ci kórym taki styl życia się podoba, patrzą na tę grupę z zazdrością. W miastach jest bardzo dużo tak zwanych pseudochuliganów. Typ taki ubierze szalik (atrybutu tego dzisiejsi hool's nie używają prawie wcale) ewentualnie podróbę Lonsdala, Everlasta, BedBoya, czy PitBulla.

8O 8O 8O :rofl: :rofl: :rofl:
Sorki ale nie mogłem się powstrzymać. Taki BEDBOY, to faktycznie zabijaka musi być:

I myśli że jest hool'sem. Napręża sie przed znajomymi i dziewczynami kim on to nie jest. Czesto wykazuje agresywne zachowania względem postronnych ludzi, w szczególnym przypadku głupoty, mienia. Myśli że jeżeli wypije bełta najebie z kolegami przypadkowych ludzi to zachowanie takie utwierdzi go w opinii innych jako hoolsa. Ale prawdziwi Hools mają takich szczurków głęboko w dupie i nawet próbują zalczać ich. Na meczach (nie wszedzie tak jest) siadają osobną nie śpiewają. Ich styl życia nie wyglada tak jak sobie to większośc wyobraża Wino i szlug. Lecz żyją oni zdrowo (no oczywiście jesli sterydy mażna nazwać zdrowymi) wiele litrów potu przelewają na siłowni, duzo z nich trenuje SW (i nawet nie wyobrażacie sobie z jakimi osiągami).

Jasne większość z nich to amatorscy i zawodowi mistrzowie województwa powiatu gminy, Polski , Europy i Świata.

A że walczą... Każdy lubi rywalizacje. Ta jest ekstremalna i o to tym ludziom chodzi.

Lubi ekstremalnie, to może do klatki z tygrysem w ZOO, albo z niedźwiadkiem, to dopiero będzie ekstrema, a nie jakieś tam ustawki.

Pełna ekstrema.
Jechać na wyjazd setki kilometrów po to by pooglądać mecz. To nie o mecz tu chodzi to chodzi o specyfike wrażeń.

Fakt, wrażenia sportowe są w ogóle do dupy.

Nie chce mi się tego opisywać ale takie chuligańskie podchody wyjazdy czy te wyeksponowane (wcale nie jest ich tak dużo i nie pełnia tak ważnej roli jak przedstawiają to media) przez TVN ustawki dają ich uczestnikom radoche. Z rąk prawdziwych hooligans nie cierpią Ci którzy tego nie chcą.

No pewnie, to że w środku miasta czy na stadionie leją się bandyci, a później stadion się zamyka kibice nie mogą obejrzeć meczu klub płaci karę - często przez własną głupotę że wpuszcza takich ludzi na stadion, to pryszcz.

A że takie zachowania są niezgodne z prawem... Bicie przesłuchanego skutego w kajdanki na komisarjacie (metody operacyjne dzisiejszej policji) też jest niezgodne z prawem. Ps w grudniu prawie wszystkie ekipy w Polsce umówiły sie by nie używac podczas awantur jakiegokolwiek sprzetu. Ps2. Przepraszam za nieskładnoś i długośc mojego tekstu. Ps3.Oczywiście znajdują się wyjątki (Kraków) Ps3. Nie jestem chuliganem ale chciałem przedstawić bliżej jak to wygląda

Skoro nie jesteś chuliganem, to może przedstawisz źródło swojej wiedzy, no chyba że to tajemnica dziennikarska. Sorry że to powiem, ale jesteś naiwniakiem, skoro wierzysz, że to umówienie się na nieużywanie sprzetu zadziała, tym bardziej że sam napisałeś że w Krakowie pewnie nie. Myślisz że inni będa na tyle głupi żeby dać się zabić????
  • 0

budo_mariusz
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 104 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Bójka kibiców we Wrocławiu [Superwizjer]
No i o to chodzi....wiele ekip nic sobie nie robi z danego słowa....i to sa własnie niechonorowi kolesie...:/:/:/umawiaja sie ze bez sprzetu a leja sie i tak z nim....:/:/
  • 0

budo_delta
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 379 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Zainteresowania:BJJ

Napisano Ponad rok temu

Re: Bójka kibiców we Wrocławiu [Superwizjer]
Jak juz ktos wczesniej napisal, boisko na odludziu ogrodzenie i niech sie tluka, poza tym ci tak zwani honrowi chuliganie :lol: dzieki takim ustawkom moga zaistniec i dostac sie do grupy przestepczej, nie pamietam gdzie ale gdzies czytalem ze niektore ustawki sponsorowali chlopaki z takich grup by wylonic i przejac do swojej grupy najaagresywniejszych i najlepiej bijacych sie. Poza tym wystarczy sie przyjrzec co sie dzieje w krakowie, ci ktorzy jezdza na usatwki pozniej na swoich osiedlach wbijaja noze innym w bebechy, tudziez gonia z siekierami. Tak oni sa strasznie honorowi... :?


