Skocz do zawartości


Zdjęcie

Plusy i minusy Krav Magi


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
318 odpowiedzi w tym temacie

budo_combat
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 3360 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Plusy i minusy Krav Magi

ja to widze tak, bierzesz zdiecie od kogos wklejasz do siebie i dodajesz ten napis. nie jest to zadna kompozycja flashowa ani nic.


Ale jeśli dodam opis i komentarz którego NIE DAŁ autor, to w tym momencie włączam dany obraz do mojego "dzieła" - jako całości. Oczywiście autor zdjęcia mógłby się przypierniczyć - że używam jego zdjęć - tylko w każdym wypadku daję źródło (nie tak jak BURAKI z konkurencyjnego forum, kopiujące w całości moje teksty np. "O przeżyciu w mieście :evil: :lol: - i palantownia zbiera "sogi" za moją pracę :roll: :lol: )

a i z tym zastrzeganiem to sie chyba mylisz, jak napisze artykul w sieci to nie masz prawa mnie przedrukowac jako siebie nawet jak nic nie zastrzege. (tak mi sie wydaje znaczy sie nie jestem prawnikiem)


A gdzie napisałem co innego? Zgadzam się w 100% Zawsze tekst skopiowany z fałszywie oznaczonym autorem jest naganny!! (ja tego nie robię - tylko ew. korzystam ze zdjęć - bo nie mam czasu i chęci na robienie wszyskiego we własnym zakresie).

A wyjaśnienie dodawania tego © jest też takie: jak robię plakietki to z rozpędu się czasem wklei - mimo iż nie wszystkie zdjęcia są moje :)
  • 0

budo_chugaeri
  • Użytkownik
  • PipPip
  • 85 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Warszawa

Napisano Ponad rok temu

Re: Plusy i minusy Krav Magi
Tu też mam wątpliwość.
Moja wiedza o Kravce pochodzi głównie z Twojej strony, Combat :-)

Zastanawia mnie to, co tak naprawdę sprawia, że ten system walki zasługuje na nową nazwę - KRAV MAGA. Doceniam oczywiście pracę twórców, którzy jak czytam dokonali wyboru technik maksymalnie skutecznych, prostych , intuicyjnych (z wielu MA), a prawdopodobnie dodali jakieś nowe rozwiązania .
No to jakie są te nowe rozwiązania ??? Czy kravka to nie jest z grubsza coś, czego nauczano żołnierzy/sił specjalnych/ect. od dawna, a teraz otrzymało to po prostu nową nazwę ? (dawniej nazywano to samoobroną, sytemem szkoleń żołnierzy ect).
Podejrzewam, że istnieje jakiś trzon technik wspólnych wszystkim kombatom, z tym, że w zależności od tego , kto tworzył system - otrzymało to różne nazwy (np. BAS 3 w Polsce itp.)


Z innej beczki : jaka jest motywacja ćwiczącego Kravkę ??? (nie mówię o żołnierzach itp. ale o hobbystach). Nie chodzi tu napewno o podnoszenie sprawności ogólnej - do tego są lepsze SW. Czyli chyba rozchodzi się o właśnie hobby albo żeby poczuć się bezpieczniej na ulicy (ale moim zdaniem w 95 % sytuacji ulicznych, o ile w ogóle cokolwiek będzie skuteczne - oprócz dobrej kondycji i mocnych nóg - lepsze są tradycyjne SW, bo są bezpiecnijesze pod wzlędem prawnym). Z tego, co czytam techniki Kravki są przede wszystkim nastawione na skasowanie przeciwnika - fatalnie :(

Inna sprawa : skoro Krav Maga nastawiona jest na walkę realną i techniki kończące (może nie jedynie ???) , to po co naucza się jej cywili - czy tylko po to, żeby na tym zarabiać ? :? Pomijam hobbystów.
  • 0

budo_combat
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 3360 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Plusy i minusy Krav Magi

Tu też mam wątpliwość.
Moja wiedza o Kravce pochodzi głównie z Twojej strony, Combat :-)


A powinna pochodzić z TRENINGOW - nigdy nie sugeruj się tym co ktoś tam sobie pisze :) (wielu pisze np. że: TKD jest cienkie, że nie umiesz się po tym obronić itp. :roll: :lol: )


No to jakie są te nowe rozwiązania ???


IMHO jest wiele nowych rzeczy - taktyka, nauczanie, tłum, wyswobodzenia, proste rozwiązania jeśli chodzi o rozbrajanie etc.

Podejrzewam, że istnieje jakiś trzon technik wspólnych wszystkim kombatom, z tym, że w zależności od tego , kto tworzył system - otrzymało to różne nazwy (np. BAS 3 w Polsce itp.)


