Skocz do zawartości


Zdjęcie

SOke Ryszard Murat .(jego autentycznosc)


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
148 odpowiedzi w tym temacie

budo_freestyler
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 378 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Wroclaw

Napisano Ponad rok temu

Re: SOke Ryszard Murat .(jego autentycznosc)
Sepulka-co wieksze dobrze prosperujace federacje zycza sobie za taki egzamin nawet kilkaset USD a jak nie zdasz to nie ma ze boli :)
  • 0

budo_gizmo
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 2337 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Świdnik/Lublin

Napisano Ponad rok temu

Re: SOke Ryszard Murat .(jego autentycznosc)

Ciekawostka: w przyblizeniu co 15 koreańczyk (liczę Koreę Płn i Połufniową razem) ma czarny pas w TKD (64,5 mln mieszkancow / 4,5 mln czarnych paskow)


Te dane dotyczą tylko Korei Południowej, więc "stężenie" jest jeszcze większe. Biorąc pod uwagę, że w samym Seulu jest wg niektórych źródeł ok. 3000 klubów, wszystko jest możliwe.

Pozdrówka

Gizmo
  • 0

budo_sepulka
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 239 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:z mojego pokoju

Napisano Ponad rok temu

Re: SOke Ryszard Murat .(jego autentycznosc)
Biznes, biznes, wszedzie biznes. Na szczescie (albo i nie zalezy jak na to patrzec) do zasluzonego (ktoregokolwiek) dana brakuje mi jeszcze wielu, wielu lat treningu (tak wielu, ze nie jestem naet w stanie z grubsza przewidziec, kiedy bede zdawal taki egzamin).
  • 0

budo_karateka1
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 2994 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: SOke Ryszard Murat .(jego autentycznosc)
Na szczęście są jeszcze takie organizacje ,które zwracaja kasę w przypadku nie zdania egzaminu na dana.A zdarza się to często gdyż nie jest łatwo zdać ! :(
  • 0

budo_death-wish
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 2867 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:UK
  • Zainteresowania:Karate

Napisano Ponad rok temu

Re: SOke Ryszard Murat .(jego autentycznosc)
Szkoda tylko że są to nieliczne wyjątki
:(
  • 0

budo_mike^^
  • Użytkownik
  • 8 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: SOke Ryszard Murat .(jego autentycznosc)
Słusznie,tym bardziej,że ta kasa jest zwykle nienajmniejsza.
  • 0

budo_mr smail
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 3937 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Opole
  • Zainteresowania:Aikido

Napisano Ponad rok temu

Re: SOke Ryszard Murat .(jego autentycznosc)
Sa tez organizacje w ktorych placi sie po egzaminie.

Jesli chodzi o te miliony danow w tkd w korei, to mozliwe, bo np w japonii kendo cwiczy tez kilka milionow ludzi i wiekszosc pewnie ma dany.
rzecz w tym ze tam 1 dan to w zasadzie 1 stopien ktory zdobywasz - jest chyba jeszcze 1 kyu.
  • 0

budo_picachu
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 660 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Gdańsk megalopolis

Napisano Ponad rok temu

Re: SOke Ryszard Murat .(jego autentycznosc)
W Korei Pd. wychodzac z woja musisz miec conajmniej 1 dana. A ze wojo trwa ok. 2 czasem 3 lata, ale reki se za to uabac nie dam, to wynik jest prosty skad te cyfry sie biora. Tak samo w szkole TKD jest jednym z przedmiotow (ale fajnie). Ciekawe czy mozna nie zdac przez TKD. :twisted: :)

Jednakze poziom tych czarnych pasow jest bardzo rozny :? , a raczej nieoklamujmy sie jaki. Sami wiecie ile normalnie u nas trzeba czasu aby dojsc do czarnego pasa nawet jak sie na to w 100% nie zasluguje. Conajmniej 2-3 razy dluzej. :)
  • 0

budo_gizmo
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 2337 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Świdnik/Lublin

Napisano Ponad rok temu

Re: SOke Ryszard Murat .(jego autentycznosc)
O ile wiem, to w szkołach Korei Pd. - nie licząc specjalistycznych w rodzaju Midong w Seulu (której ekipa pokazowa jest praktycznie narodową dziecięcą grupą pokazową) - taekwondo nie jest przedmiotem, ale normalnym sportem trenowanych w ramach wf, tak jak u nas koszykówka czy siatkówka.

Co do poziomu czarnych pasków z Korei zgadzam się. Widziałem takich, którzy powodowali u mnie pełny opad kopary, ale widziałem też koreańskie dzieciaki, którym szczęki opadały, jak widziały naszych np. robiących układy.

Pozdrówka

Gizmo
  • 0


Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych

Ikona FaceBook

10 następnych tematów

Plany treningowe i dietetyczne
 

Forum: 2002 : 2003 : 2004 : 2005 : 2006 : 2007 : 2008 : 2009 : 2010 : 2011 : 2012 : 2013 : 2014 : 2015 : 2016 : 2017 : 2018 : 2019 : 2020 : 2021 : 2022 : 2023 : 2024