Skocz do zawartości


Zdjęcie

Figura pań ćwiczących sztuki walki:)


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
71 odpowiedzi w tym temacie

budo_taketa
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 249 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Figura pań ćwiczących sztuki walki:)
widzę że wiosna działa
  • 0

budo_marta
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1028 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Wwa
  • Zainteresowania:JJ

Napisano Ponad rok temu

Re: Figura pań ćwiczących sztuki walki:)

widzę że wiosna działa

Tak skoczek :)
  • 0

budo_emi
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 189 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Figura pań ćwiczących sztuki walki:)
No z umięśnionym to nie ma takiego dużego problemu, trudnie znależć kochane :?
  • 0

budo_cocosh
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 215 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:W-wa

Napisano Ponad rok temu

Re: Figura pań ćwiczących sztuki walki:)
Mowicie, jakby to bylo tak ze jak cwiczysz MA, to ni stad ni zowad staje sie pakerem, kwadratowym 200 kilowcem.
Znam takie dziewczyny, ktore cwicza dlugo, mocno i sa bardzo dobre, a przy tym sa zgrabne i ladne. I nie sa kwadratami.
  • 0

budo_marta
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1028 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Wwa
  • Zainteresowania:JJ

Napisano Ponad rok temu

Re: Figura pań ćwiczących sztuki walki:)
Nikt chyba tak nie mowi :)
Przeciez jedno nie wyklucza drugiego plus to dobre samopoczucie we wlasnym ciele :) z cwiczen sie glownie biorace :)
  • 0

budo_imadło
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 336 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Figura pań ćwiczących sztuki walki:)
Jeżeli nie ma na ćwiczeniach treningu na mase typowo siłowego to ciężko jest mi sobie wyobrazić pania z wielkimi bicepsami, kwadratową itp. To jest syndrom posiłowniany. Gdzie oprócz pakowania nie wykonuje sie żadnych dynamicznych ćwiczeń tylko powoli pakuje. Jeżeli ćwiczenia są szybkie dynamiczne i wykonywane na naturalnym obciążeniu (np. pompki, brzuszki) to wyrobi sie siłe, szybkość, dynamike, ale napewno nie mega wielkie mięśnie ;) Więc bez obaw
Pozdrawiam
  • 0

budo_kubuś puchatek
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 4530 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Skadinad

Napisano Ponad rok temu

Re: Figura pań ćwiczących sztuki walki:)
agatkd akurat tak sie zlozylo, ze znam mnostwo dziewczyn uprawiajacych taniec nowoczesny (na profesjponalnym poziomie). Zrobienie dla nich kilkudziesieciu pompek, szpagaty, stanie na roznych czesciach ciala to nic. Trening tancerza to mordega nieporownywalna z jakokolwiek inna! Moj kolega dzis tancerz u Jozefowicza, niegdys wysmienity kickbokser, powiedzial mi, ze trening kickboksu, przy tancu to malutkie piwo. Widzialem ich proby i przyznam, ze... ma absolutna racje.
Wszystkie te osoby (tancerze), w tym dziewczyny sa szczuplejsze od wiekszosci innych nieuprawiajacych sport kolezanek. Nikla tkanka tluszczowa i dyskretnie zarysowane miesnie o malej objetosci to cecha zarowno mezczyzn, jak i kobiet (akcent sylwetki to nogi).
Tancerze to jedni z najbardziej sprawnych ludzi, jakich zdarzalo mi sie spotkac. (Na profesjonalnym poziomie - niestety musza miec takze odpowiednie - wrodzone proporcje ciala). Bija na glowe jakichkolwiek adeptow sztuk walki.

Tak wiec agatak zapewne tylko Ci sie wydaje, ze masz sylwetke baletnicy. Podobienstwo jest sadze tylko powierzchowne. Zapewne nie ta konsystencja ciala, sprawnosc i kondycja. Wybacz...