Jakby tak to interpretować - to większość MA ma wspólne trzony (np. systemy uderzane czy chwytane)


Z tego, co czytam techniki Kravki są przede wszystkim nastawione na skasowanie przeciwnika - fatalnie :(


Hmm - to już tylko zależy od osoby ją stosującą. Generalnie krav-maga nie służy do zabicia - ale szybkiej obrony i ucieczki.

Inna sprawa : skoro Krav Maga nastawiona jest na walkę realną i techniki kończące (może nie jedynie ???) , to po co naucza się jej cywili - czy tylko po to, żeby na tym zarabiać ? :? Pomijam hobbystów.


Hmm - prawda jest taka - że tych "technik kończących" (?) nie jest za wiele. W ogóle co to mają być ze techniki? Uderzenie pięścią też może być kończące, nie mówiąc o zwykłym kopnięciu prostym :)
(to NIE DEFENDO)

Zależy jaką się przyjmie definicję...

A jeśli chodzi Ci o fragment "- Nauka taktyki ulicznej "uderzaj, aby nie wstał" - to chodzi NIE O ZABICIE, ale zmasowany atak - aby przeciwnik nie stanowił dłużej zagrożenia ... (no cóż, i owszem na treningu słyszałem coś o wbijaniu przeciwnika do kanału -ale gdy będzie TRZEBA co było podkreślone - czyli atak ADEKWATNY DO ZAGROZENIA:) )
  • 0

budo_obronca
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 564 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Z lasów zachodnich

Napisano Ponad rok temu

Re: Plusy i minusy Krav Magi
Co do techik kończących w Krav Maga to są tyle że nikt ci ich nie pokaze jak cie widzi pierwszy raz na treningu. Do "urywania głowy" trzeba zdobyć zaufanie.
Pozatym żeby wykonać technikę kończącą czyli dźwignie na gręgosłup (w pozycji lezącej jak i w stujce) musimy miec gościa tak czy siak już nieźle rozbitego. Aby wejść mu na plecy i zerwać kręgi trzeba niezłych umiejętnosci taktycznych, by gościa wywalic na ziemie trzeba go wpierw wywalić. Innymi słowy najpierw musimy stoczyć zwycięską walkę, by założyć dźwignie, a skoro leży facet na ziemi nieźle zbity to nie ma sensu go zabijać! Jest unieszkodliwiony, dla nas raczej nie groźny, no chyba że naprawdę tego biedaczka nie lubimy i z takich czy innych względów musimy go skasować.

Nie ma się co podniecać technikami kończącymi, najważniejsza jest solidna baza bo bez tego najbardziej zabujcza technika kończąca nie przyda się do niczego.
  • 0

budo_imadło
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 336 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Plusy i minusy Krav Magi
Dokładnie, co po technice kończącej jeśli nie jesteś w stanie do niej dojść. Prawda też jest taka, że techniką kończącą może być również każdy cios. Zależy tylko to wyłącznie od jego wykonania wykonania. Ponad techniki kończące nie są żadną tajemnicą i przeciętnie wytrenowana osoba w MA je zna.
Pozdrawiam
  • 0

budo_chugaeri
  • Użytkownik
  • PipPip
  • 85 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Warszawa

Napisano Ponad rok temu

Re: Plusy i minusy Krav Magi
Wahałem się, czy coś pisać nie trenując nigdy KM (generalnie zgadzam się, że nie powinno się o czymś mówić, jeśli ma się o tym mętne pojęcie, ale zaryzykuję).

Zdaje się, że nie zauważyłem różnicy jaka istnieje między KM do celów wojskowych a KM do celów cywilnych - to drugie jest chyba sporo okrojone i być może nie tak "krwawe" , jakby to wynikało ze strony Combata (który wielokrotnie powtarza słowa w rodzaju "kombat humanitarny - bzdura" albo " KM jest nie dla każdego, bo trzeba mieć ducha , żeby ciężko uszkodzić przeciwnika albo go zabić" . Zakładam, że była tu mowa o sytuacjach na wojnie albo np. przy porachunkach gangsterskich czy na stadionach piłkarskich w Polsce - tam to pewnie i techniki walki w tłumie nie pomogą, może zmniejszą minimalnie ryzyko ciężkich obrażeń :lol: ).

