Skocz do zawartości


Zdjęcie

wing chun-styl "kobiecy"


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
8 odpowiedzi w tym temacie

budo_yareck
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 174 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Paryz

Napisano Ponad rok temu

wing chun-styl "kobiecy"
Witam,
vt/wc styl niby storzony przez kobiete (historycznie nieudowodnione, ale przyjmijmy to za fakt :wink: ) a jak z nimi jest na treningu?? zastanawiam sie czy jest wiele kobiet cwiczacych w sekcjach? a jesli tak jak czuja sie w tym stylu? ciekawi mnie to? duzo pan cwiczy aikido/karate, spotyka sie w kung fu, ale czy dobrze sie czuja w tym stylu, ktory powinien byc im bliski?? tak mi sie przynajmniej wydaje?
jeszcze nie slyszalem o nauczycielce vt/wc??
  • 0

budo_vingdragon
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 2334 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:z chinskiej dzielnicy

Napisano Ponad rok temu

Re: wing chun-styl "kobiecy"
sa kobiety instruktorki tego stylu. oczywiscie. w wielu sekcjach w polsce i na swiecie.
ja tez mialem w polsce jedna taka pania. podobal sie jej styl i to ze jest taki naturalny. nie rzadko dawala sobie ona rade z wyzszymi i silniejszymi chlopakami na sparringach. cwiczyla u mnie przez ladnych pare lat i tak ambitnie ze zostala instruktorka. prowadzila ona zajecia dla mlodszych grup i stworzyla nawet wlasna grupe dla pan (czesciowo opisane jest to w mojej kronice na stronie) w koncu jednak nadszedl czas ze nasza pani 'Wing Chun' zakochala sie i wyszla za maz. zalozyla rodzine, urodzila dzieci i tak sie skonczyl jej udzial w zyciu srodowiska instruktorek. w kazdym razie ona milo wspomina tamte czasy, bo jak mowi poznala wielu ciekawych ludzi, spelnila sie w nauczaniu innych i udowodnila sobie ze do wszystkiego mozna dojsc, jesli sie tylko tego chce.
  • 0

budo_miłosz
  • Użytkownik
  • PipPip
  • 65 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Opole

Napisano Ponad rok temu

Re: wing chun-styl "kobiecy"
Nie wiem jak miałby wyglądać sparring pań...? Pani VS Pani? No bo chyba żaden Pan nie odważyłby się lać Pani z premedytacją?
Moim zdaniem kobitki ładnie i poprawnie mogą wykonywać formy ale sparring...?

"I advise any female learning kung fu that if they are ever attacked, to hit 'em in the groin, poke 'em in the eyeballs, kick 'em on the shins, or the knee ... AND RUN LIKE HELL". Bruce Lee, 1967

Miłosz
  • 0

budo_yareck
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 174 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Paryz

Napisano Ponad rok temu

Re: wing chun-styl "kobiecy"

Nie wiem jak miałby wyglądać sparring pań

chyba zapominasz o korzeniach stylu?? on chyba nie powstal dla samych form?? jesli tak, to estetycznie, z calym szacuneczkiem, nie sa jakies super, ich cel jest inny...
a co do sparingu, to chyba musisz odwiedzic inne style, szkoly itp, poniewaz jest kilka kobietek dobrze walczacych.

Moim zdaniem kobitki ładnie i poprawnie mogą wykonywać formy ale sparring...?

widze, ze mamy do czynienia z konserwatysta, tylko dlaczego mi cytujesz Bruca, ktory byl wielkim reformatorem??
  • 0

budo_miłosz
  • Użytkownik
  • PipPip
  • 65 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Opole

Napisano Ponad rok temu

Re: wing chun-styl "kobiecy"
Może dlatego, że tan wielki reformator wcale nie przewidywał żadnej reformy dla pań :wink: Któż to wie?
  • 0

budo_yareck
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 174 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Paryz

