Skocz do zawartości


Zdjęcie

Karate na olimpiadzie.


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
91 odpowiedzi w tym temacie

budo_grzegorzg
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 273 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Warszawa

Napisano Ponad rok temu

Re: Karate na olimpiadzie.
freestyler!

Masz rację, ale ja mówię o ludziach, którzy ćwiczą profesjonalnie, po co mam się spotykać ze sportowcem (sam nim byłem), jeśli na nim mogę wykonać zaledwie 3 techniki. Po co mam się spotykać z zapaśnikiem jeśłi z nim będę walczyłk tylko parterze.

Ludzie ćwiczący profesjonalnie spotykają się w swoich federacjach albo z tymi, którzy walczą podobnie, prawdziwa sztuka walki ma wszystkie aspekty walki (parter, bliski dystans, zwarcie, rzuty cwwyty i uderzania w półdystansie, choć prawdziwi karatecy - ćwiczący z prawdziwymi fajterami z okinawy mówią, ze półdystans służy tylko do przejścia do bliskiego)itd.

Nie jestem zwolennikiem rywalizacji, bo na kiego h... ona jest. Oczywiście wyłonienie najlepszego, niezależnie czy sportowca czy trenera. Ale zawsze można pójść do Dojo i spojrzeć czy mi się podoba trening czy nie. Jeśli tak to jest to coś dla mnie, jeśli nie to szukam dalej, nie można oczywiście też zobaczyć jednej ekcji i się w niej zakochać, trzeba porównać.

Prawdziwy instruktor nie rywalizuje sportowo, walczy kiedy musi. Oczywiście powiedzieć tam może też jakiś kaszaniarz, ale cóż takie jest życie.

Ja tylko powiedziałem, że sport prowadzi do wypaczeń i uproszczeń (3 techniki itd). Apoza tym co to za Shodany z UFC....

Kiedy Shihan Kenneth Funakoshi (9 Dan), walczył kumite na zawodach na Hawaiach to krew się lała, walczył z większymi, bo sam jest mały, w wtedy nie było podziału na kategorie.

Kiedy Hirokazu Kanazawa (10 Dan), walczył i wygrał w Mistrzostwach japonii ok 60r. to też roznosił przeciwników samymi nogami (bo akurat miał złamaną rękę).

Ale teraz nie ma już takich zawodników i mistrzów jednym.

Są tylko wielcy mistrzowie nowych tworów, którzy mają za durze mniemanie o swojej niezwyciężoności i jak im ktoś doj...., to tworzą wielkie teorie:
- ale on chwicił za punkt witalny
- ale on rzuca
- ale on chwyta za nogi
- ale on był większy
- ale był limit czasowy

i co powiesz.....
  • 0

budo_freestyler
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 378 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Wroclaw

Napisano Ponad rok temu

Re: Karate na olimpiadzie.

Apoza tym co to za Shodany z UFC....