Iluzja jest myslenie, w przypadku kobiety, ze "jak waze obecnie np. 54 kg przy wzroscie 170 cm, i jak bede robila nawet codziennie np. 100 pompek, przez pol roku, a nawet rok, to mi przybedzie masy!"
Nigdy!
Malo tego nie podejrzewam, ze kobieta o takich gabarytach zwiekszy te mase w sposob znaczacy (np. o 6 kg), nawet wtedy jak bedzie uprawiac trening kulturystyczny. Jest to po prostu niemozliwe! Do tego jest potrzebny testosteron - naturalny, albo farmakologiczny, ogromne ilosci, nie tylko zwyklego jedzenia, ale i paszy, nazywanej odzywkami.

Zatem agataP... Choc nie wiem, co bys robila, jakie ciezary bys nie podnosila, nie bedziesz nigdy wygladac jak panie uprawiajace kulturystyke, czy fitnes, na swiatowym poziomie, bo to sa "owoce" nie tylko wspolczesnych metod treningowych, talentu, predyspozycji, uporu, ale takze i farmakologii! Malo tego, dla niewprawnego oka, nie bedziesz sie np. po trzech latach uprawiania kulturystyki zbyt wiele roznic, od szczuplej (nietrenujacej) kolezanki.

Przez pierwszy rok kazdemu poczatkujacemu, zwlaszcza takiemu, ktory nigdy nie cwiczyl, nawet od przyslowiowej jednej pompki, poprawiaja sie obwody miesniowe. Niestety! Po okresie adaptacji organizmu do wysilku, trzeba dac organizmowi niezly wycisk (nie tylko czasowy i objetosciowy, nie o to chodzi), zeby to zauwazalnie zmieniac. Ja juz cos wiem na ten temat!

Jesli natomiast okazalo by sie, ze przybedzie ci kilkanascie kg ("suchej")masy miesniowej, to czeka Cie kariera, w swiecie bodybulid - bo masz cudowne wlasciwosci!
Swiat czeka na taki talent!

Pompka jako odradzane kobietom ciezkie cwiczenie? Smiechu warte!

Tak wiec w zaden sposob z modelowej kobiety opisywanej przeze mnie nie zrobi sie poteznej kulomiotki! Po prostu, zeby byc kobieta - i miec 190 cm, ponad 110 kg wagi i potezne bicepsy - trzeba miec do tego wrodzone predyspozycje, plus rzeczy o ktorych wspomnialem!

Poza tym tzw. sztuki walki - to cwiczenia o charakterze wytrzymalosciowo-silowym, a nie na odwrot. Czyli bardziej rzezbia, a nie rozwijaja. Przy takim trybie nikomu, takze mezczyznom nie urosna potezne miesnie, w tym bicepsy. Wzmacniaja sie i zarysowuja tylko kluczowe grupy miesniowe.

I juz puentujac. Czesto pisma kobiece podaja co zrobic, zeby dobrze wygladac... Po 20-paru latach uprawiania roznych dyscyplin sportowych, oswiadczam, ze aby "dobrze" wygladac wg konkretnego modelu, trzeba... sie takim urodzic! A cala reszta, to jest klamstwo i... wyciaganie kasy od naiwnych!

Nie przypadkowo ktos wspomina, ze najzgrabniejsze dziewczyny to siatkarki - ta dyscyplina bowiem wymaga wysokich, szczuplych dziewczyn. Sposrod nich, wiele zatem bedzie mialo odpowiednie proporcje, w tym dlugie zgrabne nogi, tak cenione przez wielu mezczyzn.
W kregle moga juz grac zgrabne i szczuple, jak i korpuletne - nie ma to znaczenia dla uprawianej dyscypliny. Podobnie jest ze sztukami walki - moga uprawiac je wszyscy - kryterium jest waga (nie smuklosc) i po to wymyslono podzial na kategorie wagowe.

