Skocz do zawartości


Zdjęcie

San Soo


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
11 odpowiedzi w tym temacie

budo_konvi
  • Użytkownik
  • Pip
  • 34 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Warszawa

Napisano Ponad rok temu

San Soo
Wczoraj na Planette pokazali program o sztukach walki. Program, jak progam - wszystkiego po trochu, od kendo do ultimate. Mnie natomiast zainteresowała jedna rzecz - pokazywali jakiegoś Francuza, nauczyciela kung fu san soo (tak to chyba było napisane).
Moje pytanko - cóż to jest, skąd się wywodzi itp.
Z góry serdeczne dzięki.
  • 0

budo_haqqax
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 854 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: San Soo
Moze: san shou

[link widoczny dla zalogowanych Użytkowników] tak odpowiada na pytanie "Co to jest san shou?":

San Shou is a martial art which was originally developed by the Chinese military based upon intense study of various traditional methods. San Shou is a compete martial art that teaches punching, kicking, leg kicks, knees, elbows, kick catches, sweeps, takedowns and throws.
In 1924, the Guomindang (Nationalist Party) established the Whampoa Military Academy in Guangdong province, China in order to train the party’s leadership and create a modern military force. The Chinese endeavored to create a method of training their military forces in close quarters combat. The Whampoa military instructors studied the existing Chinese martial arts traditions and created San Shou.

In 1991, China introduced an amateur sport version of San Shou.

In 1997, the first attempts were made both in China and in the United States to establish professional matches. These matches are refeered to as San Da, an older term which was originally used to describe full contact fighting.
  • 0

budo_m@ciek
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 256 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Warszawa

Napisano Ponad rok temu

Re: San Soo
san shou albo sanda wolna walka w kung fu 27 kwietnia są zawody trzeba przyjechać i zobaczyć co te naprawde jest
pozdro
  • 0

budo_sally
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 4333 postów
  • Pomógł: 1
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Południe
  • Zainteresowania:Muay Thai

Napisano Ponad rok temu

Re: San Soo
sa tam rzuty, low-kicki, uderzenia , nie ma kolan ani łokci. Wszystko na macie, licza sie wypchnięcia z maty. Walka dwie rundy, jak remis to trzecia, w kaskach, ochraniaczach na nogi, brzuch (takie zabawne kubraczki), rękawice.
  • 0

budo_tomasz
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 2420 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Pekin

Napisano Ponad rok temu

Re: San Soo

Wczoraj na Planette pokazali program o sztukach walki. Program, jak progam - wszystkiego po trochu, od kendo do ultimate. Mnie natomiast zainteresowała jedna rzecz - pokazywali jakiegoś Francuza, nauczyciela kung fu san soo (tak to chyba było napisane).
Moje pytanko - cóż to jest, skąd się wywodzi itp.
Z góry serdeczne dzięki.



san soo to styl wymyslony przez goscia pol chinca z usa, czarny pas mozna miec po 4 miesiacach :)
  • 0

budo_konvi
  • Użytkownik
  • Pip
  • 34 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Warszawa

Napisano Ponad rok temu

Re: San Soo
Dzięki wszystkim.
Ale co to san shou, to ja wiedziałem. Chodziło mi o san soo (lub sun soo). Tak więc dzięki Tomaszu za wyczerpującą odpowiedź, bo jak rozumiem, termin san soo oznacza - jednym słowem - ściemę, tak?
  • 0

budo_tomasz
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 2420 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Pekin

Napisano Ponad rok temu

Re: San Soo

Dzięki wszystkim.
Ale co to san shou, to ja wiedziałem. Chodziło mi o san soo (lub sun soo). Tak więc dzięki Tomaszu za wyczerpującą odpowiedź, bo jak rozumiem, termin san soo oznacza - jednym słowem - ściemę, tak?


moim zdaniem tak..., gosc co to cudo stworzyl nazywa sie Jimmy Woo (sprawdzilem przed chwila)

PAMIETAM JAK SIE KIEDYS UBAWILEM CZYTAJAC WYWIAD Z 18LATKIEM KTORY MA U NIEGO 8 DANA po 6 latch trenignow :)
  • 0

budo_cocosh
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 215 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:W-wa

Napisano Ponad rok temu

Re: San Soo

san shou albo sanda wolna walka w kung fu 27 kwietnia są zawody trzeba przyjechać i zobaczyć co te naprawde jest
pozdro


fajnie by bylo gdybys jednak stosowal troche znakow przestankowych latwiej sie czyta wtedy i mozna zrozumiec o co chodzi a gdzie te zawody i w jakim stylu :)
  • 0

budo_m@ciek
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 256 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Warszawa

Napisano Ponad rok temu

Re: San Soo
Ale bez znaków sie szybciej pisze :) .Azawody są t ozawody kung fu wu shu i jest w dziale zawody zdaje sie temat co ,gdzie i jak.
  • 0

budo_cocosh
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 215 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:W-wa

Napisano Ponad rok temu

Re: San Soo
Nic tam nie znalazlem, ale fakt, przypominam sobie, ze slyszalem o nadchodzacych zawodach i teraz skojarzylem. Tylko ciekaw jestem na ile to faktycznie bedzie tradycyjna walka. Jakie maja byc zasady i ograniczenia w San Shou?
  • 0

budo_dacheng
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1401 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: San Soo
Jaka znów tradycyjna walka? Zwykłe sportowe san shou. To będzie puchar Polski organizowany przez Polski Związek Wushu.

Regulamin: [link widoczny dla zalogowanych Użytkowników]
  • 0

budo_m@ciek
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 256 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Warszawa

Napisano Ponad rok temu

Re: San Soo
A mógłby ktoś podać adres gdzie są zawody i dla mnie bardzo ważne na ktorą godzine przewiduja gale z góry thx
  • 0


Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych

Ikona FaceBook

10 następnych tematów

Plany treningowe i dietetyczne
 

Forum: 2002 : 2003 : 2004 : 2005 : 2006 : 2007 : 2008 : 2009 : 2010 : 2011 : 2012 : 2013 : 2014 : 2015 : 2016 : 2017 : 2018 : 2019 : 2020 : 2021 : 2022 : 2023 : 2024