Skocz do zawartości


Zdjęcie

DŁUGOŚĆ ODPOCZYNKU W STOSUNKU DO INTENSYWNOŚCI TRENINGÓW


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
15 odpowiedzi w tym temacie

budo_john echevarria
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 482 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

DŁUGOŚĆ ODPOCZYNKU W STOSUNKU DO INTENSYWNOŚCI TRENINGÓW
Witam wszystkich...
Pierwszy raz odzywam się na forum, więc może krótko o mnie. Mam 17 lat, od 4 miesięcy chodzę na treningi kickboxingu. Kiepsko u mnie ze sprawnością fizyczną :cry: , więc poza tym staram się pracować poza treningami (ale nie chodzę na siłownię). ..
Tak się zastanawiam... W ATLASIE ĆWICZEŃ, pochodzącym z [link widoczny dla zalogowanych Użytkowników] znajduje się TABELA OKREŚLAJĄCA ZALECANĄ DŁUGOŚĆ ODPOCZYNKU W STOSUNKU DO INTENSYWNOŚCI TRENINGÓW. I tak mamy: intensywność niską, średnią i wysoką... Skąd mam wiedzieć, na ile intensywnie ćwiczyłem? Oceniać "na oko"? A może dacie mi jakieś porównanie np., czy zakwasy mówią coś o tym, jak intensywnie ćwiczyłem (za mało, średnio, dużo)? Czy ta tableka liczy się tylko w przypadku siłowni, czy też ćwiczeń, w których używa się tylko opór własnego ciała, wielokilometrowych marszów, biegów, pluskania się na basenie, jazdy na rowerze?
Z góry dziękuję za pomoc.
  • 0

budo_misman
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 629 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:3miasto, Dybowo, Knurów, inne... ;)

Napisano Ponad rok temu

Re: DŁUGOŚĆ ODPOCZYNKU W STOSUNKU DO INTENSYWNOŚCI TRENINGÓW

Tak się zastanawiam... W ATLASIE ĆWICZEŃ, pochodzącym z [link widoczny dla zalogowanych Użytkowników] znajduje się TABELA OKREŚLAJĄCA ZALECANĄ DŁUGOŚĆ ODPOCZYNKU W STOSUNKU DO INTENSYWNOŚCI TRENINGÓW.


8O Ekhemm... Nie mozna zyc i trenowac wg tabelek imo... To TY musisz wiedziec, ile potrzebujesz odpoczynku, a nie tabelka :roll: Coz, ciagle mnie ktos czyms zaskakuje... :roll: :)
  • 0

budo_pietrass
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 527 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Łódź

Napisano Ponad rok temu

Re: DŁUGOŚĆ ODPOCZYNKU W STOSUNKU DO INTENSYWNOŚCI TRENINGÓW
Intensywność wysoko - jakieś 80-60% twoich możliwośći
średnia -umiarkowana jakieś 60-40%
niska poniżej 40%
To wszystko tak w przybliżeniu. Łatwo to wyczuć po tym ile pracy włożyłeś w trening i jak jestm zmęczony. Nie da sie określić że masz zakwasy tzn. że jest to duża intensywność, każdy organizm rządzi sie swoimi prawami.
  • 0

budo_john echevarria
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 482 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: DŁUGOŚĆ ODPOCZYNKU W STOSUNKU DO INTENSYWNOŚCI TRENINGÓW
To TY musisz wiedziec, ile potrzebujesz odpoczynku, a nie tabelka :roll:

Jane, rozumiem, tylko nie widzę przeciwskazań, żeby nie zaglądnąć do tebelki... Choćby żeby mieć porównanie, zdobyć minimum wiedzy o właściwościach ciała, które jakoś tam dotyczą przecież każdego - mimo iż norma nie istnieje i ćwiczenia na każdego wypływają inaczej.
  • 0

budo_słoniak
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1975 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Szczecin

