Skocz do zawartości


Zdjęcie

zakupy do MA - ile dacie?


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
17 odpowiedzi w tym temacie

budo_marcin954
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 2861 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Manchester UK
  • Zainteresowania:MMA

Napisano Ponad rok temu

zakupy do MA - ile dacie?
Napisałem ten temat bo ostanio spotkałem się z dziwnym poglądem jednego z użytkowników forum, który za bokken chce dawać 550 zeta, a za katanę ponad 4 kawałki bo tańsze są do niczego. Ja za swój bokken dałem dwa browary i bokken działa już 6 lat, przeszedł już wiele i się zacząłem zastanawiac jak to jest że jak ktoś kupi sobie coś bóg wie jak drogiego to szybko mu ten klamot szlag trafia.
Zaiunteresowanych odsyłam do tematu [link widoczny dla zalogowanych Użytkowników]

Interesuje mnie Wasza opinia, czy aby mieć dobrego bokkena muszę na niego wydawać aż tyle kasy? rotfl
  • 0

budo_misman
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 629 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:3miasto, Dybowo, Knurów, inne... ;)

Napisano Ponad rok temu

Re: zakupy do MA - ile dacie?

Napisałem ten temat bo ostanio spotkałem się z dziwnym poglądem jednego z użytkowników forum, który za bokken chce dawać 550 zeta, a za katanę ponad 4 kawałki bo tańsze są do niczego. Ja za swój bokken dałem dwa browary i bokken działa już 6 lat, przeszedł już wiele i się zacząłem zastanawiac jak to jest że jak ktoś kupi sobie coś bóg wie jak drogiego to szybko mu ten klamot szlag trafia.
Zaiunteresowanych odsyłam do tematu [link widoczny dla zalogowanych Użytkowników]

Interesuje mnie Wasza opinia, czy aby mieć dobrego bokkena muszę na niego wydawać aż tyle kasy? rotfl


Cos w tym jest. Tzn. nie nalezy oczekiwac, ze za male pieniadze ktos sprzeda Ci dobry towar (chyba, ze ten ktos nie ma pojecia, co sprzedaje - ale to sie zdarza bardzo rzadko :roll: ). Z drugiej zas strony.. czy nalezy popadac w przesade w pogoni za najlepszym, najdrozszym, najefektowniejszym... ? :roll: Na katanach sie nie znam. Na bokkenach rowniez. Ale stosujac tu analogie do motoryzacji (pizdzika - czyli kaszlaka czyli malucha pomijam, bo bedziemy mowic o autach, a nie konstrukcjach samobieznych :twisted: o znikomo nikczemnej przestrzeni osobowo - towarowej :) :roll: ):
Roznice i podobienstwa miedzy np. Polonezem a Mercedesem:
za oba placisz 2x za duzo, niz sa w rzeczywistosci warte. Z czego jesli obie ceny podzielisz przez 2, to okaze sie, ze za zaoszczedzone z Merola pieniadze nadal kupilbys ze dwa albo trzy Polonezy :wink: . Oba pala za duzo (ale mniej wiecej tyle samo :wink: ). Oba jezdza (gdy sa sprawne ;) ) :) Predzej podp***dola Ci Merola, niz Poldka ;) Ale... stac Cie tylko na jeden z nich. Kupisz Merola.. ? :roll:
Osobiscie wolalbym zarznac, zajechac te trzy Polonezy... :)
  • 0

budo_marcin954
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 2861 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Manchester UK
  • Zainteresowania:MMA

Napisano Ponad rok temu

Re: zakupy do MA - ile dacie?
dlatego też gadanie typu kup se jak najdroższy tasior uważam za chrzanienie, po jakiego grzyba mi coś bardzo drogiego jak to tańsze doskonale spełni swoje zadanie. A tu wchodzimy na cienki lód - po co poczatkującemu drogi miecz, to tak bym zdał wczoraj prawo jazdy i od razu kupił wspomnianego wyżej merola, jest duża szansa że go rozwale itp. W sztukach walki dochodzi do tego ryzyko, widziałem już parę smutnych rzeczy z udziałem broni, jak się ładnie łamała itp. Albo jak ktoś niedoswiadczony niszczył saya w ciągu pierwszego miesiąca eksploatacji miecza. saya kosztuje i to dużo.
  • 0

budo_komban
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 327 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: zakupy do MA - ile dacie?
4000 za miecz straszna kasa, 550 za boken to juz wogóle jakas paranoja, niby z czego ten boken jest zrobiony? Bokuto mozna w Warszawie zaa 350zł kupic. To troche zalatuje dziecinada, boken to nie samochód, a miecz jak jest kuty przez platnerza to imo zupelnie sie nadaje, ludzie sie takimi za 400zl nawalaja i zyja. To pomachac w powietrze mozna spokojnie.
  • 0

budo_nix
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 621 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Racibórz - Rybnik - Katowice

