Skocz do zawartości


Zdjęcie

Plusy i minusy Krav Magi


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
318 odpowiedzi w tym temacie

budo_mujahid
  • Użytkownik
  • Pip
  • 21 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Babilon

Napisano Ponad rok temu

Re: Plusy i minusy Krav Magi
"Izrael - państwo jak każde inne. Po to ma armię i służby specjalne, żeby walczyć z terrorystami"

Oj, to historii tego państwa to pan chyba nie znasz w ogóle... Ci "terroryści" to prawowici mieszkańcy tegoż państwa. Idąc pana tokiem myslenia hitlerowskie Niemcy były takim samym państwem jak każde inne - po to miały armię żeby z terrorystami (czyli być może z naszymi dziadkami) walczyć.

No ale zgadzam sie, że już zbyt offtopicowo się robi...temat jest plusy i minusy Krav Magi, wypowiedziałem się - dla mnie to jest minus wielki i tyle.
  • 0

budo_combat
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 3360 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Plusy i minusy Krav Magi

Oj, to historii tego państwa to pan chyba nie znasz w ogóle... Ci "terroryści" to prawowici mieszkańcy tegoż państwa. Idąc pana tokiem myslenia hitlerowskie Niemcy były takim samym państwem jak każde inne - po to miały armię żeby z terrorystami (czyli być może z naszymi dziadkami) walczyć.


I tu masz rację - ale NIE kontunuujmy tego - a jak już to w Knajpie - bo to całkiem OT.
  • 0

budo_mujahid
  • Użytkownik
  • Pip
  • 21 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Babilon

Napisano Ponad rok temu

Re: Plusy i minusy Krav Magi
spox
  • 0

budo_tomasz
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 2420 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Pekin

Napisano Ponad rok temu

Re: Plusy i minusy Krav Magi
ja sie nie chce czepiac czy cus ale wciaz czytam jakie to wspaniela obrony sa przed tym nozem w krawce po czym na stronie naszego drogiego Combata poleca sie stronek gdzie znalesc mozna o takie kwiatki
jak ponizej, nawet komentowac mi sie nie chce....

Dołączona grafika
  • 0

budo_combat
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 3360 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Plusy i minusy Krav Magi

ja sie nie chce czepiac czy cus ale wciaz czytam jakie to wspaniela obrony sa przed tym nozem w krawce po czym na stronie naszego drogiego Combata poleca sie stronek gdzie znalesc mozna o takie kwiatki
jak ponizej, nawet komentowac mi sie nie chce....



HEHE.

1) W tekscie o nozu zamiescilem link do zdjec i TYLE - NIGDZIE NATOMIAST NIE PISALEM, ZE INNE "OBRONY" W KM SA DOBRE/sensowne!! (poza dwoma które zamieściłem!)

Zrobiłeś nadinterpretację...

2) Wyizolowalem z KM DWIE obrony: jedna calkiem sensowna


Dołączona grafika

druga mniej.

Dołączona grafika


3) Do tego zdjęcia - co przytoczyles, to NIE wiadomo jakie techniki i wejscia byly wczesniej... Nie trenowałem akurat tego rozwiązania - nie wiem. Powinien wypowiedzieć się ktoś, kto zna akurat tę sekwencję.
  • 0

budo_kubuś puchatek
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 4530 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Skadinad

Napisano Ponad rok temu

Re: Plusy i minusy Krav Magi
Tomasz ja tez cwiczylem troche kravke i nikt, naprawde nikt nie mowil mi, ze sa w ogole, albo, ze oni maja wspaniale obrony przed nozem, jedynie jakies propozycje (nie wymagajace nadludzkiej sprawnosci, refleksu, czy sily).
K_P
  • 0

budo_tomasz
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 2420 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Pekin

Napisano Ponad rok temu

Re: Plusy i minusy Krav Magi
Combat
dzieki za wyjasnienie, rzeczywiscie nadinterpretowalem co powiedziales

Kubus
ja tylko co chwile czytam to na forum, nawet w tym temacie bylo o najwspaniejszel technice obrony przed nozem 360 i o tym jak to skrytobojstwa nozem spadly po wprowadzeniu trenigow krawgi i takie tam
  • 0

budo_combat
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 3360 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Plusy i minusy Krav Magi

ja tylko co chwile czytam to na forum, nawet w tym temacie bylo o najwspaniejszel technice obrony przed nozem 360 i o tym jak to skrytobojstwa nozem spadly po wprowadzeniu
trenigow krawgi i takie tam