a tu masz te shodany z UFC :)
Royce Alger, zdobywca pucharu swiata w stylu wolnym zapasow (1991-1992)
Andy Anderson, 5 dan taekwondo
Josh "Barnett, dwukrotny mistrz stanu Waszyngton w zapasach klasycznych
Phil Benedict, mistrz USA w wyciskaniu
Dave Beneteau, czterokrotny mistrz Kanady w stylu wolnym zapasow i mistrz USA.
Danny Bennett, mistrz swiata w kickboxingu (ISKA)
Marcus Bossett, 4 dan Shorin-ryu karate
Melton Bowen, interkontynentalny tytul w boksie (WBC) i dwukrotny zdobywca zlotych rekawic
Todd Butler, 500-0 w bezkontaktowym karate
Mikey Burnett, mistrz USA w zapasach i Sambo (1996)
Shonie Carter, wicemistrz swiata Shidokan karate, mistrz Iowy w judo
Joe Charles, mistrz Kaliforni w judo
Branko Cikatic, mistrz swiata w Thai boxie i kickboxingu
Laverne Clark, zdobywca Zlotych Rekawic
Mark Coleman, wicemistrz swiata w stylu wolnym zapasow (1991)
Randy Couture, trzykrotny mistrz USA w stylu klasycznym zapasow, mistrz US Army w boksie
John Cronk, mistrz swiata w kickboxingu (IKC, UKF, WKA)
John Dixon, mistrz swiata w kickboxingu (WKKC), dwukrotny mistrz USA w judo, mistrz US Army w taekwondo
David Dodd, dwukrotny mistrz Kaliforni w zapasach
Houston Dorr, mistrz swiata w kickboxingu (WKC, WKKC)
John Dowdy, 7 dan hapkido
Ali Elias, szesciokrotny mistrz Iranu w zapasach
Tom Erikson, dwukrotny misrz Ameryki w stylu wolnym, zapasow
Fred Ettish, 7 dan Shorin-ryu karate
Scott Ferrozzo, dwukrotny mistrz Nevady w zapasach
Fred Floyd, mistrz swiata w kickboxingu (PKA)
Zane Frazier, dwukrotny mistrz swiata w kickboxingu (WKF), trzykrotny mistrz USA w karate
Alan Fried, dwukrotny mistrz USA w stylu wolnym zapasow, mistrz Panameryki w latach 92-97
Brian Gassaway, mistrz USA Shidokan karate
Darrell Gholar, dwukrotny wicemistrz Panameryki i dwukrotny mistrz USA w stylu klasycznym zapasow
Gary Goodridge, mistrz Kanady w boksie (1993)
Gerard Gordeau, 8 dan Kyokushin karate, mistrz Europy Kyokushin, mistrz swiata Savate
Dennis Hall, wicemistrz olimpijski (1996), mistrz swiata (1995) i mistrz USA (1992-97) w stylu klasycznym zapasow
Dan Henderson, dwukrotny wicemistrz swiata w stylu klasycznym zapasow
Noe Hernandez, pieciokrotny zdobywca Zlotych Rekawic
Moti Horenstein, mistrz swiata Oyama karate, mistrz Izraela w kickboxingu
Harold Howard, czterokrotny mistrz Kanady w full contact karate i dwukrotny w jiu-jitsu
Matt Hume, mistrz swiata w kickboxingu (WKA)
Minoki Ichihara, 11-krotny mistrz swiata full-contact karate
Michail Iliuchin, brazowy medalista mistrzostw swiata i dwukrotny mistrz Rosji w Sambo
Kevin Jackson, mistrz olimpijski (1991), mistrz swiata (1991 i 1995)oraz zdobywca pucharu swiata (1995) w stylu wolnym zapasow
Kevin Jakub, mistrz swiata kickboxingu
Murakami Kazunari, mistrz Japonii judo (1996)
Mark Kerr, zdobywca pucharu swiata (1994) i mistrz USA (1994) w stylu wolnym zapasow
Andriej Kopylow, trzyktotny mistrz Rosji w Sambo
Hiroaki Kurosawa, brazowy medalista mistrzostw swiata i mistrz Japonii Kyokushin Karate
Christoph Lenninger, wicemistrz Panameryki (1991)i dziesieciokrotny mistrz Arizony w judo
Chuck Liddell, mistrz Ameryki Polnocnej (USMTA) i USA (IKF) w kickboxingu, mistrz USA w karate, mistrz Kaliforni w zapasach
Matt Lindland, wicemistrz olimpijski (2000) i mistrz swiata w stylu klasycznym zapasow
Chris Lytle, mistrz Indiany w Tang soo do
Anthony Macias, mistrz swiata Thai boxu (WKA i WKC)
Artur Mariano, mistrz stanu Rio de Janeiro w Thai boxie
Rainy Martinez, mistrz kaliforni w zapasach
Satake Masaaki, mistrz swiata w kickboxingu (ISKA i WKF)
Yasunori Matsumoto, 7 dan Shidokan karate, 3 dan Kyokushin karate, trzykrotny mistrz Japonii karate
Guy Mezger, mistrz swiata (WKKC) i USA (USKA) w kickboxingu, mistrz Texasu w judo
Felix Lee Mitchel, mistrz Ameryki i USA w kung-fu (San shou)
Kenny Monday, mistrz (1988) i wicemistrz olimpijski (1992) w stylu wolnym zapasow
Takeshiro Murahama, mistrz K1 i mistrz swiata kickboxingu (KICK)
Art Jimerson, mistrz Ameryki w boksie (IBF)
Steve Nelson, mistrz swiata, dwukrotny srebrny medalista Pucharu Swiata, wicemistrz Panameryki i pieciokrotny mistrz USA Sambo, wicemistrz Panameryki w zapasach
Jason Nicholson, bokser z pierwszej dziesiatki list rankingowych
Naoya Ogawa, wicemistrz olimpijski(1992) i trzykrotny mistrz swiata w judo
Tito Ortiz, dwukrotny mistrz Kaliforni w stylu wolnym zapasow
Jose Landi Johns, mistrz Brazylii w Thai boxie
Kevin Randleman, mistrz swiata w zapasach w stylu wolnym
Jean Riviere, zdobywca 4 miejsca w mistrzostwach swiata Kyokushin karate(kategoria open)
Pedro Rizzo, no 1 list rankingowych Thai boxu
Kevin Rosier, trzykrotny mistrz swiata w kickboxingu (WKA), rekord 66-8
Townsend Saunders, wicemistrz olimpijski (1992) i mistrz Panameryki (1995) w stylu wolnym zapasow
Mark Schultz, mistrz olimpisjski i swiata w stylu wolnym zapasow
Dan Severn, mistrz Michigan i Kaliforni w stylu klasycznym zapasow, mistrz swiata Sambo
Vanderlei da Silva, mistrz Brazylii w Thai boxie
Maurice Smith, mistrz swiata w Thai boxie (WKA) i kickboxingu (ISKA i PKA)
Pat Smith, dwukrotny zwyciezca Sabaki Challenge
Oleg Taktarow, 6 dan Sambo, 4 dan jiu-jitsu, 3 dan judo, mistrz swiata i Rosji Sambo
Renato Sobral da Cunha, mistrz Ameryki Poludniowej w zapasach (1998)
Mike Van Arsdale, zdobywca Pucharu swiata w stylu wolnym zapasoe (1997)
James Warring, mistrz swiata w boksie (IBF) i kickboxingu
Orlando Wiet, mistrz swiata w Thai boxie
Cal Worsham, mistrz USa taekwondo
Emanuel Yarbrough, dwukrotny mistrz swiata Sumo, dwukrotny mistrz USA judo
Gilbert Yvel, mistrz Europy full contact karate (1997)
Grom Zaza, mistrz Europy w stylu woplnym zapasow
  • 0

