Skocz do zawartości


Zdjęcie

SOke Ryszard Murat .(jego autentycznosc)


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
148 odpowiedzi w tym temacie

budo_death-wish
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 2867 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:UK
  • Zainteresowania:Karate

Napisano Ponad rok temu

Re: SOke Ryszard Murat .(jego autentycznosc)
A co powiecie na takiego instruktora:
Tomasz Guja - 7dan Jiujutsu, 6Dan Taijutsu, Jujutsu, Kempo, twórca stylu Guja Jujutsu (soke?)
twórca Jaworznickiej Szkoły Walki Wręcz
osoba w Jaworznie znana również kontrowersyjna, o którejw światku chodzą jednoznaczne opinie. Dodam że w tej chwili ma 34 lata.
Aha, co do stopni stan sprzed dwóch lat...
8O
  • 0

budo_karateka1
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 2994 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: SOke Ryszard Murat .(jego autentycznosc)

W japońskim jeden tytuł brzmi podobnie do sabuma-oyabun,czyli egzaminator.Poza tym jakoś ten koreański mi nie leży-te wszystkie obdul maki,dubal dolyo chagi,teguk czil dżan-sorry za tą pisownię,ale nie znam oryginalnej-ja sobie na tym język łamię...
A jeżeli chodzi o inne podobieństwa w jezykach,to np.jedno poomse zwie się czite (znów ta pisownia :( )-znajomo brzmi kata jitte...
Wracając do Krauzego,to Wosiu masz nieaktualne dane:Shihan Grzegorz Krauze-Szkoła Starochińskiej Sztuki Walki Wręcz Shaolin Kempo-5 dan,Combat Jiu-Jitsu 6 dan,Karate-Do 5 danco to za styl ???????
...Ufff,nieźle tego,co? :wink:
Co nie zmienia faktu,że gość naprawdę jest dobry,a jak mu wygodniej z tymi tytułami...


  • 0

budo_anduina
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 584 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:tam jak się idzie

Napisano Ponad rok temu

Re: SOke Ryszard Murat .(jego autentycznosc)

Tomasz Guja - (...) twórca stylu Guja Jujutsu (soke?)
twórca Jaworznickiej Szkoły Walki Wręcz


Mistrz, który uzyskał 6 stopień mistrzowski w Jiujutsu nabywa prawo do używania swego nazwiska przed terminem Jiujutsu dla określenia nauczanego przez niego stylu.
Guja Jiujutsu - styl realnej walki wręcz założony w 2000 roku przez mistrza Tomasza Guję z Jaworzna. Obejmuje 56 podstawowych technik walki.

8) :) 8)
Cytat pochodzi z tej właśnie stronki:
[link widoczny dla zalogowanych Użytkowników]
Jak ktośchce się dowiedzieć gdzie i kiedy powisatło jujutsu to niech sobie poczyta :) Jednak jakby nie patzrećwszystko ma swoje kożenie na polskim gruncie :twisted:
  • 0

budo_wallace
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 567 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Warszawa

Napisano Ponad rok temu

Re: SOke Ryszard Murat .(jego autentycznosc)
Jak się okazuje jujitsu wynaleźli Polacy :lol:
  • 0

budo_robertp
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 2164 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Warszawa

Napisano Ponad rok temu

Re: SOke Ryszard Murat .(jego autentycznosc)

Jak się okazuje jujitsu wynaleźli Polacy :lol:

Wiesz, biznes is biznes. Vasiliew pokazuje w Sistiemie bardzo fajne rzeczy, ale na kasecie jest wstęp o "starożytnych rosyjskich wojownikach" i coś o X wieku. A ludzie, którzy ćwiczyli z nim, oszołomstwa mu nie przypisują.
  • 0

budo_death-wish
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 2867 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:UK
  • Zainteresowania:Karate

