Skocz do zawartości


Zdjęcie

pierwszy egzamin


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
101 odpowiedzi w tym temacie

budo_slaszysz
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 3313 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: pierwszy egzamin

Panowie, na bliźniaczym forum (G*******) które równiez dotyczy sztuk walki mozna do woli przeklinać, bluzgać oponentów, wywoływac i uczestniczyć w kłótniach - znamnienne jest jest to że TAM pomimo braku jakichkolwiek zakazów jest mniej wzajamnych pretensji niz na BUDO

Zastanawiające prawda :twisted: [/b]

Mylisz się - widać słabo czytasz.

Karateka1: zacznij wreszcie stosować się do regulaminu. Żółta kartka...
  • 0

budo_karateka1
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 2994 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: pierwszy egzamin
Liczyłem na czerwona ale dzięki za żółta widzę ,że wolność słowa jest w niełasce ok osu nie ma sprawy przyjąłem do wiadomości zrobie sobie 100 pompek , a potem strzele dużego browara
  • 0

budo_kirin
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 750 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Kraków
  • Zainteresowania:Karate

Napisano Ponad rok temu

Re: pierwszy egzamin
Hmmm... Karateka1 - jeśli zdający był w podeszłym wieku to możliwe, żedoszło do czegoś takiego. Zastanawiał by mnie tylko wtedy czemu WOGÓLE dopuszczono do egzaminu człowieka, który nie jest absolutnie w stanie walczyć.
Ja nie słyszałem o tym przypadku - widać jest jeszcze kilka spraw, które będę musiał obgadać z Dyduchem... :roll: Jeśli Twoje doniesienia się potwierdza będzie to jeszcze jeden dowód na to, że dzisiaj karate nie jast takie, ajkim chciałbym je widzieć :cry:
Tak czy owak - dizęki za temat, który mogę podrążyć. Jeśli ze swoich źródeł dowiem sie więcej na ten temat - dam znać.
  • 0

budo_kamikaze
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 333 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:z tej strony ekranu

Napisano Ponad rok temu

Re: pierwszy egzamin

Mylisz się - widać słabo czytasz.


nie tobie to oceniać :!: i na pewno nie takim tonem kolego :!:
  • 0

budo_kamikaze
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 333 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:z tej strony ekranu

Napisano Ponad rok temu

Re: pierwszy egzamin
albo wiesz co Słaszysz, mam to w dupie ;
jeśli będzie Ci przez to lżej na wątrobie - masz rację - co więcej,
ja nie tylko słabo czytam, dodatkowo mam problemy ze zrozumieniem jakiegokowiek textu (a tak bym chciał być taki jak Ty w-mig-wszytsko-rozumiejący i dobrze-czytający) no ale cuz jak się nie ma co się lubi to sie lubi co się ma :)

z odzyskaną równowagą wewnętrzną-
  • 0

budo_slaszysz
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 3313 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: pierwszy egzamin

albo wiesz co Słaszysz, mam to w dupie ;
jeśli będzie Ci przez to lżej na wątrobie - masz rację - co więcej,
ja nie tylko słabo czytam, dodatkowo mam problemy ze zrozumieniem jakiegokowiek textu (a tak bym chciał być taki jak Ty w-mig-wszytsko-rozumiejący i dobrze-czytający) no ale cuz jak się nie ma co się lubi to sie lubi co się ma :)

z odzyskaną równowagą wewnętrzną-

Aleś nerwowy... miało być "...słabo czytasz tamto forum". :)
  • 0

budo_karateka1
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 2994 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: pierwszy egzamin
KAMIKAZE POPIERAM hej 8)
  • 0

budo_gregorm7
  • Użytkownik
  • Pip
  • 40 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Legnica

