Skocz do zawartości


Zdjęcie

Bezczelne pytanie


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
159 odpowiedzi w tym temacie

budo_adamd
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 3411 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Warszawa

Napisano Ponad rok temu

Re: Bezczelne pytanie
Tytułem wstępu: wierzę, że program WSDP jest w chwili obecnej najlepszym dostępnym rozwiązaniem. Oczywiście jestem świadom że nie jest on pozbawiony wad - co nie zmienia faktu że jest najlepszy.

I po tym wstępie będę z uporem maniaka dopytywał "wątpiących":

Jaką dajecie alternatywę?

Weźmy może dla przykładu model kobiety zainteresowanej SK. 37 lat, dwoje dzieci, praca, dom. Kondycja, wytrzymałość - na poziomie przeciętnym dla pani w wieku średnim czyli żadne. Co byście zaproponowali w zamian, skoro Samoobrona Kobiet jest do kitu, a trzy lata intensywnego treningu nie wchodzą w rachubę z przyczyn oczywistych?

Pozdrawiam,
AdamD

PS: ten gość od wątpienia w Aikido to ja ;) Zaczynam omijać łukiem szerokim wszystkie szkoły Aikido oraz drogi prowadzące do nich 8)
  • 0

budo_niedziel
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 2844 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:ze wsi jestem
  • Zainteresowania:Taekwondo

Napisano Ponad rok temu

Re: Bezczelne pytanie

Patrzysz ze swojego punktu widzenia. Wyskakuje jakiś gość "Chcesz w ryj?!", chwila przekrzykiwania z dystansu, więc przyjmujesz dogodną pozycję, rączki do gardy itd.
Atakowana kobieta zwykle nie ma czasu na przygotowanie do walki; trzeba też wiedzieć, co zrobić gdy ktoś zaatakuje ją gdy grzebie w torebce szukając kluczy, albo gdy złapie ją ktoś siedzący obok niej.


Dobra. Rece do gardy to 1 sekunda, nawet mniej.
Co do reszty postu, to tego nie wyuczy sie w 3 miechy.
Z tym moze sobie nie poradzic osoba trenujaca nawet 10 lat.

Pozdrawiam
Niedziel
  • 0

budo_niedziel
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 2844 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:ze wsi jestem
  • Zainteresowania:Taekwondo

Napisano Ponad rok temu

Re: Bezczelne pytanie

Po tych słowach proponuję, żebys poczytał na czym polega samoobrona WSDP a i książeczkę "Psychologiczne aspekty samoobrony kobiet", bo w tej chwili dalsza dyskusja jest bezproduktywna. Krytykujesz i zaprzeczasz czemuś o czym nie masz zielonego pojęcia.


Wiesz moze nie znamsie na wszystkich psychologicznych aspektach samoobrony tak kobiecej jak i meskiej, ale znam sie na praktycznych aspektach walki i samoobrony. Nie odsylaj mnie do ksiazki ze slowami ze zaprzeczam i neguje cos o czym nie mam pojecia, bo na samoobronie sie znam i wiem ze lipne wykrecenia ala aikigo i jiu jiutsu mozna na treningach robic a nie na ulicy. Wiec to chyba ty nie masz pojecia o walce a wiedze o niej czerpiesz tylko z ksiazek (rotfl) i treningow.
To jakby slepy i gluchy czytal brailem o pieknym zielonym lesie w ktorym wesolo cierkaja ptaszki i wiatr hula w konarach drzew.

Pozdro
Niedziel
  • 0

budo_niedziel
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 2844 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:ze wsi jestem
  • Zainteresowania:Taekwondo

Napisano Ponad rok temu

Re: Bezczelne pytanie
[quote name="budo_joshin"]Niedziel ubija piane zupełnie niepotrzebnie [/quote]
Pewnie ubijam piane inaczej niz ty troszke, a raczej juz nie ubijam, bo wyroslem.
[quote name="budo_joshin"]
Wiadomo na czym polega samoobrona . Zaskoczenie napastnika to 50 % sukcesu , nawet jeśli on jest sprawniejszy. [/quote]
Nie ubijaj smietany, tylko czytaj co napisalem wczesniej na temat.
A drugie 50%???

[quote name="budo_joshin"]
Zaskoczenie to podstawa działań służb specjalnych . Nikogo już nie dziwi garstka komandosow siejąca spustoszenie na tyłach liczniejszego wroga . Podobnie ma się sprawa z kobietami .[/quote]
Pewnie :wink: . Siedza w dzungli 20 godzin i obserwuja sciezki logistyczne wroga. Gdy go zlokalizuja nadaja do kwatery meldunek i z zaleznosci od sytuacji atakuja sami, lub wzywaja samoloty by dokonaly bombardowan dywanowych :lol: .
Sa komandosami trenowanymi cale lata w jednostkach areomobilnych, morskich. Tak, podobnie jest z kobietami, ostatnio pojawily sie nowe mundury i chelmy dla komandosow amerykanskich, slyszales?

