Skocz do zawartości


Zdjęcie

Plusy i minusy Krav Magi


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
318 odpowiedzi w tym temacie

budo_zmacek
  • Użytkownik
  • Pip
  • 39 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Plusy i minusy Krav Magi
Obronca jestes tylko filozofem.

Ale sie usmialem jak napisales ze chlopaki z Km rozniesli by ludzi z bjj w parterze - nie kompromituj sie.

system widzialem trenowalem ponad rok jezdzilem na seminaria itp.

Z kravdziobem mozesz co najwyzej w naje.banego zula wleciec a nie w goscia z kalaki,estokady,itp.

Nie wiem z jakiego boksu wzieta jest ta garda (moze z zydowskiego).Mnie uczy olimpijczyk boksu wiec pojecie o nim mam.

Na koniec obronca pewnie jestes jakims frajerem studencikiem (nie obrazam innych studentow bo sam do nich naleze)szczypiorkiem ktory ma kompleksy i poszedl trenowac KM i uslyszal od swojego trenera o tym bajecznym combacie i jestes wniebowziety.Szkoda mojego czasu na wypowiedzi o tobie.
  • 0

budo_obronca
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 564 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Z lasów zachodnich

Napisano Ponad rok temu

Re: Plusy i minusy Krav Magi
powiem ci tak Zmacek,
może i jestem szczypiorem, może i nawet filozofem,
ale z pewnością nie jestem aroganckim kłamcą, bo w fakt że studiujesz jakoś nie mogę uwierzyć. Wypowiadasz się tak prymitywnie że zastanawiam się czy masz nawet maturę.

Dalej jestem pewien że nawet w pateże w kontakcie ze wspomnianymi przezemnie zawodnikami Krav Maga nie miałbyś cienia szansy. To są ludzie którzy swoje się na macie wybili i zazwyczaj wygrywali.

A napisz jeszcze którego z instruktorów Krav Maga "uszczęśliwiłeś" swoimi u niego treningami.

Tak to jest reklama w stylu "najskuteczniejszy system na świecie" przyciąga różnye oszołomstwo, raz to pójdzie po KM raz bjj. Dobrze że choć u nas takie typki nie dominują.
  • 0

budo_combat
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 3360 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Plusy i minusy Krav Magi

Nie wiem z jakiego boksu wzieta jest ta garda (moze z zydowskiego).Mnie uczy olimpijczyk boksu wiec pojecie o nim mam.


Hmm- gard bokserskich bez liku. Napisz z czym konkretnie negatywnym się zetknąłeś i gdzie? Bo ja widziałem raczej standard (sprawdziłem na sparingach - a ty sprawdzałeś?) - a że wielu po KM, nie umie trzymać gardy to problem LUDZI nie systemu. Zresztą nie jestem jakimś cholera wielkim zwolennikiem kravki :wink: - ale wiele rozwiązań jest tam ciekawych...

Parter w KM a BJJ - ehh co tu porównywać: przecież BJJ to inna bajka :) :lol:

Na koniec obronca pewnie jestes jakims frajerem studencikiem (nie obrazam innych studentow bo sam do nich naleze)szczypiorkiem ktory ma kompleksy i poszedl trenowac KM i uslyszal od swojego trenera o tym bajecznym combacie i jestes wniebowziety.


I tu się zgodzę, jeśli chodzi o wielu ludzi (a Obrońcy nie znam osobiście - nie wiem :wink: :roll: ) - wielu takich spotkałem na seminariach... Propaganda i marketing - standard! (ale to występuje nie tylko w KM).
  • 0

budo_zmacek
  • Użytkownik
  • Pip
  • 39 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Plusy i minusy Krav Magi
Nie chce tu obrazac nikogo ani niczego tylko to czego ucza na KM nie daje podstaw do obrony na ulicy.Zeby trenowac Kravke trzeba miec wieloletnie doswiadczenie z innych SW jednym slowem trzeba miec jakies fundamenty.
Nie piszcie o mnie glupot typu ze raz bylem na treningu Km u jakiegos laika bo trenowalem u najlepszego goscia w Polsce ponad rok jezdzilem na seminaria z Adamczykiem (bylem nawet w wawie z Eyalem) takze o tym systemie cos niecos wiem.