No w sumie trudno z Wami się nie zgodzić, że i uderzenie pięścią może być kończące, ale chyba techniki kończące należy zachować na naprawdę wyjątkowe sytuacje (a pewnie sporo jest też takich do "obicia" i delikatnie mówiąc "zneutralizowania" przeciwnika - zgadza się ??? ). Tylko, że w realu trudno to kontrolować.
Inna sprawa, że pewnie często nie ma co się patyczkować, bo wykorzysta to przeciwnik, cała sztuka na rozpoznawaniu , z kim się ma do czynienia, ale to trochę off-topic ...

Do tematu :

1) Wydaje mi się, że duża część technik w rodzaju "ja odwrócony plecami do przeciwnika z gnatem" jest - no , delikatnie mówiąc - mało prawdopodobna, jeśli idzie o skuteczność (tak na zdrowy rozsądek)

2) Albo : kontry do duszeń - po pierwsze dziwne duszenia, po drugie z dobrze założonym duszeniem (jakimkolwiek : nie zostawiam luzu, jestem blisko przeciwnika, wszystko maksymalnie zwarte , szczelne, a przede wszsytkim na ziemi) naprawdę trudno sobie poradzić (wystarczy potarzać się trochę w parterze, nawet nie zdążysz uderzyć z łokcia, a już odpływasz). W ogóle zakładanie duszeń w stójce jest mało realne i łatwe do uniknięcia.

3) Pionowa technika depcząca :D po co takie udziwnienia, nie wystarczy kopnąć mocniej w głowę ?

4) Żeby nie było , że tylko krytykuję : techniki łokciowe wyglądaja na bardzo do rzeczy i wszystkie przy użyciu kantu lub nasady dłoni - bardzo mi się podobają. Dodatkowo widze wśród technik KM low-kick !!! :o

5) Z pewnością skuteczne są uderzenia głową w nos (ogólnie twarz) i wszyskie w klejnoty (przy założeniu , że walczymy z facetem :-) ) lub te druzgocące kolana.

6) Niezłe uderzenia z kolanka pochodzące pewnie z thai boksu ( z resztą pomysł zastosowania kolanka narzuca się sam, nie potrzeba tu jakichś wymyślnych SW)

7) Garda bokserska + techniki bokserskie - naturalne, bez udziwnień, duży plus

8) Zauważyłem ciekawą obronę przed pałką - czy czegoś podobnego przypadkiem nie stosuje się w ving-tsun (ten charakterystyczny blok przedramieniem), co by mogło świadczyć o tym , że KM faktycznie absorbuje dobre rzeczy z innych MA (albo to przypadek :-) )

9) Jeszcze o minusach (może już wspominane) : mało ogólnorozwojowe i ogólnosprawnościowe (to tylko moje wrażenie , z drugiej strony po co tracić na to czas na treningu KM, skoro można samemu się z tej strony doszkolić, więc może jest to plus :lol: ), chyba trochę przereklamowane - ćwiczyć może każdy, ale czy każdy poradzi sobie z tym arsenałem na ulicy. Jeśli już na ulicę to chyba nie ma lepszej szkoły niż ulica :-)

10 ) Nie mam pojęcia o KM , bo nigdy nie byłem na treningu, więc wszystko powyżej może być traktowane niepoważnie (po co to piszę ? żeby sobie podyskutować )

11) Co do Suworowa - osobiście bardzo go lubię, przeczytałem większość jego książek - ale trzeba uważać , potrafi też nieźle fantazjować (co udowodnił w książkach "Kontrola" i chyba "Wybór"). A swoją drogą, ma gość talent - mało kto tak zajmująco (i tak przeraźliwie logicznie i realistycznie) pisuje o tych rzeczach ...

Prośba : czy ktoś trenujący KM może mi opisać techniki walki w tłumie (poważne pytanie !!!) , bo jakoś ciężko mi to sobie wyobrazić (odpowiednik to taka średniowieczna bitwa, gdzie wszyscy się kotłują przez np. pół dnia, a czy przeżyjesz zależy głównie od szczęścia , nawet jeśli jesteś nipokonany w walce 1 na 1 ).
  • 0

budo_combat
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 3360 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Plusy i minusy Krav Magi

Wahałem się, czy coś pisać nie trenując nigdy KM (generalnie zgadzam się, że nie powinno się o czymś mówić, jeśli ma się o tym mętne pojęcie, ale zaryzykuję).


O rany! :roll:


Zdaje się, że nie zauważyłem różnicy jaka istnieje między KM do celów wojskowych a KM do celów cywilnych - to drugie jest chyba sporo okrojone i być może nie tak "krwawe" , jakby to wynikało ze strony Combata (który wielokrotnie powtarza słowa w rodzaju "kombat humanitarny - bzdura" albo " KM jest nie dla każdego, bo trzeba mieć ducha , żeby ciężko uszkodzić przeciwnika albo go zabić" . Zakładam, że była tu mowa o sytuacjach na wojnie albo np. przy porachunkach gangsterskich czy na stadionach piłkarskich w Polsce - tam to pewnie i techniki walki w tłumie nie pomogą, może zmniejszą minimalnie ryzyko ciężkich obrażeń :lol: ).