Napisano Ponad rok temu

Re: DŁUGOŚĆ ODPOCZYNKU W STOSUNKU DO INTENSYWNOŚCI TRENINGÓW
Jeżeli chodzi ci o sprawność i kondycję, a nie o przyrosty masy mięśniowej - olej tabelkę. Jest to typowe wyliczenie dla osób trenujących kulturystykę.
  • 0

budo_john echevarria
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 482 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: DŁUGOŚĆ ODPOCZYNKU W STOSUNKU DO INTENSYWNOŚCI TRENINGÓW
Nie chodzi mi o przyrost masy, więc wielkie dzięki. Olewam tabelkę.
  • 0

budo_rabi
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 597 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Elbląg

Napisano Ponad rok temu

Re: DŁUGOŚĆ ODPOCZYNKU W STOSUNKU DO INTENSYWNOŚCI TRENINGÓW
Tia. Te tabelki sa ukierunkowane pod odpowiedni przyrost masy, definicje, takie tam kulturystyczne rzeczy. Nie mozesz patrzec na nie i wprowadzac tego pod katem MA. Proponuje zdac sie na wlasna intuicje.
  • 0

budo_john echevarria
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 482 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: DŁUGOŚĆ ODPOCZYNKU W STOSUNKU DO INTENSYWNOŚCI TRENINGÓW
Tak w ogóle to obecnie nogę mam w gipsie i nie ćwiczę. Wkurza mnie to i MARTWI :( , więc pomyślałem sobie, że jak tylko będę mógł, to zacznę bardzo intensywną pracę :D . Wydaje mi się, że po 2,5-godzinnym treningu kickboxingu (nastawionym na rozwijanie siły) i godzince basenu (na której nie zamierzam się opieprzać) mogę następnego dnia pomachać sobie 3kg hantelkami, mimo silnych zakwasów. Tylko mnie zastanawia, czy takie ćwiczenie daje efekty?
  • 0

budo_rabi
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 597 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Elbląg

Napisano Ponad rok temu

Re: DŁUGOŚĆ ODPOCZYNKU W STOSUNKU DO INTENSYWNOŚCI TRENINGÓW
Przepraszam ze wbijam sie jeszcze raz, ale tak mi sie taki przyklad na mysl nasunal. Cwiczenia kulturystyczne: robisz miesien MALY raz na 48h DUZY raz na 72h mniej wiecej tak, albo jeszcze wiekszy odstep, np tydzien, ja tak robie. Ale cwiczenia aerobowe, mozesz robic dzien w dzien i to te same. Mysle ze trening MA rozni sie od treningu aerobowego, ale od kulturystycznego tym bardziej prawda?
  • 0

budo_john echevarria
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 482 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: DŁUGOŚĆ ODPOCZYNKU W STOSUNKU DO INTENSYWNOŚCI TRENINGÓW
Ale cwiczenia aerobowe, mozesz robic dzien w dzien i to te same.

Hmm... O ile się nie mylę, to bieganie jest ćwiczeniem aerobowym? Zdarzało się, że w trakcie dnia biegałem na dłuższy dystans i były to np. 3 biegi, pomiędzy którymi ćwiczyłem technikę, rozciągałem się - mało siedzenia i łapania oddechu. Potem czułem to w nogach, po prostu przez następny dzień były zmęczone. Czy w tym wypadku, gdybym spróbował takie coś powtórzyć, nie byłoby przeciwskazań? Mogę tak codziennie? Ćwiczę od niedawna i możliwe, że ze mnie cienias i nawet przy aerobowych mam problem z regeneracją... :D
  • 0

budo_rabi
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 597 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Elbląg