Napisano Ponad rok temu

Re: zakupy do MA - ile dacie?
Sam sie zastanawialem ile dac za iaito. Cena ostateczna do jakiej doszedlem to 1500, a na wiecej mnie nie stac. Dopiero co zamowilem, i jeszcze do mnie nie doszla from japan. Nie mam zielonego pojecia czy bedzie dobra czy nie (zalozylem ze firma jest solidna). Ale zgadzam sie z przedmowcami, ze walenie 4 kafli na sprzet raczej nie ma sensu. Tym bardziej ze jestem totalnym lamerem i pewnie jak pisze Marcin zaraz bym rozwalil saya lub cos w tym stylu. Pewnie ze i przy tej za 1500 cos sie moze stac. Zal i plucie w brode oczywiscie bedzie ale pewnie mniejszy niz jakbym na iaito wywali rownowartosc mojego pojazdu samobieznego :) Tak sie tylko zastanawiam, bo nie raz slyszalem (nie sprawdzilem niestety osobiscie) ze dobre iaito to wlasnie wydatek rzedu 1000 baksow, czyli te 4000. Dlaczego? Bo ponoc sa juz dobrze wywazone, w taki sposob ze nie wplywaja ujemnie na nasze stawy. Nie wiem ile w tym prawdy, bo nie wiem jeszcze na ile zdrowie moich stawow zalezy ode mnie (tego jak wykonuje techniki) a na ile od sprzetu jaki mam. Moze cos w tym wlasnie jest.... Czekam na opinie, od bardziej doswiadczonych...
A bokken mam za 5 dych i tez sie sprawdza - juz dosc dlugo.....
  • 0

budo_combat
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 3360 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: zakupy do MA - ile dacie?

Napisałem ten temat bo ostanio spotkałem się z dziwnym poglądem jednego z użytkowników forum, który za bokken chce dawać 550 zeta, a za katanę ponad 4 kawałki bo tańsze są do niczego. Ja za swój bokken dałem dwa browary i bokken działa już 6 lat, przeszedł już wiele i się zacząłem zastanawiac jak to jest że jak ktoś kupi sobie coś bóg wie jak drogiego to szybko mu ten klamot szlag trafia.


Mnie także to smieszy - ale w przypadku noży. Są goscie kupuja za co najmniej 500-600 zł - nóż - bo reszta to "szajs" :lol: :) "lub badziewie"

A już w ogóle nie rozumiem, jak można wydać na nóż kilka tysiecy dolarów :wink: :) :lol:

Polecam wątek:

[link widoczny dla zalogowanych Użytkowników]
  • 0

budo_szczepan
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 8153 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:dzika,śmiercionośna Północ

Napisano Ponad rok temu

Re: zakupy do MA - ile dacie?
Wszystko zalezy od tego jak sie bronia cwiczy.
Jesli bokenem cwiczy sie "bezkontaktowo" to i boken za 20 $ bedzie ok. Ale jak uke wali mocne ciecia i trzeba sie "przekierowywac" zeby samemu nie dostac w leb to taki tani boken czasem wytrzyma miesiac a czasem 3 miesiace. A potem ida z niego drzazgi. I To wlasnie jest niebezpieczne, te drzazgi :P
Moze lepiej wydac na boken 50 $ i miec spokoj na kilka lat?

Co do mieczy kutych, to dobry miecz zaczyna sie od 10 tys $. Faktycznie poczatkujcemu wystarczy iaito za 300$. Ale jak cwiczysz 10 lat codziennie, i masz z tego duza frajde(czyli jest szansa ze nadal bedziesz cwiczyl) to zeby poczuc finezje ciecia, trzeba miec dobry miecz.
Zle wywazenie miecza faktycznie rozwala stawy jesli cwiczysz czesto i intesywnie(a nie medytujacy Zen :wink: ) Wyzwolenie energii podczas dobrego ciecia jest bardzo duze, zle wywazenie przyczynie sie do nieprawidlowego skurczu ramion czy miesni na rekach.
  • 0

budo_aiki
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 3625 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: zakupy do MA - ile dacie?
towar jest tyle wart ile kupujacy chce za niego zaplacic. to podstawowe pojęcie z ekonomii.
A to ,ze ktos wydal 4000 pln na katane.. no coz jego sprawa ;-) moze lepiej sie z tym czuje. Tak jak z samochodami sa samochody i mercedesy..
  • 0

budo_marcin954
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 2861 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Manchester UK
  • Zainteresowania:MMA

Napisano Ponad rok temu

Re: zakupy do MA - ile dacie?
nie wyjeżdżaj tutaj z ekonomią i jej prawami bo one w naszym kraju nie zawsze mają rację bytu :D :-) :wink:

Nie chodziło by nie kupować kosy za 4 kawałki, tylko oto stwierdzenie że jakoby od tej sumy zaczynają się porządne miecze. CZym to zmierzysz, kursem dolara? czy też istnieje jakaś magiczna granica co do sumy jaką chcesz wydać na iaito?

