Skocz do zawartości


Zdjęcie

Uprawnienia ochroniazy?


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
20 odpowiedzi w tym temacie

budo_oskar szrajer
  • Użytkownik
  • PipPip
  • 93 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Gdynia

Napisano Ponad rok temu

Uprawnienia ochroniazy?
mam pytanie czy ktos z was nie wie gdzie w necie mozna znalezc informacje o uprawnieniach ochroniazy, nie kodeks tylko szczegolowe sytuacje czy np przy wyprowadzaniu goscia z budynku co mozna zrobic czy jak na ulicy kogos obezwladniasz to mozna dac w zeby itp

z gory dzieki
  • 0

budo_death-wish
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 2867 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:UK
  • Zainteresowania:Karate

Napisano Ponad rok temu

Re: Uprawnienia ochroniazy?
Nawet poza netem będziesz miał problem żeby coś znaleźć.
Krótko i ogólnie. Zeby dać w zęby musisz kierować tylko i wyłącznie obroną konieczną - takie działanie w innych sytuacjach może oznaczać przekroczenie jej granic, wyprowadzenie gościa z budynku nie stanowi żadnego problemu - zawsze można umotywować zakłócaniem porządku publicznego oczywiście nie możesz zrobić tego z powodu że ci się nie podoba jego gęba, np. w banku klient jest najważniejszy... oczywiście każde takie zdarzenie musisz odpowiednio udokumentować w ksiązce pełnienia służby albo notatką służbową.
Im więcej papieru tym czyściejsza dupa...

Jak masz jakieś konkretne pytania pisz
Pozdrawiam...
  • 0

budo_stando
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1196 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:okolice Warszawy
  • Zainteresowania:JJ

Napisano Ponad rok temu

Re: Uprawnienia ochroniazy?
ano niestety nie ma czegoś takiego jak brzy bramie to robimy tak a w budynku to tak
jest Ustawa i roporządzenia a potem prokurator i kodeks karny
i WIELKA RACJA im więcej papierów tym ....
  • 0

budo_oskar szrajer
  • Użytkownik
  • PipPip
  • 93 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Gdynia

Napisano Ponad rok temu

Re: Uprawnienia ochroniazy?
dzieki, to nie dla mnie a dla kumpla, cwiczy combat i aikido ma prowadzic szkole dla ochroniarzy i pytal sie o material dotyczace czego wolno a czego nie, ale jak mu dam kodeks karny to chyba starczy tam wszystko jest tylko troche "zakodowane" :-)
  • 0

budo_stando
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1196 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:okolice Warszawy
  • Zainteresowania:JJ

Napisano Ponad rok temu

Re: Uprawnienia ochroniazy?
wow ma prowadzić szkolenie i nie zna wymogów egzaminacyjnych??????
niech się zgłosi do jakieś komisji i sobie weźmie wymogi bo będzie żopa
nauczy błednie i ludzie obleją egzamim, i będzie wtopa - czyli jak się to rozejdzie to już żadnego szkolenia nie poprowadzi
  • 0

budo_oskar szrajer
  • Użytkownik
  • PipPip
  • 93 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Gdynia

Napisano Ponad rok temu

Re: Uprawnienia ochroniazy?
nie chodzi o wymogi technik czy szkolenia jakies tam dokladnie to ma byc jedna z fili szkoly detektywa rutkowskiego jakis patrol rutkowski wiec oni maja swoje wewnetrzna wymagania, zreszta chyba on sam zbyt niewie co tam odniego chca poprostu do niego zadzwoniono ze zostal polecony jako instruktor combatu czy czegos tam i ze bedzie otwierana szkola w poblizu w ktorej moglby uczyc samoobrony ...
ale ogolnie to ja zbyt nie wiem o co tam sie ogulnie rozchodzi mialem tylko materialy znalezc a ze nie wiem dokladnie o co mu chodzilo wiec sie pytam czy gdzies mozna cos znalezc
  • 0

budo_death-wish
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 2867 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:UK
  • Zainteresowania:Karate