Napisano Ponad rok temu

Re: SOke Ryszard Murat .(jego autentycznosc)
Robert
tylko że Sistiema nie jest podobna do japońskich sztuk walki, ani do żadnych innych. W Polsce też dawniej istniał system walki wręcz rodzimego pochodzenia, ale przepadł w mrokach dziejów. A tak wogóle bazą Sistiemy o ile się orientuję były regionalne systemy samoobrony, a nie jeden konkretny.
  • 0

budo_robertp
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 2164 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Warszawa

Napisano Ponad rok temu

Re: SOke Ryszard Murat .(jego autentycznosc)

Robert
tylko że Sistiema nie jest podobna do japońskich sztuk walki, ani do żadnych innych. W Polsce też dawniej istniał system walki wręcz rodzimego pochodzenia, ale przepadł w mrokach dziejów...

Ja się zgadzam, chodzi mi tylko, oto, że nie każdy wywodzący swój system z mroków starożytności, od razu jest czarnopaskowym oszołomem.
Ale szanse są duże :)

A coś o tym naszym rodzimym systemie możesz bliżej? Gdzieś napotkał wzmianke o tym? (Narretum Sapka się nie liczy :wink: )
  • 0

budo_death-wish
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 2867 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:UK
  • Zainteresowania:Karate

Napisano Ponad rok temu

Re: SOke Ryszard Murat .(jego autentycznosc)
RobertP
Kiedyś interesowałem się historią zakonów rycerskich, a zwłaszcza Zakonu Krzyżackiego i Kawalerów Mieczowych (niektórzy zapominają że były to dwa w jednym tak jak wash& go :) ), i własnie podczas przeglądania matariałów kiedyś się natknąłem na sformuowanie które jednoznacznie mówiło o dziwnej metodzie walki, którą używali polscy rycerze po utracie broni, ale gdzie to było zabij mnie - nie pamiętam, to było z dziesięć lat do tyłu... Więcej się na coś takiego nie natknąłem...
Jedynie gdzieś na forum było że Polacy mieli własną metodę walki wywodzącą się od czasów wojów Mieszka i Bolesława Chrobrego .
To było tyle, żadnych szczegółów.
  • 0

budo_mike^^
  • Użytkownik
  • 8 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: SOke Ryszard Murat .(jego autentycznosc)
To prędzej była niemiecka sztuka walki.Z polskich zakonów istniał jeden-Zakon Braci Dobrzyńskich,którzy zostali wchłonięci przez Krzyżaków.I to w ich przypadku można mówić o polskiej sztuce walki,chociaż nie wiem,czy taką posiadali.Prędzej drogi prowadzą,tak jak pisze giro,do pierwszych władców piastowskich...
Karateka-nie wiem co za styl karate ćwiczy Krauze-mam taki certyfikat za seminarium Shaolin Kempo z nim i na pieczątce napisane jest po prostu "karate-do"-najprawdopodobniej jest to goju-ryu,ale raczej yusei-ryu,bo z tymi sekcjami on współpracuje.
  • 0

budo_karateka1
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 2994 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: SOke Ryszard Murat .(jego autentycznosc)
Karate -do to uniwerslane pojecie pod ,które mozna wszystko dopiąć.
Jeżeli chodzi o dzieje piastów to polscy rycerze działali w sztukach walki po połączeniu siekieryjutsu i cepujujitsu!!! :)
  • 0

budo_freestyler
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 378 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Wroclaw

