Skocz do zawartości


Zdjęcie

Plusy i minusy Krav Magi


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
318 odpowiedzi w tym temacie

budo_kenjiro
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1799 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Gdynia

Napisano Ponad rok temu

Re: Plusy i minusy Krav Magi
Nie ucze za pieniadze, jesli o to Ci chodzi. Nie prowadze zadnej sekcji w ktorej uczylbym Ilustrisimo, bo to nie sa rzeczy do publicznego nauczania. Spotykamy sie w grupce przyjaciol (na razie) i dzielimy sie wiedza miedzy soba. Teraz juz rozumiesz?

Acha- jestes bardzo lakoniczny- mozesz rozwijac swe wypowiedzi bardziej?


A co mam rozwinac? Jesli padna konkretne pytania, to chetnie odpowiem. Oczywiscie w miare mozliwosci. Nie wszystko da sie opisac. Wiele rzeczy trzeba pokazac...
  • 0

budo_krzyst
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1354 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Warszawa

Napisano Ponad rok temu

Re: Plusy i minusy Krav Magi
Dzięki Kenjiro za odpowiedź. Szczerze mówiąc to po jednym sparringu na atrapy można się przekonać, jak wiele obron jest awykonalnych :)
Tym niemniej nie wylewałbym dziecka z kąpielą - w końcu jest szansa, że jakieś ciekawe patenty antynożowe na Krav Madze są, choć mówiąc szczerze ja oglądając kasetę Douieba (mam nadzieję, że nie przekręcilem nazwiska) się ich nie dopatrzylem. Raczej próby samobójcze zobaczyłem :wink:
Ale z drugiej strony nie da się nie zauważyć, że facet ma ręce nieźle pocięte (widać przy zbliżeniach), więc może mu sie kilka razy obronić udało.

Pozdrawiam
K.
  • 0

budo_kenjiro
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1799 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Gdynia

Napisano Ponad rok temu

Re: Plusy i minusy Krav Magi
Przeciez ja nie generalizuje ze CALA Kravka jest do dupy. Oceniam tylko ostatnie posty w ktorych jest mowa o blokowaniu jedna reka ataku nozem. I jeszcze "obronca" pisal cos o rownoczesnej serii uderzen w glowe druga reka...
Jesli juz uda sie zablokowac ten atak noza to ja raczej skupilbym sie wlasnie na rece z nozem i DWOMA rekami z calych sil i mocy :wink: staralbym sie tej reki z nozem nie puscic...
Nawet jesli druga reka przeciwnik robilby mi z twarzy marmolade, to priorytetem jest REKA UZBROJONA...
  • 0

budo_krzyst
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1354 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Warszawa

Napisano Ponad rok temu

Re: Plusy i minusy Krav Magi
:) :) :)

I dokładnie taką obronę z Kravki pokazywał na Zlocie Vortalowym Słoniak.
Dokładając szarpanie tej ręki i okopywanie kolan przeciwnika. :wink:
Blokowanie ręki i walenie po pysku to można śmiało między bajki :wink:

Pozdrawiam
K.
  • 0

budo_zmacek
  • Użytkownik
  • Pip
  • 39 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Plusy i minusy Krav Magi
Podczas walki z dobrym nozownikiem nie ma obrony...


Calego posta nie czytalem ale ogolnie przejzalem i chcialem napisac kilka slow...

W KM jest smieszna obrona przed wejsciem w nogi (tak jakby mial 60letni dziadek wchodzic w nogi a nie 80kg zapasnik).

Garda w KM jest beznadziejna i nie daje podstaw do obrony.

Obrona w KM przed lowkickami jest wrecz bezcelowa gdyz przy mocno wykonanym lowem nie ma szans na kontre jakiej ucza w KM.

Uderzenia w KM podczas ktorych odslaniamy cala glowe jest samobojstwem(na ulicy).