Czy to ma sens co piszesz?? WOJNA TO ELIMINACJA PIEPRZONEGO WROGA- wszelkimi środkami - capiche? A cywilna wersja- samoobrona i ucieczka.

Ekhm nie pisałem nic podobnego, w kontekście KM - czyli krav-maga jak " jest nie dla każdego, bo trzeba mieć ducha , żeby ciężko uszkodzić przeciwnika albo go zabić". W kontekście COMBATU TAK- ale COMBAT NIE ROWNA SIE KRAV-MAGA!

Często w kontekście walki wręcz włączam szerszy wątek... :roll:

1) Wydaje mi się, że duża część technik w rodzaju "ja odwrócony plecami do przeciwnika z gnatem" jest - no , delikatnie mówiąc - mało prawdopodobna, jeśli idzie o skuteczność (tak na zdrowy rozsądek)


Nie wiesz o co chodzi. Przeczytaj wątek "Techniki combatu"

[link widoczny dla zalogowanych Użytkowników]

i OBJASNIENIE NA WWW - w dziale techniki.

2) Albo : kontry do duszeń - po pierwsze dziwne duszenia, po drugie z dobrze założonym duszeniem (jakimkolwiek : nie zostawiam luzu, jestem blisko przeciwnika, wszystko maksymalnie zwarte , szczelne, a przede wszsytkim na ziemi) naprawdę trudno sobie poradzić (wystarczy potarzać się trochę w parterze, nawet nie zdążysz uderzyć z łokcia, a już odpływasz). W ogóle zakładanie duszeń w stójce jest mało realne i łatwe do uniknięcia.


Ehh...

1) Lepsza obrona taka, niż żadna.

2) W parterze gość przestał mnie dusić gdy dostał uderzenia w tył głowy - dziwne nie? A gdybym mu wbił palce do mózgu - to jak myślisz - puściłby czy nie? (a miałem na to miejsce i czas).

3) Duszenie w stójce nierealne i łatwe do uniknięcia - goście którym mało nie urwałem łba tak nie sądzą...

3) Pionowa technika depcząca :D po co takie udziwnienia, nie wystarczy kopnąć mocniej w głowę ?


To służy do łamania nóg czy ogólnie kasowania - nie zawsze jest głowa w zasięgu.

6) Niezłe uderzenia z kolanka pochodzące pewnie z thai boksu


O czym wielokrotnie pisałem...

9) Jeszcze o minusach (może już wspominane) : mało ogólnorozwojowe i ogólnosprawnościowe (to tylko moje wrażenie , z drugiej strony po co tracić na to czas na treningu KM, skoro można samemu się z tej strony doszkolić, więc może jest to plus :lol:


CZY KIEDYKOLWIEK PROWADZIŁES JAKIKOLWIEK TRENING :? :)


, chyba trochę przereklamowane - ćwiczyć może każdy, ale czy każdy poradzi sobie z tym arsenałem na ulicy. Jeśli już na ulicę to chyba nie ma lepszej szkoły niż ulica :-)


Jasne - marketingu w KM jest pełno- standard. Nie tylko tam...

Co do Suworowa - osobiście bardzo go lubię, przeczytałem większość jego książek - ale trzeba uważać , potrafi też nieźle fantazjować (co udowodnił w książkach "Kontrola" i chyba "Wybór"). A swoją drogą, ma gość talent - mało kto tak zajmująco (i tak przeraźliwie logicznie i realistycznie) pisuje o tych rzeczach ...


Oczywiście - Suworow fantasta - nie przeczę - ale ciekawie pisze :)

Prośba : czy ktoś trenujący KM może mi opisać techniki walki w tłumie (poważne pytanie !!!) , bo jakoś ciężko mi to sobie wyobrazić (odpowiednik to taka średniowieczna bitwa, gdzie wszyscy się kotłują przez np. pół dnia, a czy przeżyjesz zależy głównie od szczęścia , nawet jeśli jesteś nipokonany w walce 1 na 1 ).