Co do boksu i gardy to na Km ucza zeby rece byly wysuniete do przodu (jak na filmach :lol: ) i najsmieszniejsze zeby prawe lapy nie trzymac przy szczenie bo przy uderzeniu sami swoja reka sie walniemy i to mnie wlasnie zabilo jakich oni glupot ucza.

I co z tego obronca ze tam jest duzo judokow medalowcow na bjj nauczylem sie wiele w parterze i robie jak chce teraz czarne pasy w judo(maja zle nawyki ) system ma uczyc od podstaw a nie na 2 treningu jest walka z kilkoma przeciwnikami. Jak juz pisalem wyzej mozna by wad wymieniac wiele nawe ksiazke napisac.

Do studiowania na awf nie potrzebuje poetyckiego jezyka lolku.
  • 0

budo_obronca
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 564 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Z lasów zachodnich

Napisano Ponad rok temu

Re: Plusy i minusy Krav Magi
To "wieloletnie doświadczenie" potrzebne do uprawiania Krav Maga to mit i bajka rozpowszechniona na internecie. I co śmieszniejsze zaczynają w nią wieżyć osoby które z KM miały trochę do czynienia. Znacie to: "kłamstwo wielokrotnie powtażane staje się prawdą" niejaki Geobels.
O mitach na temat KM pisałem wiele razy, poczytaj uważnie, nie chce mi się powtarzać poraz kolejny to samo. Polecam stronę 4 i 5 postu BSWW w dziale combat, dokładnie tam w moim sporze z Combatem wychodzi ta sprawa.

Adamczyk nie jest najlepszy w Polsce choć bez wątpienia jest dobry, nie wiem co u niego zobaczyłeś co cię tak zraziło. Ale wykaż więcej pokory !!!, nieobraź się ale kim jesteś by tak jednoznacznie negatywnie oceniać instruktorów z 30 letnimi doświadczeniami w walce wręcz. Oni zajmóją się tym 1,5 raza dłużej niż ty chodzisz po tym świecie.
A ty wyskakujesz jak ekspert, który wszystkie rozumy pojadł, za argumenty wystarcza ci własne przekonanie, i sterta bzdur odnośnie Krav Maga.

A napisz jeszcze bolku, ile to razy byłeś u Adamczyka.
  • 0

budo_combat
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 3360 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Plusy i minusy Krav Magi

Nie chce tu obrazac nikogo ani niczego tylko to czego ucza na KM nie daje podstaw do obrony na ulicy.Zeby trenowac Kravke trzeba miec wieloletnie doswiadczenie z innych SW jednym slowem trzeba miec jakies fundamenty.


Niestety, w przypadku wielu osób jest to prawda.

1) Do MA i ogólnie walki - trzeba się nadawać! (a wielu, co przychodzi na KM to dupy wołowe i z nich nic nie będzie - tylko kasa dla prowadzącego :lol: ) A więc goście nie mają podstaw - bo nie chcą (i nie znają) trenować innych MA/systemów. Nie wymagaj więc za wiele zmacek...

2) Jak ktoś się nadaje i potrenuje KM ze 3 lata - to myślę, że co nieco będzie już umiał. (co prawda na sparingu skasowałem takiego gościa - ale ja trenuję 10 lat i to nie KM...)

Prawdp. zależy wiele od sekcji!