Partem w KM jest..... Jaki parter??? :)

Po co uczyc kogos obrony przed duszeniami ktore nigdy nie wchodza w zycie jak duszenie z przodu, tylu,boku.Wg mnie jedyna dobra obrona to przed gilotyna (w bas3 jest lepiej rozwiazana obrona przed tym duszeniem)i tak przed dobrze wykonana gilotyna nie ma obrony po prostu gosc wyrywa wam kark z zawiasow. Zapomnialbym o obronie przed mataleo ktora jest nierealna przy dobrze zalozonym mataleo nie ma obrony.

Obrona przed palka , kijem jest smieszna kiedys na trening Km przynioslem kijek ok combat kalaki na poczatku goscie mnie wysmiali ale potem sam trener dostal becki od kolegi bambusa.

Mozna by wiele sie rozpisywac o tym systemie opartym na zbijaniu kasy.Ma kilka zalet ktore mozna wyliczyc na palcach jednej reki.
  • 0

budo_imadło
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 336 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Plusy i minusy Krav Magi
To ja krótko bo jestem na wakacjach i nie chce mi sien pierdół czytać.
Szkoda mi was bardzo że nie macie treningów mentalnych na KM - ja mam
W życiu nie słyszałem i nie widziałem żeby ktoś na km bronił nóż otwartą reką więc wkładam to między kolejne mity i legendy.
Czy uważacie że armia szwedzka jest szkolona w sposób śmieszny i nieskuteczny - bo tak sie dziwnie składa że obecnie skończyło sie ich szkolenie KM.
Zmacek najlepiej nic nie rób tylko leż to najlepsza obrona na wszystko.
Jeżeli nie macie treningów sytuacyjnych, na dużym stresie w terenie, z zaskoczenia, na skrajnym wyczerpaniu to co wy wiecie o skuteczności tego systemu?!!!! Co wy wiecie o odruchach u zastaszonego człowieka. A może wy sie nie boicie i jesteście tacy extra że rozwalacie wszystkich co sie ruszają nawet faceta co sie was pyta która godzina bo sie lekko spieliście??
I prosze nie piszcie cały czas o tych nożownikach bo juz nie mogę tego słuchać ilu takich znacie. Ja znam dwóch a wy?? A ile znacie cieciów którzy ledwo odróżniają strone ostrą od tempej. Ja znam setki.
Sekretem systemu jest sie go uczyć ze zrozumieniem technik a nie ich własną interpretacją.A pierwszą zasadą KM jest unikać wszelkiego zagrożenia. I to na tyle słów mi brak bo mam wrażenie że macie oczy szeroko zamknięte na wiele rzeczy.
Pozdrawiam
  • 0

budo_zmacek
  • Użytkownik
  • Pip
  • 39 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Plusy i minusy Krav Magi
Piszesz podobne glupoty jak moj byly trener KM.Mozliwe ze macie szkolenia marketingowe... :) ale to juz wasza sprawa.Leze to ja w lozku.Cos mi sie wydaje ze to ty masz oczy zamkniete bo zapatrzyles sie w ta KM jakby byla twoja miloscia i nie mozesz sie odkochac.Ja znam nastu nozownikow a jezeliby gosc wyskoczyl do mnie z nozem na ulicy to nie bawil bym sie w idiotyczne obrony jakich ucza w KM trzeba uciekac i tyle....
  • 0

budo_brisban
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1132 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:I znow wawa

Napisano Ponad rok temu

Re: Plusy i minusy Krav Magi
Trening cywilny rozni sie od wojskowego. A biorac pod uwage, ze jest to system Izraelski a jak wiadomo ciagle maja tam jazdy z Palestynczykami trzeba mu przyznac racje bytu bo na pewno jest on sprawdzony. Co do obrony przed nozem i bronia, nic nie daje 100% pewnosci, ze uda nam sie obronic no moze bieg o ile jestesmy szybsi od napastnika.
  • 0

budo_zmacek
  • Użytkownik
  • Pip
  • 39 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Plusy i minusy Krav Magi
Ten system jest stworzony dla zydowskich leszczy czemu wiec mialby sie sprawdzic w Polsce.I dlaczego jest taki ogromna przepasc miedzy bas3 a KM...
  • 0

budo_słoniak
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1975 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Szczecin