Napisano Ponad rok temu

Re: wing chun-styl "kobiecy"

Może dlatego, że tan wielki reformator wcale nie przewidywał żadnej reformy dla pań


czyzby uprawial dyskryminacje?? :)
a poza tym Bruce, nie reformowal WCh, tylko z WCh storzyl nowe spojzenie na SzW...
Mnie bardziej ciekawi jak panie sie czuja w WCh? chyba wysle kolezanki na trening, a pozniej poddam je sondazom :wink:
  • 0

budo_jute
  • Użytkownik
  • PipPip
  • 57 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:z Łodzi

Napisano Ponad rok temu

Re: wing chun-styl "kobiecy"
Witam Yareck
Dobry temat jeżeli chodzi o kobiety. U mnie w grupie cwiczy tylko jedna dziewczyna. Jest w mojej grupie od 2000r jedyny problem z nia polega na tym ze cwiczy bo lubi a nie z pasji. I z tego powodu nie robi za durzych postepow. Jezeli chodzi o sparingi z kobietami no coz jak chcesz ja nauczyc walczyc to kask na glowe i rekawice i do przodu ale z wyczuciem a jak nie bedziesz uwarzal to sie mozesz zdziwic. W Bytomiu Mielismy w grupie dziewczyne nie pamietam imienia Chi sao z nia bylo pelne niespodzianek. Dlatego uwazam ze kobiety daja sobie doskonale rade w tym stylu. Problem tkwi w tym ze wogule Kung Fu cwiczy bardzo malo w porownaniu z karate czy taekwondo nie mowiac o vt/wch. Czym jest spowodowany ten stan rzeczy tez nie wiem, chociaz mam swoie przypuszcaenia
Pozdrawiam
  • 0

budo_yareck
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 174 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Paryz

Napisano Ponad rok temu

Re: wing chun-styl "kobiecy"
kobiety wbrew pozorom nie sa przyciagane przez "prostote" jaka na pierwszy rzut oka proponuje WC/VT. Ten styl jest bardzo subtelny wiec powinien sie podobac kiobietom, jesli chodzi o ich charakter. nie posiada jednak tej samej estetyki ruchu co ma karate, czy TKD. wymaga rowniez duzej pracy nad detalami, co w duzej mierze odraza nie tylko kobiety.

chociaz mam swoie przypuszcaenia

przedstaw!!
pozdrowionka
  • 0

budo_jute
  • Użytkownik
  • PipPip
  • 57 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:z Łodzi

Napisano Ponad rok temu

Re: wing chun-styl "kobiecy"
Witam jezeli chodzi omoje pszypuszczenia to sa one dwojakiej natury
Pierwsze Kung Fu ludziom kojarzy sie z czarami i maja wyobrazenia filmowe typu Pewnego razu w Chinach z Jetem Li w roli glownej. Dalej nie ma tylu ladnych paskow i bialych kimon, zawody w kung fu odbywaqja sie czesciej. I to oczym juz wspomniales style kung fu sa trudniejsze do opanowania. W przypadku vt wt wch nie ma ladnych rychow ktore byly by popisowe. No i tylko 3 ,4 formy. Praca nad rozluznieniem rak barkow ogolnie inne przelozenie sily chi kuen to nie to samo co cukas w karate. No i chyba ostatni Kung Fu cwicza tylko pasjonaci i zapalency nie dajacy sie zwiesc masowemu pogladowi o przzyciu sie czy czarach.
Jezeli masz inne koncepcje na ten temat to chetnie je poznam
Pozdrawiam
  • 0


Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych

Ikona FaceBook

10 następnych tematów

Plany treningowe i dietetyczne
 

Forum: 2002 : 2003 : 2004 : 2005 : 2006 : 2007 : 2008 : 2009 : 2010 : 2011 : 2012 : 2013 : 2014 : 2015 : 2016 : 2017 : 2018 : 2019 : 2020 : 2021 : 2022 : 2023 : 2024