Wiecie jak wybiera sie ludzi do sportu wyczynowego np. w Australii? Jezdza ekipy z tabelami wzrostu, proporcjami dlugosci kosci etc. i wybieraja ze szkol dzieci, ktore beda w przyszlosci uprawiac konkretne dyscypliny. Moze to okrutne, odsiew na takim wczesnym poziomie, ale okazalo sie to bardzo skuteczne i Australia ma mnostwo mistrzow olimpijskich, a juz w plywaniu jest potega!

Co zrobic zatem, jak natura nie obdarzyla nas wymarzonymi proporcjami (te mozna w pewnym rozsadnym zakresie ksztaltowac np. zrzucenie brzucha, powoduje, ze sylwetka wydaje sie dluzsza, a jest napewno smuklejsza), wzrostem? Trzeba po prostu zakaceptowac siebie i realizowac siebie w ramach wlasnych mozliwosci. Sukcesy sportowe tez sa mozliwe, ale proponuje sporty zdeterminowane nie tylko przez warunki naturalne (jak np. profesjonalne plywanie, koszykowka, siatkowka), ale i zlozonosc techniczna - czyli cos czym mozna "nadrobic". Taka dziedzina sa tzw. sztuki walki. Do roboty!
K_P
  • 0

budo_marta
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1028 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Wwa
  • Zainteresowania:JJ

Napisano Ponad rok temu

Re: Figura pań ćwiczących sztuki walki:)
Bardzo ladny post Kubus :)
  • 0

budo_anduina
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 584 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:tam jak się idzie

Napisano Ponad rok temu

Re: Figura pań ćwiczących sztuki walki:)
Kubusiu, właściwie to siez tobązgadzam. No może poza tym drobnym szczegółem. Z tym tańcem to trochę przesadziłeś. Logiczne że zawodowy tancerz ćwiczy więcej niżprzeciętny adept sztuk walki. Ale czy więcej niż zawodowy zawodnik sztuk czy sportów walki? No nie wiem.
A co do teningów "niezawodowe" to chyba jednak MA są cięższe. Chociaż nie twierdzę że taniec to lekka sprawa :) Sama przez 10 lat tańczyłam i wiem że to nie takie łatwe jaby się mogło wydawać. :)
  • 0

budo_kubuś puchatek
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 4530 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Skadinad

Napisano Ponad rok temu

Re: Figura pań ćwiczących sztuki walki:)
Anduina zeby nie spierac sie - ustalmy, ze profesjonalny taniec to takze "wyczyynowy sport". A wiekszosc tancerzy przedstawicieli tanca nowoczesnego, to ludzie zdecydowanie wiecej niz przecietni pod wzgledem sprawnosciowym. A wieksza "trudnosc" tego sportu w moim odczuciu wiaze sie z tym, ze oprocz poprawnosci technicznej etc., ktora czesto jest wystarczajaca w sportach walki, musi miec takze walory estetyczne.
K_P
  • 0

budo_anduina
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 584 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:tam jak się idzie

Napisano Ponad rok temu

Re: Figura pań ćwiczących sztuki walki:)
Nie musisz mnie przekonywać, co do zawodowego tańca. Ja wiem jak ćwiczą przyszłe primabaleriny i tancerze nowoczesnego tańca. Ale w sztukach walki też mamy doczynienia z estetyką swojego rodzaju. A do techniki trzeba jeszcze dodać trochęsiły i wytrzymałości, tak jak w tańcu :)
Ale nie przesadzajmy taniec to nie jest najcięższe co może być. A człowiek do wszystkiego sie przyzwyczaja. I to co dla ciebie może byćtrudne dla tancerza to "nic" i odwrotnie :)
  • 0

budo_kubuś puchatek
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 4530 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Skadinad

Napisano Ponad rok temu

Re: Figura pań ćwiczących sztuki walki:)
Niewatpliwie.
Pozdrawiam K_P
  • 0

budo_lena
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 144 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Poznań

Napisano Ponad rok temu

Re: Figura pań ćwiczących sztuki walki:)

Jesli natomiast okazalo by sie, ze przybedzie ci kilkanascie kg ("suchej")masy miesniowej, to czeka Cie kariera, w swiecie bodybulid - bo masz cudowne wlasciwosci!
Swiat czeka na taki talent!