[quote name="budo_joshin"] Wystarczy jedna ale skuteczna technika. Jedna i tylko jedna bo na drugą może już nie być czasu . Żeby człowiek ( bo nie chodzi jedynie o kobiety ) mógł zastosować skuteczną technikę musi ją trenować do chwili aż wyrobi w sobie pewne odruchy . :[/quote]
Pewnie, schematy sa..... zabujcze dla urzywajacego ich.
Odruchy to tak, nie schematy. Licz ze jedna technika rozwiaze problem, tylko gdy trenujesz ze sparingami min. 3-4 lata.
Jedna technika :rofl: .Dobra powiedz lepiej seria technik.
A po to stoisz w dystansie by jesli ta jedna SERIA nie poskutkuje nie znalezc sie w klopotliwej mocno sytuacji.

[quote name="budo_joshin"]Chyba zgodzicie się ze mną że w chwili ataku nie ma wiele czasu na opracowywanie lini obrony . Stosuje się to co najlepiej się potrafi .
Wiadomo do czego nawiązuję :?: oczywiście :!: :[/quote]
No a kiedy jest czas. Liczy sie doswiadczenie. Nie mysli sie w czasie walki.
AKCJA=REAKCJA. Do przodu i mlucka to nie ta droga, nie bede sie powtatzal.
[quote name="budo_joshin"].
I na koniec jeszcze słówko do gościa powątpiewującego w AIKIDO .
Obyś nigdy nie trafił na dobrego aikidoke :wink: [/quote]
Spotkanie skutecznego aikidoki mi nie grozi. Wiec nie skozystam z ostrzezenia, lepiej mow je komus kto walke zna z filmow z Segalem
i na tej podstawie mysli co jest skuteczne co nie.

Na koniec zostawilem sobie rodzynka (raczej rodzynke :wink: ) :

[quote name="budo_Tafia"]Niedziel, myslalam ze zrozumiales za pierwszym razem.[/quote][/quote][/quote]
A widzisz nie jestes dobrym pedagogiem.

Pozdrawiiam
Niedziel
  • 0

budo_marta
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1028 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Wwa
  • Zainteresowania:JJ

Napisano Ponad rok temu

Re: Bezczelne pytanie
Ja w ogole nie jestem pedagogiem ;)
Moze na tym skonczymy, bo przychodza mi do glowy malo przyjemne komentarze.
  • 0

budo_niedziel
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 2844 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:ze wsi jestem
  • Zainteresowania:Taekwondo

Napisano Ponad rok temu

Re: Bezczelne pytanie

Tytułem wstępu: wierzę, że program WSDP jest w chwili obecnej najlepszym dostępnym rozwiązaniem. Oczywiście jestem świadom że nie jest on pozbawiony wad - co nie zmienia faktu że jest najlepszy.


Amen

Pozdrawiam i szacunek, za rzeczowosc
Niedziel[/b]
  • 0

budo_kasiag
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 130 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Warszawa

Napisano Ponad rok temu

Re: Bezczelne pytanie

Wiesz moze nie znamsie na wszystkich psychologicznych aspektach samoobrony tak kobiecej jak i meskiej, ale znam sie na praktycznych aspektach walki i samoobrony. Nie odsylaj mnie do ksiazki ze slowami ze zaprzeczam i neguje cos o czym nie mam pojecia, bo na samoobronie sie znam i wiem ze lipne wykrecenia ala aikigo i jiu jiutsu mozna na treningach robic a nie na ulicy.


Niedziel, jakbyś wiedział na czym polega system WSDP, to zrozumiałbyś, że daleko mu do lipnego wykręcania rączek.

I będę dalej powtarzać, że krytykujesz coś o czym nie masz zielonego pojęcia...... poczytaj trochę...

Pozdrawiam
KAsiaG
  • 0

budo_niedziel
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 2844 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:ze wsi jestem
  • Zainteresowania:Taekwondo

Napisano Ponad rok temu

Re: Bezczelne pytanie

Niedziel, jakbyś wiedział na czym polega system WSDP, to zrozumiałbyś, że daleko mu do lipnego wykręcania rączek.

Tak, wiem na czym polega. Pytalem kolezanki co robi sie tam.