budo_grzegorzg
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 273 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Warszawa

Napisano Ponad rok temu

Re: Karate na olimpiadzie.
Freestyler,

nie chce mi się cytować. Czy ci wszyscy goście przegrali. Bo to był ł cel moich rozważań.
Ktoś tam ma nawet 7 Dan, uwierzysz w to, że będzie się próbował z tzw. "ulicznikami" (bez urazy), jeśli jest poważnym i uznanym gościem z 7 Dan, to po pierwsze nie ma już wieku, żeby się próbować, a po 2 ochoty.

Co ta Twoja lista miała dowieść, że jest tylu fachowców w UFC i przegryają, czy że wygrywają?
  • 0

budo_freestyler
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 378 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Wroclaw

Napisano Ponad rok temu

Re: Karate na olimpiadzie.
w tym sek ze akurat ci tytulowani z danami w karate oberwali...
[quote]Ktoś tam ma nawet 7 Dan, uwierzysz w to, że będzie się próbował z tzw. "ulicznikami" (bez urazy)[/quote]
uwierze ze chcial dowiesc ze trenowal skutecznie i z sensem...ludzie pozmieniali poglady i zajeli sie parterem...
czy na tej liscie widzisz jakiegos ulicznika? moze ci mistrzowie olimpijscy?
[/quote]
  • 0

budo_karateka1
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 2994 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Karate na olimpiadzie.
Grzegorz masz rację szkoda gadać z kimś co sam już nie wie co i jak :)
  • 0

budo_freestyler
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 378 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Wroclaw

