Skocz do zawartości


Zdjęcie

Kriokomora - opinie o skuteczności


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
14 odpowiedzi w tym temacie

budo_yagua
  • Użytkownik
  • PipPip
  • 52 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Kriokomora - opinie o skuteczności
Czołem!!!!
Czy miał ktoś z Was doświadczenia z kriokomorą a jeśli tak jaka jest jej skuteczność.
Z góry dziekuje za odpowiedzi.
RR
  • 0

budo_pietrass
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 527 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Łódź

Napisano Ponad rok temu

Re: Kriokomora - opinie o skuteczności
Ja mam kontakt z krio lecznictwem. Za pomocą rurki (jak od odkurzacza) mocno schładzają mi chore miejsce. I musze powiedzieć że pomoga.
Z komory korzystało paru kumpli i też byli pod dużym wrażeniem. Więc chyba warto się wybrać.
  • 0

budo_robertp
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 2164 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Warszawa

Napisano Ponad rok temu

Re: Kriokomora - opinie o skuteczności

Czołem!!!!
Czy miał ktoś z Was doświadczenia z kriokomorą a jeśli tak jaka jest jej skuteczność.

Miałem tylko miejscowe oziębianie stawów, ale też pomogło. Z kriokomory regularnie korzysta Michalczewski i Korzeniowski. Jak masz okazję, warto.
  • 0

budo_madzia111
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 493 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Poznań

Napisano Ponad rok temu

Re: Kriokomora - opinie o skuteczności
w czasie ostatniego zgrupowania nasza kadra miala zabiego w kriokomorze....wspominaja teraz tylko przerazliwe zimno, a dziewczyny odmrozenia na stopach. Ale ponoc skuteczne
  • 0

budo_słoniak
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1975 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Szczecin

Napisano Ponad rok temu

Re: Kriokomora - opinie o skuteczności
Doskonała metoda leczniczo-rehabilitacyjna (oczywiście stosowana zgodnie ze wskazaniami bo na hemoroidy nie pomaga). Przed wejściem proponuję jednak dokładnie wysłuchać wskazuwek i zaleceń i naprawdę się do nich stosować (np nie klaskać i nie pocierać sobie niczego).
  • 0

budo_mkimura
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 3116 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Kraków
  • Zainteresowania:BJJ/MMA

Napisano Ponad rok temu

Re: Kriokomora - opinie o skuteczności
Ja idę niedługo na kilka zabiegów, jak wrócę podzielę się wrażeniami. Jak nie zamarznę, oczywiście. :lol:
  • 0

budo_perkun
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 120 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Józefów

Napisano Ponad rok temu

Re: Kriokomora - opinie o skuteczności
Chciałem się zapytać co taki "zabieg" daje ile to kosztuje i czy jest w wawce taka komora.
  • 0

budo_aviator
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 702 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Kraków, jednak Kraków :)

Napisano Ponad rok temu

Re: Kriokomora - opinie o skuteczności
A kontuzjowane stawy (przetrenowanie, uszkodzenie chrząski kostno-stawowej) lepiej wygrzewać czy wychładzać?
  • 0

budo_mkimura
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 3116 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Kraków
  • Zainteresowania:BJJ/MMA

Napisano Ponad rok temu

Re: Kriokomora - opinie o skuteczności

A kontuzjowane stawy (przetrenowanie, uszkodzenie chrząski kostno-stawowej) lepiej wygrzewać czy wychładzać?

Wszystko zależy od rodzaju i umiejscowienia kontuzji. O które stawy chodzi? Kriokomora zalecana jest na wszelkie kontuzje, szczególnie w okresie nasilonego bólu. Powoduje okresową likwidację bólu, rozluźnienie spięć w nadwyrężonych mięśniach, poprawę mikrokrążenia i wydolności układu immunologicznego. Przebywa się 1 minutę w temperaturze -130 stopi celsjusza. Szczególne efekty daje przy rehabilitacji, uszkodzeniach stawów i reumatycznych zmianach w stawach. Także w kłopotach z kręgosłupem. Tak brzmi teoria, o wynikacj napiszę w przyszłym tygodniu. W Warszawie jest kriokomora, było coś o niej w sobotniej Wyborczej.
  • 0

budo_mkimura
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 3116 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Kraków
  • Zainteresowania:BJJ/MMA

Napisano Ponad rok temu

Re: Kriokomora - opinie o skuteczności
Cytat z ulotki:
Niezwykle korzystne efekty oddziaływania komory niskotemperaturowej są skutkiem uruchomienia naturalnych mechanizmów obronnych i reakcji odruchowych własnego organizmu. Długo utrzymujące się po zabiegu przekrwienie czynne oraz zwiększone wydzielanie naturalnych hormonów przeciwzapalnych powoduje lepsze utlenienie i odżywienie mięśni, wiązadeł, ścięgien i innych elementów układu ruchu prowadząc do szybszego gojenia się różnego rodzaju urazów.
Zabiegi w kriokomorze stosowane są w leczeniu:
- reumatoidalnego zapalenia stawów
- zmian wynikających z przeciążeń ruchu
- zesztywniającego zapalenia stawów kręgosłupa
- stanów pourazowych
- zmian zwyrodnieniowo- zniekształcających stawów i kręgosłupa
- dyskopatii
- zapalenia ścięgna Achillesa
Ponadto:
- oddziaływują korzysytnie na układ immunologiczny
- działają przeciwbólowo
- stanowią doskonałą formę odnowy biologicznej
- wpływają na poprawę samopoczucia