Idź na trening. Opis nic Ci nie da... Np. uderzanie barki + unikanie zagrożeń, agresorów etc.
  • 0

budo_obronca
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 564 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Z lasów zachodnich

Napisano Ponad rok temu

Re: Plusy i minusy Krav Magi
Uff, sporo tego było,
najlepsza moja rada, idź i sam się przekonaj jak to wygląda w praktyce, po prostu poćwicz, najlepsze doświadczenia zbierzesz właśnie stamtąd.

1) duszenia się zdarzają i to nie tylko te fachowe, robione prze speców z ju-jitsu czy judo, ale najbardziej zwyczajny i prosty chwyt za szyje. Zdarzyć się to może szczególnie kobietom które narażoe są na wszelkiego rodzaju duszenia przez gwałcicieli morderców itd. Zdarzyć się może że na ulicy facet nieźle przez nas obity (lub wcięty) odpływając będzie właśnie dusił. Z duszenie przy ścianie?: zróbcie eksperyment, spróbujcie duśić swojego partnera przy ścianie opierając się całym ciałem, tak by siła naszego duszenia była wspomagana przez ciężar ciała a facet nie miał gdzie uciec z głową. wystarczy parenaście sekund, brak dopływu tlenu do mózgu, utrata przytomności, trochę więcej czasu i facet umiera. Duszenia się zdarzają i naprawdę mamy większą szansę na ulicy spotkać faceta który po prostu złapie nas za szyję i będzie dusił, niż spotkanie fachowca który założy nam np duszenie trójkątne, czy duszenie przedramieniem. Dlatego każda pożądna samoobrona nie obejdzie się bez obron tego typu, są to sprawy jak najbardziej podstawowe.

2) co do walki w tłumie, no cóż generalnie chodzi o taktykę i jeśli się uda zastosowanie paru fajnych sztuczek (technicznych) z Krav Maga to jesteśmy w domu.
Zasada jest podstawowa nie w walce wchodź między dwuch walczących gości. Ideałem jest trzymanie ich w jednej lini w stosunku do nas, tzn walczę tylko z jednym facetem, który przy okazji swoim ciałem zasłania nas przed pozostałymi. Do tego powinniśmy dążyć, to jest nasz ideał w takiej sytuacji. Technika bardzo pomocna w zastrosowaniu tej techniki to wchodzenie facetowi na oczy, przejęcie kontroli nad nim i wykorzystanie gościa jako żywej tarczy. Jak się nie udaje to trzeba zrobić taktyczny odwrót na z gory upatrzone pozycje :) , w praktyce może to wyglądać (i to też ćwiczymy) jak napieprzanka gdzie każdy każdego po łbie i nawet jak jesteś dobrze zasłonięty i uważasz to z tyłu ci ktoś przyładuje tak że dzwoni.

Tyle bo i tak sie rozpisałem za dużo, znacznie za dużo,
Napiszcie mi proszę bo choć robię instruktora KM i widziałem największe sławy w KM i to co pokazują to na Na Chiny Ludowe (a nawet Cesarskie) nie widziałem pionowej techniki depczącej :) ?
  • 0

budo_chugaeri
  • Użytkownik
  • PipPip
  • 85 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Warszawa

Napisano Ponad rok temu

Re: Plusy i minusy Krav Magi

O rany! :roll:

Czy to ma sens co piszesz?? WOJNA TO ELIMINACJA PIEPRZONEGO WROGA- wszelkimi środkami - capiche? A cywilna wersja- samoobrona i ucieczka.

A co tam było bez sensu ??? :?:

Ekhm nie pisałem nic podobnego, w kontekście KM - czyli krav-maga jak " jest nie dla każdego, bo trzeba mieć ducha , żeby ciężko uszkodzić przeciwnika albo go zabić". W kontekście COMBATU TAK- ale COMBAT NIE ROWNA SIE KRAV-MAGA!

No to ja chyba mam jakieś braki w logice : skoro KM jest combatem, a combat = to co powyżej, to siłą rzeczy i KM=to co powyżej. Comprende ?


Często w kontekście walki wręcz włączam szerszy wątek... :roll:


1) Wydaje mi się, że duża część technik w rodzaju "ja odwrócony plecami do przeciwnika z gnatem" jest - no , delikatnie mówiąc - mało prawdopodobna, jeśli idzie o skuteczność (tak na zdrowy rozsądek)


Nie wiesz o co chodzi. Przeczytaj wątek "Techniki combatu"

[link widoczny dla zalogowanych Użytkowników]

i OBJASNIENIE NA WWW - w dziale techniki.

Przeczytałem . Teraz dopiero zrozumiałem , o co chodzi :) .