Uuu- to nawet nie chce mi się komentować osób, które mówią o skutecznej obronie przed nożem ("gołymi rękoma")- są tylko próby - i to pod WIELOMA warunkami - b. szeroko na [link widoczny dla zalogowanych Użytkowników]
  • 0

budo_obronca
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 564 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Z lasów zachodnich

Napisano Ponad rok temu

Re: Plusy i minusy Krav Magi
Odpowiedź dla Tomasza

Popełniłeś błąd w interpretacji, fotka którą przytoczyłeś to ,2 lub 3 etap obrony przed nożem. Najpierw była więc obrona 360 stopni, później klincz uzbrojonej ręki tak by napastnik nie mógł powtórnie uderzyć. I właśnie tą fazę widać na fotce.

Czy wszystko jasne?
Czy dalej zajmować się wyjaśnianiem farmazonów ( bez obrazy).
  • 0

budo_obronca
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 564 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Z lasów zachodnich

Napisano Ponad rok temu

Re: Plusy i minusy Krav Magi
Co do fotki (czarno białej) ktorą przedstawił Combat to ciekawa sprawa bo według dzisiejszych norm Krav maga jest to błąd. Blokowanie uderzenia dłonią a nie całą powierzchnią przedramienia zmniejsza istotnie szanse przechwycenia noża. To tylko dowodzi ewolucji systemu i doskonalenia jego rozwiązań.
  • 0

budo_kenjiro
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1799 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Gdynia

Napisano Ponad rok temu

Re: Plusy i minusy Krav Magi
blokowanie reki z nozem JEDNA reka to w ogole utopia...czy dlonia czy przedramieniem...
  • 0

budo_obronca
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 564 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Z lasów zachodnich

Napisano Ponad rok temu

Re: Plusy i minusy Krav Magi
Widzę tu tradycyją szkołę bloków krzyżowych (dwuręcznych) rodem z karate i ju-jitsu (chba że chodzi o coś innego). Te patenty były uwążnie analizowane przez twórców Krav maga i odrzucone jakieś 50-40 lat temu.

Blokując pchnięcie z np: dołu, używając dwu rąk skrzyżowanych tak by więziły rękę napastnika, traci się jeden z eleentów stanowiących o skuteczności KM. My blokując przedramieniem drugą ręką natychmiast kontruderzamy na twarz, krtań itd..., w ten sposób rozbijamy atak napastnika by zaraz kontratakować. Ponowe uderzenia nożem nie są więc możliwe, lub bardzo ciękie do wykonania przez ciągle bitego przeciwnika.
Obrona staje się atakiem.
Jest to dokładnie jeden ze "smaczków", elementów decydująch o skuteczności KM.
  • 0

budo_kenjiro
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1799 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Gdynia

Napisano Ponad rok temu

Re: Plusy i minusy Krav Magi
Czlowieku! a kto mowi o bloku krzyzowym??? 8O
Kto w ogole mowi o blokowaniu rekami??? 8O

Najlepszym blokiem jest poruszanie i kontra wlasnym nozem...

Jesli juz zmuszony bylbym do blokowania rekoma to w krotkim dystansie i tez nie krzyzowym, tym nie mniej fakt podwojny blok zlaczonymi przedramionami. W jednym reku oczywista nozyk, potem presja na reke przeciwnika lekka zmiana kata i kontra. Ciezko to wytlumaczyc, moge Ci pokazac jak to wyglada w Ilustrisimo na pelnych obrotach przy walce full kontakt a nie w ustawianych drillach. Oczywiscie za drobna oplata... :)

a tak wogole co do blokowania jedna reka. Mozemy tez sprobowac...Bedziesz probowal zablokowac moj atak. Prost pojedynczy, bez zwodow. Nawet kiedy gosc atakujacy nie robi zwodow to ciezko jest wyczuc i zablokowac jedna reka. A sprobuj szczescia jak atakujacy bedzie robil zwody... 8)
  • 0

budo_obronca
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 564 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Z lasów zachodnich

Napisano Ponad rok temu

Re: Plusy i minusy Krav Magi
Człowieku !!!