Napisano Ponad rok temu

Re: DŁUGOŚĆ ODPOCZYNKU W STOSUNKU DO INTENSYWNOŚCI TRENINGÓW
Ja jak biegalem to biegalem codziennie. Przez pierwszy miesiac bylo ciezko, a potem nie odczuwalem na nastepny dzien zadnych specjalnych niedogodnosci. Ba, nawet czulem ze MUSZE isc pobiegac :> Lepiej mi sie wtedy robilo :>
  • 0

budo_john echevarria
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 482 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: DŁUGOŚĆ ODPOCZYNKU W STOSUNKU DO INTENSYWNOŚCI TRENINGÓW
A czy pływanie na basenie jest ćwiczeniem aerobowym? Ja się czasami po basenie czuję jak po wizycie na siłowni, więc zastanawiam się... Czym różni się trening na basenie od tego na siłowni? Pomijając to, że na siłowni nie jest tak mokro itp. :)
  • 0

budo_john echevarria
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 482 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: DŁUGOŚĆ ODPOCZYNKU W STOSUNKU DO INTENSYWNOŚCI TRENINGÓW
Zebrałem to wszystko do kupy i w końcu potrafię zadać pytania, na których naprawdę mi zależy. To jest tak: mam trzy 2,5h godzinne treningi kickboxingu w tygodniu (pon, śr, pt). Po treningach chodzę na basen. Po czymś takim mam nastepnego dnia niezłe zakwasy. I zastanawiam się, jak do tego wszystkiego dodać jeden długi i intensywny trening z hantelkami - tak, żeby przyspieszyć proces nabierania siły, bo w chwili obecnej jest ze mną pod tym względem po prostu TRAGICZNIE. Chciałbym ćwiczyć w weekend, bo nie wyrobię ze szkołą i z innymi sprawami. Jak w sobotę, to będę sie pocił, mając zakwasy z dnia wczorajszego. Jeśli w niedzielę, to zakwasy będę miał jeszcze na poniedziałkowym treningu, a wtedy chcę byćw dobrej kondycji. Czy moge ćwiczyć :paker: mając zakwasy i nie martwić się, że ćwiczę niepotrzebnie i za dużo, bo organizm nie zdąży się zregenerować i nie rozwinę siły? Proszę o pomoc!!!
  • 0

budo__yarecki_
  • Użytkownik
  • 9 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Gdynia

Napisano Ponad rok temu

Re: DŁUGOŚĆ ODPOCZYNKU W STOSUNKU DO INTENSYWNOŚCI TRENINGÓW
Radzilbym ci podejsc do treningu bardziej z glowa niz nastawiac sie na wielki skok sily w ciagu miesiaca. Basen jest bardzo dobrym cwiczeniem aerobowym ale jest tez cwiczeniem silowym. Jesli po kazdym treningu masz zakwasy tzn. ze jest zbyt intensywny i w koncu spalisz sobie miesnie.

Na poczatku chyba lepiej byloby gdybys trenowal kickboxing 3 razy w tygodniu i np. 2 lub 3 razy pomiedzy treningami kick lajtowy basen. Hantle na razie sobie odpusc bo wiecej sobie nimi zaszkodzisz niz zyskasz.
  • 0

budo_john echevarria
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 482 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: DŁUGOŚĆ ODPOCZYNKU W STOSUNKU DO INTENSYWNOŚCI TRENINGÓW
I o taką odpowiedź mi chodziło! Dziękuję bardzo.
  • 0

budo_john echevarria
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 482 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: DŁUGOŚĆ ODPOCZYNKU W STOSUNKU DO INTENSYWNOŚCI TRENINGÓW
Tzn. wolałbym usłyszeć, że mogę ćwiczyć ile mi się tylko podoba, ale to, że odpowiedź bezpośrednio dotyczyła mojego problemu, też mi się spodobało :) .
  • 0


Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych

Ikona FaceBook

10 następnych tematów

Plany treningowe i dietetyczne
 

Forum: 2002 : 2003 : 2004 : 2005 : 2006 : 2007 : 2008 : 2009 : 2010 : 2011 : 2012 : 2013 : 2014 : 2015 : 2016 : 2017 : 2018 : 2019 : 2020 : 2021 : 2022 : 2023 : 2024