Napisano Ponad rok temu

Re: Plusy i minusy Krav Magi
Nie wiem zmacek, co chcesz osiągnąć, ale wiem co osiągnąłeś. Dostałeś nalepkę "super ekspert - ostrożnie z ogniem!" Wiesz lepiej - jesteś szczęściarzem. Mało ludzi ma ten fart, że nie musi mieć wątpliwości. Większość z nich ma poniżej 60 IQ. Pozostali to eksperci. Ekspert nie musi myśleć, bo on wie. Wolę pozostać jednak wśród tych, dla których nie ma prawd absolutnych. W tajemnicy powiem ci, że osoby wypowiadające się w twoim stylu (nie chodzi o to co lubisz lub nie lubisz, ale o ton i sposób przekazu), nie cieszą się zbyt dużym szacunkiem. Mój szacunek możesz olać, co pewnie zrobisz, bo co ja tam o życiu wiem, ale brak szacunku u innych, nieraz cię jeszcze zaboli. I to tyle. Pozostając bez szacunku - Słoniak
PS. Dodam, że chciałbym, aby polska armia umiała połowę tego co "izraelskie leszcze", skoro nie zna BAS3.
  • 0

budo_zmacek
  • Użytkownik
  • Pip
  • 39 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Plusy i minusy Krav Magi
Ja wiedze swoja jako tako posiadam ale filozofem nie jestem jak wy. Czlowieku nie jestesmy w kosciele tylko na forum sportowym.Moze ci sie z klubem milosnikow kawy pomylio...

zabijac ludzi na ulicach kazdy potrafi i wjezdzac czolgami w domy.
  • 0

budo_słoniak
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1975 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Szczecin

Napisano Ponad rok temu

Re: Plusy i minusy Krav Magi
Coś powiedziałeś. Ale co i po co? Nie wyczaiłem. I zgodnie z moimi przewidywaniami nie ma sensu dalsza rozmowa. I tak pozostaniesz przy swoim zdaniu. A ja przy swoim. Ale jak rozumiem to ja będę błądził. I niech tak zostanie.
  • 0

budo_imadło
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 336 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Plusy i minusy Krav Magi

Ja wiedze swoja jako tako posiadam ale filozofem nie jestem jak wy. Czlowieku nie jestesmy w kosciele tylko na forum sportowym.Moze ci sie z klubem milosnikow kawy pomylio...

zabijac ludzi na ulicach kazdy potrafi i wjezdzac czolgami w domy.

I ostrzeliwać ze śmigłowców jeśli to ma jakiś związek.
To nie klub miłosników tylko że temat juz był meczony i zawsze znajdzie sie ktoś kto mówi nie bo nie!!!
Pozdrawiam
  • 0

budo_administrator
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 4477 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Plusy i minusy Krav Magi

Po co uczyc kogos obrony przed duszeniami ktore nigdy nie wchodza w zycie jak duszenie z przodu, tylu,boku.Wg mnie jedyna dobra obrona to przed gilotyna (w bas3 jest lepiej rozwiazana obrona przed tym duszeniem)i tak przed dobrze wykonana gilotyna nie ma obrony po prostu gosc wyrywa wam kark z zawiasow. Zapomnialbym o obronie przed mataleo ktora jest nierealna przy dobrze zalozonym mataleo nie ma obrony.


poczytaj posty z ULICY- przekonasz sie ze nie masz racji.
  • 0

budo_obronca
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 564 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Z lasów zachodnich

Napisano Ponad rok temu

Re: Plusy i minusy Krav Magi
Dołaczam się do bardzo kulturalnej i na poziomie oceny Słoniaka odośnie postaci "zmacek"