3) "Wieloletnie doświadczenie z innych SW" - to można sobie przyjść na KM - zobaczyć kilka elementów i TYLE. Reszta to w praktyce może okazać się nudna...
  • 0

budo_obronca
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 564 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Z lasów zachodnich

Napisano Ponad rok temu

Re: Plusy i minusy Krav Magi

1) Do MA i ogólnie walki - trzeba się nadawać! (a wielu, co przychodzi na KM to dupy wołowe i z nich nic nie będzie - tylko kasa dla prowadzącego :lol: ) .


Z tym się zgadzam.

Z całą resztą nie.
  • 0

budo_zmacek
  • Użytkownik
  • Pip
  • 39 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Plusy i minusy Krav Magi
Bylem u niego nawet w domu tzn niby domu bo jak wiesz to on stalego miejsca zamieszkania nie ma. Jednym slowem Adamczyka zjadlbym na sniadanie a ciebie na obiad to jest moje doswiadczenie i to ze adamczyk jezdzil po swiecie i ogladal bo ja go w akcji nie widzialem on jest kolejnym filozofem takim jak ty.
  • 0

budo_obronca
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 564 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Z lasów zachodnich

Napisano Ponad rok temu

Re: Plusy i minusy Krav Magi
Dobra, dobra, daruj sobie te teksty o zjedzeniu mnie i Adamczyka, przez intenet każdy może bajdurzyć.

Napisz ile, gdzie i kiedy uczyłeś się u niego.

A i jeśli rzeczywiście uczysz się a AWFie to czemu zachowujesz się tak tępo?.
  • 0

budo_zmacek
  • Użytkownik
  • Pip
  • 39 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Plusy i minusy Krav Magi
Zeby nie bylo ze bajduze przyjdz i sam sie przekonaj :
OPOLE sala judo w domu sportowca obok hali Gwardi w soboty o 15:30 i srody o 17:00 przez wakacje.
  • 0

budo_obronca
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 564 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Z lasów zachodnich

Napisano Ponad rok temu

Re: Plusy i minusy Krav Magi
Jęśli myślisz że przyjadę specjalnie do Opola by poprzewracać się z tobą na macie to chyba coś u ciebie pod kopułką gra nie tak.

Ech, facet nie chce mi się z tobą gadać...
  • 0

budo_słoniak
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1975 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Szczecin

Napisano Ponad rok temu

Re: Plusy i minusy Krav Magi
Moje zdolności pojmowania się skończyły. Panie zmacek, jest pan chory. Ale ja nie podejmę się leczenia, bo mimo całej mojej tolerancji odczuwam obrzydzenie. Być może jest pan największym fajterem w Polsce. Ale z całą pewnością wypowiada się pan jak wielki wprost burak. Zabierał pan głos dziesięć razy i za każdym razem lżąc i obrażając. Dysputę uważam za zakończoną. Przestaję śledzić temat. Jedyny pański sukces. Już pan pokonał jednego gościa. Za miękki byłem. Pa, pa.
  • 0

budo_zmacek
  • Użytkownik
  • Pip
  • 39 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Plusy i minusy Krav Magi
Jeszcze raz powtarzam, ze nie jestesmy na forum dla filozofow i naukowcow tylko jest to sportowe forum wiec wasze naukowe wywody mozecie sobie wsadzic... Tym sie roznie od was ze wiecej robie a malo gadam trzymajcie sie chlopaki i zycze powodzenia w leczeniu waszych kompleksow. Narazie.
  • 0

budo_obronca
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 564 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Z lasów zachodnich

Napisano Ponad rok temu

Re: Plusy i minusy Krav Magi
Ot widzisz zmacek,
taką porządną postać jak "Słoniak"
swoim stylem odrzuciłeś. A on jak i ja chamstwa nie trawi.

Trzeba wrócić do szkoły na język polski, albo książek więcej czytać,
wraz ci się język i styl poprawi, a i słownictwo powiększysz.

To zabawne wydawało mi się że, absolwenci AWF są predystynowani zawodowo do zajmowania się sportami i sztukami walki wręcz. Powinni mieć odpowiedni warsztat metodyczny i naukowy by zostać instruktorem, coś mi sie wydaje że zmacek jest wyjątkiem.