]
9) Jeszcze o minusach (może już wspominane) : mało ogólnorozwojowe i ogólnosprawnościowe (to tylko moje wrażenie , z drugiej strony po co tracić na to czas na treningu KM, skoro można samemu się z tej strony doszkolić, więc może jest to plus :lol:


CZY KIEDYKOLWIEK PROWADZIŁES JAKIKOLWIEK TRENING :? :)

No zdarzało się, ale co to ma do rzeczy ?????

, chyba trochę przereklamowane - ćwiczyć może każdy, ale czy każdy poradzi sobie z tym arsenałem na ulicy. Jeśli już na ulicę to chyba nie ma lepszej szkoły niż ulica :-)


Jasne - marketingu w KM jest pełno- standard. Nie tylko tam...

Ok - każdy ma prawo do reklamowania swoich produktów, takie są reguły rynku - chodzi o to , żeby kupić produkt najlepiej zaspokajający moje potrzeby - i między innymi dlatego jeszcze tu dyskutuję ... :wink:

Prośba : czy ktoś trenujący KM może mi opisać techniki walki w tłumie (poważne pytanie !!!) , bo jakoś ciężko mi to sobie wyobrazić (odpowiednik to taka średniowieczna bitwa, gdzie wszyscy się kotłują przez np. pół dnia, a czy przeżyjesz zależy głównie od szczęścia , nawet jeśli jesteś nipokonany w walce 1 na 1 ).


Idź na trening. Opis nic Ci nie da... Np. uderzanie barki + unikanie zagrożeń, agresorów etc.


Równie dobrze można powiedzieć, że żadna dyskusja na forum nie ma sensu - a może coś mi jednak dałby taki opis - cholera wie :o

Albo , czy to że nigdy nie byłem w Izraelu , sprawia , że nie mogę podyskutować o sytuacji w tym kraju (na podstawie gazet, książek ect.).

Ale to kompletnie off-topic, więc czas ... przejść się na trening KM :twisted:
  • 0

budo_combat
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 3360 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Plusy i minusy Krav Magi

Napiszcie mi proszę bo choć robię instruktora KM i widziałem największe sławy w KM i to co pokazują to na Na Chiny Ludowe (a nawet Cesarskie) nie widziałem pionowej techniki depczącej :) ?


Ehh - to co jest w Combatach w WIELU wypadkach nie ma w KM - ot się machnął... Jeszcze raz: jest WIELE SYSTEMOW, a KM to tylko jeden, nie utożsamiajcie wszystkich technik na WWW czy w ogóle w sieci z KM!!!... :roll: 8O
  • 0

budo_combat
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 3360 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Plusy i minusy Krav Magi

Równie dobrze można powiedzieć, że żadna dyskusja na forum nie ma sensu - a może coś mi jednak dałby taki opis - cholera wie :o

Albo , czy to że nigdy nie byłem w Izraelu , sprawia , że nie mogę podyskutować o sytuacji w tym kraju (na podstawie gazet, książek ect.).

Ale to kompletnie off-topic, więc czas ... przejść się na trening KM :twisted:


1) Obrońca.
2) Co nieco napisałem - więcej hmm...
  • 0

budo_combat
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 3360 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Plusy i minusy Krav Magi

A co tam było bez sensu ??? :?:


Zdaje się, że nie zauważyłem różnicy jaka istnieje między KM do celów wojskowych a KM do celów cywilnych - to drugie jest chyba sporo okrojone i być może nie tak "krwawe" ...

była tu mowa o sytuacjach na wojnie albo np. przy porachunkach gangsterskich czy na stadionach piłkarskich w Polsce - tam to pewnie i techniki walki w tłumie nie pomogą, może zmniejszą minimalnie ryzyko ciężkich obrażeń

Co ma piernik do wiatraka?

No to ja chyba mam jakieś braki w logice : skoro KM jest combatem, a combat = to co powyżej, to siłą rzeczy i KM=to co powyżej. Comprende ?


1) NIE!! To nie są kategorie: PRAWDA / FAŁSZ - jest wiele systemów i one się CHOLERNIE różnią.

2) System wojskowy, a cywilny to CAŁKIEM CO INNEGO - mimo iż wiele osób twierdzi co innego. Jak się nie różnią - to co to za armia? Bez broni?

No zdarzało się, ale co to ma do rzeczy ?????


Ma i tu dużo.

1) Nie da się samemu wyszkolić od zera w niczym
2) Fachowiec jest niezbędny!
3) "mało ogólnorozwojowe i ogólnosprawnościowe " - hmm, zależy od instruktora i sekcji - ale nie jest źle!!