Na tego rodzaju karierze raczej mi nie zależy :) Fajnego posta napisałeś Kubusiu P.,ale jedno sprostowanie-estetyka jest także obecna w sztukach walki,np.prawidłowe kata w karate czy poomse w taekwondo wymagają nie tylko doskonałej techniki,ale i wyczucia rytmy,płynności.Nie mówiąc już o capoeira,nazywanej"najpiekniejszą z walk,najniebezpieczniejszym z tańców"
  • 0

budo_kubuś puchatek
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 4530 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Skadinad

Napisano Ponad rok temu

Re: Figura pań ćwiczących sztuki walki:)
agatka ja przez wiele lat uprawialem karate i przynam Ci szczerze, ze jesli juz robilem jakies kata, to tylko z musu, a nigdy z przyjemnosci, czy pod wplywem walorow estetycznych. W walce najmniej cenie wlasnie te walory, a najwiecej skutecznosc.
Capoeira to inne zgadnienie. Tym "wyczynom" towarzyszy muzyka. I... to wlasciwie juz nie sztuka walki.
Pozdrawiam K_P
  • 0

budo_raben
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 382 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Częstochowa

Napisano Ponad rok temu

Re: Figura pań ćwiczących sztuki walki:)
Nie wiem jak wy ale ja ćwiczę z czystej przyjemności tak samo zresztą jak wiekszość moich znajomych więc ja jak i oni nigdy nie będą ,,idealni" Więc co sie przejmować, pozatym jak mialbym codziennie po 8-10 godzin ćwiczyć to by mnie chyba cholera wzięła, a tyle trza pracować żeby mieć efekty na światowym poziomie i to jeszcze jak masz predyspozycje.
Podsumowywując dobrze jest ja sie ćwiczy bo to pomaga ale nie porównómy się odrazu do mistrzów po 2-3 latach ćwiczeń bo na to trza o wiele więcej.
A najłądniejsze dziewczyny i tak są na capo. (specjalnie byłem sprawdzić :)
  • 0

budo_marta
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1028 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Wwa
  • Zainteresowania:JJ

Napisano Ponad rok temu

Re: Figura pań ćwiczących sztuki walki:)

Capoeira to inne zgadnienie. Tym "wyczynom" towarzyszy muzyka. I... to wlasciwie juz nie sztuka walki.

Bez komentarza

A najłądniejsze dziewczyny i tak są na capo. (specjalnie byłem sprawdzić

:lol:
No chyba na Capo jest ich najwiecej :)
  • 0

budo_taketa
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 249 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Figura pań ćwiczących sztuki walki:)
Wracając do topica

1)wersja dla kobiet-trenujecie sztuki walki,co wiec myślicie o możliwym przeroście mięśni i uzyskaniu figury "klocka" z bicepsami o obwodzie...

chyba najgrosze co Cię może spotkać to to :
Dołączona grafika
... a Być żucanym przez takie ciałko po macie też nie za przykro :) ... no chyba że :
Dołączona grafika
  • 0

budo_genosha
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 565 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:inąd

Napisano Ponad rok temu

Re: Figura pań ćwiczących sztuki walki:)
Na wszystkich dziewczynach trenujacych SW, ktore poznalem [z 15 sztuk], treningi odbily sie tylko pozytywnie. Nabraly ciut masy ale wszystko sie bardzo ladnie zgralo - mocne, wysportowane cialo i jednoczesnie zgrabna, dziewczeca sylwetka.