Rzekłbym jescze prócz warsztatu wydaje się być "nieogładzony" że tak powiem. Ale to nic. Trzeba wrócić do szkoły na język polski, albo książek więcej czytać, wraz ci się język i styl poprawi, a i słownictwo powiększysz.

Nie obraź się ale zachowania godne buraka, nikomu tu nie zaimponują.
  • 0

budo_krzeslav
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 153 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Stolyca

Napisano Ponad rok temu

Re: Plusy i minusy Krav Magi

bardzo szanuję bjj, ale nie rozumiem dlaczego z tej strony jest najwięcej ataków na KM?, przecież te rzeczy są tak różne, BJJ to sport, KM samoorona na ulice chociażby. Przez to że bjj reprezentują w Polsce bardzo ograniczeni ludzie, (czasem przestępcy) niszczą wizerunek systemu i ludzi go ćwiczących. Przepraszam jeśli obraziłem normalnych, "uczćiwych" przedstawicieli bjj, ale fakt jest faktem, przez paru takich osłów, fanatyków, ekspertów w każdej dziedzinie, zdanie jakie sobie wyrobiłem o trenujących bjj nie jest najlepsze.


To jest doprawdy zdumiewające zjawisko socjologiczne - jak to możliwe, że przedstawiciele różnych sztuk walk podchodzą do konkurencji z szacunkiem, a tylko "brazylijczycy" wyżywają się w Sieci, żeby koniecznie przekonać innych, jakie to BJJ jest "skuteczne". No i udowadniają tym tylko swoje buractwo.
Sterydy czy co?
  • 0

budo_shostack
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 152 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Gdańsk

Napisano Ponad rok temu

Re: Plusy i minusy Krav Magi
Zgadzam się , BJJ co prawda staje się modne i jest to super SPORT, ale ci panowie którzy tak jadą na inne sztuki i systemy walki mają najwyraźniej przerost ambicji (meta chyba za bardzo na was działa :twisted: )...

Uważam że aby krytykować inne sz/s walki najpierw należałoby poznać choć troszkę na czym one polegają. A jak taki "bezmózg" zapisał się na BJJ, poprzewracał się kilka razy na macie i myśli że jest mistrzem świata, to sorry, dla takich to chyba getta muszą robić !....Jeszcze raz Respect dla wszystkich "porządnych" fighterów
  • 0

budo_goral3
  • Użytkownik
  • PipPip
  • 75 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:czarny dunajec

Napisano Ponad rok temu

Re: Plusy i minusy Krav Magi

bardzo szanuję bjj, ale nie rozumiem dlaczego z tej strony jest najwięcej ataków na KM?, przecież te rzeczy są tak różne, BJJ to sport, KM samoorona na ulice chociażby.


Praktycznie oba systemy zaistnialy w polsce stosunkowo niedawno. W pewien sposób sa dla siebie konkunkurencją. Tym bardziej ze sa skuteczne. Trening bjj z racji tej ze jest to sport rzadzi sie swoim prawami , przede wszystkim jest intensywny i nie skupia sie tylko na cwiczeniu technik . natomiast mialem okazje byc na treningu KM i nauczylem sie kilka fajnych technik
natomiast sam trenig
był inny niz moje oczekiwania (mało sportu)
ale to wynika z charakteru stylów i nie mowie ze to zle


przez to że bjj reprezentują w Polsce bardzo ograniczeni ludzie, (czasem przestępcy) niszczą wizerunek systemu i ludzi go ćwiczących. Przepraszam jeśli obraziłem normalnych, "uczćiwych" przedstawicieli bjj, ale fakt jest faktem, przez paru takich osłów, fanatyków, ekspertów w każdej dziedzinie, zdanie jakie sobie wyrobiłem o trenujących bjj nie jest najlepsze.

uwazam ze troche przesadziles tych przestepcow i innych gadzin jest napewno mniej niz w kombatach
a to dlaczego
- bjj to sport i wyga
  • 0

budo_yak
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1087 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:wawa

Napisano Ponad rok temu

Re: Plusy i minusy Krav Magi

ja sie nie chce czepiac czy cus ale wciaz czytam jakie to wspaniela obrony sa przed tym nozem w krawce po czym na stronie naszego drogiego Combata poleca sie stronek gdzie znalesc mozna o takie kwiatki
jak ponizej, nawet komentowac mi sie nie chce....