Napisano Ponad rok temu

Re: pierwszy egzamin
Pamiętam, że pierwszy egzamin to był największy stres, tymbardziej, że zdawałem dwa pasy za jednym zamachem (no zamachów i wymachów było więcej) :) :) :) . Mój mistrz stwierdził, że nie mam co pękać bo dam radę bez problemu. Poszedłem i stres mnie dopadł, ale jak zobaczyłem innych zdających przed egzaminem (i ich umiejętności - od razu się uspokoiłem) i zdałem bez problemów. Tyle tylko, że zauważyłem za każdym razem drobne problemy żołądkowe, ale mam na to sposób - jem kilka godzin wcześniej obiad i później już na głodniaka, a żeby sił nie zabrakło piję czystą wodę i napój energetyzujący i pomaga. Naqjgorzej jest latem, gdy na sali jest około 30 st. Celsjusza, a ja mam judokę :X , pot się leje wszędzie, ale i tak z niej nie zrezygnuję bo ją uwielbiam. Odrobina stresu musi być, jednak gorzej jak nas stopuje zamiast mobilizować - ze stresem teź trzeba walczyć, niestety nie da rady go skopać :) :) :) .
Pomimo dobrego przygotowania jestem jednak zawsze zestresowany na egzaminach.
  • 0

budo_yoko
  • Użytkownik
  • Pip
  • 14 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: pierwszy egzamin
Co ile mozna zdawac egzaminy? Czy zdawanie dwoch na raz dotyczy tylko pierwszych egzaminow? Czy musi uplynac jakis okres pomiedzy zdobyciem danego kyu a zdawaniem na nastepne? Ciekawia mnie rozne style i szkoly. Jak to jest u Was?
  • 0

budo_kamikaze
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 333 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:z tej strony ekranu

Napisano Ponad rok temu

Re: pierwszy egzamin

... Mój mistrz stwierdził...


przestancie z tymi 'mistrzami' jap.sensei to nie zaden mistrz- tylko nauczyciel,instruktor!!!
  • 0

budo_.:pitman:.
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 984 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Jelenia Góra

Napisano Ponad rok temu

Re: pierwszy egzamin

Jezeli to jest 1 egzamin (w kk 10 lub 10,9) to tylko osoba uposledzona moze tego niezdac.

byłem swiadkiem egzaminu w oyama karate na 10+9kyu i jeden gosc nie zdal...fakt ze pojecia to on wogole nie mial co dzieje sie wokol niego...no ale fakt jest ze byl w pelni sprawny( przynajmniej fizycznie i przynajmniej takie sprawial wrazenie) aczkolwiek kiedys mialem okazje ( chyba wlasciwsze byloby stwierdzenie nieszczescie) cwiczyc z nim w parze i bylo to chyba najgorsze i najdluzsze 30 minut mojego zycia :)
  • 0

budo_)pit(
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1105 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:100Lica
  • Zainteresowania:MMA

Napisano Ponad rok temu

Re: pierwszy egzamin
A moze on był jakis "ten tego" ale niechiał sie przyznac bo myslal ze by go wyśmiali?
  • 0

budo_.:pitman:.
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 984 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Jelenia Góra

Napisano Ponad rok temu

Re: pierwszy egzamin
z całym szacunkiem dla niego ale nawet nasz trener powiedzial po tym egzaminie ze chyba lepiej dla niego byloby jakby dal sobie spokoj z karate i zajal sie czyms innym( lecz gosc chyba niestety nie posluchal)- nie chce zeby to w jakis sposob zle swiadczylo o moim bylym trenerze ale poprostu sa ludzie ktorzy sie do okreslonych rzeczy nie nadaja i taka jest prawda( no bo na 10 i 9 kyu to sie wielkich cudow naprawde nie wymaga) a pozatym jest wiele roznych fajnych hobby rownierz sportow i naprawde nie kazdy musi cwiczyc karate inne rzeczy tez sa fajne :-) yoko

Co ile mozna zdawac egzaminy? Czy zdawanie dwoch na raz dotyczy tylko pierwszych egzaminow? Czy musi uplynac jakis okres pomiedzy zdobyciem danego kyu a zdawaniem na nastepne? Ciekawia mnie rozne style i szkoly. Jak to jest u Was?