Napisano Ponad rok temu

Re: Karate na olimpiadzie.
mowiac krotko wyniki takich konfrontacji byly jednoznaczne: wygrywali zapasnicy, bjj-towcy, freestylowcy...NIE WYGRYWALY DANY!!! jasne?
jezeli dla ciebie wykladnikiem skutecznosci jest dziadek z 10 danem, ktory ma moc tajemna to po prostu mamy inne swiatopoglady...sory ale w takie bujdy przestalem juz dawno wierzyc...bede stary i bede obrywal-prawo mlodych...
a jezeli wyniki olompijskie i zawodnicze nie sa wykladniem skutecznosci w walce to faktycznie masz ciekawe podejscie do walki...to byli ludzie na poziomie i tylko o to mi chodzilo a ze wiekszosc z nich oberwala w tym wlasnie sek...
no coz dla niektorych walka to tylko sztuka i slowa...
karateka daruj sobie te chore teksty bo juz nie robisz na nikim wrazenia...
dostawales juz zaproszenie do Wroclawia i miales okazje pokazac jaki z ciebie chojrak...sory ale ciec z ciebie a nie karateka...
  • 0

budo_grzegorzg
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 273 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Warszawa

Napisano Ponad rok temu

Re: Karate na olimpiadzie.
Powiem tak:

wierze w skuteczność parteru, ale gość musi mieć predyspozycje. Sama szybkośc, czy timing nie wystarczy. Nic dziwnego, że amerykańscy footballiści atakują jak zapaśnicy poniżej środka ciężkości.

Jednak jeśli facet jest mały i nie przysadzisty, to jaki z niego parterowiec, musi walczyć na dystans.

Freestyler, ćwiczysz 20 lat, ile z tego parter i w jakim systemie, jeśli to nie zbyt osobiste. I napisz jeszcze jak jesteś zbudowany (to nie oferta matrymonialna!!!)...
  • 0

budo_freestyler
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 378 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Wroclaw

Napisano Ponad rok temu

Re: Karate na olimpiadzie.

Jednak jeśli facet jest mały i nie przysadzisty, to jaki z niego parterowiec, musi walczyć na dystans.

z takim zasiegiem ramion i nogniestety na dystans sobie nie powalczy a w parterze do 20 kg roznicy mozna zniwelowac...

co cwiczylem z parteru, swego czasu jako malolat rok judo w Juvenii Wroclaw a aktualnie od roku bjj pod czujnym okiem Wojtka (WAR)...
warunki: 186cm wzrostu 95 kg wagi...(wacha sie od 93 do 97)
  • 0

budo_karateka1
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 2994 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Karate na olimpiadzie.
Przepraszam Cie Jarek ale na zdjęciach ,gdzie widniejsz nie widać 186 cm tylko około 165 cm wzrostu i waga w granicach dobrej setki 8)
  • 0

budo_freestyler
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 378 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Wroclaw

Napisano Ponad rok temu

Re: Karate na olimpiadzie.
karateka-cos co sie zdrowo popitolilo, Jarek to Jarek a ja to ja...
czytaj uwaznie kto co pisze...a moje zdjecia sa w dziale vortal budo - III zlot vortalu budo...na jednym zbiorowym stoimy z przodu z renshim Ciecwierzem i tam juz mozna poznac kto jest kto..ja to ten gosciu w bialo niebieskim gi...
  • 0

budo_jarek
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1566 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Budapest

Napisano Ponad rok temu

Re: Karate na olimpiadzie.

Przepraszam Cie Jarek ale na zdjęciach ,gdzie widniejsz nie widać 186 cm tylko około 165 cm wzrostu i waga w granicach dobrej setki 8)


Hehehe, nas tu jest wiecej z takim samym logo :)

A ja mam 170 i okolice dobrej setki w istocie :) :) :) :)
  • 0

budo_karateka1
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 2994 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Karate na olimpiadzie.
jak najbardziej hahahahahahaha :)
  • 0


Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych

Ikona FaceBook

10 następnych tematów

Plany treningowe i dietetyczne
 

Forum: 2002 : 2003 : 2004 : 2005 : 2006 : 2007 : 2008 : 2009 : 2010 : 2011 : 2012 : 2013 : 2014 : 2015 : 2016 : 2017 : 2018 : 2019 : 2020 : 2021 : 2022 : 2023 : 2024