Co do mieczy kutych, to dobry miecz zaczyna sie od 10 tys $. Faktycznie poczatkujcemu wystarczy iaito za 300$. Ale jak cwiczysz 10 lat codziennie, i masz z tego duza frajde(czyli jest szansa ze nadal bedziesz cwiczyl) to zeby poczuc finezje ciecia, trzeba miec dobry miecz.


też niezłe stwierdzenie z tymi 10 kawałkami, co do mieczy kutych to bym wogóle nie wyceniał od jakiej sumy są dobre - mój qómpel jest kowalem i jak się nauczy wykuwac miecze to mi wykuje miecz za skrzynkę warki strong! :-)

Sam sie zastanawialem ile dac za iaito. Cena ostateczna do jakiej doszedlem to 1500, a na wiecej mnie nie stac. Dopiero co zamowilem, i jeszcze do mnie nie doszla from japan. Nie mam zielonego pojecia czy bedzie dobra czy nie (zalozylem ze firma jest solidna). Ale zgadzam sie z przedmowcami, ze walenie 4 kafli na sprzet raczej nie ma sensu. Tym bardziej ze jestem totalnym lamerem i pewnie jak pisze Marcin zaraz bym rozwalil saya lub cos w tym stylu. Pewnie ze i przy tej za 1500 cos sie moze stac. Zal i plucie w brode oczywiscie bedzie ale pewnie mniejszy niz jakbym na iaito wywali rownowartosc mojego pojazdu samobieznego

kupuj za 1500 zeta, sprowadzasz z Tozando?
  • 0

budo_msj
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 197 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Obiecana Ziemia

Napisano Ponad rok temu

Re: zakupy do MA - ile dacie?

Ja za swój bokken dałem dwa browary i bokken działa już 6 lat,


A ja za swój bokken w sklepie dałem jakies 30 złotych. Do treningu bardzo dobry, lekki, dopasowany do mnie, seryjny, polski...(to ostatnie to moze nie az tak istotne).

Duzo pieniedzy wydalem na judogi. Bo nie chcialem zeby mi sie rozlecialo zbyt szybko. I prosze mam juz ponad 5 lat, i jest cale. A mam tylko jedno. Jedyna wada to taka ze czesto jest brudne, bo 3 razy w tyg. trening i nie mam kiedy prac.... :?
  • 0

budo_genosha
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 565 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:inąd

Napisano Ponad rok temu

Re: zakupy do MA - ile dacie?
Jedna sprawa to placenie za jakosc, druga - za firme.

Najbardziej mnie bawi gdy ludzie kupuja sobie gi a potem specjalnie doszywaja naszywki roznych znanych firm :lol:

Totalny idiotyzm i paranoja.

Ja rowniez na broni sie nie znam. Na judoge moge wydac ok. 500 zl, a i tak poki jestem raczej poczatkujacy to cwicze w gorszej [lepsza dopiero na zawody].

Pozatym, 4 tysiace na katane... panowie... to 1739 browarow...badzmy powazni i opamietajmy sie.
  • 0

budo_marcin954
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 2861 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Manchester UK
  • Zainteresowania:MMA

Napisano Ponad rok temu

Re: zakupy do MA - ile dacie?

Pozatym, 4 tysiace na katane... panowie... to 1739 browarow...badzmy powazni i opamietajmy sie.



hehehehe :)

czyli mój tasior jest warty około 870 browarów według twojego przelicznika, według mojego przelicznika nieco mniej bo tylko 715 browarów . Należało by się zastanowić teraz co jest lepsze, mam dylemat, czy mi ktoś pomoże? :) :) miecz czy browary
  • 0

budo_gambit
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 2089 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:bardzo dziki wschód

Napisano Ponad rok temu

Re: zakupy do MA - ile dacie?
Jest takie mądre powiedzenie "Jestem za biedny żeby kupowac tanio"
Oznacza to na sprzęcie nie należy oszczędzac bo jak kupimy tani szmelc(bokken, jo, keigkoga) to rozleci sie w najmniej spodziewanym momencie, i będziemy musieli kupić nowy produkt czyli wydać kasę dodatkowo.
Śmieszą mnie jeszcze dodatkowo sytuacje w których ktoś kasę wydaje nie na sam sprzęt a na oprawę do niego. Na przykład kupujemy jo- duża część początkujących u nas w dojo dokonała pewnie tego zakupu w sklepie ogrodniczym zwracając uwage na to żeby była laga prosta i nie badzo przejmując się jakością drewna - a do tego jo kupujemy pokrowiec który jest 7, 8 razy droższy od samego kija. Jaka w tym logika postępowania? Jeśli juz na coś wydać pieniądze to na sprzęt którego używam na macie a nie na jakies pierdoły które leżą obok i zbieraja kurz z podłogi.
Także Panowie, i Panie :) , nie przesadzajmy z wydawaniem kasy na nasze sprzęty, ale nie żałujmy jeśli jesteśmy pewni że towar wart jest swojej ceny.
  • 0

budo_marcin954
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 2861 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Manchester UK
  • Zainteresowania:MMA

Napisano Ponad rok temu

Re: zakupy do MA - ile dacie?