Niewątpliwie wielkie doświadczenie w walce wręcz, długie lata treningu w wielu różnych systemach, i wiele wspaniałych ulicznych walk, pozwala tej postaci dawać sądy o jest dobre a co złe.
To ja ci panie "zmacek" powiem tak piszesz pan androny (jeśli roumiesz co to słowo znaczy), pojęcia nie masz o systemie, więcej na oczy go nie widziałeś, a wypowiadasz się jak ekspert, powtarzając tylko mity jakie chodzą w środowisku bjj na temat KM. Większość tych opowieści to bzdury, międzyinymi:
o słabej gardzie- przecież wziętej w KM z Boksu,
o tym że w KM nie ma parteru- chciałbym zobaczyć parter chłopaków bjj w konfrontacji z chłopakami z KM, wielu z nich to byli judocy, medalowi zawodnicy którzy takich ekspertów jak "zmacek" zjedzą, przetrawią i wyplują w 2 minuty i to właśnie w parteże.
o tym że obrony przed pałką są nierealne, czy wspomiałem mojego znajomego z sambo?, obrona "dziób statku, krav dziób" występóje także w tym rosyjskim systemie.
o to i tamto i o wamto, mity mity mity, chłopaki powtarzacie jeden za drugim.
bardzo szanuję bjj, ale nie rozumiem dlaczego z tej strony jest najwięcej ataków na KM?, przecież te rzeczy są tak różne, BJJ to sport, KM samoorona na ulice chociażby. Przez to że bjj reprezentują w Polsce bardzo ograniczeni ludzie, (czasem przestępcy) niszczą wizerunek systemu i ludzi go ćwiczących. Przepraszam jeśli obraziłem normalnych, "uczćiwych" przedstawicieli bjj, ale fakt jest faktem, przez paru takich osłów, fanatyków, ekspertów w każdej dziedzinie, zdanie jakie sobie wyrobiłem o trenujących bjj nie jest najlepsze.

Ech, jakże smutne pozdrowienia.
  • 0

budo_obronca
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 564 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Z lasów zachodnich

Napisano Ponad rok temu

Re: Plusy i minusy Krav Magi

Tym niemniej nie wylewałbym dziecka z kąpielą - w końcu jest szansa, że jakieś ciekawe patenty antynożowe na Krav Madze są, choć mówiąc szczerze ja oglądając kasetę Douieba (mam nadzieję, że nie przekręcilem nazwiska) się ich nie dopatrzylem. Raczej próby samobójcze zobaczyłem :wink:
Ale z drugiej strony nie da się nie zauważyć, że facet ma ręce nieźle pocięte (widać przy zbliżeniach), więc może mu sie kilka razy obronić udało.

Pozdrawiam
K.


R. Douieb ma blizny na rękach bo w przeciwieństwie do nas "internetowych ekspertów i mistrzów" walczył realnie.
Nocne eskapady na pozycje arabskie i cóż tu dużo mówić noże w użyciu i krew się lała. Nadto R. Douieb był ciężko ranny w wybuchu miny.
Czy teraz wiadomo skąd szramy?

Ten człowiek bił się naprawdę i międzyinymi dlatego należy go tak mocno cenić jako fajtera.

Jeśli ktoś chciałby się wypowidać o walce nożem w KM musi przyjść, zobaczyć, poćwiczyć najlepiej w wydaniu koszernym, tzn uczyć sie od źródła. Obrona w KM przed nożem jest naprawdę dobrze pomyślana i do tego prosta w nuczeniu się. Nawet parę typków z bjj w Poznaniu (chyba ich szkoli Karol Matuszczak) ją zaadoptowało.

tyla moich interetowych porad.
  • 0

budo_combat
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 3360 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Plusy i minusy Krav Magi

Co do fotki (czarno białej) ktorą przedstawił Combat to ciekawa sprawa bo według dzisiejszych norm Krav maga jest to błąd. Blokowanie uderzenia dłonią a nie całą powierzchnią przedramienia zmniejsza istotnie szanse przechwycenia noża. To tylko dowodzi ewolucji systemu i doskonalenia jego rozwiązań.


W ramach wyjaśnienia - nie dodałem, że ta obrona proponowana przez Don'a Pentecost'a - NIE wygląda identycznie jak na KM (ale założenia są takie same).

Czy to skuteczne czy nie?

Gość którego chcieli za....ć w więzeniu i jakoś żyje - chyba wie co mówi :wink:
  • 0

budo_combat
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 3360 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Plusy i minusy Krav Magi

Podczas walki z dobrym nozownikiem nie ma obrony...