Pozdrawiam
  • 0

budo_adamd
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 3411 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Warszawa

Napisano Ponad rok temu

Re: Bójka kibiców we Wrocławiu [Superwizjer]

czytalem ze niektore ustawki sponsorowali chlopaki z takich grup


"Dzisiejszą ustawkę sponsorowały litery D i G oraz cyfra 7"

8)
  • 0

budo_delta
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 379 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Zainteresowania:BJJ

Napisano Ponad rok temu

Re: Bójka kibiców we Wrocławiu [Superwizjer]

czytalem ze niektore ustawki sponsorowali chlopaki z takich grup


"Dzisiejszą ustawkę sponsorowały litery D i G oraz cyfra 7"

8)

Moze to bajki ale ktos koszta musi pokrywac :)
  • 0

budo_crazyboy
  • Użytkownik
  • PipPip
  • 69 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Hanysowo

Napisano Ponad rok temu

Re: Bójka kibiców we Wrocławiu [Superwizjer]

czytalem ze niektore ustawki sponsorowali chlopaki z takich grup


"Dzisiejszą ustawkę sponsorowały litery D i G oraz cyfra 7"

8)

Moze to bajki ale ktos koszta musi pokrywac :)

Jak sponsorowali?Wynajeli kawalek lasu od lesniczego??
Jak sie czyta niektore wpisy na ten temat to poprostu beka niesamowita :roll:
  • 0

budo_delta
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 379 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Zainteresowania:BJJ

Napisano Ponad rok temu

Re: Bójka kibiców we Wrocławiu [Superwizjer]
smiej sie z dziennikarzy ktorzy takie teksty pisza
  • 0

budo_druss
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 513 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Warszawa

Napisano Ponad rok temu

Re: Bójka kibiców we Wrocławiu [Superwizjer]
W temacie grup przestępczych,to ja akurat słyszałem inną wersję.
Mianowicie ludzie,którzy już są w mafii( żołnierze) jadą by się sprawdzić,dowartościować itp. Ale w sumie to żadna róznica w porównaniu do tego co wcześniej napisał Delta.
Jak dla mnie wersja o tym,że najbardziej agresywni kibole werbowani są do struktur przestępczych ma sens.
Rzadko który ''żołnierz'' osiąga wiek emerytalny ( :wink: ),wobec tego zapotrzebowanie na ''mięso armatnie'' jest duże.

Pozdrawiam
  • 0

budo_spiderowski
  • Użytkownik
  • Pip
  • 34 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Miasto 1 na 100

Napisano Ponad rok temu

Re: Bójka kibiców we Wrocławiu [Superwizjer]
Możecie mi wytłumaczyć dlaczego wypowiadacie się o czymś czego nierozumiecie???
Nie czytałem całego tematu ale większość i stwierdze że jest 7% kumatych wypowiedzi -zajebiście wszystko opisał Dimk.
  • 0

budo_adamd
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 3411 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Warszawa

Napisano Ponad rok temu

Re: Bójka kibiców we Wrocławiu [Superwizjer]
Staryyy... masz zdanie na temat wojny w Iraku? Czy uważasz, że aborcja powinna być legalna? Co myślisz o eutanazji? Czy powinna zostać przywrócona kara śmierci?

[edit]

a tak w ogóle, to wyobraź sobie że to nie jest dla normalnego człowieka coś nie do ogarnięcia - powiem więcej, jest to do zrozumienia całkiem proste. Wszystko się opiera na prostych instynktach, przeciętny człowiek nie tylko nie musi się specjalnie wysilać żeby zaskoczyć - on wręcz musi się do poziomu kibola zniżyć. Robienie z ustawkowiczów niezrozumianych przez ogół błędnych rycerzy w glorii i chwale prowadzących bitwy o lepsze jutro to jest totalne nieporozumienie.
  • 0

budo_spiderowski
  • Użytkownik
  • Pip
  • 34 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Miasto 1 na 100