HEHE.

1) W tekscie o nozu zamiescilem link do zdjec i TYLE - NIGDZIE NATOMIAST NIE PISALEM, ZE INNE "OBRONY" W KM SA DOBRE/sensowne!! (poza dwoma które zamieściłem!)

Zrobiłeś nadinterpretację...

2) Wyizolowalem z KM DWIE obrony: jedna calkiem sensowna


Dołączona grafika

druga mniej.

Dołączona grafika


3) Do tego zdjęcia - co przytoczyles, to NIE wiadomo jakie techniki i wejscia byly wczesniej... Nie trenowałem akurat tego rozwiązania - nie wiem. Powinien wypowiedzieć się ktoś, kto zna akurat tę sekwencję.

mam takie pytanie tez oftopikowe. combat, uzywasz na stronie swojej zdiec z roznych zrodel i pieczolowicie wpisujesz w kazde z nich znak © i adres swojej strony. co to za bzdura? wiesz co znaczy ten znak wogole??
  • 0

budo_combat
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 3360 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Plusy i minusy Krav Magi

[mam takie pytanie tez oftopikowe. combat, uzywasz na stronie swojej zdiec z roznych zrodel i pieczolowicie wpisujesz w kazde z nich znak © i adres swojej strony. co to za bzdura? wiesz co znaczy ten znak wogole??


Wiem. Włączam pewne elementy do struktury strony WWW - już od tego momentu są jej elementem... Jak zrodla nie zastrzegały praw - to sobie używam zdjęć... Jak użyję logo KRAV-MAGA POLSKA, do tego dorzucę logo ITF-u - i zrobię kompozycję flashową to jest już moja praca a więc ©. Tak samo jak zrobię opis którego autor nie zrobił - ©

Może to nie całkiem zgodne z prawem - ale to nieważne... Nie publikuję w prasie - nie muszę się tym przejmować... (bo oczywiście autor zdjęcia ma do niego prawo niezależnie czy o tym wspomni czy nie).

ustawy z dnia 4 lutego 1994 r. o prawie autorskim i prawach pokrewnych (Dz. U. Nr 24, poz. 83 z późn. zm.). W szczególności, poza określonymi w tych przepisach przypadkami, zabronione jest kopiowanie utworów lub ich części, a także ich udostępnianie publicznie poza przypadkami wyraźnie dopuszczonymi w wyżej wymienionej ustawie.
  • 0

budo_yak
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1087 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:wawa

Napisano Ponad rok temu

Re: Plusy i minusy Krav Magi
ja to widze tak, bierzesz zdiecie od kogos wklejasz do siebie i dodajesz ten napis. nie jest to zadna kompozycja flashowa ani nic. a i z tym zastrzeganiem to sie chyba mylisz, jak napisze artykul w sieci to nie masz prawa mnie przedrukowac jako siebie nawet jak nic nie zastrzege. (tak mi sie wydaje znaczy sie nie jestem prawnikiem)
  • 0


Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych

Ikona FaceBook

10 następnych tematów

Plany treningowe i dietetyczne
 

Forum: 2002 : 2003 : 2004 : 2005 : 2006 : 2007 : 2008 : 2009 : 2010 : 2011 : 2012 : 2013 : 2014 : 2015 : 2016 : 2017 : 2018 : 2019 : 2020 : 2021 : 2022 : 2023 : 2024