Rozśmieszyłeś mnie - z nożownikiem NIE MA walki.

Garda w KM jest beznadziejna i nie daje podstaw do obrony.


I tu się mylisz.

Obrona w KM przed lowkickami jest wrecz bezcelowa gdyz przy mocno wykonanym lowem nie ma szans na kontre jakiej ucza w KM.


Możliwe - zależy jak się kopie. To system NIE na fachowców MMA - tylko na ulicę...

Po co uczyc kogos obrony przed duszeniami ktore nigdy nie wchodza w zycie jak duszenie z przodu, tylu,boku..


Hmm - o tym pisałem. Powinno być ich mniej - i tyle...


Obrona przed palka , kijem jest smieszna..


Hmm- są rozwiązania dobre "w danej sytuacji" (tzn. jak nie ma wyjścia - lepszych nie ma! - jak są to podaj).
  • 0

budo_combat
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 3360 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Plusy i minusy Krav Magi
Jeszcze jedno: ludzie przestańcie wierzyć w bajki, że combat dla armii to to samo co combat dla cywili!! Jak się nosi karabin, bagnet i granaty - jest zbędny "unarmed combat" proponowany przez KM! po prostu NIE MA takich sytuacji. Nawet na bagnety się nie walczy!

Może dawniej broń się zacinała, były inne sposoby prowadzenia wojny - ale obecnie?? Amerykanie trenują prawdp. ot tak (m.in. BJJ) - kondycja, agresywność itp. - bo bojowo to trudno zastosować...

MA I SYSTEMY TO OBECNIE FITNESS - I tyle!!

Uzasadnienie w FM 3-25-150

1-2. PURPOSES OF COMBATIVES TRAINING
Soldiers must be prepared to use different levels of force in an environment where conflict may change from low intensity to high intensity over a matter of hours. Many military operations, such as peacekeeping missions or noncombatant evacuation, may restrict the use of deadly weapons. Hand-to-hand combatives training will save lives when an unexpected confrontation occurs.
More importantly, combatives training helps to instill courage and self-confidence. With competence comes the understanding of controlled aggression and the ability to remain focused while under duress. Training in combatives includes hard and arduous physical training that is, at the same time, mentally demanding and carries over to other military pursuits. The overall effect of combatives training is
The culmination of a successful physical fitness program, enhancing individual and unit strength, flexibility, balance, and cardiorespiratory fitness. Building personal courage, self confidence, self-discipline, and esprit de corps.

  • 0

budo_obronca
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 564 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Z lasów zachodnich

Napisano Ponad rok temu

Re: Plusy i minusy Krav Magi

Co do fotki (czarno białej) ktorą przedstawił Combat to ciekawa sprawa bo według dzisiejszych norm Krav maga jest to błąd. Blokowanie uderzenia dłonią a nie całą powierzchnią przedramienia zmniejsza istotnie szanse przechwycenia noża. To tylko dowodzi ewolucji systemu i doskonalenia jego rozwiązań.


W ramach wyjaśnienia - nie dodałem, że ta obrona proponowana przez Don'a Pentecost'a - NIE wygląda identycznie jak na KM (ale założenia są takie same).


Ale dałeś wyraźnie odczuć że jest to KM. Miejsza z tym zresztą, ciekawa fotka. A ta wcześniejsza to obrona wewnętrzna (w wykonaniu E. Yailowa) przed pchięciem nożem na korpus. Blok wewnętrzny, po którym klinczujemy rękę napastnika z jedoczesną kontrą (uderzeniem na twarz).
Fotka oddaje fazę klinczu , nie bloku!.
To tak odnośnie opisania techniki.
  • 0


Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych

Ikona FaceBook

10 następnych tematów

Plany treningowe i dietetyczne
 

Forum: 2002 : 2003 : 2004 : 2005 : 2006 : 2007 : 2008 : 2009 : 2010 : 2011 : 2012 : 2013 : 2014 : 2015 : 2016 : 2017 : 2018 : 2019 : 2020 : 2021 : 2022 : 2023 : 2024