Skocz do zawartości


Zdjęcie

Sezon rowerowy


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
28 odpowiedzi w tym temacie

budo_mkimura
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 3116 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Kraków
  • Zainteresowania:BJJ/MMA

Napisano Ponad rok temu

Re: Sezon rowerowy
Ja od 6 lub 7 lat jeżdżę na rowerku Marin Bear Valley SE, obecny osprzęt to Shimano Deore LX. Rower to moja wakacyjna alternatywa na utrzymanie formy, oraz pasja od lat. Poza wakacjami czasem mam napady w weekendy, lecz z uwagi na zmęczenie materiału w sezonie treningowym, nie zdarza się to za często. Natomiast w wakacje zdarza mi się ostro pokręcić, niejednokrotnie trasy po sto kilkadziesiąt kilometrów w terenie mieszanym ( częściowo asfalt, częściowo bezdroża ). Okolice Krakowa są kapitalnym, mocno zróżnicowanym terenem do jazdy. Ale w tym roku jeszcze nie wsiadłem, plany mam na długi weekend ( 1-4 maja ). Mam zamiar w tym roku zmienić siodełko, bo moje stare jest już ubite na "deskę" więc po paru godzinach siedzenia....... szkoda gadać.
  • 0

budo_john echevarria
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 482 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Sezon rowerowy
Ech, ja właśnie namawiam mamę, żeby kupiła nowy rower... :)
...Jak jeździć, żeby nie szkodzić swoim plecom :?:
  • 0

budo_administrator
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 4477 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Sezon rowerowy


NIe wiem trackingowy czy goral- po prostu rower do jezdzenia.
A przerzutki jakie maja byc?

Pamiętaj, że najważniejsza jest rama. Wszystko inne można z biegiem
[...]

Zajrzyj do FAQ grupy pl.rec.rowery:
[link widoczny dla zalogowanych Użytkowników]
i na stronę do Zbooya: [link widoczny dla zalogowanych Użytkowników]
Porad poszukaj też w archiwum grupy:
[link widoczny dla zalogowanych Użytkowników]

[...]

Jeśli ci odpowie "oczywiście, tutaj kolor niebieski przechodzi w żółty", to poszukaj innego sklepu. :)



Dzieki Slaszysz! Tego mi bylo trzeba.
  • 0

budo_administrator
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 4477 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Sezon rowerowy
Mam nadzieje ze dalsza czesc topicu rozwinie sie na:
[link widoczny dla zalogowanych Użytkowników]
  • 0

budo_slaszysz
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 3313 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Sezon rowerowy
Dziś zrobiłem rundkę nad Maltę (takie jezioro sztuczne w Poznaniu) i wokół niej. Godzinka jazdy i 20 km zrobione. Wiał dość paskudny wiatr, ale na szczęście było ciepło. Na sztucznym stoku narciarskim nad Maltą leży jeszcze sztuczny śnieg. :) A na trasie wokół pełno rolkarzy, zajmują całą szerokość ścieżki. I jeszcze jeżdzą tak, jakby chcieli, żeby im po nodze przejechać.
  • 0

budo_slaszysz
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 3313 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Sezon rowerowy
Kolejna rundka zrobiona. Tym razem wybrałem się do Puszczy Zielonki pod Poznaniem. Pogoda w sam raz na jeżdzenie, nieco poniżej 20 st. C, słońce nie świeciło po oczach. Wiał jednak dość przykry wiatr, ale dopóki wiał z tyłu nie narzekałem. :) Przejechałem 45 km w 2 godz. 45 min., z czego jakieś 25 km po lesie (niestety wyjazd z miasta to jakieś 10 km).

Zdobyłem górkę o nazwie Dziewicza Góra :D o wysokości 144 m n.p.m., właściwie to dwukrotnie bo po zrobieniu pętli zapomniałem skręcić i wróciłem na tą samą trasę, którą jechałem wcześniej. Po jakiejś godzinie jazdy pogoda się popsuła i zaczęło padać. Kurtka na grzbiet i dalej... niedługo potem przestało padać i wyszło słońce. Wtedy zauważyłem, że kończy mi się woda i że zapomniałem zabrać coś do jedzenia. Chciałem przyspieszyć, żeby szybciej dotrzeć do domu, ale ciągle było pod górę. Kiedy dotarłem już do cywilizowanych terenów wskoczyłem na stację benzynową, aby "zatankować" i coś zjeść. Potem spokojnym tempem pojechałem do domu.

A teraz trzeba się porozciągać i zregenerować. :)
  • 0

budo_taketa
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 249 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Sezon rowerowy
Ja miałem chyba wiekszego pecha od Ciebie ... wybrałem się rozwozić i konfiskować płyty z anime po mieście i przy okazjii pojeździć sobie ... niestety pogoda była w kratkę na samym początku gdy odjechałem troszkę od domu złapała mnie ulewa z gradobiciem puźniej po jakiś 1 h i 30 minutach ( akurat zdążyłem wyschnąc ) kolejna ulewa mam farta że koleżanka której właśnie wiozłem płytki ma złote serce i nie dość że przeczekałem u niej ulewę to ejszcze zostałem poczęstowany herbatką :) ( skzoda że nie padało dłużej ) rozwiozłem jeszcze oare płytek i wruciłem przemoczony do domu. musze sklecic rower bo jest w stanie oplakanym .. kola scentrowane troche i jeden pedał rozwalony ...
  • 0

rozowowlosa
  • Użytkownik
  • 1 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Sezon rowerowy

A ja mam pytanie - jak przygotowujecie swojego rowery do sezonu? Wycieracie je tylko z kurzu czy czyścicie, czy oddajecie do czyszczenia?


  • 0

[link widoczny dla zalogowanych Użytkowników]


wlochaty
  • Użytkownik
  • Pip
  • 16 postów
  • Pomógł: 1
0
Neutralna
  • Płeć:Mężczyzna
  • Zainteresowania:Programowanie, sieci teleinformatyczne, Audio Hi-fi, technika satelitarna, MTB, wspinaczki górskie.
  • Staż [miesiące]:1
  • Wzrost [cm]:180
  • Biceps [cm] :34
  • Klatka piersiowa [cm]:120
  • Pas [cm]:108
  • Udo [cm]:53

Napisano Ponad rok temu

Re: Sezon rowerowy

Przed sezonem dokładnie czyszczę cały rower, sprawdzam klocki hamulcowe, stan płynu hamulcowego oraz cały układ hydrauliczny. Rozpinam łańcuch, myje i sprawdzam. Kontroluje wycentrowanie kół. Składam wszystko do kupy, smaruje to co wymaga smarowania, na koniec kontrola ciśnienia w oponach i gotowe :-) 


  • 0

Fools multiply when wise men are silent!



Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych

Ikona FaceBook

10 następnych tematów

Plany treningowe i dietetyczne
 

Forum: 2002 : 2003 : 2004 : 2005 : 2006 : 2007 : 2008 : 2009 : 2010 : 2011 : 2012 : 2013 : 2014 : 2015 : 2016 : 2017 : 2018 : 2019 : 2020 : 2021 : 2022 : 2023 : 2024