Skocz do zawartości


Zdjęcie

Dobra książka poszukiwana...


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
65 odpowiedzi w tym temacie

budo_vingdragon
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 2334 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:z chinskiej dzielnicy

Napisano Ponad rok temu

Re: Dobra książka poszukiwana...
raczej nie, poniewaz wiekszosc autorow wydajac ksiazki i pozujac do zdjec celowo nie pokazuje oryginalnych ruchow chroniac w ten sposob swoj przekaz. zastosowania technik tez zmieniaja sie po latach.
  • 0

budo_yareck
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 174 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Paryz

Napisano Ponad rok temu

Re: Dobra książka poszukiwana...

Rozumiem, ze moze zmieniac sie podejscie, metodyka, metody szkoleniowe itd. ale przeciez zasady Ving Tsun i np. sposob wykonywania form pozostaja (chyba) podobne i w tym sensie wydaje mi sie, ze jesli tylko informacje na te i podobne tematy sa przedstawiane rzetelnie, to dana pozycja ma spore szanse na to, by pozostac aktualna przez dlugie lata

Formy sie raczej nie zmieniaj i faktycznie moze sie zmieniac ich interpretacja, lub dostosowywac sie do ogolnych przemian w swiecie sztuk walki. Natomist fakt, ze ksiazka nie moze byc podstawa do zdobycia wiedzy, bo nawet jesli jesy napisana rzetelnie, nie wszystko jest wniej wypowiedziane i dopowiedziane...
  • 0

budo_wij
  • Użytkownik
  • PipPip
  • 97 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Dobra książka poszukiwana...

wiekszosc autorow wydajac ksiazki i pozujac do zdjec celowo nie pokazuje oryginalnych ruchow chroniac w ten sposob swoj przekaz.


VD-czy ty w swojej ksiazce bedziesz pokazywal chi sim ktorego sie nauczyles od AH (czyt. oryginalne) czy beda to twoje przemyslenia i twoja wlasna interpretacja? :?:
  • 0

budo_vingdragon
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 2334 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:z chinskiej dzielnicy

Napisano Ponad rok temu

Re: Dobra książka poszukiwana...
bedzie ksiazka i kaseta video. bedzie w nich wszystko to co ja znam i poznalem przez 18 lat treningu i doswiadczen w sztukach walki
  • 0

budo_xr1
  • Użytkownik
  • Pip
  • 26 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Montreal

Napisano Ponad rok temu

Re: Dobra książka poszukiwana...
Witka ponownie ;) dlugo mnie nie bylo niestety - to jest m.in ten brak czasu - na poczatku tematu powiedziane bylo ze chcialem sie wziac za Wing Chun pol roku temu - zgadza sie - z tym ze faktycznie kuleje z czasem.Poki co mam w najblizszym planie:

1. Zdanie CAE (Certificate in Advanced English) na co najmniej B
2. Dobre ocenki na swiadectwie (z czego czesc idzie na maturalne - w 3kl jestem)
3. Opanowanie UNIXa - konkretnie FreeBSD

Wydawac sie moze ze to malo ale pochlania mi duzo czas - a jak doliczyc mniej istotne rzeczy to mam 100% czasu zajete... slyszalem ze w Bydgoszczy jest dobry trening (pozdrawiam DarSit :D ) sek jednak w tym ze chcialbym cos porobic w wakacje a najprawdopodobniej znajde sie w tym czasie za granica - na 1.5 miesiaca... dlatego pomyslalem o ksiazeczce :) .Jako ze juz ok 6 miesiecy spedzilem na zbieraniu informacji wiem juz troche o Winh Chun i ogolnie o kung-fu i w tym momencie pomyslalem ze dokladniej o przeszlosci tego stylu dowiem sie w trakcie treningu a jakies najprymitywniejsze pozycje uklady rak itp przegladne sam za granica.
Ksiazke preferuje po polsku poniewaz pomimo dosc dobrej znajomosci angielskiego o wiele gorzej rozumiem w nim terminy anatomiczne :)

Dzieki za odpowiedzi o ksiazkach - te ktore podaliscie polece zaraz sprawdzic co i jak.. wiem jednak ze co druga ksiazka bedzie zawierac inne uwagi / naciski itp wiec w sumie nie wiem czy jest sens kupowac - skoro wy - cwiczacy ten sam styl spieracie sie co jest dobre w tej metodzie nauczania a co w innej to podobnie bedzie z ksiazkami... nie mowiac juz ze moglbym przez przypadkem kupic ksiazke ktore nie wiele rozni sie od "Pani Domu" ;) tak wiec musze to przemyslec.Mam jeszcze jedno pytanie : jesli nie znajde odpowiedniej ksiazki - jak radzicie mi spedzic wolny czas w wakacje (chodzi oczywiscie pod katem Wing Chun) - cwiczenia fizyczne / nauka np medytacji / czy cos innego ? :)

Pozdrawiam wszystkich ;) mam nadzieje ze bede mogl niedlugo wrocic na to forum bo poki co spalila mi sie plyta glowna i czekam az mi nowa przysla...
  • 0

budo_wij
  • Użytkownik
  • PipPip
  • 97 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Dobra książka poszukiwana...
No wreszcie si odezwales, bo juz myslalem ze na boks poszedles :)
Pozdrawiam i zycze wytrwalosci- we wszystkim
  • 0


Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych

Ikona FaceBook

10 następnych tematów

Plany treningowe i dietetyczne
 

Forum: 2002 : 2003 : 2004 : 2005 : 2006 : 2007 : 2008 : 2009 : 2010 : 2011 : 2012 : 2013 : 2014 : 2015 : 2016 : 2017 : 2018 : 2019 : 2020 : 2021 : 2022 : 2023 : 2024