A teraz do rzeczy, byłem dziś na pierwszym z serii 10 wizyt w komorze. Wizyta, łącznie z konsultacją lekarską oraz możliwością odbycia ćwiczeń rehabilitacyjnych po zabiegu, kosztuje w Krakowie 38 PLN. Przy 10 płatnych jednorazowo dodatkowo 10% zniżki. Trzeba mieć czapkę, rękawiczki, krótkie spodenki ( panie np. jednoczęściowe kostiumy kąpielowe ) oraz skarpety długie, zakrywające kolana. Do kompletu dostajemy drewniaki i maskę zakrywającą usta i nos. Pierwsza wizyta trwała 1,5 minuty, temperatura -140 stopni!!!! Szczerze mówiąc, wrażenie zimna nie jest proporcjonalne do temperatury, prawdopodobnie z uwagi na małą wilgotność i dużą zawartość tlenu w komorze. Czas mija błyskawicznie, a dopiero powyjściu, czuje się jak tam było zimno. Jeszcze przez dobre kilkadziesiąt minut miałem zimne dłonie i stopy, czułem zimno w stawach, ale nie jest to wrażenie negatywne. Po około 30 minutach zrobiłem się potwornie głodny. Do tego lekkie uczucie euforii, doskonału humor, zakwas w prawej łydce ( od soboty ) gdzieś zniknął. Także po pierwszej wizycie jest git, zobaczymy co dalej. W planach mam 10. Aha, jeszcze jedno, w życiu nie miałem takich białych białek ocznych jak dziś. Koniec świata, jak niemowlak.
  • 0

budo_aviator
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 702 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Kraków, jednak Kraków :)

Napisano Ponad rok temu

Re: Kriokomora - opinie o skuteczności
Mkimura - to jest w tym szpitalu wojskowym kolo kleparza? Gdzie sie trzeba rejestrowac, czy potrzebne skierowanie od ogolnego? Ile sie czeka na pierwszy zabieg? Czy jako student z innej kasy chorych moge sie zarejestrowac, czy tez bede placil 1000% wiecej?
Pozdrawiam, Aviator
  • 0

budo_mkimura
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 3116 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Kraków
  • Zainteresowania:BJJ/MMA

Napisano Ponad rok temu

Re: Kriokomora - opinie o skuteczności

Mkimura - to jest w tym szpitalu wojskowym kolo kleparza? Gdzie sie trzeba rejestrowac, czy potrzebne skierowanie od ogolnego? Ile sie czeka na pierwszy zabieg? Czy jako student z innej kasy chorych moge sie zarejestrowac, czy tez bede placil 1000% wiecej?
Pozdrawiam, Aviator

Szpital wojskowy na Wrocławskiej, niedaleko Kleparza. Nie trzeba się rejestrować, wchodzisz, za pierwszym razem do lekarza na przegląd ( wizyta w cenie ) płacisz i masz. Niestety nie mają umowy z kasą chorych, więc bulą wszyscy po równo. Za to obsługa jest szybka i nie ma specjalnych kolejek. Mi to dziś zajęło koło 40 minut, jutro będzie szybciej. Aha, czynne od 14-16.
  • 0

budo_louis
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 688 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Warszawa

Napisano Ponad rok temu

Re: Kriokomora - opinie o skuteczności

Chciałem się zapytać co taki "zabieg" daje ile to kosztuje i czy jest w wawce taka komora.


Komora jest w Fit&funie na Wysockiego 51 (Bródno)
Koszt 50 zł wizyta lekarska kwalifikujaca, 32 (chyba) komora
przy 10 wejsciach z gory 300 zl.
Bylem 3 razy
Komora sa 2 komory przejsciowa (-60) i docelowa (-150-170) nie jestem pewien. Po komorze odrazu trzeba 30 minut poćwiczyc rozgrzwkowo lub na odpowiednie schorzenie/kontuzje.
Ja tam w sprawie kregoslupa i powiem ze tak dobrze jak po tym cwiczen mi sie wczesniej nie robilo a i kolene 2 dni mialem wrazenie ze jakos lepiej dziala - ale zobaczymy po calosci.
Pozdrawiam i polecam
  • 0

budo_mkimura
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 3116 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Kraków
  • Zainteresowania:BJJ/MMA

Napisano Ponad rok temu

Re: Kriokomora - opinie o skuteczności
Ja dziś zakończyłem 15-zabiegową serię. Było super, wrażenia mam bardzo pozytywne, za miesiąc mam zamiar zrobić powtórkę. Polecam, szczególnie przy trudno leczących się kontuzjach. Zawszeć to lepiej się pomrozić, niż żreć prochy.
  • 0

Jola12222244
  • Użytkownik
  • 1 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Kriokomora - opinie o skuteczności

Cześć. ja chodze na zabiegi krioterapii do klubu Harder Kraków na ból stawów. jestem zadowolona z efektów


  • 0


Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych

Ikona FaceBook

10 następnych tematów

Plany treningowe i dietetyczne
 

Forum: 2002 : 2003 : 2004 : 2005 : 2006 : 2007 : 2008 : 2009 : 2010 : 2011 : 2012 : 2013 : 2014 : 2015 : 2016 : 2017 : 2018 : 2019 : 2020 : 2021 : 2022 : 2023 : 2024