Napisano Ponad rok temu

Re: SOke Ryszard Murat .(jego autentycznosc)
ja mam u siebie rodzynek-certyfikat z 1984r. na 7kyu z napisem swiadectwo karate-do i pieczecia Zwiazku Socjalistycznej Mlodziezy Polskiej oraz pana Wlodzimierza Kwiecinskiego :) (zanim utworzyl swoja federacje byl jeszcze w PZK) zreszta na pozostalych certyfikatach do 86 roku rowniez sa sygnatury ZSMP :)
  • 0

budo_mike^^
  • Użytkownik
  • 8 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: SOke Ryszard Murat .(jego autentycznosc)
O, to nadaje się do muzeum socjalizmu! :)
  • 0

budo_karateka1
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 2994 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: SOke Ryszard Murat .(jego autentycznosc)
Na obozei letnim chciałbym zdawać na 1 kyu ,gdyz na obecnym stopniu siedzę juz 3 lata .W zwiąku z tym mam pytanie czy egzaminy sa tak jak dawniej,może ktos ostatnio zdawał? 8)
  • 0

budo_karateka1
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 2994 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: SOke Ryszard Murat .(jego autentycznosc)

Na obozei letnim chciałbym zdawać na 1 kyu ,gdyz na obecnym stopniu siedzę juz 3 lata .W zwiąku z tym mam pytanie czy egzaminy sa tak jak dawniej,może ktos ostatnio zdawał? 8)


Przepraszam,że zeszłem z tematu ale się zagapiłem :-)
  • 0

budo_mike^^
  • Użytkownik
  • 8 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: SOke Ryszard Murat .(jego autentycznosc)
No,uważaj,bo zaraz podasz tu numer swojej karty płatniczej albo czegoś innego :wink: :)
  • 0

budo_death-wish
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 2867 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:UK
  • Zainteresowania:Karate

Napisano Ponad rok temu

Re: SOke Ryszard Murat .(jego autentycznosc)
Mike
Ja pisałem że Krzyżacy zetknęli się z Polakami, którzy stosowali nietypową metodę walki...
Poza tym Zakon Dobrzyński liczył 9 braci.
  • 0

budo_robertp
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 2164 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Warszawa

Napisano Ponad rok temu

Re: SOke Ryszard Murat .(jego autentycznosc)

zreszta na pozostalych certyfikatach do 86 roku rowniez sa sygnatury ZSMP :)

Takie czasy były, że o kasę, sale, obóz łatwiej z takim znaczkiem było.
Pamiętam, że trochę luda się zapisało na wydziale do ZSMP, bo wydział który miał (procentowo, a nasz mały był :D ) najwięcej nowych członków (i członkiń) dostawał kasę na obóz "naukowy"
  • 0

budo_mike^^
  • Użytkownik
  • 8 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: SOke Ryszard Murat .(jego autentycznosc)
To się Kondziu Mazowiecki niezbyt postarał-9 chłopa miało chrystianizować Prusy? :) A miałem w jakiejś książce rysunek przedstawiający bitwę Dobrzyńskich z Prusami-ciężka piechota,pawęże,ciężka jazda w hełmach garnczkowych z charakterystycznymi dla tego zakonu pióropuszami-coś chyba rysownika fantazja poniosła :)
  • 0

budo_sepulka
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 239 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:z mojego pokoju

Napisano Ponad rok temu

Re: SOke Ryszard Murat .(jego autentycznosc)
Ej, nie wiecie moze jak mozna korespondencyjnie zdac egzamin na ktorys stopien mistrzowski, powiedzmy 7 dan? Do twarzy mi w czarnym 8)
  • 0

budo_mike^^
  • Użytkownik
  • 8 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: SOke Ryszard Murat .(jego autentycznosc)
Nie ma sprawy-piszesz do Ministerstwa Głupich Ciosów,prosisz o formularz-na nim wpisujesz nazwę szkoły,którą zakładasz,wpłacasz odpowiednią sumkę i już jesteś kancho,shihanem,renshi,soke czy kimkolwiek innym :)
  • 0


Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych

Ikona FaceBook

10 następnych tematów

Plany treningowe i dietetyczne
 

Forum: 2002 : 2003 : 2004 : 2005 : 2006 : 2007 : 2008 : 2009 : 2010 : 2011 : 2012 : 2013 : 2014 : 2015 : 2016 : 2017 : 2018 : 2019 : 2020 : 2021 : 2022 : 2023 : 2024