Ok - każdy ma prawo do reklamowania swoich produktów, takie są reguły rynku - chodzi o to , żeby kupić produkt najlepiej zaspokajający moje potrzeby - i między innymi dlatego jeszcze tu dyskutuję ... :wink:


Aha :)


DOPISEK: nie jestem wielkim zwolennikiem KM, nie reprezentuję środowiska KM, bla bla bla. Nie uważam że KM jest najlepsza...

  • 0

budo_wosiu
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1070 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Gdynia

Napisano Ponad rok temu

Re: Plusy i minusy Krav Magi

to, ze wielu ludzi doswiadczonych w innych systemach wybiera kravmage, nie swiadczy o jej szczegolnych nadzwyczajnych walorach, ale m.in. o mocy komercyjnej tego systemu i aury rozwiazania, ktore powstalo (w obliczu nieustajacej wojny, zagrozenia, tradycji arabskiej skrytobojczo poslugujacej sie sztyletem etc.).


No tak, jak już odwołujemy się do tradycji skrytobójczych i posługiwania się sztyletem, to żydzi mają je dużo większe niż Arabowie. Choćby żydowscy zeloci i sztyletnicy, przed wybuchem barbarzyńskiej rebelii żydowskiej przeciwko Cesarstwu Rzymskiemu w roku 70 n.e. zasztyletowali tysiące a w czasie rebelii zamordowali dziesiątki tysięcy niewinnych Rzymian, Greków, bogatych Żydów i innych...w tym starców, kobiet i dzieci...
Potem w roku 115 n.e kiedy rzymskie wojska zaangażowane były na wschód od Damaszku, w kolejnej zdradzieckiej i okrutnej rebelli, która wybuchła na jeden sygnał równocześnie w Cyrenajce, na Cyprze, w Alexandrii i paru innych miejscach, żydowscy buntownicy w niewyobrażalnie okrutny sposób wymordowali 220.000 ludzi w Cyrenajce i 240.000 na Cyprze. Jak podaje historyk Kasjusz Dio: "żydzi nurzali się we krwi i jedli ciała swych ofiar, zakładali obdarte z nich żywcem skóry i robili sobie pasy z ich jelit wyprówanych sztyletami z brzuchów nieszczęśników" (latego potem przez kilkaset lat każdy Żyd którego stopa stanęła na ziemi cypryjskiej był zabijany).
Sztyletów używali też żydzi przez ostatni tysiąc lat do rytualnych mordów chrześcijan. Tak, żydowskie mordy rytualne to nie żaden wymysł wioskowych antysemitów tylko niepodważalny lecz zatajany fakt historyczny. Ciągnie się to od wczesnego średniowiecza czyli np. wypędzenia żydów z Paryża w roku 1060 na skutek wykrytego i osądzonego mordu synka jednego z dostojników królewskich, przez wypędzenie żydów z Hiszpanii w wieku XV przez królową Izabelę w następstwie wykrycia licznych mordów rytualnych na chrześcijanach, po odnotowane w wieku XIX w Angli 34 przypadki takich mordów, osądzanie przez sądy carskie kilkunastu takich przypadków na początku XX wieku i w końcu ostatni (ostatni?) przypadek żydowskiego mordu rytualnego w Polsce w roku 1937 w ówczesnym województwie pomorskim.
Na czym to polegało, otóż niektórzy żydzi lubią od czasu do czasu na marcowe czy kwietniowe święto Paschy zadźgać sztyletem dorosłego chrześcijanina, spuścić z niego krew, dodać ją do ciasta i wypiekać macę. A na późniejsze o dwa tygodnie święto Purim zrobić to samo z dzieckiem chrześcijańskim, tylko w tym wypadku dziecko jest jeszcze długo torturowane przed śmiercią.
Wszystkich zwolenników kravmagi należy uświadomić, że zgodnie z prawno-religijnymi normami Talmudu, jedynie Żydzi są prawdziwymi ludźmi, a goje, czyli wszyscy nie-żydzi, nie są ludźmi lecz dwunożnym bydłem stworzonym by służyć Żydom jako niewolnicy. Zabicie goja czy zgwałcenie gojki nie jest wg Talmudu przestępstwem. Oszukanie, okradzenie itp. goja jest uczynkiem chwalebnym. Chrześcijaństwo jest dla żydów plugawą, odstępczą sektą a do dobrego tonu należy spluwanie na widok krzyża lub chrześcijańskiego cmentarza. Nowy Testament zaleca się uroczyście palić w miejscach publicznych, co miało ostatnio miejsce w Jerozolimie w roku 1980...
No to płaćcie dalej te swoje składki na kravmagę, płaćcie...


