Skocz do zawartości


Zdjęcie

Szpagat, czy warto


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
6 odpowiedzi w tym temacie

budo_taketa
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 249 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Szpagat, czy warto
WItam
mam aktualnie 16 lat i chcialbym sie dowiedziec czy jest sens zaczynac cwiczenia do szpagatu,czy wogule warto uczyc sie szpagatu oraz jelsi juz tak to jakie cwiczenia , stronki z cwiczeniami polecicie . z Gory dziekuje
Pozdrawiam
  • 0

budo__yarecki_
  • Użytkownik
  • 9 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Gdynia

Napisano Ponad rok temu

Re: Szpagat, czy warto

WItam
mam aktualnie 16 lat i chcialbym sie dowiedziec czy jest sens zaczynac cwiczenia do szpagatu,czy wogule warto uczyc sie szpagatu oraz jelsi juz tak to jakie cwiczenia , stronki z cwiczeniami polecicie . z Gory dziekuje
Pozdrawiam

Witaj
Jesli uprawiasz jakikolwiek sport to warto poswiecic troche czasu na poprawe gibkosci ciala. Szpagat jest fajny i efektowny a w praktyce tez czesto sie przydaje np. w pilce noznej lub koszykowce kiedy dostajesz kose na noge i ... robisz szpagat :-)
  • 0

budo_mosquito
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 334 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Częstochowa

Napisano Ponad rok temu

Re: Szpagat, czy warto
Taketa jeżeli chodzi o sens to jak najbardziej jest , ja zacząłem w wieku 17 lat i już po roku mogłem sie poszczycić ładnym szpagatem męskim.
  • 0

budo_lbartekl
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 637 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:3city

Napisano Ponad rok temu

Re: Szpagat, czy warto
Rozciągnie niestety wiąże się ze stratą szybkości :( Trzeba wzmocnić nogi, żeby nie stracić możliwości zadania przeciwnikowi kopnięcia... Ale jak? Chciałbym się dowiedzieć, co robić z nogami (żeby je wzmocnić oczywiście) równolegle do rozciągania. Na razie mam w miarę dynamiczne kopnięcia i chciałbym, żeby po ostrym rozciągnięciu takie pozostały. Aha, i jeszcze 1- jak to robić, żeby kolan nie zniszczyć...? :oops:
  • 0

budo_john echevarria
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 482 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Szpagat, czy warto
Czytałem, że traci się siłę, ale nie połączyłem tego ze stratą szybkości. Szkoda, że tak się dzieje... :( Szybkość można ćwiczyć poprzez:
- Ćwiczenie samej techniki kopnięcia, trzeba starać się to robić jak najszybciej. Np. kopiesz bardzo szybko 5 razy i przerywasz, żeby złapać oddech, a następnie zmieniasz nogę. Teraz dłuższa przerwa np. 1-minutowa. Ta przerwa jest po to, żeby szybkość następnych kopnięć była duża, przynajmniej bliska maxymalnej (jesli jest mała, to nie będzie to już ćwiczenie na szybkość).
- Skakanka wyrabia dobrą koordynację i szybkość pracy nóg.
- Proponuję bieganie na krótszy dystans, na czas. Można też biegać na troszkę dłuższy, ale rób to tak, że co np. 75m maxymalnie przyspieszasz, a po kolejnych 25m wracasz do średniego tempa. Dobrze jest też ułatwiać sobie pracę i biegać z górki, to pozwala pokonać tzw. "barierę szybkości".
- Jeśli chodzi o basen, to chyba jeśli pływa się szybko, to szybko macha się też nogami, ale wtedy dochodzi jeszcze opór ze strony wody...
  • 0

budo_marcin954
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 2861 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Manchester UK
  • Zainteresowania:MMA

Napisano Ponad rok temu

Re: Szpagat, czy warto
moim zdaniem warto, robię szpagat wzdłużny, do poprzecznego trochę mi jeszcze brakuje - ale dzięki temu mam wyluzowane ciało, jeżeli tak to moge nazwać.
  • 0

budo_słoniak
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1975 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Szczecin

Napisano Ponad rok temu

Re: Szpagat, czy warto
Proponuję traktować szpagat jako formę a nie cel ćwiczeń (łatwiej się pogodzić, że jeszcze nie wychodzi).
  • 0


Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych

Ikona FaceBook

10 następnych tematów

Plany treningowe i dietetyczne
 

Forum: 2002 : 2003 : 2004 : 2005 : 2006 : 2007 : 2008 : 2009 : 2010 : 2011 : 2012 : 2013 : 2014 : 2015 : 2016 : 2017 : 2018 : 2019 : 2020 : 2021 : 2022 : 2023 : 2024