Nic tylko patrzec i podziwiac.
  • 0

budo_yareck
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 174 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Paryz

Napisano Ponad rok temu

Re: Figura pań ćwiczących sztuki walki:)
Cwiczylem z pora liczba dziewczyn i problem miesni moze sie pojawic, ale to zalezy od predyspozycji. Tylko zapominamy o jednym fakcie, ze cwiczenia dynamiczne nie rozwijaja tych samych miesni. Nawet pompki moga byc wykonywane na rozne sposoby i daja rozne efekty. Co do capoiry, to trzeba sie zastanowic gdzie panowie (czesto swietnie umiesnieni zwlaszcza brazylijczycy) zdobyli miesnie : na laweczce czy na wykuwaniu ruchu/cwiczenia? efekty sa rozne!
np w kung fu stosuje sie cwiczenia np. z ciezkim kijem, wykonuje sie roznego typu formy (nie na samej szybkosci) co pozwala rozwinac sile. Chyba nie nalezy mylic pojecia sily i miesni, poniewaz jedno nie koniecznie idzie w parze z drugim. Gimnastki sa raczej watle, a praktycznie wykonuja te same cwicznia co mezczyzni!!
Capoeira to cwiczenia dynamiczne, natomiast pozycje na raczkach itp. wymagaja sily i rownowagi, a nie tylko miesni.

Capoeira to inne zgadnienie. Tym "wyczynom" towarzyszy muzyka. I... to wlasciwie juz nie sztuka walki.

nie przesadzajmy, chyba jeszcze malo capo widziales! ludzie spogladaja na to jak na gimnastyke i taniec??

karate i przynam Ci szczerze, ze jesli juz robilem jakies kata, to tylko z musu, a nigdy z przyjemnosci

janse liczy sie tylko mordo bicie!! przeciez mowa o sztukach walki!! jest roznica pomiedzy SzW a boksem i temu podobnym, jesli ktos jej nie widzi to niech poszuka sobie staruszkow wsrod bokserow itp. ktorzy tylko o walce, kata/tao/pomse to nie tylko estetyka, choc fakt mozna to wykonac ladnie, tylko trzeba miec jeszcze jej poczucie. No ale to osobny temat!!

Dziewczyny nie przejmujcie sie miesniami, z nimi jestescie sliczne!! :D
a wiecej sily Wam pozwoli troszke czesciej nie tylko szybkosciowo i estetycznie nas zaskoczyc!!
  • 0

budo_lena
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 144 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Poznań

Napisano Ponad rok temu

Re: Figura pań ćwiczących sztuki walki:)

Chyba nie nalezy mylic pojecia sily i miesni, poniewaz jedno nie koniecznie idzie w parze z drugim. Gimnastki sa raczej watle, a praktycznie wykonuja te same cwicznia co mezczyzni!!

Siła to masa razy szybkość(Newton to wymyślił czy ktoś taki :wink: ),więc rzeczywiście same mięśnie nie grają najważniejszej roli.Ale co do gimnastyczek-są one młodziutkie(więc mięśnie jeszcze się u nich nie zdążyły się rozrosnąć),chudziutkie(a nie potrzeba dużo siły by dźwignąć 40kg),poza tym u nich większość ćwiczeń opiera się na gibkości i rozciągnięciu

janse liczy sie tylko mordo bicie!! przeciez mowa o sztukach walki!! jest roznica pomiedzy SzW a boksem i temu podobnym, jesli ktos jej nie widzi to niech poszuka sobie staruszkow wsrod bokserow itp. ktorzy tylko o walce

Popieram! :D W końcu to są Sztuki walki,a slowo "sztuka"coś chyba znaczy,co nie? :)
  • 0


Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych

Ikona FaceBook

10 następnych tematów

Plany treningowe i dietetyczne
 

Forum: 2002 : 2003 : 2004 : 2005 : 2006 : 2007 : 2008 : 2009 : 2010 : 2011 : 2012 : 2013 : 2014 : 2015 : 2016 : 2017 : 2018 : 2019 : 2020 : 2021 : 2022 : 2023 : 2024