Skocz do zawartości


Zdjęcie

co sie dzieje?


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
7 odpowiedzi w tym temacie

budo_samuray
  • Użytkownik
  • Pip
  • 31 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

co sie dzieje?
Mam taki problemik: trenuje juz troche (okolo 4 lat) i od pewnego czasu 3-4 miesiecy przy rozciaganiu czuje bol sciegna/miesnia jakby mialo zaraz strzelic, czuje go gdzies na wysokosci 5 cm nad kolanem od wewnetrznej strony nogi, czuje go glownie przy rozciaganiu do szpagatu bocznego czy jak ktos woli do sznurka. Ten bol wystepuje w nodze postawnej gdy kopie np mawashi jodan. Bol ten wystepuje tylko w nodze prawej. Cwicze juz troche i wiem ze nie jest to rozciaganie tylko bol. Moje pytanie: co mam robic? Czy isc do lekarza czy czekac az przejdzie samo, w sumie nie chcialbym isc do lekarza jak juz bedzie na leczenie za pozno. Prosze Was o rade 8)
  • 0

budo_slaszysz
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 3313 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: co sie dzieje?
Mogłeś sobie coś uszkodzić, uderzaj do dobrego lekarza.
  • 0

budo_moro
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 4585 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Noresund/ Trójmiasto

Napisano Ponad rok temu

Re: co sie dzieje?
moze cos sobie z krawieckim zrobiles... tak czy inaczej, sam sobie nie naprawisz... smigaj do lekarza.
  • 0

budo_samuray
  • Użytkownik
  • Pip
  • 31 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: co sie dzieje?
Ok dzieki spadam do lekarza. Chirurg by mi to naprawil?? :) Bo za bardzo siee na lekarzach nie znam. 8)
  • 0

budo_moro
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 4585 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Noresund/ Trójmiasto

Napisano Ponad rok temu

Re: co sie dzieje?
chirurg.. ortopeda...
  • 0

budo_słoniak
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1975 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Szczecin

Napisano Ponad rok temu

Re: co sie dzieje?

Ok dzieki spadam do lekarza. Chirurg by mi to naprawil?? :) Bo za bardzo siee na lekarzach nie znam. 8)


Jeżeli to to, na co wygląda, czyli naderwanie mięśnia, to nikt ci tego nie naprawi, to się musi zagoić samo. Może gdybyś był nadzieją naszego narodowego sportu, czyli skoków narciarskich ktoś by się połasił na interwencję ortopedyczną, ale wątpię - zbyt małe uszkodzenie.

"moze cos sobie z krawieckim zrobiles... tak czy inaczej, sam sobie nie naprawisz... smigaj do lekarza."
Raczej nie z krawieckim, bo on stosunkowo mało rozciąga się przy odwodzeniu nogi (ból był by raczej przy gwałtownych rotacjach). Ja bym szukał przyczyny w przyczepach półbłoniastego, obszernym przyśrodkowym lub przywodzicielu wielkim.
  • 0

budo_słoniak
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1975 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Szczecin

Napisano Ponad rok temu

Re: co sie dzieje?

Jeżeli to to, na co wygląda, czyli naderwanie mięśnia, to nikt ci tego nie naprawi, to się musi zagoić samo. Może gdybyś był nadzieją naszego narodowego sportu, czyli skoków narciarskich ktoś by się połasił na interwencję ortopedyczną, ale wątpię - zbyt małe uszkodzenie.


Sorki, nie chciałem, żeby to zabrzmiało jak zniechęcenie do wizyty u lekarza. Oczywiście idź. On będzie miał okazję to zobaczyć i dotknąć, ja musiałem się opierać na opisie (lakonicznym zresztą).
  • 0

budo_tarciu
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 968 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Warszawa

Napisano Ponad rok temu

Re: co sie dzieje?
Jak to jest wlasciwie z naderwaniem miesni albo przyczepow miesni?

Piszesz, Sloniak, ze samo sie zagoi, ale czy pozniej sprawnosc miesnia bedzie taka sama, jak przed urazem?
  • 0


Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych

Ikona FaceBook

10 następnych tematów

Plany treningowe i dietetyczne
 

Forum: 2002 : 2003 : 2004 : 2005 : 2006 : 2007 : 2008 : 2009 : 2010 : 2011 : 2012 : 2013 : 2014 : 2015 : 2016 : 2017 : 2018 : 2019 : 2020 : 2021 : 2022 : 2023 : 2024