I będę dalej powtarzać, że krytykujesz coś o czym nie masz zielonego pojęcia...... poczytaj trochę...

Pozdrawiam
KAsiaG


A jednak sie powtazasz. Ustosunkuj sie do opinii, a nie w kulko to samo.
Nie masz argumentow, to ksiazke cytuj, jesli zyjesz nia, nie zyciem realnym :wink: :twisted: .

Pozdrawiam
Niedziel

PS. Pani Tafiu, takie uwagi zachowaj dla siebie i tylko dla siebie, albo rozeslij privem po swoich znajomych. Juz 5/6 postow nie wnosi nic do tematu, tylko licznik ci nabija :wink: .
Mi gdy o tym mysle tez przychodza

do glowy malo przyjemne komentarze

.
  • 0

budo_marta
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1028 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Wwa
  • Zainteresowania:JJ

Napisano Ponad rok temu

Re: Bezczelne pytanie
Twoje posty tez nic nie wnosza, co bardizej mnie denerwuje niz nabijanie przez Ciebie licznika.
"dyskusja" z toba przypomina mowienie do magnetofonu, ktory odtwarza wciaz to samo w odpowiedzi.
A ze swoimi komentarzami rob co chcesz.
  • 0

budo_niedziel
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 2844 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:ze wsi jestem
  • Zainteresowania:Taekwondo

Napisano Ponad rok temu

Re: Bezczelne pytanie

Twoje posty tez nic nie wnosza, co bardizej mnie denerwuje niz nabijanie przez Ciebie licznika.


Hoho, trafilem w czuly punkt. Masz przytoczone 6 ostatnich twoich postow
( omawiany jest szosty). Wez sie zastanow, co wniosly do tematu, moim faworytem jest mina kotka, moze rozwin, co to ma z samoobrona wspolnego :? :lol: :twisted: :twisted: :twisted: .

1.

Ja wiem, ja sporo rzeczy jestem w stanie zrozumiec, gorzej z akceptacja i cierpliwoscia.


2.

A moze debate o trollach wspolczesnych...(slaszysz daj linka o typach trolli)


3.



4.

Niedziel, myslalam ze zrozumiales za pierwszym razem.


5.

Ja w ogole nie jestem pedagogiem
Moze na tym skonczymy, bo przychodza mi do glowy malo przyjemne komentarze.

"dyskusja" z toba przypomina mowienie do magnetofonu, ktory odtwarza wciaz to samo w odpowiedzi.
A ze swoimi komentarzami rob co chcesz.

I tu tez mozna zaznaczyc, ze sprzet, o ktorym mowisz to DYKTAFON.
FON - fonia
DYKTA - dyktowac.
Kapiszi :wink:

Komentarze zeczywiscie zachowaj dla siebie. Jednoczesnie prosze o niewytykanie mi nastepnym razem, ze gadam bzdury itd., tylko popatrzenie co sie samemu wypisuje.

Dziekuje z gory za spelnienie mojej prosby.
Niedziel

Acha, za dykusje dziekuje narazie, podejme ja znowu jak znajdzie sie ktos z piszacy odpowiednio rzeczowe posty i 3majacy sie mocno na nogach, nie na podkladanych cwiczeniach, ala aikido, jj.

Jeszcze raz pozdrawiam i szcunek dla nielicznych, ktorzy przytoczyli dobre argumenty, pod ktorych wplywem zmienilem swoj poglad na sprawe

Niedziel
  • 0

budo_adamd
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 3411 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Warszawa

Napisano Ponad rok temu

Re: Bezczelne pytanie
8)

Pozdrawiam
AdamD
  • 0

budo_cougar
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1675 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:TRÓJMIASTO

Napisano Ponad rok temu

Re: Bezczelne pytanie
kobieta po programie jest tak samo bezbronna jak orzed programem jesli nie ma w sobie predyspozycji do prowadzenia działania obronnego.a jesli ma takie predyspozycje to program jej niepotrzebny.
proste ćwiczonko: prosze o zezwolenie na zaatakowanie kobiety 3 miesiące po kursie ;) .stawiam cointreaux jak sie przede mna obroni.

ale....jesli kobieta ma sie poczuc lepiej na ulicy to....nich sobie da wbic do głowy, że jest silna jak tur;))
  • 0

budo_brisban
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1132 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:I znow wawa

Napisano Ponad rok temu

Re: Bezczelne pytanie
Cougar ta i najlepiej zeby jeszcze jak ten Tur wygladala :wink:
  • 0

budo_telex
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 676 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Poznan

Napisano Ponad rok temu

Re: Bezczelne pytanie

proste ćwiczonko: prosze o zezwolenie na zaatakowanie kobiety 3 miesiące po kursie .stawiam cointreaux jak sie przede mna obroni.