Napisano Ponad rok temu

Re: Uprawnienia ochroniazy?
O to będzie miał trochę roboty - techniki interwencyjne, kajdankowanie, przeszukanie klienta, pałka wielofunkcyjna typu tonfa, pady, chwyty transportowe, samoobrona, posługiwanie się bronią w sytuacjach nietypowych, współdziałanie w patrolu - mile widziane przez komisje w postaci ju-jitsu. Sprawa wygląda tak że użycie wielu technik z combatu jest jak najbardziej na miejscu ale ze względu na nazwijmy
"brutalność" "nie nadaje" się do użycia... Żeby tak szanowna komisja wiedziała co ćwiczą np. funkcjonariusze Straży Granicznej...
  • 0

budo__ash_
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 286 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:D-SU

Napisano Ponad rok temu

Re: Uprawnienia ochroniazy?

Żeby tak szanowna komisja wiedziała co ćwiczą np. funkcjonariusze Straży Granicznej...

:?: A co cwicza?
  • 0

budo_lttiger
  • Użytkownik
  • PipPip
  • 52 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Mazowsze

Napisano Ponad rok temu

Re: Uprawnienia ochroniazy?
jedna z duzych firm ochroniarskich dzialajaca w moim regionie i nie tylko przyslala na szkolenie kravki najlepszych z najlepszych - grupe interwencyjna. pamietam tych gosci z egzamiow na licencje ochr. - dno. Otoz ci panowie po 2 dniowym szkoleniu z kravki uzali ja system zbyt brutalny :D i nie majacy zastosownania w formacjach ochrony 8O . Po kilku miesiacach dzielna załoga patrolu interwencyjnego rozbila samochod sluzbowy uciekajac przed pijanym gosciem :D życie zweryfikowalo ich umiejetnosci. a moze czasem te"brutalne" techniki z combatu by im d...y uratowały?wiec warto znac :D
  • 0

budo_death-wish
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 2867 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:UK
  • Zainteresowania:Karate

Napisano Ponad rok temu

Re: Uprawnienia ochroniazy?
Bas3 z domieszką Kravmaga... ale mogę się wypowiadać tylko o jednym oddziale straży granicznej (łużyckim) w innych nie wiem jak to wygląda...
  • 0

budo_cougar
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1675 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:TRÓJMIASTO

Napisano Ponad rok temu

Re: Uprawnienia ochroniazy?

jedna z duzych firm ochroniarskich dzialajaca w moim regionie i nie tylko przyslala na szkolenie kravki najlepszych z najlepszych - grupe interwencyjna. pamietam tych gosci z egzamiow na licencje ochr. - dno. Otoz ci panowie po 2 dniowym szkoleniu z kravki uzali ja system zbyt brutalny :D i nie majacy zastosownania w formacjach ochrony 8O .

i mieli rację...
  • 0

budo_death-wish
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 2867 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:UK
  • Zainteresowania:Karate

Napisano Ponad rok temu

Re: Uprawnienia ochroniazy?
Jeżeli takie pierdoły opowiadają faceci pracujący w grupie interwencyjnej... Moje głębokie wyrazy współczucia na wypadek ostrej interwencji. Oczywiście dla nich...
  • 0

budo_stando
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1196 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:okolice Warszawy
  • Zainteresowania:JJ

Napisano Ponad rok temu

Re: Uprawnienia ochroniazy?
zaczynam się gubić
co to za różnica KM czy inne MA ważne by techniki nadawały się do interwencji bo nie wyobrażam sobie kick boksera w technikach interwencyjnych
jako PO (pracownik ochrony) mam obezwładnić a nie się z gościem pykać czy gryźć w nos
ma być skutecznie!!!!!!!!!!! i tak by potem nie podpaść prokuratorowi!!!!
  • 0

budo_boski
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 159 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Warszawa
  • Zainteresowania:VVD

Napisano Ponad rok temu

Re: Uprawnienia ochroniazy?
Witam!
Zgadzam sie z przedmowca! Poza tym techniki, ktore wolno zastosowac, a te, ktore zastosuje w przypadku interwencji to dwie rozne calkowicie rzeczy. Techniki interwencyjne maja klienta obezwladnic (cokolwiek to oznacza :D ), dlatego nie moga byc "brutalne". A to czego sami sie dla siebie naucza to ich prywatna sprawa. Wazne jak wspomnial kolega - nie podpasc pod prokurature.
Pozdrawiam
  • 0

budo_death-wish
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 2867 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:UK
  • Zainteresowania:Karate