wiesz generalnie sa jakies wymogi tzn okreslony czas jaki musi uplynac miedzy uzyskaniem jednego stopnia a uzyskaniem drugiego ale generalnie nie zawsze jest to przestrzegane przynajmniej moge stwierdzic ze tak jest w oyama karate i seitedo karate ( co niestety lub stety jest powodem czestych atakow m.in. karateki1 ze ludzie za szybko uzyskuja wysokie stopnie ( z tego co wiem to w starym dobrym kyokushin jeszcze przed podzialami naprawde " troche " trzeba bylo potrenowac zeby miec np 6 kyu a dzis w wielu stylach 6 kyu ma sie po poltora roku treningu lub szybciej).
p.s. nie wiem jak dzis ale jak ja trenowalem oyama karate to 10 i 9 kyu zdawalo sie oddzielnie( pierwszy egzamin udalo sie nam jeszcze zdac razem 10 i 9 ale kolejne grupy na kolejnych egzaminach zdawaly juz oddzielnie, a pozatym wprowadzono wtedy rowniez dla dzieci taki podzial na stopnie junior i senior tzn. bylo np. 8kyu junior potem 8 kyu senior i tak dalej)
  • 0

budo_)pit(
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1105 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:100Lica
  • Zainteresowania:MMA

Napisano Ponad rok temu

Re: pierwszy egzamin
W kyokushin
10 -minimum miesiąc
9 - kolejne 2 miesiące
8 - kolejne 3 miesiące
7 - kolejne 3 miesiące
6 - kolejne 4 miesiące

1 + 2 + 3 + 3 +4 = 11 :)

Oficjalnie w kyokushinie mozna miec zółty pasek (6 kyu) po niecałym roku, czyli minimalne wymagania niestanowią jakiegos wiekszego problemu (ale w polsce sie utarlo ze trzeba dlugo cwiczyc na paski)
  • 0

budo_.:pitman:.
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 984 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Jelenia Góra

Napisano Ponad rok temu

Re: pierwszy egzamin
)PiT( a wiec to tak jak w wiekszosci styli knockdown karate...uspokoiles mnie troche...aczkolwiek fakt jest taki ze jakies pare ladnych lat temu ( jak jeszcze jedyne slowa ktore dobrze umialem wymowic to bylo bubu i jesc :) )jak ktos mial 6 kyu w kyokushinkai to byl gosc nad goscie :)
  • 0

budo_gizmo
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 2337 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Świdnik/Lublin

Napisano Ponad rok temu

Re: pierwszy egzamin
Myślę, że kiedyś w ogóle sprawa stopni wyglądała zupełnie inaczej. Nie tylko w karate. Jak pamiętam z własnych początków w taekwondo jak ktoś miał 4 kup to był szyfo, 2 kup to superszyfo, a do dana to najlepiej było nie podchodzić, tylko od razu strzelac z dużej odległości ;) Sam pamiętam, że pierwszy egzamin zdawałem po 1,5 roku razem z grupą i to była wówczas norma (z tym że można było zdać na 9 lub 8 kup, większość zdała na 9).

Z drugiej strony - jak popatrzy sie na to, jakie możliwości trenowania ma sie teraz, a jakie były wówczas, to niebo a ziemia. Jakieś staże? Wyjazdy za granicę? Jacys mistrzowie przyjeżdżający do klubów nawet na zapadłej prowincji? W życiu. Nawet kopać nie było w co, a do dziś pamiętam krótkie, a treściwe polecenie trenera na jednym z treningów, jak przyniósł łapę do kopnięc, pokazał jak wygląda i zarządził "za miesiąc każdy ma treningu mieć cos takiego". Jeśli ktos z młodszych uczestników forum myśli, że wszyscy rzucili sie do najbliższego sklepu ze sprzętem do sztuk walki, to jest w błędzie... z braku takowych przez następne kilka lat jeszcze :)

