Skocz do zawartości


Zdjęcie

Co dalej, kiedy są problemy ze stawem kolana?


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
1 odpowiedź w tym temacie

budo_john echevarria
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 482 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Co dalej, kiedy są problemy ze stawem kolana?
Niedawno miałem wypadek samochodowy i mocno walnąłem kolanem o fotel przede mną. Teraz mam założoną szynę od kostki do połowy uda, chodzę o kuli. Coś ze stawem kolana. Nogi nie moge przemęczać, po dłuższym spacerku boli. Chyba przemęczyłęm, bo teraz jest gorzej niż na samym początku :( . Ten gips mają zdjąć 3 marca. Tak się zastanawiam, na co mam uważać (na jakie ćwiczenia), jak już wrócę do treningów? Czy wykonywanie przysiadów może być groźne? A tak poza tym, to czy kontuzje stawów są uciążliwe? Niewiele gadałem z lekarzami, bo nie byli sympatyczni, a poza tym to było bezpośrednio po wypadku i o czym innym myślałem...
  • 0

budo_kirin
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 750 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Kraków
  • Zainteresowania:Karate

Napisano Ponad rok temu

Re: Co dalej, kiedy są problemy ze stawem kolana?
Przede wszystkim dokładnie zorientuj się co jest nie tak z tym kolanem NIM wrócisz na treningi. Kolano to największi i najbardziej skomplikowany staw ludzkiego ciała (już usiłując nauczyć się samego tylko przebiegu przyczepu torebki stawowej można dostać zawrotów głowy...), poza tym jest to staw , na który działają ogromne wprost obciążenia - krótko mówiąc : jeśli zlekceważysz stan kolana teraz, to może się wkrótce okazać, że będziesz musiał się przerzucić na szachy.
Musisz niestety scierpiec nieprzyjemnych lekarzy, dokładnie i upierdliwie dopytać się o wszystko. Niezłym pomysłem może być zrobienie USG kolana (widać na nim więcej niż na RTG, a jest tańsze od rezonansu magnetycznego).
Jeśli przbrnąwszy przez szeregi lekarzy-ortopedów dotrzesz wreszcie na trening - uważaj na to kolano. Bardzo dokładnie i delikatnie je rozgrzewaj, zawsze traktuj je jako najsłabszą część ciała, unikaj przeciążania (żabki, przysiady z obciążeniem, "chamskie" rozciąganie) - do chwili gdy... właściwie zawsze.
  • 0


Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych

Ikona FaceBook

10 następnych tematów

Plany treningowe i dietetyczne
 

Forum: 2002 : 2003 : 2004 : 2005 : 2006 : 2007 : 2008 : 2009 : 2010 : 2011 : 2012 : 2013 : 2014 : 2015 : 2016 : 2017 : 2018 : 2019 : 2020 : 2021 : 2022 : 2023 : 2024