Jest takie mądre powiedzenie "Jestem za biedny żeby kupowac tanio"
Oznacza to na sprzęcie nie należy oszczędzac bo jak kupimy tani szmelc(bokken, jo, keigkoga) to rozleci sie w najmniej spodziewanym momencie, i będziemy musieli kupić nowy produkt czyli wydać kasę dodatkowo.
Śmieszą mnie jeszcze dodatkowo sytuacje w których ktoś kasę wydaje nie na sam sprzęt a na oprawę do niego. Na przykład kupujemy jo- duża część początkujących u nas w dojo dokonała pewnie tego zakupu w sklepie ogrodniczym zwracając uwage na to żeby była laga prosta i nie badzo przejmując się jakością drewna - a do tego jo kupujemy pokrowiec który jest 7, 8 razy droższy od samego kija. Jaka w tym logika postępowania? Jeśli juz na coś wydać pieniądze to na sprzęt którego używam na macie a nie na jakies pierdoły które leżą obok i zbieraja kurz z podłogi.


tak ,niewątpliwie masz rację ja jestem tutaj chyba przypadkiem skrajnym - za miecz dałem dwa kawałki właśnie po to by się nie rozleciał, jeden pokrowiec do niego to mi przysłali w komplecie, a drugi na który czasem pada deszcz jak ide na trening to mi uszyła mama mojego qómpla - w ten ładny z Japonii pakuję blachę, potem wszystko do tewgo drugiego w który wejdą jeszcze ze dwa miecze i bokken do kompletu taka torba.
  • 0

budo_gambit
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 2089 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:bardzo dziki wschód

Napisano Ponad rok temu

Re: zakupy do MA - ile dacie?
No wiesz jak już zdecydowałeś się na zakup czegoś droższego to jasne że i oprawa do tego powinna byc solidna, pokrowiec bądż co bądż ma chronić nasz sprzęt w drodze na treening i z treningu, przed warunkami atmosferytcznymi, ale nie tylko, na takie cacko za dwa kawałki pewnie niejeden by sie połakomił, więc lepiej nie wystawaić go na widok publiczny, choc z drugiej strony próba odebrania Ci sprzętu mogłaby dla klienta skończyć się nieprzyjemnie. :)
  • 0

budo_marcin954
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 2861 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Manchester UK
  • Zainteresowania:MMA

Napisano Ponad rok temu

Re: zakupy do MA - ile dacie?
raz mało tak nie skonczyło w Poznaniu na dworcu- gostki myślały że to wędka, jak się okazało że nie to szybko uciekali, tym bardziej że była 12 w nocy.
  • 0

budo_kirin
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 750 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Kraków
  • Zainteresowania:Karate

Napisano Ponad rok temu

Re: zakupy do MA - ile dacie?
Ja za swoje kimonko dłem 120 zł - i "działa" bez zarzutu od kilku lat. Kiepskiej jakości kimono raczej jednak nie będzie przyczyną urazu - ochraniacze to co innego. Dobre napięstniki kosztują powyżej 70 zł, takie naprawdę prima sort to wydatek 170 zł (choć widziałem też takie za 50$), nagolenniki : ok. 70 zł.
Czasem jednak rzeczy tanie okazują się zaskakująco porządne - najlepsze napięstniki jakie miałem kosztowały mnie 35 zł, wiele lat w nich ćwiczyłem, a gdy w końcu "padły" chciałem sobie kupić takie same. Niestety - okazało się, że nie produkuja już tego modelu :(
  • 0

budo_sid
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1086 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: zakupy do MA - ile dacie?

raz mało tak nie skonczyło w Poznaniu na dworcu- gostki myślały że to wędka, jak się okazało że nie to szybko uciekali, tym bardziej że była 12 w nocy.

Już sobie wyobrażam ich minę, gdy "to" wyciągasz... :)
  • 0


Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych

Ikona FaceBook

10 następnych tematów

Plany treningowe i dietetyczne
 

Forum: 2002 : 2003 : 2004 : 2005 : 2006 : 2007 : 2008 : 2009 : 2010 : 2011 : 2012 : 2013 : 2014 : 2015 : 2016 : 2017 : 2018 : 2019 : 2020 : 2021 : 2022 : 2023 : 2024