Napisano Ponad rok temu

Re: Bójka kibiców we Wrocławiu [Superwizjer]
No spoko Adam, zgadzam się z tobą (w pewien sposóB).
Ty masz swoje zdanie, niektórzy mają inne, co nie znaczy że gorsze bo większość społeczeństwa tak uważa.
Tylko moim zdaniem tu u was jak ktoś wyskoczy z takim hardcorowym poglądem to wszyscy "normalin" jadą po nim od głupków, dresów, kiboli itp.
  • 0

budo_niedziel
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 2844 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:ze wsi jestem
  • Zainteresowania:Taekwondo

Napisano Ponad rok temu

Re: Bójka kibiców we Wrocławiu [Superwizjer]

Robienie z ustawkowiczów niezrozumianych przez ogół błędnych rycerzy w glorii i chwale prowadzących bitwy o lepsze jutro to jest totalne nieporozumienie.

Ajak. Banda bucy ( przepraszam powinno byc bucow ;) ), ktorym sie najwyrazniej nudzi.

Ps. Jak maja nie jechac po kims od idiotow i dresow, skoro kos zaczyna mowic jacy oni sa honorowi ( a sa bardzo ;) ) i jakie to normalne i zdrowe :-)
  • 0

budo_adamd
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 3411 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Warszawa

Napisano Ponad rok temu

Re: Bójka kibiców we Wrocławiu [Superwizjer]
Hardcorowe poglady to jedna rzecz. Mozemy sie nie zgadzac w sprawie interwencji jednostek ALFA w Bieslanie, czy cokolwiek. Ale sa sprawy, ktore maja swoj bezwzgledny wymiar, i nie ma alternatywnej prawdy, nie ma miejsca na "inne zdanie". No sorry. NIE MA. A jak ktos twierdzi, ze ustawki sa cool i trendy, i ci co sie na nich leja sa dzisiejszymi odpowiednikami zdobywcow Nowego Swiata czy cholera wie co, to ja mam propozycje taka zeby przestal chodzic na ustawki, bo dostal w leb o raz za duzo.
  • 0

budo_mariusz
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 104 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Bójka kibiców we Wrocławiu [Superwizjer]
Kurwaa o czym wy wogule piszecie chuligani z ustawek do mafii... kurdeee padam ze smiechu moze wy tez powinniecie pracowac w gazecie pisac takie bzdury skoro sami w nie wierzycie....pismaki pisza takie bzdury ze szok...;/:/:/ :evil:
  • 0

budo_niedziel
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 2844 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:ze wsi jestem
  • Zainteresowania:Taekwondo

Napisano Ponad rok temu

Re: Bójka kibiców we Wrocławiu [Superwizjer]

Kurwaa o czym wy wogule piszecie chuligani z ustawek do mafii...

wez nie pierdol farmazonow, co?
chyba sam chuja wiesz. moich 2 znajomkow sprzedaje jaranie i proch od bojowkarza jednej z krakowskich drozyn. paru z nich zbiera pieniadze od lokali za ochrone, wiec jedna prosba: nie pierdol farmazonow.
  • 0

budo_spiderowski
  • Użytkownik
  • Pip
  • 34 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Miasto 1 na 100

Napisano Ponad rok temu

Re: Bójka kibiców we Wrocławiu [Superwizjer]
Wchodząc na dział "Ulica" naiwnie myślałem że wypowiadają się tu typy którzy myslą w sposób "uliczny". Myliłem się.

Pozdrawiam i zycze miłego dnia.
  • 0

budo_redeax
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 286 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Bójka kibiców we Wrocławiu [Superwizjer]
W zasadzie moglbym napisac co mysle, ale to i tak nic nie da. Chcialbym tylko zauwazyc, ze chuligan (niewazne czy ten "dobry" (sic!) , czy ten zly) nigdy nie byl, nie jest i nie bedzie honorowy. Uzywacie w stosunku do siebie okreslenia, ktorego najnormalniej nie rozumiecie.

honor m IV, D. -u, Ms. ~orze
1. blm
«poczucie godności osobistej, dobre imię; cześć»
Plamić honor.
Godzić w czyjś honor.
Δ Słowo honoru «formuła wypowiadana przy uroczystym zaręczeniu własnym dobrym imieniem»
◊ Punkt honoru «to, co ma rozstrzygnąć o czyimś honorze»
◊ Unieść się honorem a) «poczuć się urażonym w swej godności» B) «postąpić szlachetnie, oddać komuś przysługę, zwykle z własną niewygodą lub krzywdą»
◊ Wycofać się, wyjść z honorem «załatwić jakąś kłopotliwą sprawę nie narażając na szwank dobrego imienia, reputacji»
◊ żart. Coś trzyma się, wisi itp. na słowo honoru «coś się ledwie trzyma, jest źle umocowane»