Wosiu
  • 0

budo_a
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 519 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Plusy i minusy Krav Magi

No tak, jak już odwołujemy się do tradycji skrytobójczych i posługiwania się sztyletem, to żydzi mają je dużo większe niż Arabowie

I dalej cały czas tak samo

Zabicie goja czy zgwałcenie gojki nie jest wg Talmudu przestępstwem. Oszukanie, okradzenie itp. goja jest uczynkiem chwalebnym.

O KURWA 8O

Wosiu, napisz, że to była tylko podpucha?
Że napisałeś to dla zgrywu, żeby zobaczyć, jak znowu będą Cię odsądzać za antysemityzm. Że to taki glupi, trochę nie na poziomie żart.
Dobrze?

A
  • 0

budo_słoniak
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1975 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Szczecin

Napisano Ponad rok temu

Re: Plusy i minusy Krav Magi
Jestem tym tekstem przerażony. Zmieniłem również zdanie. Już cię nie chcę poznać Wosiu. W dziedzinie schizofrenii i paranoi czuję się zbyt słabo.
  • 0

budo_combat
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 3360 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Plusy i minusy Krav Magi

Choćby żydowscy zeloci i sztyletnicy, przed wybuchem barbarzyńskiej rebelii żydowskiej przeciwko Cesarstwu Rzymskiemu w roku 70 n.e. zasztyletowali tysiące a w czasie rebelii zamordowali dziesiątki tysięcy niewinnych Rzymian, Greków, bogatych Żydów i innych...w tym starców, kobiet i dzieci...


O rany - co za brednie -totalne średniowiecze... :shocked!:

Tak lubisz np. rosyjskie systemy bojowe??? A CO TY MYSLISZ - ZE ROSJANIE LEPSI??? Co robią w Czeczenii? Co "zawdzięcza" im Polska? :evil: :!:


A myślisz może (o naiwności), że Amerykanie na wojnie się "certolili" z ludnością cywilną (np. Wietnam)?! A w Iraku gdy bomba nie trafiła "gdzie trzeba" myślisz, że im było strasznie żal? :lol:

Tyle razy to powtarzam - trenując cokolwiek NIE ŁĄCZCIE tego z krajem z którego pochodzi. Schizofreniczne podejście tego typu zaowocuje niechęcią i nienawiścią do WIĘKSZOSCI MA/systemów ... (Rosjanie wiadomo, Amerykanie też, Chiny - bez komentarza - reżim, Tajlandia - raj dla pedofilów / sexturyści + nieletni, Korea - jedzą różne dziwne rzeczy, a Korea Północna to represyjny reżim!! etc.)

I to co ja piszę - to są fakty - a nie wymysły antysemity w narkotycznym ciągu...

  • 0

budo_anjin
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 600 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Warszawa

Napisano Ponad rok temu

Re: Plusy i minusy Krav Magi
Jak sie siegnie 2000 lat wstecz, to nie wiem, czy znajdzie sie jakis narod co nic nie ma za uszami. W ten sposob to mozna wszystko udowodnic.
Pozdrawiam,
  • 0

budo_combat
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 3360 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Plusy i minusy Krav Magi

Jak sie siegnie 2000 lat wstecz, to nie wiem, czy znajdzie sie jakis narod co nic nie ma za uszami. W ten sposob to mozna wszystko udowodnic.


Dokładnie!!! Jakoś nie mam negatywnego podejścia np. do Koreańczyków (a ten Daewoo dał popalić Polsce :wink: :wink: :wink: :lol: )
  • 0

budo_telex
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 676 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Poznan

Napisano Ponad rok temu

Re: Plusy i minusy Krav Magi
Dokładnie. Nie badz wiec Wosiu taki do przodu bo na przestrzeni 1000 lat moze sie jeszcze okazac ze rowniez Twoj dziadzio latal z tym sztyletem i to wcale nie po dobrej stronie.
  • 0

budo_obronca
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 564 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Z lasów zachodnich

Napisano Ponad rok temu

Re: Plusy i minusy Krav Magi

O rany - co za brednie -totalne średniowiecze... :shocked!:


Nie średniowiecze to inna choroba zwą ją uczuleniem żydowsim.
  • 0


Użytkownicy przeglądający ten temat: 2

0 użytkowników, 2 gości, 0 anonimowych

Ikona FaceBook

10 następnych tematów

Plany treningowe i dietetyczne
 

Forum: 2002 : 2003 : 2004 : 2005 : 2006 : 2007 : 2008 : 2009 : 2010 : 2011 : 2012 : 2013 : 2014 : 2015 : 2016 : 2017 : 2018 : 2019 : 2020 : 2021 : 2022 : 2023 : 2024