Skocz do zawartości


Zdjęcie

Capoeira a ulica.


  • Zamknięty Temat jest zamknięty
254 odpowiedzi w tym temacie

budo_uirapuru
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 2966 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Belo Horizonte
  • Zainteresowania:Capoeira

Napisano Ponad rok temu

Re: Capoeira a ulica.
zgadzam sie z Tatsu, ze pod katem ulicy nie mozna rozpatrywac jakiegokolwiek stylu - robi sie odruchowo najskuteczniejsze rzeczy. I tyle. Techniki nikt nie ocenia, liczy sie skutecznosc. A cwiczacy tylko capoeira ma w zanadrzu standardowe kopniecia i uderzenia.
  • 0

budo_genosha
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 565 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:inąd

Napisano Ponad rok temu

Re: Capoeira a ulica.
Uirapuru, ja bym sie upieral, jesli juz, to tylko przy kopnieciach. Ty powiesz, ze przeciez widziales boks w roda, a ja powiem, ze widziales boks w roda a nie capoeira w roda. Ty powiesz, ze skoro bylo uzywane przez capoeiristas to jest capoeira, a ja zaprzecze. Potem do dyskusji dolaczy sie jakis nawiedzony maniak, na ktorego prowokacyjny post odpowie paru ludzi, przez co bedziemy ciagnac ten juz naprawde wyczerpany temat.

Juz zostalo dosc powiedziane chyba.
  • 0

budo_mafox_
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 746 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Capoeira a ulica.

w takim razie po co trenujesz skoro nie ma to na ciebie zadnego wplywu?


"refleks i mozliwosc ucieczki"

ma na mnie duzy wplyw trening, a trenuje dla przyjemnosci,lepszego samopoczucia,lepszej sprawnosci, sportowej sylwetki 8)

...i wole pobawic sie w walke (czyt. wyladowac wojownicza agresje ;) ) na sparingach, technikach samoobrony niz udawac ze potrafie sie bic z zabojcami na ulicy ...
  • 0

budo_uirapuru
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 2966 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Belo Horizonte
  • Zainteresowania:Capoeira

Napisano Ponad rok temu

Re: Capoeira a ulica.
OK, ok, rozumiem Genosha, ale... Mestre Nem nam pokazywal, jak rekoma pracowac w roda. Głowę dam sobie urwać, ze to byly proste uderzenia pięścią :) Jak w boksie ? :D Nawet reka do gardy powracala po uderzeniu, dopiero potem ginga.
  • 0

budo_genosha
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 565 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:inąd

Napisano Ponad rok temu

Re: Capoeira a ulica.
Troszczy sie o was facet - pogratulowac :wink:

Nie zdziwie sie jak jutro pokaze Wam balache - Mestre Rui Henrique pokazywal nam kiedys na warsztatach podstawy, lecz mowil wprost 'to nie jest capoeira tylko bjj'.
  • 0

budo_mafox_
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 746 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Capoeira a ulica.

. Faktem jest ze prawdopodobnie w takiej sytuacji doswiadczony w walkach posiadacz np dana nie jest tak przerazony jak cwiczacy krocej i pozbawiony zaprawy w boju adept MA.


hmm...Dan...to jeden z wielu stopni. Jak ktos dlugo trenuje i zdaje egzaminy to sila rzeczy ma. Lepiej nie przeceniac jego wartosci...podobnie jak tytulu "mgr" po konczeniu studiow.
  • 0

budo_m4ci3k
  • Użytkownik
  • PipPip
  • 71 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Sokółka, Gdańsk

Napisano Ponad rok temu

Re: Capoeira a ulica.
moim skromnym zdaniem capoeira na ulicy...coz, na pewno kilka kopniec, praca lapkami i tyle ;D jak ktos robi au to wiadomo ze dlugo nie "pogra" z napastnikiem...kwestia gustu..:P
  • 0

budo_ato
  • Użytkownik
  • Pip
  • 14 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Pruszków

Napisano Ponad rok temu

Re: Capoeira a ulica.