źródło: Internetowy Słownik Języka Polskiego PWN

Ktos kto sie umawia na napierdalanie na polankach, na stadionach czy gdziekolwiek indziej, nie jest czlowiekiem honoru. Nie ma on zadnego poczucia godnosci osobistej, a to jest podstawowy element bycia honorowym. Czlowiek posiadajacy jakakolwiek godnosc osobista nie narazalby w zaden sposob siebie, swojej rodziny i innych na bezsensowne podkreslam BEZSENSOWNE uszkodzenie swojego/cudzego ciala, cierpienie, a takze przypadkowa i durna smierc, ktora nie jest w zaden sposob nikomu potrzebna. Honorowo bic sie mozna za ojczyzne, broniac sie, od biedy - dla jakis wyzszych idei (chociaz tutaj mozna by juz polemizowac), ale dla wlasnej satysfakcji, niespelnionego masochizmu czy tez moze dla uspokojenia nerwow to jest najzwyklejsza na swiecie rozroba. I prosze nazywajcie rzeczy po imieniu. Chcecie sie powybijac, a prosze was bardzo, ale od Honoru wara.
  • 0

budo_telex
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 676 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Poznan

Napisano Ponad rok temu

Re: Bójka kibiców we Wrocławiu [Superwizjer]

wez nie pierdol farmazonow, co?
chyba sam chuja wiesz. moich 2 znajomkow sprzedaje jaranie i proch od bojowkarza jednej z krakowskich drozyn. paru z nich zbiera pieniadze od lokali za ochrone, wiec jedna prosba: nie pierdol farmazonow.


Tez masz powod do chwaly :roll: Slownictwo juz przejales... :roll:
Wstyd i zalosc.
  • 0

budo_warhead
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 4469 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Warszawa
  • Zainteresowania:Różne

Napisano Ponad rok temu

Re: Bójka kibiców we Wrocławiu [Superwizjer]

Wchodząc na dział "Ulica" naiwnie myślałem że wypowiadają się tu typy którzy myslą w sposób "uliczny". Myliłem się.

Pozdrawiam i zycze miłego dnia.


Ja tak mysle ... jestem ulicznikiem lubie pie_dolna.,.,c jakas babcie od czasu do czasu badz jeban_..,.,ego magistra prosto w te jego pedziowate okularki ... napierdal_am czasmi skuna z ziomalami i ide dymic na sasiednie podworko szukac dymu z kibicami innej druzyny ... mysle wystarczajaco jak bywalec forlum "ulica" ?
W ogole to jak powinien wypowiadac sie bywalec forum "ulica" ? Bo ja nie za bardzo zrozumialem o co Tobie chodzi ...


ps. Pierwsza czesc postu to sarkazm jakby ktos nie zalapal.
  • 0

budo_spiderowski
  • Użytkownik
  • Pip
  • 34 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Miasto 1 na 100

Napisano Ponad rok temu

Re: Bójka kibiców we Wrocławiu [Superwizjer]
Że to był sarkazm chyba każdy zrozumiał, ale szczerze powiem ze był na słabym poziomie. Zbyt stereotypowy.
Jak powinien się wypowiadać bywalec działu ulica??
Przedewszystkim powinien widzieć większe kurestwo w osobach w gajerach którzy okradają najbiedniejszych niż w chuliganach którzy między sobą się tłuką. Nie mówie tu o jakimś ślepym zapatrzeniu w tych typów ani o jakimś uwielbieniu tylko powinien być bardziej wyrozumiały dla tych ludzi. W życiu nie wyszystko jesz równo poukładane ani zaszufladkowane.
Nie chodzi tu o okradanie starych babć z torebek tylko sposób zrozumienia tych ludzi którzy to robią.
Chodzi także o wartości takie jak lojalność czy szacunek.

W sumie jestem głupi bo wiem że większość z Was to przesmiewcy i pewnie zara mnie kilka osób pojedzie ze jestem chory i takie tam.
  • 0


Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych

Ikona FaceBook

10 następnych tematów

Plany treningowe i dietetyczne
 

Forum: 2002 : 2003 : 2004 : 2005 : 2006 : 2007 : 2008 : 2009 : 2010 : 2011 : 2012 : 2013 : 2014 : 2015 : 2016 : 2017 : 2018 : 2019 : 2020 : 2021 : 2022 : 2023 : 2024