Napisano Ponad rok temu

Re: Uprawnienia ochroniazy?
To prawda aczkolwiek nie do końca... Wyobraźcie sobie gościa, który po kilkutygodniowym kursie na licencję ma podjąć interwencję oraz takiego który oprócz kursu trenuje choćby krav-maga. Według mnie ten drugi spowoduje o wiele mniejszy uszczerbek na zdrowiu osoby zatrzymanej niż nie douczony pracownik ochrony... gdyż interwencja zostanie przeprowadzona szybko i bez zbędnej szarpaniny. Poza tym jest wyraźnie napisane że użyte środki muszą być proporcjonalne do zagrożenia... co oznacza, że w przypadku zagrożenia życia lub zdrowia ze strony napastnika na podstawie kpk w sytuacji obrony koniecznej - np gość grozi nożem - można użyć technik które mogą spowodować uszczerbek na jego zdrowiu bez konsekwencji prawnych. Optócz tego kto powiedział że od tazu trzeba gryźć i wyłupywać oczy? O ile się orientuję to w kravce nie tylko o to chodzi.
  • 0

budo_lttiger
  • Użytkownik
  • PipPip
  • 52 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Mazowsze

Napisano Ponad rok temu

Re: Uprawnienia ochroniazy?
no tak panowie w opisywana przeze mnie sytuacji pominalem 2 szczegoly- gosc zaczepial na przystanku ludzi, do tego mial w lapie miecz :D powaga - jak sie okazalo - masowka, podroba ale z daleka moglo wygladac powaznie. i jak w takiej syt. byscie zareagowali? "miekkie" techniki? czy cos ostrzejszego? i jaki srodek bylby w tym momencie proporcjonalny. i kolejna sprawa - wiedziec co mozna zastosowac w danej syt. a umiec tzn. miec "narzedzie" np. w postaci combatu to zrobic
  • 0

budo_marcin954
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 2861 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Manchester UK
  • Zainteresowania:MMA

Napisano Ponad rok temu

Re: Uprawnienia ochroniazy?
u mnie na służbie ostatnio mielismy przypadek że panowie rzucali się na siebie z siekierami w opewnej znanej wszystkim w okolicy melinie - poczekalismy aż się uspokojoją i wtedy żeśmy weszli, a ze jeden z nich mał0 nie wykorkował to juz jego problem - nikt się nie da zabic za 800 zł na miesiac. polocaje przyjechali odpowiednio późno...
  • 0

budo_death-wish
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 2867 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:UK
  • Zainteresowania:Karate

Napisano Ponad rok temu

Re: Uprawnienia ochroniazy?
Jeżeli nie chcesz mieć problemów lepiej nie interweniować. Powaga. Bo możesz mieć większe problemy od gościa. Później się okaże że tylko żartował, i w ogóle to był jego najlepszy kumpel i się nagle okaże że napadłeś na bogu ducha winnego szaraczka i zrobiłeś mu krzywdę. A jesli będzie miał dobrego adwokata to jeszcze odszkodowanie zapłacisz - za niewinność. :)
  • 0

budo_cougar
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1675 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:TRÓJMIASTO

Napisano Ponad rok temu

Re: Uprawnienia ochroniazy?
giro...widzę , że kierujemu się podobnym mottem życiowym....:-)
  • 0

budo_death-wish
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 2867 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:UK
  • Zainteresowania:Karate

Napisano Ponad rok temu

Re: Uprawnienia ochroniazy?
Niestety w dzisiejszych czasch jest bardzo realne...
limo
  • 0


Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych

Ikona FaceBook

10 następnych tematów

Plany treningowe i dietetyczne
 

Forum: 2002 : 2003 : 2004 : 2005 : 2006 : 2007 : 2008 : 2009 : 2010 : 2011 : 2012 : 2013 : 2014 : 2015 : 2016 : 2017 : 2018 : 2019 : 2020 : 2021 : 2022 : 2023 : 2024