...jak ktos robi au to wiadomo ze dlugo nie "pogra" z napastnikiem...

nikt tu nie mowi o uzywaniu au w walce na ulicy, przeciez chyba nikt nie twierdzi ze bedzie tam walczyl tak jak gra na treningach, nawet w grze bardziej "duro" przy wchodzeniu ludzie nie wchodza z au,
a tak poza tematem, niedawno byl western w ktorym pojawil sie capoerista, walczyl na ringu z "naszym superhirosem" co wygladalo mniejwiecej tak - wszedl z au (coby byc blizej bohatera) a pozniej o ile pamietam stal jak mumia i walil rekoma, pozniej przyjmowal przez dluzszy czas ciosy na twarz (prawie ze sie nie ruszajac - pewnie chcial zmeczyc przeciwnika) po czym chyba padl, jak przypomne sobie nazwe filmu to wrzuce
  • 0

budo_moro
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 4585 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Noresund/ Trójmiasto

Napisano Ponad rok temu

Re: Capoeira a ulica.

A cwiczacy tylko capoeira ma w zanadrzu standardowe kopniecia i uderzenia.

wiec po co chodzisz na thaiboxing?
  • 0

budo_uirapuru
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 2966 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Belo Horizonte
  • Zainteresowania:Capoeira

Napisano Ponad rok temu

Re: Capoeira a ulica.

A cwiczacy tylko capoeira ma w zanadrzu standardowe kopniecia i uderzenia.

wiec po co chodzisz na thaiboxing?


Bo na treningu Capoeira cwicze Capoeira. Stawia sie tam na piekno poruszania, gre w roda, gre na instrumentach. Kopniecia tez cwiczymy, ale nie tyle ile bym chcial. Chodze na muay thai, bo sa warunki, zebym mogl pocwiczyc kopanie/uderzanie w tarcze. Spytaj sie Aski, odruchowo odstawiam nogi do ginga po kopnieciach :D
  • 0

budo_baciu
  • Użytkownik
  • Pip
  • 12 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Turek

Napisano Ponad rok temu

Re: Capoeira a ulica.
z tego co czytalem :PPP hm darcie by bylo jak goscio z nozem by stanol przed nami a ty mu role pokazujesz i ginga :PPPPPPPPPP
  • 0

budo_tora
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 833 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:z Calimshanu

Napisano Ponad rok temu

Re: Capoeira a ulica.

z tego co czytalem :PPP hm darcie by bylo jak goscio z nozem by stanol przed nami a ty mu role pokazujesz i ginga :PPPPPPPPPP

Łojesu ale zes starego kotleta odgrzał :lol:
  • 0

budo_gavu
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 114 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Skwierzyna City

Napisano Ponad rok temu

Re: Capoeira a ulica.
hehe..coś mi się przypomniał...Bo ty uirapuru odruchowo cofasz nogę. Ja miłem fajnie jak poszedłem jakies 3 miechy temu na nauke tanca towarzyskiego, to tam jest taki ruch że tesz cofasz nogę i jak ja ją cofałem to automatycznie ręka mi sie sama do gadry podnosiła. A pozatym to ja chętnie oprócz capo bym poszedł także na cokolwiek byle bym mógł uderzać w tarcze :D
  • 0

budo_spajk
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 830 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Kraj Teutonow

Napisano Ponad rok temu

Re: Capoeira a ulica.
wydaje mi sie ze naulicy mimo wszystko w porownaniu chocby np. z aikido capoeira daje wieksze szanse obrony. Jest bardziej dynamiczna goscie potrafia niezle bronic sie nogami, podcinac itp. Niestety musze rozwiac wasze nadzieje w kontakcie z uzbrojonym przeciwnikiem chocby np. w noz z zamiarem uzycia daje nie wiecej niz 1 % szans na przezycie. Po prostu po treningu sztuk walki ktore nie ucza w miare sensownej walki bronia nie ma praktycznie mozliwosci obrony. Niestety
  • 0

budo_tora
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 833 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:z Calimshanu

Napisano Ponad rok temu

Re: Capoeira a ulica.

wydaje mi sie ze naulicy mimo wszystko w porownaniu chocby np. z aikido capoeira daje wieksze szanse obrony. Jest bardziej dynamiczna goscie potrafia niezle bronic sie nogami, podcinac itp. Niestety musze rozwiac wasze nadzieje w kontakcie z uzbrojonym przeciwnikiem chocby np. w noz z zamiarem uzycia daje nie wiecej niz 1 % szans na przezycie. Po prostu po treningu sztuk walki ktore nie ucza w miare sensownej walki bronia nie ma praktycznie mozliwosci obrony. Niestety

