Skocz do zawartości


Zdjęcie

Dobra książka poszukiwana...


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
65 odpowiedzi w tym temacie

budo_xr1
  • Użytkownik
  • Pip
  • 26 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Montreal

Napisano Ponad rok temu

Dobra książka poszukiwana...
Witam wszystkich uczniow i masterow :wink: jestem zainteresowany chinskimi sztukami walki od pewnego czasu - a konkretnie Wing Chun ale nie mam w tym roku (szkolnym) na to czasu - bede mial w nastepnym.Mieszkam w Bydgoszczy wiec ze znalezieniem odpowiedniego trenera nie powinno byc problemu... za to w wakacje chcialbym przyblizyc sobie zasady tego stylu - dlatego poszukuje lektury z jakimis podstawowymi technikami z ILUSTRACJAMI - zebym mogl je wykonac dokladnie.Wolalbym zeby ksiazka byla po polsku ale po angielsku tez moze - i tutaj potrzebuje Was drodzy czytelnicy 8) - czy ktos z Was napotkal godna polecenia ksiazke dla zoltodzioba ? Chodzi tez o to zebym mogl ja dostac tu w Polsce a nie w Chinach :D .Pozdrawiam.
  • 0

budo_yareck
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 174 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Paryz

Napisano Ponad rok temu

Re: Dobra książka poszukiwana...
jezeli rozszerzysz swoj zakres jezykowy to polecilbym Ci ksiazke po francusku...
Jesli chodzi o odmiane W. Cheunga to nie wiem czy cos zostalo przetlumaczone na poslki?
zdecydownie jednak polecam Ci nauke pod okiem dobrego nauczyciela (a w Bydgoszczy masz dobrego :wink: :D :D ) poza tym sama pozycja nie jest chyba tak wazna jak otrzymanie tej pozycji wykorzystanie odpowiednich sil i koordynacji calego ciala.
ale nie polece Ci zadnej pozycji ksiazkowej poniewaz ze wzgledow geograficznych nie wiem co ostanio sie ukazalo po polsku w zakresie Wing Chun godne polecenia, zwlaszcza ze sa pewne roznice pomiedzy odlamami...
pozdrowionka i jeszcze : zadna ksiazka nie zastapi Ci nauczyciela
  • 0

budo_vingdragon
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 2334 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:z chinskiej dzielnicy

Napisano Ponad rok temu

Re: Dobra książka poszukiwana...
jest dobra ksiazka dla poczatkujacych. z niej mozna wiele sie dowiedziec na temat roznych odmian tego stylu:

'Complete Wing Chun' czyli historyczny przewodnik po historii i tradycji stylu autorstwa Rene Ritchie oraz Roberta Chu do nabycia na stronach [link widoczny dla zalogowanych Użytkowników]

po niej mozesz dopiero sie zastanowic w ktory przekaz warto sie zaangazowac a ktory omijac z daleka.
  • 0

budo_wij
  • Użytkownik
  • PipPip
  • 97 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Dobra książka poszukiwana...
Ksiazka to bedzie ci potrzebna jak zaczniesz cwiczyc. A zdaje sie ze juz z pol roku mija jak postanowiles ze zaczniesz cos robic :cry:
Na miejscu masz swietna sekcje WCh wedlug szkoly Didie Beddar (polecam ci jego kasete wideo zamiast ksiazki - "Wing Chun Kung Fu Shaolin- naprawde swietny material, szczegolnie dla osob zaczynajacych poznawac ten system)
Pozdrawiam
  • 0

budo_john doe
  • Użytkownik
  • PipPip
  • 60 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Bydgoszcz

Napisano Ponad rok temu

Re: Dobra książka poszukiwana...
Eh a stare chińskie przysłowie mówi: Masz mało czasu ? weź sobie dodatkowe ćwiczenie. Niby czemu nie masz czasu teraz na treniengi matura czy coś bardziej czasochłonnego? A wogule wpadnij na jeden trening i sam ocen czy to jest to czego szukasz. Ksiazka to ksiażka - naprawdę nic nie zastąpi żywego nauczyciela. Chesz wpaść daj cynk - podam ci namiary kiedy i gdzie nas znaleźć HOWK
  • 0

budo_vingdragon
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 2334 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:z chinskiej dzielnicy

Napisano Ponad rok temu

Re: Dobra książka poszukiwana...
co prawda to prawda: trening swieta rzecz ale jesli ktos faktycznie nie ma czasu niech poszuka nauczyciela i lekcji na zasadzie seminariow. to tez jest swego rodzaju wyjscie.
  • 0

budo_mateusz wilk
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 722 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Wawa/Krakow/Paryz

Napisano Ponad rok temu

Re: Dobra książka poszukiwana...

jezeli rozszerzysz swoj zakres jezykowy to polecilbym Ci ksiazke po francusku...