Ale kobiet nie napadaja zazyczaj wyszkoleni w sztukach walki komandosi :wink: tylko raczej podpite menele, nie nastawieni na walke tylko na zastraszenie. Przekonani o swojej przewadze i pewni swego ale nie spodziewajacy sie obrony ofiary.
I jak juz ktos napisal nie chodzi o obrone tylko o umozliwienie ucieczki, wezwania pomocy, zyskania czasu, przewagi sytuacji.
  • 0

budo_stern
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1194 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:KS DRAGON
  • Zainteresowania:Taekwondo

Napisano Ponad rok temu

Re: Bezczelne pytanie

proste ćwiczonko: prosze o zezwolenie na zaatakowanie kobiety 3 miesiące po kursie ;) .stawiam cointreaux jak sie przede mna obroni.


To pociąga Cię napadanie kobiet na ulicy?
Przecież większośc pisze, że nie chodzi o przygotowanie kobiety do walki z zaprawionym w bojach adeptem SW, tylko o przeciętny atak
(ciekawe statystyki dot. typowych napadów, gwałtów itd są [link widoczny dla zalogowanych Użytkowników]. (Pewnie było).
  • 0

budo_niedziel
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 2844 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:ze wsi jestem
  • Zainteresowania:Taekwondo

Napisano Ponad rok temu

Re: Bezczelne pytanie
Wieksze szanse sa z takim kims, niz z napasknikiem atakujacym z zaskoczenia. Ja nieraz dostalem cios z zaskoczenia i po ktorym "widzialem gwiazdy". W otwartej walce jest inaczej - miesnie napiete adrenalina itd. Na atak z zaskoczenia to mozna najwyzej swiadomosc stracic.

Pozdrawiam
Niedziel
  • 0

budo_slaszysz
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 3313 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Bezczelne pytanie

Wieksze szanse sa z takim kims, niz z napasknikiem atakujacym z zaskoczenia. Ja nieraz dostalem cios z zaskoczenia i po ktorym "widzialem gwiazdy". W otwartej walce jest inaczej - miesnie napiete adrenalina itd. Na atak z zaskoczenia to mozna najwyzej swiadomosc stracic.

Nie utożsamiaj ataku z zaskoczenia z walnięciem w tył głowy.
  • 0

budo_niedziel
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 2844 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:ze wsi jestem
  • Zainteresowania:Taekwondo

Napisano Ponad rok temu

Re: Bezczelne pytanie
Nie powiedzialem, ze dostalemw tyl glowy. NIGDY nie dostalem.
To takie cos bylo ze chlop idzie z naprzeciwka i BUM!!!

Pozdrawiam
Niedziel
  • 0

budo_kasiag
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 130 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Warszawa

Napisano Ponad rok temu

Re: Bezczelne pytanie

Nie powiedzialem, ze dostalemw tyl glowy. NIGDY nie dostalem.
To takie cos bylo ze chlop idzie z naprzeciwka i BUM!!!


A widzisz - kobiety na kursie samoobrony WSDP ucza się jak obserwować ludzi, żeby nie dac się zaskoczyć uderzeniem.....tym bardziej jak ktoś idzie z naprzeciwka i widać go jak na dłoni.

Pozdrawiam
KAsiaG
  • 0

budo_robertp
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 2164 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Warszawa

Napisano Ponad rok temu

Re: Bezczelne pytanie

Wieksze szanse sa z takim kims, niz z napasknikiem atakujacym z zaskoczenia. Ja nieraz dostalem cios z zaskoczenia i po ktorym "widzialem gwiazdy".


Poczytaj wątek paranoje na ulicy, teksty Fedrusa (Pawła Droździaka) o uważności (są w archiwum i na stronach GW), zajrzyj do jego książki.

Żeby ktoś mógł podejść do ciebie na taki dystans, nie zmieniając rytmu kroków, nie zdradzając się pochyleniem ciała, ułożeniem ramion itd. to musi być artysta jakiś.
Ja wiem, że człek ma katar, bywa niedospany i czujność słabnie, ale od przodu znienacka oberwać to :oops:
  • 0


Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych

Ikona FaceBook

10 następnych tematów

Plany treningowe i dietetyczne
 

Forum: 2002 : 2003 : 2004 : 2005 : 2006 : 2007 : 2008 : 2009 : 2010 : 2011 : 2012 : 2013 : 2014 : 2015 : 2016 : 2017 : 2018 : 2019 : 2020 : 2021 : 2022 : 2023 : 2024