Każda epoka ma swoje dobre i złe strony... a ponadto, chyba kazdy z nas ma tendencje do mówienia "za moich czasów to..." :)

Pozdrówka

Gizmo
  • 0

budo_karateka1
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 2994 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: pierwszy egzamin
Dzis forma egzaminu ulegała zmianie i chyba na to cześć gorsza ,gdyz kiedys było 2-3 egzainatorów na kraj ,dzis jest prawie jeden taki typek w klubie i przeważnie wynik egzaminu jest znany juz po wpłaceniu kasy.Jedyna recepta na uzdrowienie takiej sytuacji jest wprowadzenie egzaminatorów wojewódzkich i egzaminów regionalnych na wyższe stopnie powyżej 5 kyu.Napewno podniesie to poziom wymagań egzaminacyjnych i tym samy będzie mozliwośc przeprowadzenia oppowiedniej selekcji zdających.
  • 0

budo_.:pitman:.
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 984 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Jelenia Góra

Napisano Ponad rok temu

Re: pierwszy egzamin

Dzis forma egzaminu ulegała zmianie i chyba na to cześć gorsza ,gdyz kiedys było 2-3 egzainatorów na kraj ,dzis jest prawie jeden taki typek w klubie i przeważnie wynik egzaminu jest znany juz po wpłaceniu kasy.Jedyna recepta na uzdrowienie takiej sytuacji jest wprowadzenie egzaminatorów wojewódzkich i egzaminów regionalnych na wyższe stopnie powyżej 5 kyu.Napewno podniesie to poziom wymagań egzaminacyjnych i tym samy będzie mozliwośc przeprowadzenia oppowiedniej selekcji zdających.

kilka lat temu jak trenowalem oyama karate na ktore tak zawsze najezdzasz to egzaminy byly zawsze przed Dyduchem a na wyzsze stopnie kadra jezdzila zdawac do Krakowa...zreszta nawet pozniej jak juz wszystkie egzaminy byly u nas to i tak na 1 kyu sie zdawalo w Krakowie:) a na dany zdaje sie wylacznie przed S.Oyama
p.s. mam zamiar dokladnie sprawdzic ta twoja wiadomosc jakoby na egzaminie we Wrocławiu w 1997 roku nie było walk gdyz moj znajomy aqrat wtedy zdawal na 1 dana :-)
  • 0

budo_.:pitman:.
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 984 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Jelenia Góra

Napisano Ponad rok temu

Re: pierwszy egzamin
a z tym znaniem wyniku juz po wplaceniu kasy za egzamin to tez albo przesadziles albo moze w twojej organizacji tak jest bo w oyama karate ludzie nie zdaja egzaminow sam bylem swiadkiem jak gosc na 10i9 kyu nie zdal pozniej kilka osob mialo poprawke na 8 kyu i jeden gosc na 6 kyu jeden gosc z Wrocławia nie zdał na 4 kyu( Dyduch przerwał mu walke bo gość od nas chyba łeb by mu urwał kolejnym kopnieciem) a ponadto w 97 roku 2 sensei nie zdało na stopien 2 dan( S.Oyama uznał ze ich umiejetnosci sa za male)...no ale ty mozesz miec zawsze swoje zdanie takie jakie masz i juz nawet nie licze na to ze jakies fakty to zmienia ( zreszta na kazdy fakt ty podasz tysiac swoich ze jakis twoj kolega skadstam to mowil ze....)
  • 0

budo_karateka1
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 2994 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: pierwszy egzamin
Ale mnie to ................. , więc spoko bez podniecania. :)
  • 0


Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych

Ikona FaceBook

10 następnych tematów

Plany treningowe i dietetyczne
 

Forum: 2002 : 2003 : 2004 : 2005 : 2006 : 2007 : 2008 : 2009 : 2010 : 2011 : 2012 : 2013 : 2014 : 2015 : 2016 : 2017 : 2018 : 2019 : 2020 : 2021 : 2022 : 2023 : 2024