Mnie mozesz polecic - chetnie poczytam... :) :)
  • 0

budo_yareck
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 174 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Paryz

Napisano Ponad rok temu

Re: Dobra książka poszukiwana...

Yareck napisał:
jezeli rozszerzysz swoj zakres jezykowy to polecilbym Ci ksiazke po francusku...

Mnie mozesz polecic - chetnie poczytam...

Prosze Cie bardzo : sa to ksiazki autorstwa Didier Beddara, o ktorym byla juz mowa na vortalu. Nie odkrywa w swych ksiazkach jakis tajemnic, czy tez nowostek, choc druga ksiazka ma kilka ciekawostek i jest w niej mowa o Shil Lim Tao
1) Techniques et efficacites du Wing Chun Kung Fu
2) Shil Lim Tao
podaje stronke [link widoczny dla zalogowanych Użytkowników] gdzie mozna przynajmniej sie przyjzec okladka!
istota tych ksiazek to prostota (chyba nie dziwne?!) godne polecenia, choc nie zastapia nauki pod okiem samego SiFu Didier... :)

moglbym zamiesic rowniez cene, ale nie pamietam dokladnie...

pozdrowionka
  • 0

budo_vingdragon
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 2334 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:z chinskiej dzielnicy

Napisano Ponad rok temu

Re: Dobra książka poszukiwana...
qfa, ale ten Didier podobny jest do Boztepe, he he
  • 0

budo_mateusz wilk
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 722 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Wawa/Krakow/Paryz

Napisano Ponad rok temu

Re: Dobra książka poszukiwana...
Dzieki, Yareck, za namiary - co do cen, zaraz zerkne do jakiejs francuskiej ksiegarni sieciowej (alapage czy fnac) i pobadam. :)
  • 0

budo_yareck
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 174 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Paryz

Napisano Ponad rok temu

Re: Dobra książka poszukiwana...

qfa, ale ten Didier podobny jest do Boztepe, he he

bez przesady, by sie nie ucieszyl, a po durgie troszeczke nizszy, nawet wiele, i pod "sufitem" nie to samo, tal mi sie wydaje...

co do cen, zaraz zerkne do jakiejs francuskiej ksiegarni sieciowej (alapage czy fnac) i pobadam.

we fnacu nie dostaniesz! pierwsza kosztuje 22eurosy (okolo) druga chyba tyle samo
szkoda ale nie da sie ich narazie przetlumaczyc i wydac na polskim rynku...
jestem ciekaw co sie ciekawego ostanio ukazalo po polsku??
  • 0

budo_mateusz wilk
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 722 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Wawa/Krakow/Paryz

Napisano Ponad rok temu

Re: Dobra książka poszukiwana...
Coz u nas ogolnie akurat w dziedzinie MA panuje potworna mizeria wydawnicza (i co czasem jest nawet bardziej dotkliwe, mizeria dystrybucyjna). Wyjatek stanowia chyba tylko japonscy klasycy, ale nie bardzo sie na tym znam, wiec nie chcialbym w to wchodzic. Byc moze wiele rzeczy mi umknelo, ale zaryzykuje teze ze na temat Ving Tsun nie bylo zadnej polskiej publikacji ksiazkowej od czasu pracy Sifu Szymankiewicza.
  • 0

budo_vingdragon
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 2334 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:z chinskiej dzielnicy

Napisano Ponad rok temu

Re: Dobra książka poszukiwana...
wynika z tego ze brak fachowcow w polsce od Wing Chun
  • 0

budo_yareck
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 174 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Paryz

Napisano Ponad rok temu

Re: Dobra książka poszukiwana...
jestes bardzo krytyczny wobec polskiej kadry instruktorskiej!! wiesz mi sie wydaje, ze czasem zbyt wiele ksiazek sie ukazuje, i wypowiadaja sie ludzie publicznie, ktorzy raczej powinnie milczec. Sadze, ze polskie towarzystwo jest zdeczka jeszcze za bardzo sklucone, co widac na tym forum. P A.Sz ukazuje aplikacje (nie widzialem, wiec sie nie wypowiem), probuje ktos cos dzialac, lecz zazdrosni zawsze beda obecni, poniewaz ich nie wybrano, nie mieli wystarczajacej sily przebicia, uznania, a moze nikt jeszcze nie wie wogole o ich istnieniu...
ksiazke mozna napisac, tylko jeszcze trzeba miec cos do przekazania. czasem latwiej jest przetlumaczyc ksiazke uznanego fachofca, nie sadzisz? czy juz ktos probowl cos napisac o stylu chi sim?
  • 0

budo_mateusz wilk
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 722 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Wawa/Krakow/Paryz

Napisano Ponad rok temu

Re: Dobra książka poszukiwana...

wynika z tego ze brak fachowcow w polsce od Wing Chun


Nadmienie jeszcze raz, ze siedze w tym wszystkim bardzo krotko jeszcze, ale zarzucanie Sifu Szymankiewiczowi, pionierowi Ving Tsun w Polsce, braku kwalifikacji to chyba przesada?