A jakie masz szanse przezycia walki z przeciwnikiem ktory ma noz chocby po jiu-jitsu albo muay thay?
Takie same, zerowe, w walce z przeciwnikiem ktory ma noz nie wystarczy odpowiednie wyszkolenie, najwazniejsza jest psychika.
  • 0

budo_spajk
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 830 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Kraj Teutonow

Napisano Ponad rok temu

Re: Capoeira a ulica.
masz racje wiekszosc sztuk walki nie przygotowuje do wali z uzbrojonym w noz przeciwnikiem. Wydaje mi sie ze mimo wszystko oprocz psychiki wazne sa pewne wycwiczone odruchy, reakcje, sposoby zachowania. Tego typu rzeczy trudno sie jednak nauczyc cwiczac wiekszosc sztuk walki wrecz. Wydaje mi sie ze jest to blad bo walka bronia wyrabia wiele pozytywnych cech ktore mozna przelozyc rowniez pozniej na walke bez broni. No ale coz widac fachowcow w tej branzy nie ma az tak wielu
  • 0

budo_gavu
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 114 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Skwierzyna City

Napisano Ponad rok temu

Re: Capoeira a ulica.
Czy ja wiem...z tego co wiem to jest sporo ludzi co potrafi obornić się pzred nozem. Ale tak mówiąc to ja np. ćwicząc sztuki walki zawsze ciągne do broni. A nie ćwicząc sztuki walki z bronią ciągnie mnie do sztuk walki wręcz. Ale to kwestia gusty. Przynajmniej dla mnie fighter powininem mieć broń której moze użyć wrazie czego. Bo wiadomo cokolwiek ćwicząc jak dziesięciu typków na ciebie naskoczy to i tak im nic nie zrobisz i wtedy by się przydala broń, żeby można było za jednym zamachem jebnąć kilku i spierdolić :D
  • 0

budo_combat
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 3360 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Capoeira a ulica.

Czy ja wiem...z tego co wiem to jest sporo ludzi co potrafi obornić się pzred nozem


Tak? To wymień paru.

Przynajmniej dla mnie fighter powininem mieć broń której moze użyć wrazie czego. Bo wiadomo cokolwiek ćwicząc jak dziesięciu typków na ciebie naskoczy to i tak im nic nie zrobisz i wtedy by się przydala broń, żeby można było za jednym zamachem jebnąć kilku i spierdolić :D


Wow! Ale bujasz w obłokach. No bujaj sobie dalej - marzycielu. Na 10 to niewiele zdziałasz żadnym sprzętem - chyba że masz kałasza, albo to częściowo sparaliżowani emeryci.
  • 0

budo_gavu
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 114 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Skwierzyna City

Napisano Ponad rok temu

Re: Capoeira a ulica.
No nie wiem jak się nazywaja ale są tacy co potrafia sie obronic przed nożem napewno. A co do tego drugiego to według mnie bynajmniej bardziej boli jak kogoś walne bejsbolem niz ręka. A bejsbolem bierzesz jednen zamach i juz jeden koleś leży więc po części masz już drogę ucieczki. A pozatym 10 to taka metafora :D
  • 0

budo_combat
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 3360 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Capoeira a ulica.

No nie wiem jak się nazywaja ale są tacy co potrafia sie obronic przed nożem napewno


Wszystkich takich zapraszam na krótki sparing - w 1 minutę sprawdzasz że obrona przed nożem to fikcja.

A bejsbolem bierzesz jednen zamach i juz jeden koleś leży więc po części masz już drogę ucieczki. A pozatym 10 to taka metafora :D


Taaak, a tych kilku będzie stało jak barany i spokojnie czekało na swoją kolej? Ehh. Zrób taki test nawet na sali - któryś skróci dystans i po ptokach.
  • 0


Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych

Ikona FaceBook

10 następnych tematów

Plany treningowe i dietetyczne
 

Forum: 2002 : 2003 : 2004 : 2005 : 2006 : 2007 : 2008 : 2009 : 2010 : 2011 : 2012 : 2013 : 2014 : 2015 : 2016 : 2017 : 2018 : 2019 : 2020 : 2021 : 2022 : 2023 : 2024