Za chiny nie mogę sobię wyorazić bloku np: przed pchnięciem z dołu nożem, dwoma złączonymi przedramionami.

Co do zwodów i uników zgadza się: są fajne jak masz na nie czas. Ale zadaj sobie podstawowe pytanie co jest szybsze ręka z nożem czy twoje ciało zchodzące z lini ataku?. Jęsli już piszesz o tym nazwij to prawidłowo: taktyka i umiejetość operowania dystansem.

Człowieku jak chcesz to cię tego nauczę oczywiście za droną opłatą.
Ha ha ha ha ha ha ha.
  • 0

budo_kenjiro
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1799 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Gdynia

Napisano Ponad rok temu

Re: Plusy i minusy Krav Magi

Za chiny nie mogę sobię wyorazić bloku np: przed pchnięciem z dołu nożem, dwoma złączonymi przedramionami.

Dlatego wlasnie ja nauczam Ilustrisimo takich co sobie nie potrafia wyobrazic a nie odwrotnie... :)

Co do zwodów i uników zgadza się: są fajne jak masz na nie czas. Ale zadaj sobie podstawowe pytanie co jest szybsze ręka z nożem czy twoje ciało zchodzące z lini ataku?. Jęsli już piszesz o tym nazwij to prawidłowo: taktyka i umiejetość operowania dystansem.

8O :?
Prosze czytaj na drugi raz ze zrozumieniem. gdzie ja napisalem ze zwody ma robic broniacy?? :roll:

Człowieku jak chcesz to cię tego nauczę oczywiście za droną opłatą.

czego? Zwodow do unikania atakow nozownika? Dziekuje. Jak bede chcial popelnic samobojstwo to zrobie to sam za darmo... :)
  • 0

budo_obronca
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 564 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Z lasów zachodnich

Napisano Ponad rok temu

Re: Plusy i minusy Krav Magi
Że jak, co niby? "Ilustrisuimo"? (ha ha) pierwsze słyszę,(ha ha) czy ktoś tu słyszał o czymś takim? ha ha ha ha.

Oj widać że się nie rozumiemy na wzajem, piszesz waszmość tak bardzo czytelnie i zrozumiale że z pewnością ktoś rozumie co masz na myśli, ale ja nie bardzo.

No nic powodzenia w nauczaniu czego?, jak to się nazywa: ... ilucośtam. ha ha ha ha ha.

o jej dawno mnie tak nie ubawił post w vortalu.
  • 0

budo_kenjiro
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1799 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Gdynia

Napisano Ponad rok temu

Re: Plusy i minusy Krav Magi
jak dla mnie wystarczy, teraz dopiero widze z kim mam do czynienia...
  • 0

budo_krzyst
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1354 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Warszawa

Napisano Ponad rok temu

Re: Plusy i minusy Krav Magi
Kenjiro, już uczysz Ilustrisimo? Wydawało mi się, że staż masz raczej krótki :wink:

K.
  • 0

budo_kenjiro
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1799 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Gdynia

Napisano Ponad rok temu

Re: Plusy i minusy Krav Magi
nie jeszcze nie ucze...i nie wiem czy kiedykolwiek bede...
ale cos Ci powiem. Ten jak to nazwales krotki staz wystarczy aby takim ludziom jak "obronca" pokazac ze obrona typu krav maga na noz rowna sie samobojstwu...
  • 0

budo_administrator
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 4477 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Plusy i minusy Krav Magi

nie jeszcze nie ucze...i nie wiem czy kiedykolwiek bede...
ale cos Ci powiem. Ten jak to nazwales krotki staz wystarczy aby takim ludziom jak "obronca" pokazac ze obrona typu krav maga na noz rowna sie samobojstwu...


Zdecyduj sie- uczysz czy nie uczysz.

A moze nauczasz ale nie uczysz? Mozesz wyjasnic te skomplikowane zaleznosci?

Acha- jestes bardzo lakoniczny- mozesz rozwijac swe wypowiedzi bardziej?
  • 0


Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych

Ikona FaceBook

10 następnych tematów

Plany treningowe i dietetyczne
 

Forum: 2002 : 2003 : 2004 : 2005 : 2006 : 2007 : 2008 : 2009 : 2010 : 2011 : 2012 : 2013 : 2014 : 2015 : 2016 : 2017 : 2018 : 2019 : 2020 : 2021 : 2022 : 2023 : 2024