Aplikacje Sifu Szuszkiewicza widzialem, ale moj poziom nie pozwala mi wypowiadac sie kompetentnie na ich temat.
  • 0

budo_vingdragon
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 2334 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:z chinskiej dzielnicy

Napisano Ponad rok temu

Re: Dobra książka poszukiwana...

jestes bardzo krytyczny wobec polskiej kadry instruktorskiej!!

bo wiem co mowie...

wiesz mi sie wydaje, ze czasem zbyt wiele ksiazek sie ukazuje, i wypowiadaja sie ludzie publicznie, ktorzy raczej powinnie milczec


po to sie wlasnie wypowiadamy zeby oni zaczeli cos robic

ksiazke mozna napisac, tylko jeszcze trzeba miec cos do przekazania


a ja wlasnie przygotowuje sie do wydania ksiazki

czasem latwiej jest przetlumaczyc ksiazke uznanego fachofca, nie sadzisz?


nie sadze, fachowcow w tej dziedzinie jest bardzo malo na tym swiecie raptem kilku

czy juz ktos probowl cos napisac o stylu chi sim?

oczywiscie, jest ksiazka wydana przez AH na ten temat i do kupienia bezposrednio u niego
  • 0

budo_vingdragon
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 2334 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:z chinskiej dzielnicy

Napisano Ponad rok temu

Re: Dobra książka poszukiwana...

zarzucanie Sifu Szymankiewiczowi, pionierowi Ving Tsun w Polsce, braku kwalifikacji to chyba przesada?

Janusz Sz. nalezy do pionierow owszem, nie obrazam go w zaden sposob ale jego ksiazki juz sa nieaktualne... zreszta krytykowane nie raz przez innych. jak dla poczatkujacych to material w sam raz.

Aplikacje Sifu Szuszkiewicza widzialem, ale moj poziom nie pozwala mi wypowiadac sie kompetentnie na ich temat

rozumiem cie doskonale ale powiem ci ze jak lizniesz troche glebiej Wing Chun i zjesz na tym troche zebow jak ja, to zmienisz zdanie.
  • 0

budo_yareck
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 174 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Paryz

Napisano Ponad rok temu

Re: Dobra książka poszukiwana...

a ja wlasnie przygotowuje sie do wydania ksiazki

to ja zycze powodzenia i zmila checia poczytam, czy piszesz o WC/VT czy ogolnie o sztukach walki?

Cytat:
czy juz ktos probowl cos napisac o stylu chi sim?

oczywiscie, jest ksiazka wydana przez AH na ten temat i do kupienia bezposrednio u niego

czy mozez mi podac tytul tej ksiazki?
dzieki
  • 0

budo_vingdragon
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 2334 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:z chinskiej dzielnicy

Napisano Ponad rok temu

Re: Dobra książka poszukiwana...

zycze powodzenia i zmila checia poczytam, czy piszesz o WC/VT czy ogolnie o sztukach walki?

skoncze pisac, wydam to was powiadomie...

czy mozez mi podac tytul tej ksiazki?

tytul brzmi 'Weng Chun Kung Fu - Internal Power of Shaolin' do kupienia za jedyne 65 euro
  • 0

budo_yareck
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 174 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Paryz

Napisano Ponad rok temu

Re: Dobra książka poszukiwana...

tytul brzmi 'Weng Chun Kung Fu - Internal Power of Shaolin' do kupienia za jedyne 65 euro

:? 8O
:?: :?: :?:
nie jest dana! tak jak juz wczesniej mowilem pan sie ceni!! ma raczke do biznesu!!
  • 0


Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych

Ikona FaceBook

10 następnych tematów

Plany treningowe i dietetyczne
 

Forum: 2002 : 2003 : 2004 : 2005 : 2006 : 2007 : 2008 : 2009 : 2010 : 2011 : 2012 : 2013 : 2014 : 2015 : 2016 : 2017 : 2018 : 2019 : 2020 : 2021 : 2022 : 2023 : 2024